» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
812 / 1133
»»

matobeli ::

IcyFox je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1050ti ma pocasnejsi ram

no potem je 280x še toliko bolj v prednosti


Kako je v prednosti če igre hitrej laufajo na 1050ti? Za minerje ima pa od oka 200W preveč TDPja :)

IcyFox ::

matobeli je izjavil:

IcyFox je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1050ti ma pocasnejsi ram

no potem je 280x še toliko bolj v prednosti


Kako je v prednosti če igre hitrej laufajo na 1050ti? Za minerje ima pa od oka 200W preveč TDPja :)

Pravim da v večini benchmarkov (ki niso gaming) zmaga, v novih buildih bi seveda vzel 1050 Ti zaradi boljšega TDPja, novejše arhitekture in pa boljšega gaming performenca, ampak v mojem primeru to ni dober upgrade...

bomber111 ::

jero_no1 je izjavil:

Če bi sam sestavlau, bi prišparal ravno 30€, kar pa mislim, da ni prehudo preplačilo, da imaš sigurno sestavljeno in stestirano mašino (cene so iz SLO).
Grafično pa kot rečeno eno 1050ti, če imaš pa več sredstev na voljo, potem pa lahko tudi GTX 1060 3GB


Znam instalirat windowse, zamenjati disk, procesor ipd. Znanja ko gre kaj narobe pa ne, tak da se v sestavljanje nisem spuščal. Pa še plačnik nisem bil jaz. Če bi kupoval zase bi dal recimo 30€ zraven za malo boljšo matično (saj ne da bi se spoznal na matične) a ne vem zakaj porinejo v vse kište do 500€ najcenejše matične. Al matična nima tolikšnega pomena?

jero_no1 ::

Za Intel 7. generacijo je bil v osnovi narejen chipset 200 serije, tako da kakšna plata B250 ali H270 bi bila boljša izbira.
V osnovi je razlika npr. v številu slotov za RAM, USB priključkov, podpori za več grafičnih in hitrostih nekaterih vodil.

Kayzon ::

kaj pravite se splača vzeti rabljene ddr3 1866(2x8gb) rame za 100€?

gddr85 ::

če imaš ddr3 platformo in rabiš 16gb, potem najbrž se, pa mogoče še zglihaš ceno na ene 80e..

samsung8 ::

zdravo

prišel je čas da sem prodau ps4 in se odločil da kupim računalnik po delih ker bi le tako tudi kaj prihranil. budget je 1500€ za gaming pc. zato prosim vas da mi pomagate in svetujete kje kupiti in kaj kupiti.

D3m ::

R5 2600X.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sm4rt4ss ::

Se pardoniram, če je to neumno vprašanje, ampak kakšna je bistvena razlika med tema dvema M.2 SSD-jema? Vodilo in hitrost predvidevam? Kateri je bolj primeren za Office PC / HTPC?

https://www.mindfactory.de/product_info...

https://www.mindfactory.de/product_info...

gddr85 ::

en dela prek sata, drug pa prek pcie, zato tud hitrost različna, za office je pomoje čist vseeno, pogledat moraš samo, kaj m2 na matični podpira..

ufek ::

Saj pa vidiš v čem je razlika, lepo piše v specifikaciji. En ima sata hitrost, drugi pa PCIe. Vzami dražjega in hitrejšega. Drugače nima smisla m.2, potem vzami raje standardni SSD.

sm4rt4ss ::

gddr85 je izjavil:

en dela prek sata, drug pa prek pcie, zato tud hitrost različna, za office je pomoje čist vseeno, pogledat moraš samo, kaj m2 na matični podpira..


Pri matični tole piše:
Anzahl SATA 6GB/s Anschlüsse: 4x
Anzahl M.2 Anschlüsse: 1x M.2 bis 2280, 1x M.2 (belegt von WLAN-Modul)
Anzahl PCIe x16 Slots: 1x PCIe 3.0 x16

Link: https://www.mindfactory.de/product_info...

Torej, če razumem prav, pašeta oba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

gddr85 ::

tole podpira: 1 x M.2 Socket, supports M Key type 2280 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen2 x4 (20 Gb/s)
..dražji m2 prek pcie ne bo delal na polno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Predator X ::

samsung8 je izjavil:

zdravo

prišel je čas da sem prodau ps4 in se odločil da kupim računalnik po delih ker bi le tako tudi kaj prihranil. budget je 1500€ za gaming pc. zato prosim vas da mi pomagate in svetujete kje kupiti in kaj kupiti.


https://ibb.co/fdZ8eH
€ 1.336,78

+ Ohišje kupiš doma ~70-80€
+ naročiš med 00:00-06:00 ter mailbox.de
+ ~15-20€ poštnine skupaj
+ Lahko dodaš kakšen hardrive al pa še kakšen SSD.

Zgodovina sprememb…

samsung8 ::

Shipping to consumers outside of Germany is not available. If you have a valid VAT ID, please insert it into your account details.

kak je mišljeno mailbox.de ? tole mi je španska vas..

sm4rt4ss ::

gddr85 je izjavil:

tole podpira: 1 x M.2 Socket, supports M Key type 2280 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen2 x4 (20 Gb/s)
..dražji m2 prek pcie ne bo delal na polno


Ok, hvala, torej je bolje, da vzamem cenejšega. Kot povprečen uporabnik itak ne bom opazil razlike. :) Je pa škoda denarja za disk, ki ima hitrost 32 Gb/s delal pa bo na 20 Gb/s. Ali pa menjat matično in iti na mATX build. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

matobeli ::

Zakaj se ustavit na mATX, mITX je way to go :D

Najboljša stvar m.2 ssdjev v resnici ni hitrost ampak to da nimajo kablov.
Sata m.2 je itak čisto malo dražji od 2.5" ssdjev, m.2 slot pa je tudi že standard postal.

Predator X ::

samsung8 je izjavil:

Shipping to consumers outside of Germany is not available. If you have a valid VAT ID, please insert it into your account details.

kak je mišljeno mailbox.de ? tole mi je španska vas..

https://www.mailboxde.com

jb_j ::

matobeli je izjavil:

Zakaj se ustavit na mATX, mITX je way to go :D

Najboljša stvar m.2 ssdjev v resnici ni hitrost ampak to da nimajo kablov.
Sata m.2 je itak čisto malo dražji od 2.5" ssdjev, m.2 slot pa je tudi že standard postal.


se strinjam, sicer imam idejo zase, samo bom najbrž prej umrl od lakote in od terjatev države do mene:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

tikitoki ::

matobeli je izjavil:

IcyFox je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1050ti ma pocasnejsi ram

no potem je 280x še toliko bolj v prednosti


Kako je v prednosti če igre hitrej laufajo na 1050ti? Za minerje ima pa od oka 200W preveč TDPja :)


Dej nehsj se blamirati. Napisal si, da si ugotovil, da je slaba nadgradnja. Sedaj bi pa rad, da se se kdo zajebe, tko, k si se sam? Gtx 1060 je edina prava nadgradnja.
Gtx 1050 ti je hitrejsi zgolj v igrah, ki preferirajo nvidia gpuje.

Potem pa se rudarjenje not tlacis? Resno?

Predator X ::

LoL, še David Kanter je povedal zakaj so AMD kartice boljše za miniranje... ampak, tu na SLOTECHu imamo še hujše pametnjakoviče.

matobeli ::

tikitoki je izjavil:

matobeli je izjavil:

IcyFox je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1050ti ma pocasnejsi ram

no potem je 280x še toliko bolj v prednosti


Kako je v prednosti če igre hitrej laufajo na 1050ti? Za minerje ima pa od oka 200W preveč TDPja :)


Dej nehsj se blamirati. Napisal si, da si ugotovil, da je slaba nadgradnja. Sedaj bi pa rad, da se se kdo zajebe, tko, k si se sam? Gtx 1060 je edina prava nadgradnja.
Gtx 1050 ti je hitrejsi zgolj v igrah, ki preferirajo nvidia gpuje.

Potem pa se rudarjenje not tlacis? Resno?


Res je, sem povedal da je slaba nadgradnja. Ampak niti slučajno ni slabša ob 280x. Ker se grafične v temu trenutku uporabljajo za igre in mining in ker je pri miningu zaželjen hitrejši ram sem pripomnil da ima previsoko porabo.

Ker drugače res ne vem kje bi 280x koristil hitrejši ram. Morda v igrah, kjer pa je 1050ti itak hitrejša?

P.s. nimam 1050ti. Sem pa imel 280x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

SumTingWong ::

Moja laptop zgodba je hitro šla v franže (mesec uporabe), tako da sedaj kupujem stacionarca.

Nekako sem si zamislil 1050Ti, 8GB RAM, 500GB SSD, ne vem pa kateri procesor naj vzamem, da ne bo zaviral zadeve. Seveda bo padla kaksna novejsa igra, ampak ne rabi delovat na very high, sem zadovoljen ce bi bilo med-high.

Ryzen 2600? Ali je lahko kaksen "manjsi"procesor? R3 recimo. Navijal ne bom.

matobeli ::

Za 1050ti je i3 ali R3 do vrh glave. Celo z G4560 se zelo dobro razume.

Predator X ::

SumTingWong je izjavil:

Moja laptop zgodba je hitro šla v franže (mesec uporabe), tako da sedaj kupujem stacionarca.

Nekako sem si zamislil 1050Ti, 8GB RAM, 500GB SSD, ne vem pa kateri procesor naj vzamem, da ne bo zaviral zadeve. Seveda bo padla kaksna novejsa igra, ampak ne rabi delovat na very high, sem zadovoljen ce bi bilo med-high.

Ryzen 2600? Ali je lahko kaksen "manjsi"procesor? R3 recimo. Navijal ne bom.


gled ena trenutno ceno se kr splača vzet vsaj r5... tud če vzameš R5 1400 4C/8T (stara i7tka pri 3.2GHz) bo kul.

i3 in R3 imajo probleme z kakšnimi fps dropi itd.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
vs
cpu
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
ram
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
plata m.2
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Čisto sem ven iz mode, zato bom kar še par vprasanj imel. Zdaj sem odločen za "peto" serijo CPU, AMD Ryzen 5 2600 + Wraith vent combo (200€). Ce grem na i3/R3, bo kmalu zmanjkalo moci. Prav tako je med i3 in i5 manj kot 50€ razlike.

Odlocil sem se tudi za 1060 3GB. Ce bi vzel 1050Ti, bi bil na istem kot sem bil (660Ti).

RAM: Kaj naj gledam? Corsair 1x8GB DDR4 2666MHz 1.2V za 85€ je kul? Mislim frekvenca in latency, 8GB bo zaenkrat dost.

PSU: 80+ Bronze 550W bo dost za vse to?

Extra Q: Katero ohisje priporocate, da bo cim tisje? Do 100€. Lahko je katerekoli velikosti, le da je kar se da neslisno, ker bo racunalnik v sobi in bo prizgan 24/7. Pa brez LED diod prosim :D

Predator X ::

Ne vzet 1x 8GB, vzameš 2x4GB.

DRAM
- Ryzen out of the box podpira 2993MHz, jst bi vzel vsaj 3200MHz.
- So tud neki rami na funtechu za 95€ 2800MHzC15 (budget gaming)

AM4
X470
ali x370/B350 ki ima novejši bios. Če boš navijal boš za tiho delovanje rabil boljši cooler.

PSU
Bo dovolj

Ohišje
Jah odvisno od okusa (fractal,corsair, phanteks...) glej, da ima nastavljiv fan speed.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

SumTingWong ::

Hvala Predator. Takole sem se odločil po urah na YT in forumih:

Intel i5 8400
2x4GB 2400 G.Skill
Z370 A-Pro
500GB Samsung 860
500W napajalnik
GTX 1060 3GB
Cooler Master Silencio

Nekje 800€ (Mindfactory)

Kar sem edino se v dilemi, je glede monitorja. Nekako je zelja 144Hz, ampak ne vem ce potrebujem. Nazadnje sem imel LG 22" 5ms 60Hz monitor.

Predator X ::

SumTingWong je izjavil:

Hvala Predator. Takole sem se odločil po urah na YT in forumih:

Intel i5 8400
2x4GB 2400 G.Skill
Z370 A-Pro
500GB Samsung 860
500W napajalnik
GTX 1060 3GB
Cooler Master Silencio

Nekje 800EUR (Mindfactory)

Kar sem edino se v dilemi, je glede monitorja. Nekako je zelja 144Hz, ampak ne vem ce potrebujem. Nazadnje sem imel LG 22" 5ms 60Hz monitor.


Vzameš B360.
Sicer ti je R5 2600 boljša izbira. Poleg tega gre intel že na novo platformo.

i5 8400 + DDr4 2400 ter 144Hz pa ne bo šlo najbolje.

Buildam 144Hz gaming setupe in uporabljam ali i7 8700/K ali R5 1600/X ter DDR4 3200MHz v izrednih primerih vzamem i5 8600K.
zgleda, da folk ve vse več.

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Zakaj B360? Ni to slabse od Z370? Cena je nekje ista.

Zakaj je R5 2600 boljsa izbira? Po game benchmarkih je i5 boljsi, R5 pa boljsi za photoshop in ostalo. Ali sem narobe videl oziroma kaj spregledal?

Hvala za pojasnilo glede 144Hz. Vzamem torej nek obicn 24/27" 60Hz monitor. Kaj pa 75Hz? Je kaj razlike ali premalo napram 60Hz?

gddr85 ::

za 8400 ne rabiš z370, ker se ne navija, če pa je cena podobna potem pa vzameš, če hočeš

za max fps zna bit 8400 malenkost boljši..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Predator X ::

SumTingWong je izjavil:

Zakaj B360? Ni to slabse od Z370? Cena je nekje ista.

Zakaj je R5 2600 boljsa izbira? Po game benchmarkih je i5 boljsi, R5 pa boljsi za photoshop in ostalo. Ali sem narobe videl oziroma kaj spregledal?

Hvala za pojasnilo glede 144Hz. Vzamem torej nek obicn 24/27" 60Hz monitor. Kaj pa 75Hz? Je kaj razlike ali premalo napram 60Hz?


benchi so stari in večinma nareji z počasnejšim ramom.

Za 144Hz gaming rabiš hiter ram.. pa ni važno kater proc.
Ryzen ma ta problem, da ima uncore povezan na IMC medtem ko ima intel te stvari malce drugače.

Razlike IPC je 3%
Ryzen ima 12 threadov... i5 8400 ti bo šo zdej do 100%.
Ena stva rgaming ebnchmarkov je, da so malce nerealni. Gaming ti bo prinese vse več akcije in fizike (fizika v špilih je kr dobr MT)

i7 7700K ima hitrejši ST, nižjo latenco rama in približen MT...

kar pomeni, da ST ni več tako pomemben.

Če boš dal gor hitrejši ram bo na nivoju stock i7 8700K.

Ryzen 2 ima XFR2, ki je odlična zadeva.


i5 8400 potrebuje vsaj 20-30EUR cooler.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Pri 144 mhz ekranih je tud važna grafa,kar pa je 1060 mal prešvoh in za gaming je Intel bolši,pa lahko daš ne vem kake rame gor z najvišjo frekvenco,ki so krepko predragi in potem se išče BestBay,kar AMD na koncu ni ,kar se tiče gajminga.

Predator X ::

Že spet en pamtn.

1. 144Hz na 2400MT/s pač ne gre.
2. GTX 1060 1080p medium-ultra (grafične nastavitve) ~100-110fps.
3. R5 2600 ima 12 threadov in bo na 50% z hitrejšim ramom bo na nivoju i7 8700k. i5 8400 = nov cooler ter 100% load mostly.

gddr85 ::

če bi imel večino špilov, ki bi na polno izkoristli 12 threadov ne rečem, tko pa z nobenim ne moreš zgrešit, kar se gejminga tiče

content creation/renderji ipd. je pa druga stvar, tam 8400 nima za burek..

SumTingWong ::

Menjava iz i5 8400 na R5, drugo plato (Asus Strix x350) in 2x4GB 3200Mhz me pride dodatnih 40€, kar spet ni toliko, ampak bi bilo supr vidt kksne teste, da hitrejsi ram plus R5 je boljsi combo.

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

če bi imel večino špilov, ki bi na polno izkoristli 12 threadov ne rečem, tko pa z nobenim ne moreš zgrešit, kar se gejminga tiče

content creation/renderji ipd. je pa druga stvar, tam 8400 nima za burek..



Jah. Glej ti raj zdje frametime in ne samo fpsje , ki jih fraps vrže ven.

Vzam potem i5 8400 ter DDR4 3200MHz ter kupi še cooler, ker tole ni soldered.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

ok, kr nalimaj povprečje špilov in frametime..

btw, sej vsi vemo, da je ryzen dober, ni pa treba bit njihov slotech_certified PR manager ;)

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

ok, kr nalimaj povprečje špilov in frametime..

btw, sej vsi vemo, da je ryzen dober, ni pa treba bit njihov slotech_certified PR manager ;)


Ne gre se zato. Ker zdje tuki izpostavljate tistih 5% v v večini benchmarkov z hitrejšim ramom. R5 ti ponuja 2x več threadov, kuril bo manj in še hladnejši bo za 5% v teh SP benchmarkih. Sj smo se pregovarjal gled i5 kaby lake in i7 kaby lake... in ja imeli ste prav i5 kaby lake je king.

Itak bo bottleneck GPU, če smo realni.. škoda pa, da bi za future prof vzel 6C/6T namest 6C/12T.

Sej vme gddr85 ti špilaš na 144hz panelu in imaš intel - AMD proce. Sej drgač je dream CPU i7 8700K delided @5.2GHz/5.2GHz LLC ter DDR4 3600CL15.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Bye je izjavil:

opeter je izjavil:

Bye je izjavil:

Vidim, da je štala s temi SFX napajalniki.


Zakaj bi bila štala?

Štala v stilu IF modular THEN price, IF casing/PSU this or that THEN X or Y....
Kaj pa Intel NUC kit? Za LOL na FHD itak ne rabi močne grafike.
Tale je prav lepa kockica, na primer: https://www.sestavi.si/index.php/item/d...


Modularni SFX napajalnik še nisel videl.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SumTingWong ::

Pošteno sta me zmedla. Grafična bo za moje potrebe več kot dovolj, GTX 1070 je potem za 1440p gaming, kolikor sem razbral.
Bom ostal v Intel kampu, pa za vsak slučaj dodal še kakšen aftermarket cooler. RAM bom po priporočilu vzel 3200MHz, toliko max podpira matična (10 € več kot 2400MHz). Matično bom vzel Asus Z370 A-Pro, je celo 5€ cenejša od B360 (rang ~100€).

Monitor pa nek bezel-less 24" 60/75Hz.

TOP ::

Pri Intelu ne rabi hitrega rama,rabi pa kuler tako,kot si napisal.

SumTingWong ::

Lahko še razlago zakaj je temu tako?
Če odstranimo procesorsko moč. Kaj pa driverji, kompatibilnost, vse kar pač sodi sem, je pri AMD Ryzen enako kot pri Intelu?

TOP ::

Vse je isti šmorn.Ko enkrat skup daš pa inštaliraš,dela vse pa ni važen,kaj je.

Predator X ::

A dej. Zato pa pravim DDR4 3200 pa R5 2600, top ponudba... (i7 8700K ~ 3.5GHz)
Če pa nujno intel pa i5 8400 + cooler ter DDR4 3200mhz.

SumTingWong ::

Pri 8GB je 2400MHz vs 3200MHz 10€ razlike, kar je manj kot 10%. Tako da bo kar 3200MHz. Edino glede procesorja še nisem čisto 100%, kaj bom vzel. Vseeno je tudi R5 2600 novejši od i5 8400. Tudi next-gen nm tehnologija se je zamaknila za vsaj leto dni pri obeh.

Malo bom še tuhtal, naročam pa po praznikih. Želja je, da bi brez menjav računalnik zdržal 5 let, kar pa je morda težko. Za prejšnjega sem dal 1200€, pa je zdržal 6 let. No, bi sigurno še kakšno leto ali dve.

TOP ::

Kateri koli proc boš uzel, bo zdržal toliko, edino grafa ne bo.

MrStein ::

Odvisno kaj misliš z "zdržati".
Moj, kjer to tipkam "drži" že 7 let. In nič ne kaže, da ne bo še več.
AAA iger ne poganja, ampak tega niti kot nov ni. (in tvoj nakup z 1050Ti tudi ne bo ravno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

Bo 1060 3GB grafična, ta je pa po benchmarkih 90-120% boljša od moje prejšnje (660Ti). Primarno kar se gaminga tiče, kupujem za LoL (igra, s katero največ zdržim :)) ) ampak seveda vsake toliko pride želja po sprobi novejših AAA iger. Ni pa seveda nuja vse ultra, med-high je zame sweet spot.

Predator X ::

SumTingWong je izjavil:

Pri 8GB je 2400MHz vs 3200MHz 10EUR razlike, kar je manj kot 10%. Tako da bo kar 3200MHz. Edino glede procesorja še nisem čisto 100%, kaj bom vzel. Vseeno je tudi R5 2600 novejši od i5 8400. Tudi next-gen nm tehnologija se je zamaknila za vsaj leto dni pri obeh.

Malo bom še tuhtal, naročam pa po praznikih. Želja je, da bi brez menjav računalnik zdržal 5 let, kar pa je morda težko. Za prejšnjega sem dal 1200EUR, pa je zdržal 6 let. No, bi sigurno še kakšno leto ali dve.



Te lahko drugače vprašam?
Bi raje vzel i7 8700 ~3.4-3.5GHz 6C/12T ali i5 8400 3.8GHz 6C/6T? i5 bi bil hitrejši zaradi višjega clocka okoli 5-10% v večini iger...

Zgodovina sprememb…

««
812 / 1133
»»