» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
814 / 1133
»»

schurda ::

bugZ je izjavil:

pozdravljeni.

evo bom kar tukaj, da ne odpiram nove teme. gre se za izbiro monitorja. zanima me, kaj bi bila zame najbolj optimalna izbira, the best bang for buck, za moj primer... in sicer namen imam kupiti naslednje komponente:
- 2700x
- LC-CC-360, 360mm hladilnik za cpu + adapter za am4
- neko x470 matično
- 2 x 8 gb 3200ghz LPX RAM (corsair vengeance)
- nek 500gb SSD + 500gb HDD iz trenutne mašine ( + upgrade, ko bo treba..)
- PSU corsair tx850, 80 plus, ali pa 650, mogoče 750, odvisno za kako ceno bom dobil kaj
- case ATX P8 window ANTEC
- grafična gtx1070 ali rx580, ali pač tu nekje
- monitor???

torej, namen imam uporabljati autocad/archicad, image rendering in video editing/rendering, in pa tudi včasih za gaming (bil sem strasten gamer, zdaj pač ni več časa na žalost) razmišljam o nakupu monitorja ASUS MG278Q, ki je 144hz, 1440 resolution, 27'' monitor. vprašanje, ki se mi poraja... je res vredno nabavit 144hz, tudi za ostale moje potrebe. note: gaming dajem na zadnje mesto kot potrebo, zato se ravno sprašujem, če je vredno. je toliko boljša izkušnja overall, da je dejansko vredno 144hz, ali grem raje na kakšen 28'' 4K monitor, ki je v povprečju iste cene? kakšno je vaše mnenje? zavedam se, da gaming na 4k z eno od teh grafik nebo možen. pač gre se mi za overall izkušnjo, kaj bi se mi dejansko najbolj splačalo. da nebom kupoval 144hz, katerega sploh nebom koristil in bi za isti denar dobil nekaj, od česar bom dejansko kaj imel, ali pa obratno pri 4K...? vem, da so za lepo sliko važne tudi barve, torej definitivno nebi šel poceni in kupil karnekaj.
sprejemam tudi razne komentaje o mojem build-u.

hvala!



Dell Ultrasharp :D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Klemen97 ::

Bi kdo kaj popravil/dodal,spremenil.
Matično sem izbral zaradi barvne sheme :)

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Predator X ::

Hitrejhši ram
priporočen ~3000-3200MHz
al pa tole
https://www.mindfactory.de/product_info...

Pa še vprašaj, če ima plata novi bios, ki podpira 2000 serijo.

Zgodovina sprememb…

Volta ::

Podpira le Z varianta chipseta višje hitrosti ramov, ali tudi H? Prebiral sem, da ima veliko novejših Z/H370 plošč določene težave (AsRock še najmanj). Kaj je trenutno best buy glede motherboardov? Se splača še malo počakati, da proizvajalci prilagodijo stvari novim Coffee Lake-om?

Predator X ::

Volta je izjavil:

Podpira le Z varianta chipseta višje hitrosti ramov, ali tudi H? Prebiral sem, da ima veliko novejših Z/H370 plošč določene težave (AsRock še najmanj). Kaj je trenutno best buy glede motherboardov? Se splača še malo počakati, da proizvajalci prilagodijo stvari novim Coffee Lake-om?


do 2666MHz ... kar je OC (2666MHz+) samo Z.

sm4rt4ss ::

Znanec mi je dal nalogo, naj sestavim "lep, majhen, črn in tih" comp (vem ja) pa dosti prostora mora met za filme. Budget cca. 1000€ (keša ko smetja). Kolikor vem, imajo zdajšni comp kr direktno povezan na smart tv in tam gledajo filme, serije itd., iger se ne igra. Torej, kolikor jih razumem, rabijo overkill HTPC. Sem jim povedal, da se tole da sestavit za manj kot 500€, ampak nočejo slišat o tem. Tole sem na hitro sestavil. Vzeli bodo v Sloveniji, zato taka cena.


Intel Core i5 8600K
ASRock B360M-ITX/AC
RAM Crucial Ballistix Elite DDR4 16GB Kit (2x 8) 2666 CL16 SR
SSD 500GB Samsung M.2 PCI-E 960 EVO
WD 8.9cm (3.5") 2TB SATA3 WD20EFRX 5400 64MB Red intern bulk
Seasonic Focus 80 Plus Gold, modular - 450 Watt
CRYORIG C7 PC Cooler

Cena: 925€ + 75€ za neko lično ITX ohišje.

Komentarji? Je kje prostor za izboljšave?

matobeli ::

Procesor je mišljen za navijanje.
Glede na to da mu ti sestavljaš PC dvomim v to da bo navijal, popolnoma dovolj bo i5 brez "k".
Majhna in lična ohišja dostikrat nimajo prostora za velike hladilnike, tudi če bo želja po navijanju.

HD naj bo večji, jaz mam 3TB pa je veliko premalo, ko bo več 4K vsebin bo še slabše, RED serije so mišljene za NAS enote, niso tihi. Glej nekaj da bo na 5400 obratih.

Poglej si Coolermaster Elite 110 ohišje. Ljubko, majhno, če je kasneje želja se da tudi grafiko vgradit brez problema.

AMPAK:
za tak denar se kupi synology NAS enoto ki nekje čepi skrit, ponavadi v bližini modema,routerja in ostale telekomunikacijske šare.

Zato da se v HTPC ne tlači glasnih diskov, pa še disk je vedno na voljo vsem napravam.

V račun bi bilo pametno vzeti tudi nek zunanji disk ki bo skrbel za backup.

Smiselno bi bilo tudi preverit kakšen wireless router ima, če sploh podpira AC in višje hitrosti prenosa. Najboljš je če je kar kabel.

Lahko vzameš tudi kakšen i5 low power ("u"), bo še manj šundra. Hladilnik pa nek low profile ki bo najbolj tih. Pojma nimam kateri.

MB, SSD, PSU, RAM pa zgleda OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

sm4rt4ss ::

Kul, hvala. Bom še jim predstavil to možnost. :)

Za ohišje pa sem gledal tudi:

http://www.thermaltake.com/products-mod...

ali pa...

http://www.thermaltake.com/Chassis/Mini...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

3furious ::

Jaz predlagam HTPC ohišje, ki paše v TV regal. Osebno imam Silverstone ML03, imajo pa veliko izbiro HTPC in slim HTPC ohišij.
In the age of information, ignorance is a choice.

novak-t ::

Zdravo,
Rabil bi računalnik, do 800 eur, uporabljalo se bo za igre in obdelavo videa. Kakšen sestav mi priporočate? Poleg tega pa me tudi zanima, kje bi bilo to najboljše oz. Najcenejše kupiti? Computeruniverse? Bom pa računalnik sestavil sam, ni problema, samo nisem več v teh vodah, kaj najbolj skupaj paše in kaj je najbolj price/performance.
Hvala.

matobeli ::

Computeruniverse je kul, da se tudi iz mindfactory preko posrednika. Mindfactory je malo ceneje, ampak nima tolk izbire.

Pri komponentah začni pri grafiki. Nvidia 1060 3gb bo super za 1080p gaming. 1050ti tudi če ti ni važno da bo čisto vse na ultra.

Ram za igre je dovolj 8gb, za obdelovanje pa bi bilo verjetno bolje met 16gb. Kar ostane razdeliš na procesor, plato minimalno 256GB SSD in trdi disk če rabiš. Verjetno ciljaš na i5 ali ekvivalent AMDja, oba sta dobra.

MrStein ::

matobeli je izjavil:


HD naj bo večji, jaz mam 3TB pa je veliko premalo, ko bo več 4K vsebin bo še slabše,

To meni tudi ni jasno.
Pravi, da je "keša kot smetja", ter da "mora biti plac za filme", potem pa mu izbereš "fičeka".
2TB niti top price/performance ni.
Za 150 EUR se (v EU) dobi že 6 TB, ali za 200 EUR 8 TB (ta verjetno tipa SMR, kar ni najboljše).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

novak-t ::

Gledam na computeruniverse nvidia 1060 kartice. 3gb in 6gb ni neke razlike v ceni. V čem je fora? Pa overclocked kartice, ki so cenejše?

gddr85 ::

vzameš seveda ta boljšo z več rama, 3gb je malenkost gimpana pod istim imenom

primo ::

Če se bom odločil za sestavo novega PCja sem se nekako zagrel za procesor i58400 Coffe Lake. Mislil sem, da je to enostaven nakup. Sedaj pa me je zmedlo, ko sem na strani mojpaket.si videl, da so 3 verzije tega procesorja. Eden 3.8Ghz, eden 2,8Ghz in tretji tudi 2,8Ghz samo brez oznake Coffe Lake. https://www.mojpaket.si/procesorji#/man...
Mi lahko nekdo pojasni kaj je najbolje od teh treh varijant.

MrStein ::

i5-8400 "prava" verzija 2.8 GHz (turbo do 3.8 GHz oziroma 4GHz če dela samo eno jedro)
i5-8400T low-power verzija 1.7 GHz
i5-8400B za laptope
i5-8400H tudi za laptope
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

primo ::

Hvala za odgovor. Samo na strani mojpaket.si je od teh, ki si jih ti omenil samo verzija 2.8 GHZ, ostalih ni. Sta pa še dva druga eden 3.8 GHz in eden 2.8 GHz samo brez oznake Coffe Lake.

MrStein ::

Imajo pač zmedo v katalogu... nič novega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

b0rc ::

Lahko kdo pomaga pri sestavi namiznega gaming računalnika do 800 € brez monitorja? Sta pa potrebni miška in tipkovnica. Po možnosti pri Sestavi.si, ker hoče prijatelj čimprej do računalnika!

Predator X ::

https://postimg.cc/image/3r0lo3saz/

1. AMD Ryzen 5 1400 3,2 GHz (Summit Ridge) AM4 Wraith Stealth - box YD1400BBAEBOX
133,52 EUR
Odstrani iz seznama 2. ASUS PRIME B350-PLUS, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, AM4 ATX
89,88 EUR
3. DDR4 8GB PC 2800 CL15 G.Skill KIT (2x4GB) Ripjaws V F4-2800C15D-8GVRB
98,45 EUR
4. Grafična kartica ASUS Dual GF GTX 1060 OC 3GB GDDR5 (DUAL-GTX1060-O3G)
260,29 EUR
5. be quiet! System Power 9 80 Plus Bronze - 500 Watt
56,30 EUR

6. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEXRedna
38,44 EUR

7. LC-POWER 7018B midi ATX črno ohišjeRedna cena:42,08 EURSpletna cena:35,34 EURVaš prihranek:6,74 EUR KOLIČINA
35,34 EUR

8. WD 120GB SSD GREEN 3D NAND 6,35(2,5") SATA3 WDS120G2G0A
38,48 EUR

Skupna vrednost naročila: 750,70 EUR

funtech

al pa ssd ven pa R5 1600.

Zgodovina sprememb…

Redorange ::

Mati moja kaka znanost okoli primernega rama...

V glavnem v čem je fora tako različne cene za isti ram:
https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...

https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...

Ehhh, zdaj vidim :8)
Se posipam

Zgodovina sprememb…

Pretorijanec ::

Pozdravljeni,

še naprej se ubadam z izbiro gaming računalnika za okoli 1000 EUR. Evo, dve konfiguraciji, ki sta mi všeč:
1 in 2

Kot rečeno mi ni čisto jasno kakšna bo razlika med Ryzenom in npr. i5, razen, da več denarja = več muske. A je to res?

Mimogrede, ker se mi z nakupom ne mudi pretirano in si igranje špilou lahko dejansko privoščim le med vikendi in dopusti, me zanima, ali je pred izzidom kakšna nova generacija. Ker prihajam iz časov, ko gre GeForce3 trgal gate, bi bilo seveda nesmiselno 2 tedna pred njegovim izzidom kupovati kakšno dvojko.

Vsak komentar bom z veseljem sprejel. Hvala!

matobeli ::

Drugi build ima 7. Gen. i5, kar pomeni 4core/4thread namesto 4core/8thread kot ima gen. 8. Kar pomeni da je build z AMD boljši.

Nekak več muske je pri AMDju, ampak ne blazno.

Dej napiši še na kakšnem monitorju želiš igrati, oziroma pri kakšni resoluciji/fps. Ter kakšne špile.

AMD procesor ima kar korist od hitrega rama, v 1. buildu seveda ni podatka o hitrosti (mhz).

Lahko za lajšanje duše probaš kakšen cloud gaming. Jaz imam že par mesecev Vortex Cloud Gaming in je mojim potrebam čisto dovolj.

Stane oa 10usd na mesec, ni nek blazen denar tudi če probaš in ti ni všeč.

ameba ::

Zdravo.
Iščem samo procesor, matično in ram, osatlo imam.
Uporabljal bom za kako igro, predvsem pa imam imeti sistem nekaj časa. Je matična dobra tudi za tretjo generacijo procesorjev?
Ali bi bilo bolje, da bi šel na intel? V čem je glavna razlika med AMD in Intlom?

Hvala za nasvete

Izbral sem:

AMD Ryzen 5 2600 procesor z Wraith Stealth hladilnikom YD2600BBAFBOX (se lahko kaj izboljša?)

Gigabyte GA-AB350M-HD3, AMD B350-Mainboard, AM4 (GA-AB350M-HD3)(ali je vseeno kater proizvajalec)

RAM DDR4 8GB PC4-19200 2400MT/s CL16 DR x8 1.2V Crucial BX Sport LT RED (kateri je najbolj optimalen)

DarwiN ::

Glavna razlika med Intelom in AMD je ta, da ima Intel nekoliko hitrejša jedra, AMD je pa cenejši oziroma ima več jeder/niti, zato je za povprečnega uporabnika najbrž bolj smotrn nakup. Če uporabljaš programe, kjer je pomembna zmogljivost enega jedra, oziroma če ciljaš na 144Hz gaming s hudo grafično kartico v bližnji prihodnosti, potem pride v poštev Intel. Sicer pač Ryzen, bi rekel.

Načeloma si dobro zbral. Ostalo so detajli.
- Lahk vzameš tudi "starejši" R5 1600, ker je zanemarljivih ~5% počasnejši in kar ~25% cenejši.
- Če ne boš navijal, je to več kot OK plošča. Pazi edino pri ramih, ker ima samo 2 slota za rame. Če vzameš 2x4Gb, jih boš moral prodat, če boš želel nadgradit na 2x8Gb. Lahk pa že v štartu vzameš 2x8Gb in si dober za 6+ let.
- Rame lahko tudi 2800-3200Mhz, če ni dost za doplačat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

DarwiN je izjavil:

Glavna razlika med Intelom in AMD je ta, da ima Intel nekoliko hitrejša jedra, AMD je pa cenejši oziroma ima več jeder/niti, zato je za povprečnega uporabnika najbrž bolj smotrn nakup. Če uporabljaš programe, kjer je pomembna zmogljivost enega jedra, oziroma če ciljaš na 144Hz gaming s hudo grafično kartico v bližnji prihodnosti, potem pride v poštev Intel. Sicer pač Ryzen, bi rekel.

Načeloma si dobro zbral. Ostalo so detajli.
- Lahk vzameš tudi "starejši" R5 1600, ker je zanemarljivih ~5% počasnejši in kar ~25% cenejši.
- Če ne boš navijal, je to več kot OK plošča. Pazi edino pri ramih, ker ima samo 2 slota za rame. Če vzameš 2x4Gb, jih boš moral prodat, če boš želel nadgradit na 2x8Gb. Lahk pa že v štartu vzameš 2x8Gb in si dober za 6+ let.
- Rame lahko tudi 2800-3200Mhz, če ni dost za doplačat.


Nič več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

cortez ::

rajši Gigabyte GA-AB350M-DS3H

X370 čipovje
4 X ram

ezzy ::

Ker bom stari komplet(cpu+ram+mobo) prodal, iscem neko cenejso varijanto do izzida ryzen 3000 serije.

config:
-Ryzen 2600
-Asus B350-F strix
-G.Skill RipJaws 16GB ddr4-3600 cl16-16-16-36 (B-die)

Rame bom drugo leto dalje uporabljal pri zen2, mobo+cpu bom prodal.

Mnenja?

Hvala!

dolenc ::

Da kup zdej kaj bi rad, ker če misleš da bo 3xx serija nirvano naredila, jo seveda ne bo.

Pretorijanec ::

Monitor je letnik 2009, 22 inch-en LG flatron w2253tq. Če sem odkrit, mi neka blazna resolucija niti ne pomeni toliko. Igrale se bodo kakšni Assassin's Creed-i, GTA 5 in podobno, vse v single playerju. Ponavadi rad kupim morebiti malo boljšo konfiguracijo, da se mi ni treba redno s tem ukvarjati. Po preprostem principu, da "dlje drži, če daš malo več". Do katere mere pa je to res... pa ravno zato raje tu vprašam.

Še enkrat hvala za ves input in nasvete!

DarwiN ::

Veš kakšna je razlika med 22" monitorjem in denimo 34" UWqHD? Kot bi stopil v nek drug svet. V drugo stoletje. Res pa je, da potem bi moral investirat v 1070+ grafično kartico in potemtakem ~2000€ skupaj z monitorjem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MostWanted ::

pretiravat tut ni treba, je reku da mu ni važna resolucija, 27 bo več kot dovolj za običnega gamerja

Pretorijanec ::

Hm, a pol je mogoč boljša varianta cenejši komp pa nov monitor... Hm... Ker do zdej sem monitor menjal, ko je prejšni crknil :S Res nisem nek obsedenec z resolucijo igranja, me pa čisto ob živce spravi, ko mi špil šteka, ali pa je komp po dveh letih tok skurjen, da ne morem nove edicije franšize igrat (Farcry, Assassin's creed, GTA-ji,...).

Pretorijanec ::

Um... to bo zdej malo n00b vprašanje: ko zdaj iščem monitor... katera je max ločljivost, ki jo zasledujem ali mi jo priporočate. Ponavadi sem vedno iskal diagonalo, ampak očitno so ti časi mimo :)
Hvala

TehDucky ::

Če iščeš 27'', gledaš WQHD (2560x1440) z IPS matriko za nek soliden ekran.
Če iščeš izključno gaming ekran, lahko probaš najdit VA ali TN matriko, z 100 oz. 144Hz panelom in pa AMD FreeSync če imaš AMD grafično kartico oz. G-Sync če imaš nvidia grafično kartico (ti z G-sync so dražji za 100-200eur od tistih z Freesync). Tukaj bo verjetno 1080p resolucija bolj prijazna žepom, obstajajo pa tudi 1440p.

4br4h4m ::

ce kdo kupuje nove komponente in bi rad kaj prihranil / dobil kaj ceneje, se lahko obrne name na ZS

Pretorijanec ::

Sem malo pogledal monitorje in... nimam pojma. Kaj je večje od 22", ampak ne orjaško in stane do cca 300 EUR. A pa se pol sploh splača menjat iz 22" na npr. 24"?
Hvala za napotke, samo znajdem se še ne, ker najdem razpon cen za WQHD od 500 do 1500...

DarwiN ::

V grobem imaš nekak tri kakovostne razrede:
- 1080p monitor + GTX 1060/480 grafična kartica
- 1440p monitor + GTX 1070+ grafična kartica
- 4k monitor + GTX 1070Ti+ grafična kartica

Na 24" se definitivno ne splača nadgrajevat, ker je podobna jajca kot 22. Osebno bi tudi 27" preskočil in šel na "sodobnih" 32-34". Sploh zdaj, ko so končno izšli poceni IPS 32" zasloni. Imaš AOC Q3279VWF za 241EUR pri nas, oziroma 220 iz Nemčije z dostavo.

Ampak za 2560x1440 bi potreboval vsaj GTX 1070 kartico in potemtakem omenjeni funtech sestavi odpadeta.

Lahko ti naredimo sestavo in naročiš iz Nemčije po ugodnejši ceni. Edino komponente moraš potem sam doma skupaj sestavit, oziroma ti pomaga kak kolega.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

matobeli ::

Se splača (kolkortolk) iz 22" na 24".

24" dobiš že od 100€ naprej, rabljen ceneje, 22" pa prodaš za 50€.

SlimDeluxe ::

Kateri od navedenih bi bil ok, za zamenjavno crknjenega v podpisu? ZeroRPM obvezen, filter za gold+modular pa je že nastavljen.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Pretorijanec ::

Evo,

zadnje faze izbiranja: na priporočilo SumTingWong-a je v obzir vzet še monitor. Od tu dalje pa ta cenejši funtech. Ta dražji mogoče ni tako nujen. Razen tistih dodatnih 8GB rama me matra.
A kdo ve, če se pri ta cenejšem da v kakšno "spare" režo not zbasat 8GB razlike rama, oz. ali so pripravljeni pri funtechu "tweekat" konfig, da dajo not 16GB namesto 8GB in ohranit akcijsko ceno.

Hvala vsem!

jero_no1 ::

Te Funtechove konfiguracije na prvi pogled niso ravno poceni pa še stare proce imajo not. Če jemlješ Intel, vzami i5 8400. Ne nasedaj na take akcije starih komponent, ker gre v bistvu samo za odprodajo zalog...
Pri Mlacomu sem 2 tedna nazaj za 570€ dobil i5 8400, H370 plato, 8GB, 120GB+1TB, 450W 80+ bronze in nato še iz bolhe za 200€ 1060 6GB - se pravi 150€ manj kot je 'akcijska' cena pri Funtechu in precej boljši procesor.

Pretorijanec ::

Dej napiš pol konfig :)
Lej, 15 let nazaj si ne bi pustil sestavit računalnika, pa če bi kdo mi dal popust, da ga on sestavi. Danes pa, ko delam do žnj ure in se mi roka bolj trese, pa pristanem na neke kompromise. Sej če spišeš nek konfig za tm okrog 1000 EUR, z veseljem vzamem boljš... :)

Jerry000 ::

Pozna kdo: http://isistemi.si
Zanima me ce so legit oziroma ce ima kdo kaksne izkusnje z njimi

MrStein ::

TehDucky je izjavil:


Če iščeš izključno gaming ekran, lahko probaš najdit VA ali TN matriko, z 100 oz. 144Hz panelom

Kaj pa je narobe z IPS panelom na 144 Hz?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vikikrema ::

Jerry000 je izjavil:

Pozna kdo: http://isistemi.si
Zanima me ce so legit oziroma ce ima kdo kaksne izkusnje z njimi


Katastrofakne cene,katastrofalen odnos do strank in nateguni totalni.Nikakor ne priporočam.Govorim iz lastnih izkušenj.

Vikikrema ::

Jerry000 je izjavil:

Pozna kdo: http://isistemi.si
Zanima me ce so legit oziroma ce ima kdo kaksne izkusnje z njimi



Katastrofalne cene,katastrofalen odnos v primeru reklamacije itd...Ne priporočam zaradi slabe izkušnje z njimi.

Jerry000 ::

Vikikrema je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Pozna kdo: http://isistemi.si
Zanima me ce so legit oziroma ce ima kdo kaksne izkusnje z njimi


Katastrofakne cene,katastrofalen odnos do strank in nateguni totalni.Nikakor ne priporočam.Govorim iz lastnih izkušenj.

Cene so odlične, vsaj za Macbook Pro 13" retina, 2017. Lahko malo več argumentiraš? Zakaj nateguni, zakaj katastrofalen odnos do strank?
Ima še kdo kakšne izkušnje?

abyssus ::

Tudi jaz sem tukaj sedaj gledal Macbooke starejših generacij in so cene takšne, kot na Bolhi najdeš rabljene (tu pa baje novi). Prosim za več informacij.

Jerry000 ::

Mislim da je imel smolo, tako kot jo imaš lahko povsod. Malo gledam, zdi se legit in ok:
https://smind.si/oznaka-certified-shop/...

Ne vem edino, a so to refurbished al novi

««
814 / 1133
»»