» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
784 / 1133
»»

gddr85 ::

to za špile? kater gpu imaš?

smacker ::

Glede na to da je i5 2500k še čist spodobn CPU, počakaj na akcije (black friday, božič). Trenutno so cene ramov v višavah, Intelovi CPU-ji so še frišni (višja cena, ni še plošč). Za smiseln upgrade se boš moral stegnit za 6 jeder (r5 1600 ali novi intel i5) in 16gb ddr4 rama. Če ti je to predrago, poskrbi za hlajenje in navij CPU kolko gre ;)

hojnikb ::

scipascapa je izjavil:

kje je hojnikb zadnje čase?

kaj bi svetovali meni zamenjavo 3 komponent, imam i5 2500k, asrock z68gen 3 plato in 2x4gb samsung une slim rame ddr3. ostalo imam.

nekaj v smislu AMD R5 1500/1500X?

here :))

to pustis, ker je se kul. navit 2500k je se vedno stroj. edina smiselna zamenjava je grafika ce je stara in ssd, ki je obvezna oprema vsakega slotecharja v 2017
#brezpodpisa

scipascapa ::

imam r9 280x in ssd....samo mi serje nekaj pc pa ne vem točno kaj....sej sem ti že zsje pisal se spomniš? :P

Zgodovina sprememb…

deninho1989 ::

i5 7500 ali 13 8350k
MP: z270 ali z370
DDR 4 16gb 2400mhz
gtx 1060 6gb
ssd 512

zdaj katero je boljša sestava rajši i3 nova generacija ali i5 stara?

D3m ::

Staro generacijo črtaj.

Z370 oz. AM4 Ryzen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scarymovie ::

Zakaj pa stara generacija ni ok? Npr. i7 6700 je cpu katerega se potem več ne splača vzet? Torej je boljše Ryzen 1700 ali i5 8600k? Kateri CPU se splača vzet, da imaš pol naslednjih nekaj let miru ... ?

borut_p ::

splača se vzeti vse kar je nekje na 80% trenutne moči/cene

torej se trenutno najbolj splača z270 in i7 7700k ali i5 7600k - odvisno od rabe.

sam gledam bolj intel, za ryzna ne vem kaj je trenutno aktualno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

J-ronimo ::

Odvisno od namena uporabe.

Za svoje delo zadnjih par let uporabljam HP Z210, dodal ssd in spodobno grafo. Šele sedaj sem malenkost začel razmišljati o nadgradnji, ko je prišel ryzen in se za normalen denar dobi x2 performance.

Se pa tole staro železje ne sliši tako nobel. Socketi očitno zastarajo že po 1-2 letih, tako da te dejansko zanima samo namen uporabe in se najde temu primeren combo - generacija gor ali dol, če je primerna cenovna razlika.

Generton ::

Pozdrav, verjetno je to ze kdo vprasal, a zasledil sem da so v Svici cene pbr. 10-20% nizje kot v Nemciji, zaradi vrednosti CHF. Zanima me ce kdo ve kako je z davkom, carino in podobnim, glede na to, da je Svica in ne kar ena xyz drzava.

Hvala :D

D3m0r4l1z3d ::

Ni v EU.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

JeBelaCesta ::

sestavil sem si komplet okoli i7 8700k procesorja:


Se priporočam za konstruktivne predloge/spremembe konfiguracije.
lep pozdrav iz višav ;-)

smacker ::

Če ne poveš kaj boš z kompom počel (katere igre, programi, kakšen monitor), lahko z predlogi samo ugibamo in ti posledično narobe svetujemo.

matobeli ::

Men na prvi uč zgleda da napajalec ne "paše" zraven.

Torej, malo boljšo firmo bi si lahko privoščil glede na build.

DarwiN ::

Sej cheap kičasto plastično ohišje tudi ne paše v 1500EUR comp. Pa te napihnjene cene, huh.. Kje najdete to? (Pred)naroči iz Nemčije čez mesec dni, ko bo končno zaloga 8700k procesorjev. Prej tako ali tako ne bodo nikjer poslali, četudi piše "dobava 7 dni" ali whatever.

edit: Funtech ga ima očitno na zalogi za 431EUR. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

JeBelaCesta ::

PC se bo primarno uporabljal za flight simulator P3dV4/X-plane 11.
Budget je cca 1500€
lep pozdrav iz višav ;-)

schurda ::

JeBelaCesta je izjavil:

sestavil sem si komplet okoli i7 8700k procesorja:


Se priporočam za konstruktivne predloge/spremembe konfiguracije.



Matična? Disk? SSD?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

JeBelaCesta je izjavil:

sestavil sem si komplet okoli i7 8700k procesorja:


Se priporočam za konstruktivne predloge/spremembe konfiguracije.


disk? ssd?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

JeBelaCesta ::

disk bom uporabil obstoječega 500GB SSD
lep pozdrav iz višav ;-)

D3m ::

JeBelaCesta je izjavil:

PC se bo primarno uporabljal za flight simulator P3dV4/X-plane 11.
Budget je cca 1500€


Za to je dovolj že i5 8400.

Ali Ryzen 5/7.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

Mimogrede, tisti ugoden sestavljeni računalnik na Boostboxx odslej še ceneje. Vsega 974€ s kodo WR9TGX2L. Sestavljena zadeva na dom, ceneje kot pri Mindfactory. Izkoristite.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

Jaz imam še dve kodi za 10 € popusta, če bi morda kdo potreboval. :)

klošar123 ::

Najlepša hvala za to kodo Darwin. Ena stvar me zanima, na mail sem dobil 2 naslova za nakazilo denarja (http://prntscr.com/h1e8sg), to je vseeno na katerega pošljem denar? Pa kaj dam za kodo namena, če je to sploh pomembno..?

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ja, najbrž je vseeno. Mogoče je edino malo višja provizija pri Sparkasse? Ne vem. Jaz bi izbral Deutsche bank. Koda ni pomembna. Izberi recimo OTHR (Other = Drugo).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klošar123 ::

Urejeno, hvala. :)

abyssus ::

@DarwiN je ziher plačan za promoviranje Boostboxx. :D Si jim v zadnjem mesecu naredil nekaj prometa. :P

DarwiN ::

U wish.. Oziroma I wish. :P

Ampak pride fajn, ko že vsa leta spremljamo frustracije tukaj v tej nitki, kako ljudje ne znajo oziroma so preleni, da bi sestavili računalnik. Tukaj pa dobiš super comp po super ceni, sestavljen na dom. Absolutno brez konkurence, še posebej zdaj, ko nas je Mindfactory skenslal.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

Btw, vsi ki ste naročili, ne pozabiti na free igro; zadeva deluje, že preloadam AC:Origins. Edino ne naročevat WW2, ker se lahko aktivira samo v Nemčiji. :)

klošar123 ::

Kr free igro dobim al kaj?

abyssus ::

Res je; zadnja postavka na računu, ki si ga prejel vsebuje povezavo do nemškega gamesplanet + ključ, ki ti ceno igre na seznamu zniža za 100% :) Ampak WW2 se ne da aktivirat, kot že rečeno. Vse ostalo so good 2 go.

Heavy ::

Rabim še en disk - bo namenjen igram in programom, ki se ne tako pogosto zalaufajo. In za kakšno virtualko hranit.

https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...

Yay, nay?
#TeamFelix

Kurzweil ::

Par vprašanj...

1. kako je z Ryzen procesorji (1600/1700/1800), se kaj pregrevajo? imajo kakšne težave? Je komu že zahvalil?
2. se plača vzeti napajalnik, ki ima pasivno hlajenje?
3. je kaj planiran padec cen RAMov (DDR4 in 3200Mhz) ali procesorjev?
4. je opazna razlika oz. se splača vzeti disk na m.2 vodilo namesto SATA?

ziga1990 ::

1. kako je z Ryzen procesorji (1600/1700/1800), se kaj pregrevajo? imajo kakšne težave? Je komu že zahvalil?

Glej moj nenaviti Ryzen 1700 je hlajen z noctuo NH-D15 in mi idla z 28-30 stopinjami, ko gledam filme,youtube in brskam po netu pa je okoli 30-34 stopinj med igranjem mi doseže do 45 stopinj ko pa ga bencham pa se uspe zadržat pri 50 stopinj. na začetku so mi nekatere igre štekale ker niso podpirale Ryzena in so skos menjavale kera jedra uporabljajo sedaj pa vse te igre delajo bp so proizvajalci optimatizirali igre da sedaj ryzeni delajo bp.Ne moj še dela
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

gddr85 ::

2. splača se semi pasiven, če hočeš tišino, pasivni so pa konkretno dražji..
3. afaik ne
4. razlika je, m2 pcie je hitrejši od sata, torej če hočeš bit najjači na vasi z najboljšimi benchi vzameš m2

matobeli ::

4. m.2 ni vodilo ampak konektor, na njem lahko laufajo SSDji ki imajo vodilo PCIe in so noro hitri, ali pa SSDji ki uporabljajo SATA vodilo (ne pa tudi SATA konektorja) in so enako dragi kot 2.5" SATA SSDji.

Vzame se jasno SSD na m.2 konektorju in z SATA vodilom, ker so cenovno ugodni, hitrost hitrejših na PCIe pa težko pride res do izraza. Sploh pa ne v igrah. To da kablov ni treba nikamor napeljevat je pa še največji plus ki ga dobiš na m.2

Kurzweil ::

@ziha1990,

1. torej Ryzen procesorji le niso tako hladni. V enem izmed računalnikov, ki je star blizu 10 let ima notri še procesir i7 920, ki ima neko povprečno stock hlajenje, in ko odprem HWMonitor, mi nobeno jedro tudi ko delam malce večje stvari (render, export,...) ne presega 50 stopinj in hlajenje tudi ni pretirano glasno. Torej nov Ryzen, s solidnim hlajenjem in nenavit doseže pod malce večjo obremenitvijo že takšno temperaturo, kot tale moj i7 920 po 10 letih (termalna pasta menjana samo 2x, pravtako hladilna rebra in ventilator). Je pa jasno, da je tudi 50 stopinj vredu temperatura, če je le hlajenje tiho.

@gddr85,

2. potem bi vzel semi-pasivnega. Imaš kakšen predlog katerega bi vzel? recimo tam nekje do 100€, lahko je manj, če je le napajalnik dober
3. torej lahko kar nabavim in nima smisla čakat
4. moj namen ni, da bi bil glavni v selu (vem, da nisi tako mislil dobesedno), ampak bi rad čim več spravil iz mašine, ki bo potrebovala praktično vse za igre in grafične, 3d, video editing programe, pa do masteringa in snemanja glasbe.

matobeli ::

2. Če bo mašina veliko časa v pogonu se splača vzet kakšnega gold, odvisno od grafične, ampak cca 550W bo verjetno dovolj.
4. preveri za vsak program ali sploh zna izkoristit tako hiter SSD (testi na netu) pa boš najbolje vedel. Igre trenutno ne znajo.

gddr85 ::

lahko vzeš npr. en corsair rmx gold 550w, evga g2 gold 550w..

ziga1990 ::

Kurzweil je izjavil:

@ziha1990,

1. torej Ryzen procesorji le niso tako hladni. V enem izmed računalnikov, ki je star blizu 10 let ima notri še procesir i7 920, ki ima neko povprečno stock hlajenje, in ko odprem HWMonitor, mi nobeno jedro tudi ko delam malce večje stvari (render, export,...) ne presega 50 stopinj in hlajenje tudi ni pretirano glasno. Torej nov Ryzen, s solidnim hlajenjem in nenavit doseže pod malce večjo obremenitvijo že takšno temperaturo, kot tale moj i7 920 po 10 letih (termalna pasta menjana samo 2x, pravtako hladilna rebra in ventilator). Je pa jasno, da je tudi 50 stopinj vredu temperatura, če je le hlajenje tiho.


benchmarki obremenijo procesor na polno med tem ko pa rendering ponavadi ne obermeni procesorja 100% saj je moje hlajenje tiho pri 50 sopinjah
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m0r4l1z3d ::

Noctua NH-D15 in Darkbase pro 900. Enough said.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ziga1990 ::

^^ darkbase 900 ni ravno high airflow zadeva
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m0r4l1z3d ::

Je pa full tower in koliko ventov, 3? Noctua pa najboljša. V glavnem Ryzen je več kot ok s temp., čeprav poročanje temperatur je drugačno kot pri Intlu.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ziga1990 ::

ima 3x140mm samo ima pa reže na bokih kar pripomore k slabšem pretoku
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m0r4l1z3d ::

ok, je pa nadstandardna zadeva, boljše od večine
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Kurzweil ::

@matobeli in @gddr85, glede napajalnika in grafične. Bom vzel nekaj od tega kar si predlagal, me pa zanima če bo dovolj 550W, za Ryzen 1700, planiram pa potem vzeti še 1060 ali 1070 GTX.

@Anymal, kaj si hotel povedat s tem hlajenjem (Noctua NH-D15 in Darkbase pro 900), bi imel nek proper hlajenje, ne bi pa preplačeval>

bozo78 ::

DarwiN je izjavil:

Mimogrede, tisti ugoden sestavljeni računalnik na Boostboxx odslej še ceneje. Vsega 974€ s kodo WR9TGX2L. Sestavljena zadeva na dom, ceneje kot pri Mindfactory. Izkoristite.


Pozdravljeni

Tudi sam bom verjetno naročil ta računalnik. Disk je sicer samo 250GB ampak zaenkrat ne bo težav s tem. Vzel bom pa tole enoto namesto predhodne kar se tiče CD/DWD, Blu-ray/DVD-RW Laufwerk ASUS BC 12D1HT.

Upam da se bom znašel čez naročilo. Računalnik pa bom naročil kot gost in preko bančnega nakazila.
Windowsi so pa že naloženi?


P.S::Hvala za kodo za popust :)

abyssus ::

Operacijskega sistema v osnovi ni.

D3m0r4l1z3d ::

Kurzweil je izjavil:

@matobeli in @gddr85, glede napajalnika in grafične. Bom vzel nekaj od tega kar si predlagal, me pa zanima če bo dovolj 550W, za Ryzen 1700, planiram pa potem vzeti še 1060 ali 1070 GTX.

@Anymal, kaj si hotel povedat s tem hlajenjem (Noctua NH-D15 in Darkbase pro 900), bi imel nek proper hlajenje, ne bi pa preplačeval>

550w od priznane znamke bi bil dovolj tudi za r7 1800x in 1080ti.

Glede noctue in darkbase? Skupaj staneta 300eur. Hladilnik za do 45eur in zračno midi ohišje bosta zate ok. Celo priloženi hladilniki pri ryznih so ok, za ohišje pa več od nxtz s340 ni treba, torej do 80 eur se najde že veliko dobrih.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ziga1990 ::

Anymal mene sta hladilnik in ohišje stala 340€ :D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Kurzweil ::

Torej takole nekako:

CPU: Ryzen 1700
Napajalnik: CORSAIR napajalnik CS550M 550W 80+Gold Modular
RAM: Pomnilnik D4 3200 16GB C16 GSkill RipV 1x16GB;1,35V,RipjawsV red
Ohišje: Ali Fractal Design ali NXTZ

Bom vse razen ohišja naročil iz Nemčije, ker bo ceneje. Zanima me samo če je poleg tega procesorja tudi kakšen stock hladilnik (pri naslednji plači se kupi potrem kaj proper). Če se najde kje kaj bolj ugodnega in v istem rangu, predvsem pa me zanima katero plato vzet, nekaj navijal verjetno ne bom, razen kolikor bom pri 1700 procesorju dvignil voltažo v BIOSu, toliko da ni ravno nek zadnji škart (vredu kondenzatorji), da ima m.2 priklop, pač da je na nekem nivoju. Ne rabi bit pa nič fancy, gaming ali kaj podobnega. Pač kvalitetna plata za normalen denar, ki je recimo nekje med 100-150€

Grafično, diske in ostalo kar manjka zgoraj pa že imam.
««
784 / 1133
»»