» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
783 / 1133
»»

D3m ::

camx je izjavil:

Kupujem nov PC ker je na starem crknila matična... kaj priporočate od spodnjih dveh konfiguracij, ali pa čisto kaj drugega? Večinoma za delo - programiranje, nekaj malega gaminga (trenutno AMD Radeon 7870 Tahiti LE, max kar bi kdaj nabavil je Geforce 1070).

Ryzen 1700x - https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
vs
iz 7700k - https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...


SLI plate ne rabiš.

7700k je mrtva platforma.

Malenkost sem ti spremenil. Priporočam 1700, ker imaš zraven Wraith Spire hladilnik za CPU.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

ameba ::

Živjo
Moj sistem:
PSU: Corsair TX 750W
Asus P8P67-M
I5 2500k
8 GB DDR3-1866 DDR3 Kingston HyperX KHX1866C10D3/8G
gtx 1060 6GB

Torej razmišljam, da bi prodal matično procesor in rame, ter vse skupaj posodobil.

Matična v rangu 80-100€
Procesor do 220€
Rami od 100-140€

Ali se mi bolje splača prodati celoten sistem in obdržati grafično kartico?

Prosim za nasvet.

hojnikb ::

prodaj vse razn grafike pa vzami r7 1700
#brezpodpisa

ameba ::

Kakšno pa naj postavim ceno?

fr4nc ::

schurda je izjavil:


2. Ja? Kje je?
4. Kaj pa 2x16GB?
6. Preveri! Če ne rajši 24''. U2417 ali U2413. Jaz s tem nimam problemov.


Evo takole.. očitno nisem dal zadnji link.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
To bi blo to...al je Intel konkurenčen?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

ameba ::

Kaj predlagate za to posodobitev?

kaj takega? Edino kar me bega je ker ne poznam razlike v matičnih ploščah.
Čemu so ene 80 in druge 100€+

gddr85 ::

velikost matične, št. slotov, m2 opcije, drug čipset, več faz, led, razni drugi spešl gumbki itd.
pa mogoče bi vzel mal hitrejše rame..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

Ram vzemi 3000 mhz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ameba ::

katera je potem optimalna za prihodnost?
Kako so pa procesorji?
I5 6600k se mi ne zdi tolko napačen.
Imam 2500k.
Amdjev 6 jedrnik se bo verjetno v prihodnosti bolje obnesel v igrah, če bodo narejene za 6 jedrne?

gus5 ::

D3m je izjavil:

Ram vzemi 3000 mhz.
Če nima monitorja s frekvenco prek 100 Hz, je RAM prek 2666 MHz metanje denarja skoz okno.

jero_no1 ::

deninho1989 je izjavil:

evo samo me zanima kaj je potrebno menjat...(morda plata, napajalnik?) bo pa verjetno brez HDD in zapisovalnika..je pe vse skupaj okrog 900EUR



Če želiš Intel platformo, si jo nabavi in pusti vse nove AMD fanboye :)
Nekateri serviserji pravijo, da je kar dosti reklamacij Ryzen platform, ampak je mi smo majhen in nerelevanten trg za vpliv na globalno statistiko.
Če imaš še kaj €€€ viška, vzami SSD Samsung 850EVO ali Crucial MX300 ter HDD daj 2TB. Če imaš še več €€€, vzami proc 8. generacije.

issak ::

borut_p je izjavil:

heero je izjavil:

1. Kaj pa se bolj splaca glede cena in moc gtx 1070 ki je povprecno 530EUR ali gtx 1080 ki je pribl. 610EUR ?
ali je se vedno Vega 56 v prednosti pred obemi graficnimi ?


po userbenchmark se daleč najbolj splača 1070. nekje sem jo videl za 470eur


za 28EUR extra dobiš GTX1080 https://www.mindfactory.de/product_info...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

D3m ::

jero_no1 je izjavil:

deninho1989 je izjavil:

evo samo me zanima kaj je potrebno menjat...(morda plata, napajalnik?) bo pa verjetno brez HDD in zapisovalnika..je pe vse skupaj okrog 900EUR



Če želiš Intel platformo, si jo nabavi in pusti vse nove AMD fanboye :)
Nekateri serviserji pravijo, da je kar dosti reklamacij Ryzen platform, ampak je mi smo majhen in nerelevanten trg za vpliv na globalno statistiko.
Če imaš še kaj EUREUREUR viška, vzami SSD Samsung 850EVO ali Crucial MX300 ter HDD daj 2TB. Če imaš še več EUREUREUR, vzami proc 8. generacije.


Kupuje mrtvo platformo. Naj vzam Coffe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jero_no1 ::

D3m je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

deninho1989 je izjavil:

evo samo me zanima kaj je potrebno menjat...(morda plata, napajalnik?) bo pa verjetno brez HDD in zapisovalnika..je pe vse skupaj okrog 900EUR



Če želiš Intel platformo, si jo nabavi in pusti vse nove AMD fanboye :)
Nekateri serviserji pravijo, da je kar dosti reklamacij Ryzen platform, ampak je mi smo majhen in nerelevanten trg za vpliv na globalno statistiko.
Če imaš še kaj EUREUREUR viška, vzami SSD Samsung 850EVO ali Crucial MX300 ter HDD daj 2TB. Če imaš še več EUREUREUR, vzami proc 8. generacije.


Kupuje mrtvo platformo. Naj vzam Coffe.


To je pravi odgovor, da se razloži, zakaj nečesa ne kupiti in kaj je alternativna varianta za nakup.
Ne pa odgovor v smislu: Tega ne kupuj. :)

Drugač pa mrtva platforma je zdajle malo ugodnejša in za tiste, ki ne kupujejo/mo vse po zadnji modi čisto OK.

issak ::

i3 8100 je cenejši kot i5 7400, in 600MHz več ima (oba sta quad core). Edino Z370 plate so dražje, ker še ni H370 zunaj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

matobeli ::

A ima kdo kakšne občutke kdaj bodo cenejše (predvsem pa kakšna miniITX) plate tunaj? mesec, dva, za božič ziher?

sm4rt4ss ::

matobeli je izjavil:

A ima kdo kakšne občutke kdaj bodo cenejše (predvsem pa kakšna miniITX) plate tunaj? mesec, dva, za božič ziher?



Prej januarja.

sm4rt4ss ::

Omojbog. Kaj cena RAM-a je spet poskočila? Kdaj bo to šlo kaj dol?

DarwiN ::

2H 2018 menda.. Ampak je res absurdno, da si pred 15 meseci dobil 16Gb za 60-70€, zgoraj v tej nitki pa je nekdo prilepil sestavo s 3200Mhz 16Gb rami za 240€. :SSS

Jaz sem konec septembra uspel za brata na Amazonu prednaročit te 4x4Gb 2667Mhz palčke v akciji za 77€. Dostava med 16-27 oktobrom. Amazon menda dejansko izpolni takšna naročila in pošlje zadeve, tko da ne pričakujem, da bi skenslali naročilo.. We'll see.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Meiniken ::

V kratkem mam namen sestavit svoj prvi mid-range pc (bravo jst :D) za gaming na 1080p 60fps+ vsaj, ter malenkostno za content creation (v večini se bo uporabljal software adoba). Trdega diska zaenkrat v računalnik še ne bom tišal, ker ga še ne rabim.


+ Aerocool Areo-500 (Black)
+ SSD - Samsung EVO 850, 250GB

Me malo meče na i5-8400 ampak kolikor sem primerjave gledu sta s r5 1600 zlo tam tam (vsaj kar se gaminga tiče).

Bi mi mogoče kdo kaj drugega priporočal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

matobeli ::

Mogoče en ssd m.2 disk (sata vodilo), če ga nimaš že od prej, so cene podobne navadnim, se pa losaš dodatnih dveh kabelčkov.

Steinkauz ::

Ne kupuj mini verzij 1060. Ni vredno tistih 10 eur pa precej glasnejšo/vročo kartico.
Pa ram bi jst dal 8gb že kr pod minimum dandanes.

Meiniken ::

Ssd mam trenutno že, ker ga bom iz prenosnika prestavu v pc, bo pa m.2 ssd kasneje še zlo prav prišel.

Steinkauz je izjavil:

Ne kupuj mini verzij 1060. Ni vredno tistih 10 eur pa precej glasnejšo/vročo kartico.
Pa ram bi jst dal 8gb že kr pod minimum dandanes.

Glede rama bo pa napaka na moji strani. Screenshot sem premajhen naredu pa se ne vidi, da sta 2x 4GB palci :)

Hvala obema za odgovor.

Endorino ::

hy
prosim za mnenje ali izboljšave..namreč želim kupiti gamerski računalnik
trenutno mam teh 5 komponent. napajalnik, ohišje, monitor, miško in tipkovnico že imam doma nabavljeno pred slabim tednom.

Intel Core i7 8700K 6x 3.70GHz So.1151 WOF
€ 398,95*

MSI Z370 GAMING PRO CARBON Intel Z370 So.1151 Dual Channel DDR ATX Retail
€ 165,85*

16GB G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3600 DIMM CL16 Dual Kit
€ 209,85*

500GB Samsung 850 Evo 2.5" (6.4cm) SATA 6Gb/s TLC Toggle (MZ-75E500B/EU)
€ 154,17*

8GB MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G Aktiv PCIe 3.0 x16 (Retail)
€ 462,83*


Ko sem iskau sem imel prvo v mislih tako matično kot grafično od asus. sedaj sem na seznam dau msi. sedaj pa prosim vaše mnenje.

Koko007 ::

za cpu in ram si preplačal za kakih 200€. za tak dnar se pa že skoraj da nabavit 1080 ti namesto 1070. Zdej mi pa povej za katero igerco misliš da ti bo 6 thread premalo?

Endorino ::

glede na to da je cpu nova zadeva sem meu v mislih da se Intel Core i7 7700K za 320EUR nikakor ne splača več.
8GB rama bi blo zadost. ampak če kupujem zdaj neki več pol sem se komot za 16 odločo.
dobim za 150EUR 16GB Corsair DDR4-3000 ampak za 50EUR več so bolši rami zato ne vidim da bi šel na manj mhz... plata itak še več od mojih omenjenih podpira. ampak tisto so že extremi.
zato nevem kak si mislil da preplačano za 200?
meu si v mislih da dobiš tako zadevo ceneje ali da je nesmiselno kupovat tak drago zadevo? željo mam da ko kupim da bo top šit..

1080 se dobi za 500 evrov. a najslabšo nebi rad mel. za strix gaming activ asus rog pa je cena čez 600EUR

zato sem tu napiso to zadevo da dobim kako mnenje oz izboljšave

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endorino ()

smacker ::

Verjetno je mel v mislih da so 3200mhz rami kak mesec nazaj bli še 120eur in da i7 (non-k) stane 300eur, i7 8700k je pa frišna roba in posledično še malo navita cena. Rabiš še cooler za procesor, ker tovarniško ni priložen ;)
Trenutno je slab trenutek za nakup: izid novih CPUjev (višja cena, pomanjkanje matičnih), navita cena RAMov, tud grafe so ble pred poletjem cenejše. Pridejo še 6 jederni i5, hyperthreading se v gamingu itak ne pozna preveč.
Sicer pa sestav za isti znesek, z coolerjem in gtx1080, več diska (250ssd+1000hdd), manj bombončki na plati in "počasnejšimi" rami (to se pozna kak 1-2fps v igrah): https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Če vzameš 8700 (non k) in manjši cooler lahko še 100eur prihraniš.

silo ::

Živjo,

Sestavil sem sledečo konfiguracijo (malo čez 1000 EUR na funtech):

- Procesor: Intel Core i5-8400 2,8 GHz (Coffee Lake)
- Matična plošča; MSI Z370-A PRO LGA1151 ATX
- Pomnilnik: DDR4 Kingston HyperX FURY black 8GB kit 2x4GB
- SSD: 500GB Samsung M.2 PCI-E 960 EVO
- Grafična kartica: EVGA GeForce GTX 1050 Ti FTW Gaming, 4GB
- Optična enota: ASUS DRW-24D5MT DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
- Napajalnik: EVGA 500W 500B (80+Bronze)
- Ohišje: COOLER MASTER Silencio 550

Računalnik za splošno uporabo in za kakšno multiplayer igro (Overwatch, CS:GO, etc.). Novejše igre niso prioriteta, zato raje 1050 Ti kot 1060, slednja je trenutno skoraj dvakrat dražja.

Je smiselna konfiguracija? Je stock cooler zelo glasen? Je ta samsung SSD overkill?

D3m ::

Za splošno uporabo in multiplayer vzemi Ryzen R5 1600 kateri ima boljši stock cooler in B350 plato.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

schurda ::

fr4nc je izjavil:

schurda je izjavil:


2. Ja? Kje je?
4. Kaj pa 2x16GB?
6. Preveri! Če ne rajši 24''. U2417 ali U2413. Jaz s tem nimam problemov.


Evo takole.. očitno nisem dal zadnji link.

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
To bi blo to...al je Intel konkurenčen?

Lp


Intel za Adobe, ja. Kako se Ryzen obnese ne vem. Za kateri program rabiš Nvidia 1060?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Sh00ter ::

Zdravo,

Zanima me če mi kdo lahko kdo priporoča kakšen računalnik oz. komponente se najbolj splača kupit do max 800 eur ? Zanima me tudi katera trgovina v Sloveniji je najcenejša. Računalnik bi uporabljal za programiranje, uporaba worda,excela.. in občasno igranje iger.

Hvala za pomoč

Lp

klošar123 ::

CPU AMD - Ryzen 5 1600 3.2GHz 6-Core Processor €198.95 @ Amazon Deutschland
Motherboard Asus - PRIME B350-PLUS ATX AM4 Motherboard €81.99 @ Amazon Deutschland
Memory G.Skill - Ripjaws V Series 16GB (2 x 8GB) DDR4-3200 Memory €152.56 @ Amazon Deutschland
Storage Crucial - MX300 275GB 2.5" Solid State Drive €90.06 @ Amazon Deutschland
Storage Seagate - Barracuda 2TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive €64.81 @ Amazon Deutschland
Video Card Palit - GeForce GTX 1060 6GB 6GB StormX Video Card €265.00 @ Amazon Deutschland
Case Thermaltake - View 27 ATX Mid Tower Case €60.37 @ Amazon Deutschland
Power Supply Corsair - Vengeance 550W 80+ Bronze Certified Semi-Modular ATX Power Supply

Kaj pravite na ta build za 970€. Budgeta imam okoli 1000€. Bi se dalo kaj spremenit na boljše? En mi je reko, da bi si moral dati 1070 noter, ker imam 144hz ekran.
lp

TehDucky ::

Če že naročuješ iz nemčije lahk vzameš tukaj pa imaš gtx 1070 že notri. Manjka pa sicer še 2TB disk. Edit: za ceno 999EUR.
https://www.boostboxx.com/advanced/adva...

Uporabnik abyssus ga je kupil par strani nazaj pa baje bo, edin ne šumnikov v naslov in ime dajat 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

MaticKregar ::

Ziv, razmisljam, da bi kupil nov pc. Budget recimo od 1000 do 1200 eur. Predvsem bi imel nekaj casa mir, rabim za igre, filme, itd. Ker sem se iz casov q6600, 8800 gtx graficnih, ne sledim vec novim pc komponenentam.
Lahko prosim kdo svetuje kaj vzeti in pa s kje? A je una madzarska stran se ok?

Ce bi mogoce vzel na obroke, je tale pc ok in koliko je to kvalitetna zadeva?

https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...

DarwiN ::

V Big Bangu ni noben PC ok.

Vzemi zgornjega iz Boostboxx in dodaj HDD v sestavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klošar123 ::

TehDucky je izjavil:

Če že naročuješ iz nemčije lahk vzameš tukaj pa imaš gtx 1070 že notri. Manjka pa sicer še 2TB disk. Edit: za ceno 999EUR.
https://www.boostboxx.com/advanced/adva...

Uporabnik abyssus ga je kupil par strani nazaj pa baje bo, edin ne šumnikov v naslov in ime dajat 8-)


Ta pa ni slab, pa še zelo je podoben mojemu buildu. Kako to da je tako poceni glede na to kaj ima noter?

kyloren ::

Rad bi si nabavil PC za cc 1300 - 1400 eu. Rabil bi ga za audio produkcijo, SP gaming na 2560x1080, unity, maya. Rad bi da bi bil tih (ne rabim pa da je to do nekega ekstremnega db). Bi mi prosim kdo konfiguriral kakšen PC na mindfactory, da dobim občutek kaj bi bilo vredno vzeti in na kaj paziti.

Hvala,
Lp

abyssus ::

Lahko pohvalim boostboxx, razen kar se tiče šumnikov haha. Malce mi je tulil CPU FAN, sem posnel in poslal po mailu, včeraj me doma na kontajnerju čakal nov hladilnik. :) Celo boljši kot trenutni.

Sistem pa sicer deluje po pričakovanjih. Zadovoljen vsekakor.

klošar123 ::

abyssus je izjavil:

Lahko pohvalim boostboxx, razen kar se tiče šumnikov haha. Malce mi je tulil CPU FAN, sem posnel in poslal po mailu, včeraj me doma na kontajnerju čakal nov hladilnik. :) Celo boljši kot trenutni.

Sistem pa sicer deluje po pričakovanjih. Zadovoljen vsekakor.


Točno tega si kupil ki ga je linkal par postov zadaj?

abyssus ::

Točno tistega. :)

klošar123 ::

abyssus je izjavil:

Točno tistega. :)


Super, zdi se mi, da za to ceno dobiš res največ kaj si lahko želiš, pa še kišta je lepa :). Zgleda si ga bom tudi jaz kupil s pomočjo google prevajalnika haha.

DarwiN ::

Res čudno, da ta akcijska 999EUR cena še kar vztraja.. Očitno so res naredili masovni nakup komponent in zagnali projekt sestave računalnikov, ker so zagotovo prodali že ogromno kosov. Ponavadi takšne akcije trajajo dan ali dva. Vsaj tako je bilo v drugih podobnih trgovinah (kot je Dubaro), zato sem tudi svaril takrat, da je boljše čim prej naročit, preden akcija poteče. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

klošar123 ::

Plača je čez dva dni, upam da še ostane do takrat....

abyssus je izjavil:

Točno tistega. :)

Koliko je pa poštnina?

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Poštnina je neke 10€.. Sej lahk naročiš danes in plačaš preko spletne banke čez 2 dni. No, razen če misliš uporabit Paypal.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klošar123 ::

Kaj zberem tukaj (http://prntscr.com/gyxt9b), da imam opcijo plačila čez dva dni?

abyssus ::

DarwiN je izjavil:

Poštnina je neke 10€.. Sej lahk naročiš danes in plačaš preko spletne banke čez 2 dni. No, razen če misliš uporabit Paypal.


Poštnina je 25 €.

In tako kot pravi DarwiN, naroči, potem pa itak počakajo, da prejmejo plačilo.

DarwiN ::

klošar123 je izjavil:

Kaj zberem tukaj (http://prntscr.com/gyxt9b), da imam opcijo plačila čez dva dni?

Vorkasse.. Pomeni bančno nakazilo.. Lahko potem plačaš v roku 14 dni ali whatever, šele nato skenslajo naročilo, v kolikor nisi plačal preko banke oz. spletne banke.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

youPlonker ::

Če jaz prav vidim, je pri tem računalniku iz boostboxx na voljo več ohišij (brez doplačila). Katero se najbolj splača?

scipascapa ::

kje je hojnikb zadnje čase?

kaj bi svetovali meni zamenjavo 3 komponent, imam i5 2500k, asrock z68gen 3 plato in 2x4gb samsung une slim rame ddr3. ostalo imam.

nekaj v smislu AMD R5 1500/1500X?
««
783 / 1133
»»