» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
416 / 1142
»»

BorutK-73 ::

Jakob92 je izjavil:

Lep pozdrav, ugodno sem dobil grafično kartico nVidia Quadro 4000, zato sem se odločil, da bi okoli tega sestavil računalnik primeren za renderiranje, krajše animacije ...
Nikoli prej še nisem sestavljal računalnika po komponentah, zato bi lepo prosil za mnenja/predloge glede na seznam preostalih izbranih komponent.

Lp, Jakob.


Slika je iz AGT?
Ne kupuj tam, niso več kar so bili par let nazaj.
AGT Računalniki, AGT Trgovina

krispe ::

eno vprašanje na hitrco..



Opazil sem da ima naročena matična še en 6 pinski power connector (malo nad PCI-e režami). Moj napajalnik TX750M pa ima le 24 pin + 8 in 4 pin connectorje.
Ali pa se morda v ta 6 pinski connector priklopi PCI-e connector ki se ponavadi uporablja za grafične kartice?
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

gddr85 ::

nej bi blo za gpu extreme oc oz. dodatno napajanje

krispe ::

Torej ni nujno prilopiti napajanje na ta connector?
Jaz bom sicer uporabljal dve gtx 760 v sli.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

gddr85 ::

ne, mislm da ti ni treba

Mocus ::

poštovani vsi računalniški eksperti!

Že več let se odločam za gaming računalnik, zdaj pa sem se vendarle odločil, da si za 30 roj. dan nabavim računalnik za dušo oz. igrce.

Če mogoče kdo ve, bi vas prosil za podatek o tem, kakšna bi bila najbolj optimalna konfiguracija (razmerje kakovost/cena) v razponu med 1100 - 1500 EUR in če bi bilo možno v ta razpon dodati kakšen GTX 980?

m0LN4r ::

970 SLI pride not v 1400EUR price range iz tujine. Na kakšni resoluciji pa boš igral? To je budget z ekranom ali brez?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

lonewolf_ ::

Upam, da se OP stegne vsaj za 1440p resolucijo... Čeprav ne vidim nič slabega v full hd, ampak ko enkrat vidiš razliko... no way back :D
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Mocus ::

Razmišljam o 27ki. Drugace pa to je budget za kišto brez ekrana.

m0LN4r ::

Mocus je izjavil:

Razmišljam o 27ki. Drugace pa to je budget za kišto brez ekrana.

Ja potem definitivno 2x gtx 970 v sli kombinacija bo super v tem budgetu za 1440p
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krispe ::

Za 1500€ že dobiš X99 in DDR4 ter eno GTX 970, kasneje lahko dokupiš še eno in ju povežeš v SLI. Ali pa se odločiš za Z97 in vzameš 2x GTX 970. Vse je odvisno od tega kako dolgo planiraš imeti ta gaming rig.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

m0LN4r ::

krispe je izjavil:

Za 1500€ že dobiš X99 in DDR4 ter eno GTX 970, kasneje lahko dokupiš še eno in ju povežeš v SLI. Ali pa se odločiš za Z97 in vzameš 2x GTX 970. Vse je odvisno od tega kako dolgo planiraš imeti ta gaming rig.

X99 je totalno brezveze za gaming za moje pojme. To je za razne rendriranje, videomontažo, workstatione ipd. Tako kot tisti, ki so zagonli dnar za 4930K namesto, da bi si vzeli dve grafi, ker bo i7 dovolj še lep čas.
Če pa ima 1440p bo veliko boljše prišel skozi z SLI 970.
To je za razne rendriranje, videomontažo ipd.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Steinkauz ::

SLI/Crossfire je tut precej brezveze za moje pojme.
Raje kupiš eno kul grafo pa čez 2 leti novo.
Boš bolje pršu čez.

m0LN4r ::

Če bo budget do 1500EUR in imel 1440p ekran pol ne :D
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

denis9 ::

kero grafično do 200€ lohk je iz hardwareversand al pa computeruniverse. a mi lohk kdo pove če je r9 280 BE od xfx kvalitetna še nikol nisem mel nobene od xfx prdevidevam da so kvalitetne če majo doživljensko garancijo :D

denis9 ::

očitno nimajo več doživljenske majo zj 2 leti vseen kera je najboljša do 200EUR

EDIT: ne mi predlagat rabljene 280x ko grafična ni za mene ampak za nekoga drugega ki se mu neda dopovedat da z rabljeno grafično ki ima garancijo ni nč narobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: denis9 ()

djready ::

Jest sem imel 7950 XFX black edition gre za v bistu isti design. Zlo lepo izgleda ampak ventilatorji so bili kar glasni (to z spremenjenim fan curvom v After burnerju).

Imel sem tudi Sapphirovo dual-x 7950, sam mi njihovi ventilatorji niso všeč kot da so narejeni iz kinder jajček plastike. Ponavadi se njihovi ventilatorji hitro zjebejo in tudi vibrerajo (znajo tudi lopatice mleti ob hladilnik).

Trenutno imam Msi 280x nevem kako je z 280 non x ampak za 280x baje imajo neke verzije s starejšimi biosi overheating probleme in novejši biosi naj bi popravili majčkeno temperature ampak še vedno je kar vroča moja je ta in je nekje med 75c-80c med igranjem, ventilatorji morajo laufat 75-80% (stock brez navijanja).

Reku bi vzam Asusovo, Gigabyte ali HIS.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

denis9 ::

hvala gigabyte-ove ne mislim uzet ko majo butasto garancijo tak da bom najverjetneje uzev od asus-a ka misliš se splača dat 10€ več da uzamem Strix

SlimDeluxe ::

Ali mi se splača vzeti tole za ta denar?
Fx 8350 - 164 eur
ASUS M5A97 R2.0, DDR3, SATA3, USB3, AM3+ ATX - 57,34 eur
CRUCIAL 8GB DDR3 1866 PC3-14900 CL9 Ballistix Tactica 85,4 eur
Ssd samsung 840 128gb - 70,76 eur

Grafiko že imam (HD7850)

Konfiguracija namenjena za zmerno igranje (predvsem strateške igre)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

denis9 ::

@SlimDeluxe Kje si našo to matično tak pocen ? fx-8350 zamenji z fx-8320. fx-8350 je sam je navita verzija fx-8320. SSD uzem mx100 in ne evo-ta. Drgač pa lohk v nemčiji za ta denar dobiš že i5

denis9 ::

@SlimDeluxe pozabo povedat da lohk fx-8320 naviješ na Frekvenco fx-8350 (4,0GZz) z stock hladilnikom

SlimDeluxe ::

denis9 je izjavil:

@SlimDeluxe Kje si našo to matično tak pocen ? fx-8350 zamenji z fx-8320. fx-8350 je sam je navita verzija fx-8320. SSD uzem mx100 in ne evo-ta. Drgač pa lohk v nemčiji za ta denar dobiš že i5

Kolega mi je poslal ponudbo. Kateri primerljiv i5 priporočaš?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

dottor ::

Kar se tiče X99 v cenovnem rangu 270€ GIGABYTE X99 Gaming 5 ali MSI X99S Gaming 7?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gddr85 ::

vzameš en i5 4460 al pa 4570 oz. potem bolje xeon e3, edin cena bo višja

m0LN4r ::

dottor je izjavil:

Kar se tiče X99 v cenovnem rangu 270EUR GIGABYTE X99 Gaming 5 ali MSI X99S Gaming 7?

Poguglaj s katero imajo več OC uspeha, več supporta in manj bugov. Druge razlike nebi smelo bit razen izgleda, postavitve, priključkov.
Ni to tak razširjeno kot 1150.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Shakey ::

tole?



+ kakšna R9 280x z bolhe, 1920x1200 IPS monitor, mš, tipke.

gddr85 ::

V redu zgleda

promixer ::

Zdravo,
to naj bi bil moj končni build.

Pa me zanima, če bi slučajno še kaj spremenili? (RAM bi dal iste 1600MHZ CL10, v sliki so napačni).



Zanima me še glede matične in grafične, če je isti proizvajalec grafične in matične, je tu kaka prednost, ali ni tu nobene panike?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

m0LN4r ::

A 1600mhz rama, za nižjo ceno ni?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

promixer ::

So 8GB-Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9, ki so cca. 10€ cenejši vendar, si želim bele barve.

m0LN4r ::

sem mislil, da v ekran gledaš sry :))
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

GTX970 ::

H97 mobo vzemi.
Če potrebuješ wifi kupiš usb ključek.

GTX970 ::

Skeširaj se do xeona v Shakey buildu (e3 1231 v3).
Rame vzemi cl9 1600 Mhz, poljubne barve, kdo še gleda barvo ramov ??
Pri napajalniku poglej če imajo novejši ts model - takšen http://www.mlacom.si/xfx-ts550-550w-80p... .

Shakey ::

Ja, potrebujem wifi. Cena ključka je pa ravno približno razlika v ceni matične plošče, pa še USB vhoda mi ne zasede in grdo štrli. Lahko bi sicer vzel ASRock H97M z Wifi za 90 EUR, torej prišparam 20 EUR, je pa res da potem nimam možnost kasnejšega upgrada s kakšnim navitim K procesorjem (kar pa verjetno niti ne bom potreboval, ker bo že nov socket). Za H97 si me skor prepričal, za wifi pa ne. :-)

Sem pa dobil na enemu drugem forumu precej drugačne nasvete, sploh kar se tiče Xeona, da naj vzamem raj i5 K serijo.

Hvala.

jure3000 ::

Zanima me vaše mnenje za to sestavo:


Predvsem me zanima al se mi splača dat takšno matično notr, al bi raje vzel kako cenejšo Z97 ali celo H97 (ki so pol cenejše).
Glede navijanja kolko sem bral se ta procesor pretirano ne da navit z stock hladilnikom, tak da vrjetno nebi navijal.

schurda ::

Čaki malo: Z97 čipovje za 170€ in K procesor, potem pa ne bi navijal. ???

Potem raje vzemi eno H97 za 70€ pa procesor brez K in si takoj že na minus 100€.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

m0LN4r ::

Shakey je izjavil:

Ja, potrebujem wifi. Cena ključka je pa ravno približno razlika v ceni matične plošče, pa še USB vhoda mi ne zasede in grdo štrli. Lahko bi sicer vzel ASRock H97M z Wifi za 90 EUR, torej prišparam 20 EUR, je pa res da potem nimam možnost kasnejšega upgrada s kakšnim navitim K procesorjem (kar pa verjetno niti ne bom potreboval, ker bo že nov socket). Za H97 si me skor prepričal, za wifi pa ne. :-)

Sem pa dobil na enemu drugem forumu precej drugačne nasvete, sploh kar se tiče Xeona, da naj vzamem raj i5 K serijo.

Hvala.

Z usb wifi kartico se rešiš tega, da če se ti pokvari vržeš v smeti in kupiš novo, novejšo, močnejšo itn.
Lahko jo potegneš iz računalnika in uporabiš drugje itn.
Z wifi kartico na matični si omejen, kar se tega tiče.

i5 in xeon smo meli že 1000x predebatirano tukaj. Je pa celo ena tema i7 vs xeon oz. nekaj podobnega. Tam boš našel vse.
Tako da ni treba jovo na novo vse naprej nosit.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jure3000 ::

schurda je izjavil:

Čaki malo: Z97 čipovje za 170€ in K procesor, potem pa ne bi navijal. ???

Potem raje vzemi eno H97 za 70€ pa procesor brez K in si takoj že na minus 100€.


Procesor ima že sam po sebi precej visoko frekvenco - 4MHz (4,4 turbo), navit se ga da nekje na 4,6MHz. Zato sprašujem, če je vredno dat tak denar za tako plato, ali se bolj splača vzet slabšo plato in prišparat.

hojnikb ::

vzami slabo plato in slabši proc. Tudi nenavijalski proc lahko prisiliš, da dela na max turbo frekvenci.
#brezpodpisa

jure3000 ::

Pol bi tud z navadno H97 plato lahko ta procesor lavfal na 4,4?

Bellzmet ::

Koliko je pa kej stock ventilator glasen pri Xeon-u? Npr. če imam kvaliteten napajalec z 12cm ventom, pasivno hlajeno matično H97 z onboard grafično in še 2x 12 cm ventilator v ohišju. Bo vent od Xeona preglasil to ali je potrebno še posebej CPU cooler s tihim ventom kupit? Je stock vent na i5 isti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

hojnikb ::

jure3000 je izjavil:

Pol bi tud z navadno H97 plato lahko ta procesor lavfal na 4,4?

4.4GHZ ne (sj tudi stock i7 ne laufa tako visoko) tam 3.8-3.9GHz bo šlo pa kamot v primeru xeona. In si že na rangu stock i7-k

Raje usmeri denar v boljšo grafiko, kot pa procesor. Bo već haska za gaming.
#brezpodpisa

jure3000 ::

Grafična mislim da je dost dobra notr(zelo dober performance za to ceno).
Bi pa bil računalnik tud za izvajanje kakih računsko zahtevnih opravil, zato bi tud rad mel dobr procesor (samo za gaming bi bil kak i5 najbrž dovolj).
Procesor ima Clook speed 4MHz, Max Turbo Frequency pa 4,4MHz, sicer pa ne vem v kakem primeru gre na višjo frekvenco (ob veliki obremenitvi?). Podatki o procesorju:
http://ark.intel.com/products/80807/Int...
In glede na to da intel precej zavlačuje z novo serijo, sploh pa se bolj usmerja v nizko porabo itd (bolj v tablice in telefone), mislim da bo kak takšen procesor še kr lep čas med bolj zmogljivimi. Popravi me če se motim.

hojnikb ::

če maš keš, se lahko skeširaš tudi za 2011-3, če res rabiš računsko moč.
#brezpodpisa

jure3000 ::

Bi raje ostal v tem okvirju. 2011-3 potegne zraven še plate za 200e+, ddr4 ki je skoraj 2x dražji itd. Cena bi hitro presegla 1,5k, kar se mi pa ne zdi vredno.
Maš kak predlog za plato. Želja je da je dokaj poceni in kvalitetna, disk bi bil najbrž samo SSD, zaželjena možnost SLI (za morebitno bodočo nadgradnjo), wifi (oz če ga ni gor, da se da kartica dodat), čimveč usb3.

hojnikb ::

če bo i7-k, potem je praktično karkoli ok, če le zadosti tvojim zahtevam.
#brezpodpisa

DirkDiggler ::

Pozdravljeni, že večkrat sem pisal za sestavo računalnika vendar se potem nisem odločit za nakup.
Kupujem računalnik do 700€, lahko tudi 20€ več brez monitorja, sepravi sam računalnik. Namenjen bo igranju iger. Ne potrebujem pa trdega diska in optićne enote.
Lahko tudi iz nemčije.
Lp

zadetek ::

Nameščam CPU cooler shadow rock slim na msi gaming z97-g45. Backplate od coolerja je nekoliko večji in prekriva nekaj pinov na zadnji strani matične, ali je to problem lahko pride do kakega kratega stika ali kaj ? Drugače na strani piše da je kompatibiljen s to ploščo.

gddr85 ::

ne bo nič narobe, ker je plata najbrž prevlečena s plastiko

*backplate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

m0LN4r ::

DirkDiggler je izjavil:

Pozdravljeni, že večkrat sem pisal za sestavo računalnika vendar se potem nisem odločit za nakup.
Kupujem računalnik do 700€, lahko tudi 20€ več brez monitorja, sepravi sam računalnik. Namenjen bo igranju iger. Ne potrebujem pa trdega diska in optićne enote.
Lahko tudi iz nemčije.
Lp

h97 plata
8gb crucial
4460
970gtx
cca 700€ ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
««
416 / 1142
»»