» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
813 / 1133
»»

MrStein ::

i5-8400 ima base clock 2.8 GHz, kako si na 3.8 prišel?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Isotropic ::

8700 ima tut višji all core turbo od 8400 najbrž

gddr85 ::

4.2ghz+ je all core turbo, afaik
8400 pa nekje 3.8ghz..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

primo ::

Hčerka rabi nov računalnik za delo, obenem pa bi ga uporabljala še 19.letna vnukijna tudi za računalniške igrice. Mi lahko poveste mnenje o tem računalniku: https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...
je dovolj zmogljiv za najnovejše igrice? Čudi me napajalnik, ki je samo 350W. Kaj ni to malo prešvoh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo ()

gddr85 ::

pač budget lc350w, kater je še ok za poganjat 7400 in 1050ti, sicer pa imo predrago..
najnovejše špile bo že poganjal, odvisno pa katere, na kakšnih nastavitvah, resoluciji imaš v mislih

matobeli ::

Star procesor, posledično dost draga konfiguracija. Iz generacije 7 (7400 v tem primeru) na generacijo 8 so naredili konkreten preskok.

Gen 7 i5 je trenutno na nivoju gen8 i3.

primo ::

Hvala za odgovore. Računalnik bi uporabljali takšen kot je, saj se na kakšno navijanje ne spozna nihče. Tudi glede komponent nismo na tekočem. Pravite da je zastarel in predrag. Vem da se da verjetno sestavit kaj boljšega za ta denar, vendar v BigBangu lahko kupiš na obroke.

Predator X ::

Jah bos dal vsaj 130-140EUR vec. Ni OSja bos moral tako ali tako nalozit gor sam.

Jst priporocam ryzen r5 1400 (i7 6700 malce nizji clock) ter gtx 1050ti. celoten komplet s sestavo te pride nekak 100EUR manj.

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

primo je izjavil:

Hvala za odgovore. Računalnik bi uporabljali takšen kot je, saj se na kakšno navijanje ne spozna nihče. Tudi glede komponent nismo na tekočem. Pravite da je zastarel in predrag. Vem da se da verjetno sestavit kaj boljšega za ta denar, vendar v BigBangu lahko kupiš na obroke.


v skoraj vsaki rač trgovini lahko kupiš na obroke. če ne pa na banko po kredit?? kar je isto.

SumTingWong ::

Eno vprašanje še. Bo ASUS Dual Fan 1060 3GB sedla v Micro ATX case? Malo sem googlal, eni pravijo da s težavo, drugi da normalno.

gddr85 ::

katera kišta? sicer pa poglej specse kište..

SumTingWong ::

Cooler Master Silencio 352 (Micro ATX case). Kolikor gledam je kišta 200mm široka, grafična je pa 130mm široka.

gddr85 ::

bo pasala bp

SumTingWong ::

Yeah, I'm not finished yet. Tole glede updejtanja BIOS-a, baje je potrebno imeti star/1st gen Ryzen CPU, da ga lahko updejtam, nato pa bom lahko šele začel uporabljat mojo konfiguracijo.
Kako naj vem, katera matična B350 že ima posodobljen BIOS ..? Toliko komplikacij ...

D3m ::

Najbolje po letnici izdelave oz. verzije matične.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Kako naj vem, katera matična B350 že ima posodobljen BIOS ..? Toliko komplikacij ...

Nič manj kot pri intelu :)
#brezpodpisa

matobeli ::

Ene spletne trgovine ponujajo nadgradnjo biosa.

Nidsem bil zih kdo to naroča vse do zadnji generacij procev, kjer se je tistih 5eur izkazalo za pure gold :D

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

Kako naj vem, katera matična B350 že ima posodobljen BIOS ..? Toliko komplikacij ...

Nič manj kot pri intelu :)

Pri katerem intelu pa je treba prej z drugim procom BIOS nadgraditi ali podobno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

100 serija za kabylake recimo ?
#brezpodpisa

LogyK ::

Za očeta kupujem namizni PC za okoli 450€. Pri Mlacom so predlagali to konfiguracijo.
Je to v redu, ali ima kdo boljšo ponudbo. Najraje bi imel že sestavljen PC.

Hvala za pomoč.

cortez ::

Gigabyte GA-AB350M-DS3H dela s prvotnim F1 Biosom za 2. generacijo Ryzen 3/5.

primo ::

Kot sem že v enem zgornjem postu omenil, bi rad nabavil komponente za nov računalnik, ki bi ga uporabljali za pisarniško delo, obdelavo fotografij in mladina za računalniške igre po možnosti tudi zahtevnejše. Ker je že precej let od kar sem kupoval in nisem na tekočem, sem upošteval vaše nasvete in prišel do te konfiguracije:
Procesor: CPU Intel 1151 V2 i5-8400 2,8GHz Coffee Lake 2,8/4,0ghz 148,37 EUR
Matična: MB Gigabyte Z370-HD3, Intel Z370 - Sockel 1151 4719331802325 106,39 EUR
Spomin: MEM CRUCIAL DDR4 2400 8GB C16 Crucial OC kit 0 [BLS2C4G4D240FSB] (509592) 84,61 EUR
Crucial 8GB DDR4. RAM 8 GB, Tipo di RAM: DDR4,
SSD disk : SSD Samsung 860 EVO 500 GB SATA 6 GB/s 2,5" MZ-76E500B/EU (514848) 111,48 EUR
HDD disk: HD 3,5 3000GB Toshiba DT01ACA300 SATA (DT01ACA300) (504207) 62.73 EUR
Napajalnik: PSU Sharkoon 500 Watt WPM500 Bronze, PC-Netzteil [4044951013647] (512824) 50,56 EUR
Ohišje: Cases Enermax ATX Thorex, Tower-Gehäuse [ECA3321A-BT(2U3)] (512645) 51,31 EUR
Skupaj: 614,48 EUR
Prosim vas za mnenje in napotke. Zanima me tudi, če zraven procesorja pride tudi hladilnik in če ja, je dovolj kvaliteten ali priporočate kaj boljšega? Sem še v dilemi ali kupim grafično takoj ali kasneje. Procesor ima integrirano grafiko Intel Graphics 630. Za navadno delo je verjetno dovolj. Toda se da s to igrati tudi igre, tudi kakšno novejšo?
V mislih imam GTX1050 Ti, 4GB GDDR5. Je velika razlika in pri čem se pozna če vzamem samo 2GB?
Kaj pa recimo Radeon RX 560 v primerjavi z GTX?
Glede grafične sem najbolj zmeden, saj so recimo za GTX1050 Ti zelo različne cene glede na proizvajalca. Ne vem v čem je razlika med najcenejšo in najdražjo. Kaj mi priporočate od teh https://www.taocomputer.eu/shop2007/cer...
Tukaj bi tudi kupil vse komponente, saj se mi zdijo cene zelo ugodne.
Zelo bom hvaležen za vaše napotke.
Lep pozdrav!

SumTingWong ::

560 < 1050Ti 2GB < 1050Ti 4GB

Ce se morda lahko stegnes do 240€ za graficno, definitivno priporocam 1060 3GB, je sweet spot za igre in veliko boljsa od 1050Ti.

Drugace je pa vseeno, vzames najcenejso, da le ni Mini.

Stran mi deluje cudna, pa tudi niso nekaj cenejsi od funtech.si, preveri overall za vse komponente koliko pride na koncu razlike. Na funtech imas se konfigurator.

Procesor ima zraven hladilnik, ni za navijanje. Za pisarnisko delo je bilo tukaj receno, da je Ryzen 5 boljsi, recimo Ryzen 5 2600, ki ze ima ksr dober vent gor.
Maticna je najbrz overkill, bi lahko vzel kaksno za 70€.
So pa tukaj bolj štručkoti za tole, jaz samo dosedanje opazke šeram.

primo ::

SumTingWong, hvala za odgovor. Popolnoma ista konfiguracija pride pri Funtechu 730,87 EUR. Gledal sem tudi v nemških trgovinah in je povsod dražje. Najcenejše je bilo pri
Mindfactory in sicer dobrih 7 Eur manj. J epa problem pri dostavi saj ne pošiljajo v Slovenijo. Sicer je možno preko mailboxede. Sicer taocomputer dostavlja samo po Italiji, kar pa mi ni problem, saj imam sorodnike v Trstu. Lahko pa tudi dvignem vnjihovi poslovalnici v Trstu in je potem poštnina samo 6 Eur. Sem pa blizu, iz Kopra
LP

Kurzweil ::

Kaj je trenutno v rangu do 1000€ (samo kišta)? Bi pa bil računalnik za igranje iger in občasno malo Photoshopa, Premiera,...

SumTingWong ::

primo: No, potem pa definitivno Taocomputer. Sem tudi malo preveril opinions na Googlu in pravijo, da je poštena trgovina :D Stran me je zavedla, res je švoh narejena.
Sem svojo konfiguracijo sestavil na Taocomputer in je 40EUR ceneje kot na Funtech.

Kurzweil:
- Ryzen 5 2600
- Gigabyte B350 Gaming 3 ali ASUS Strix-F
- 16GB G.Skill Ripjaws 3200MHz
- ASUS GTX 1060 3GB
- 550W Bronze+
- Kišta za 60EUR

To sem na Funtech sestavil za ~930EUR, če ti kaj pomaga.

Zgodovina sprememb…

Volta ::

Kupuje se delovni računalnik in ker sem iz forme bi prosil za nasvet. Mora biti hiter in predvsem stabilen, uporabljal se bo za službo - srednje zahtevno programje, nič ekstremnega. Konfiguracija bi zgledala nekako takole:

1. CPU: Intel Core i7-8700 3,2 GHz (Coffee Lake)

2. Hitra in predvsem stabilna S1151 maticna. Prejšja Gibabyte H97 je bila za tisti čas odlična.

3. Ram 16 GB DDR4 (2x8GB). Vidim, da je cel kup različnih hitrosti, kaj je tu "sweet spot"?

4. SSD: Samsung 860 PRO 256GB SATA oz. najboljša P/P PCI-E/M2 alternativa.

5. 4K grafika za delo (27 inch 4K monitor) - iger se ne bo igralo. Bo dovolj onboard?

6. Napajalnik na prejšnji kišti je XFX-ov in dela res fenomenalno. Obstaja danes kaka podobna varianta kot so par let nazaj bili XFX? Pomoje 600W+, vsaj bronze, če ne gold.

7. Ohisje: - neko funkcionalno za delovni računalnik, ne rabi biti fensi. Prejšnja kišta ima Cooler Master Midi Tower Silencio in je super. Lahko, preprosto in lepo. Dopade se mi recimo Cooler Master Masterbox 5.

8. Wifi PCI kartica (b,g,n, ac dual band etc). Recimo Asus PCE-AC56 oz. druga alternativa.

Za vso pomoč se lepo zahvaljujem!

matobeli ::

Po eni strani govoriš za neko nezahtevno delo, po drugi strani pa v konfiguracijo tiščiš i7 proc.

Za "prihodnost" se ne splača kupovati, razen če imaš dodeljen budget in želiš najbolje za denar.

Vzameš i5, 16gb rama, ssd m.2, lahko pro ali pa ne, crkne ti lahko katerkoli in moraš imet itak backup narejen.

Napajalnik in ohišje brez problema vzameš od starega PCja.

Je pa XFX še vedno ok, drugače pa klasika Seasonic.

Predator X ::

R5 2600/X bi blo čist dovolj.

TOP ::

Jaz bi ti raje potem svetoval 2600X,ker je razlika v ceni tistih 30e.Pri AMD dobiš hladilnik poleg pri Intelu rabi dokupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Volta ::

matobeli je izjavil:

Po eni strani govoriš za neko nezahtevno delo, po drugi strani pa v konfiguracijo tiščiš i7 proc.


Mora biti I7, mi je bilo tako naročeno :) Sicer ni predvideno, da bi se na tem PC-ju delalo kaj ekstremnega. Definitivno pa ne bo nezahtevno delo, tako da se nikoli ne ve. Iz istega razloga je bil tudi v prejšnjem I7 in je včasih prišel prav. Računalnik se kupuje za vsaj 3-4 leta dela, tako da je kar se tiče procesorja odločeno.

"Stari" računalnik je še v uporabi in bo ostal, tako da bom kar uzel Seasonic in eno ohišje po želji.

Kaj je s temi Intel 3xx chipseti? Vidim, da so Z370, H370, B360, itd... Je kaka praktična razlika, če se ne bo navijalo? Verjetno podobna zadeva kot pred leti Z97, H97, H87, itd. Kateri se najbolj splača, takrat sem vzel H97, torej dandanes varianta H370 in je bilo super. Takrat so bili Gigabyti odlični in Asusi imeli neke probleme, kaj je danes BB med Motherboardi?

So M.2 res toliko boljši kot recimo 860PRO na SATA?

Bo Onboard Intel dovolj za poganjanje 4K videjev in aplikacij? Ali bo treba vzeti PCI-E grafo v stilu GTX 1050, itd.?

TOP ::

Zakaj ravno siliš v I7 ko neboš igral iger in je potem AMD bolši nakup,za vse drugo.Za 4K bo treba poseč po grafični kartici.Če boš vzel Intela potem nakup M2 ne bo dosti boši,zaradi omenjenih težav pri Intelu in se pri M2 konkretno pozna.Če ne bo iger potem bi jaz na tvojem mestu vzel AMD.

Predator X ::

Sje za tako stvar bi lahko vzel tud R5 1600 za 147€ MF. Neko cenejšo B350 plato ter dal gor 2666MHz+ (do 3200MHz) ram.

Volta ::

TOP je izjavil:

Zakaj ravno siliš v I7 ko neboš igral iger in je potem AMD bolši nakup,za vse drugo


Ni odvisno od mene, ker ni moj PC. Naročeno mi je bilo da mora biti obvezno I7, tako da je o tem brezveze debatirat.

TOP je izjavil:

Če boš vzel Intela potem nakup M2 ne bo dosti boši,zaradi omenjenih težav pri Intelu in se pri M2 konkretno pozna


A imajo težave s kontrolerjem na M.2? Mislim, v ceni med 860PRO na SATA in 960EVO M.2 ni razlike. Na računalniku se ne bo igralo iger. Se mi vseeno splača M.2 ali bolje 860PRO?

Plata bo kolikor sem uspel prebrati Z370/H370, že zaradi dobrih izkušenj iz prejšnje serije bo verjetno Gigabyte. Kakšna je sploh praktična razlika, a ima Z-varianta kakšno dodatno podporo? M.2 vidim, da imata obe.

Ram bo verjetno 2666Mhz, sem se pa izgubil pri ponudbi, ker jih je na stotine... Izstopa mogoče kaka firma, tako kot je pred leti Crucial Ballistix?

Napajalnik bo XFX, vidim da še imajo vedno dobro ponudbo. Seasonic modularni mislim, da ni potreben. Bo 550W dovolj glede na to, da so nove serije grafik precej varčne. Ali bolje 650W?

Volta ::

Sem že uspel ugotoviti glede Z/H chipseta - Z se da navijat, tako da bo kar H370.

Kaj pa ena poceni grafična za osnovno 4K delo (brez igric)? RX 560/GTX 1050 bosta verjetno preko glave, je tako? Obstaja še kaka cenejša P/P boljša varianta?

dvihtelic ::

oj, mene pa zanima koliko je razlika med radeon 480 nitro 4gb in gtx 1060 3gb?

gddr85 ::

480ka je mal hitrejša

D3m ::

Ne malo bolj več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

LogyK ::

Kupujem PC in bi prosil če lahko dobim kakšno mnjenje ali pripombe na konfiguracijo, ki sem jo izbral (pri Funtech-u).

Intel Core i5-8400
GIGABYTE H310M DS2
Kingston RAM DDR4 8GB PC2666
SSD Transcend 240GB 220S
CORSAIR VS350 350W
COOLER MASTER Elite 344

Pc se ne bo uporabljal za igre.

Hvala za pomoč-

neo5468 ::

Za kaj se pa bo?

LogyK ::

neo5468 je izjavil:

Za kaj se pa bo?


Za klasično vsakodnevno uporabo in tudi nekaj službenih programov npr. Pro/ENGINEER Wildfire.

Isotropic ::

doma ga raje ne uporabljat v službene namene... (da odpreš kakšen služben file ali da preneseš datoteke potem v službo)

opeter ::

Video za tiste, ki želite solidno delovno postajo z dvema 8k ekranoma:


18 jedrni procesor
RAM-a je 128 GB
Quadro grafična z 32 GB HBM pomnilika
2 x M.2 SSD v Raid-0 za hitrost
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Tsunamii ::

Vprasanje..

Kje v Slo se da kupit najcenej in z dobro izbiro komponent ? Isto sprasujem za tujino.. od kar je mindF naredil svojo politiko sem kar jezen. Jaz sem ocitno ujel zadnji vlak..

primo ::

Grafična GTX 1050 Ti ima dva izhoda Hdmi in Dual-Link DVI-D. Monitor pa ima vhod DV-I. Se bo lahko priključilo na ta monitor.
Hvala za odgovor.
LP

MrStein ::

DVI-I je -D plus -A.
Torej ja, delalo bo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matoxslo14 ::

Ali je vodno hlajenje ( https://www.ctstoke.shop/arctic_liquid_... uredu, ali boljše navaden hladilnik z rebrami in ventilatorjem. Nekje sem prebral da vodna rada spustijo, koliko je res nevem zato sprašujem, da vidim kakšne imate izkušnje. Potreboval bi za hlajenje i7 7700k.

Pretorijanec ::

Hej!

Po kar-nekaj-časa kupujem novo mašino. Ker se že nekaj let ne spremljam več razvoja računalnikov, bi vas prosil za nasvet. Povedano drugače, nimam blage veze, kaj se kupuje, kaj je dobro in kaj se splača. Računalnik bo sicer namenjen tudi delu, kar niti ni bistveno, ker je delo word in pisanje besedil, predvsem pa bi ga rad naredil dokaj gameing, da ko ni službe, lahko kakšen špil pade :) Budgeta je za 800-1000 EUR, v katerega je potrebno spravit ohišje, matično, proc, grafo,... skratka vse razen monitorja, slušalk in miške ter tipkovnice. Če možno, mi prosim namignite tudi kje kupiti, ker, ko sem se jaz s tem ukvarjal sem vedno vse kupil pri mlacomu. Če se je kaj bistveno spremenilo pa bo nasvet dobrodošel.

Hvala!

bugZ ::

pozdravljeni.

evo bom kar tukaj, da ne odpiram nove teme. gre se za izbiro monitorja. zanima me, kaj bi bila zame najbolj optimalna izbira, the best bang for buck, za moj primer... in sicer namen imam kupiti naslednje komponente:
- 2700x
- LC-CC-360, 360mm hladilnik za cpu + adapter za am4
- neko x470 matično
- 2 x 8 gb 3200ghz LPX RAM (corsair vengeance)
- nek 500gb SSD + 500gb HDD iz trenutne mašine ( + upgrade, ko bo treba..)
- PSU corsair tx850, 80 plus, ali pa 650, mogoče 750, odvisno za kako ceno bom dobil kaj
- case ATX P8 window ANTEC
- grafična gtx1070 ali rx580, ali pač tu nekje
- monitor???

torej, namen imam uporabljati autocad/archicad, image rendering in video editing/rendering, in pa tudi včasih za gaming (bil sem strasten gamer, zdaj pač ni več časa na žalost) razmišljam o nakupu monitorja ASUS MG278Q, ki je 144hz, 1440 resolution, 27'' monitor. vprašanje, ki se mi poraja... je res vredno nabavit 144hz, tudi za ostale moje potrebe. note: gaming dajem na zadnje mesto kot potrebo, zato se ravno sprašujem, če je vredno. je toliko boljša izkušnja overall, da je dejansko vredno 144hz, ali grem raje na kakšen 28'' 4K monitor, ki je v povprečju iste cene? kakšno je vaše mnenje? zavedam se, da gaming na 4k z eno od teh grafik nebo možen. pač gre se mi za overall izkušnjo, kaj bi se mi dejansko najbolj splačalo. da nebom kupoval 144hz, katerega sploh nebom koristil in bi za isti denar dobil nekaj, od česar bom dejansko kaj imel, ali pa obratno pri 4K...? vem, da so za lepo sliko važne tudi barve, torej definitivno nebi šel poceni in kupil karnekaj.
sprejemam tudi razne komentaje o mojem build-u.

hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bugZ ()

care20 ::

Zdravo...
Zanimam se za nakup racunalnika ki bi ga imel samo za igranje iger in nic drugega.. Priklopljen bu bil na tv prek hdmi... Igral bi igre z kontrolerjem...torej kot neka igralna konzola vendar pc bi imel ker zene igre na 60 fps... Kaksen pc bi moral kupiti. Koliko denarja.... Igral bi na 1080p 60 fps... Nerabi bit ultra saj ni neke razlike v grafi..razen v fps je
««
813 / 1133
»»