» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
782 / 1131
»»

abyssus ::

Še enkrat jaz; danes je paket prišel na mojo pošto, vendar mi ga ne smejo predati, saj so iz Nemčije prejeli informacijo, da je vsebina paketa napačna. Tako da žal moram odsvetovat BoostBoxx.

gus5 ::

mazid je izjavil:

mazid je izjavil:

Zdravo,
Brat rabi novo matično, pa bi raje naredu upgrade sistema CPU-MB-RAM
Napajalnik je 500W, SSD ima, grafika za enkrat ostaja Gigabyte 7850 2Gb OC
Cenovno v rangu do 500€. Če kak evro manj še boljše.
V upoštev pride tudi nakup v tujini

Hvala


Kdor koli?
Super CPU, zmogljiv & hiter RAM, zelo dobra plata:
Za navijanje CPU do 3,7 GH:https://www.mindfactory.de/product_info...
RAM 16GB https://www.mindfactory.de/product_info...
MOBO ASUS https://www.mindfactory.de/product_info...
Cena: 480 €

windxxx ::

Dolgo smo se odločali za nakup. Kaj pravite se da dobiti kaj boljšega v tem rangu za cirka 950€.?Uporaba predvsem za igranje.

Grafična kartica GIGABYTE GeForce GTX 1060 Windforce OC 3G
Matična GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, AM4 ATX
Procesor AMD Ryzen 5 1600X 3,6/4,0GHz 16MB AM4 95W WOF
Disk SEAGATE BARRACUDA 2TB 3,5'' SATA3 64MB 7200 (ST2000DM006)+SSD 256
RAM DDR4 16GB PC4-19200 2400MT/s CL16 DR x8 1.2V Crucial BX Sport LT RED
Kišta ANTEC GX505 Window blue midi ATX okno črno ohišje
Napajalnik Gigabyte HERCULES PRO 500W napajalnik - GZ-ETS50N-C2

matobeli ::

Za ta denar bi morala not pasat že 1060 6gb.

Če je nakup iz tujine opcija se tudi to precej splača

gus5 ::

windxxx je izjavil:

Dolgo smo se odločali za nakup. Kaj pravite se da dobiti kaj boljšega v tem rangu za cirka 950€.?Uporaba predvsem za igranje.

Grafična kartica GIGABYTE GeForce GTX 1060 Windforce OC 3G
Matična GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, AM4 ATX
Procesor AMD Ryzen 5 1600X 3,6/4,0GHz 16MB AM4 95W WOF
Disk SEAGATE BARRACUDA 2TB 3,5'' SATA3 64MB 7200 (ST2000DM006)+SSD 256
RAM DDR4 16GB PC4-19200 2400MT/s CL16 DR x8 1.2V Crucial BX Sport LT RED
Kišta ANTEC GX505 Window blue midi ATX okno črno ohišje
Napajalnik Gigabyte HERCULES PRO 500W napajalnik - GZ-ETS50N-C2
Za Ryzen 1600X moraš kupiti še hladilnik: https://www.mindfactory.de/product_info...
Če ne boš navijal CPU oz. če ga boš do 3,7GHz, potem je boljša opcija nakupa Ryzen 1600. Slednji je cenejši pa še odličen hladilnik dobiš priložen.
Dobra napajalnika
https://www.newegg.com/global/si/Produc...
https://www.newegg.com/global/si/Produc...

mazid ::

Kurzweil je izjavil:

@mazid, za kaj potrebuješ? Igre? Programi?


Načeloma za igre.
Igra LOTR Online.
Pa kako strategijo. Crysisa, GTA V, in podobne zahtevne igre ne igra
DESKTOP:I7 6700K|Asus Z170 Pro Gaming|DDR4-2800 G.SKILL|
8192MB MSI R9 390X|SSD 256GB 850PRO|850W XFX PRO SERIES|ZALMAN Z11 NEO

Gapi11 ::

Zdravo,

Zanimam se za nakup namiznega računalnika. Cena do 800€
Sem nezahteven uporabnik, z občasnim igranjem igric (Fifa/PES včasih FARCRY ipd.. na 1980x1020)
Kot primer sem na Funtech sestavil tako mašino (brez ohišja) in me zanima kje bi se dalo kaj spremeniti (kompatibilnost/cena):

1. Intel Core i5-7500 3,4 GHz (Kaby Lake) 1151 - boxed BX80677I57500
2. Gigabyte Z170-HD3P, Intel Z170 Mainboard - S1151
3. RAM CRUCIAL 8GB 2133MHz DDR4 (CT8G4DFS8213)
4. WD 8.9cm (3.5") 1TB SATA3 WD10EZEX 7200 64MB Blue intern bulk
5. SSD disk Samsung 850 EVO 250GB 2.5" SATA3 V-NAND TLC 7mm MZ-75E250B
6. EVGA 450B 80 Plus Bronze - 450W 100-B1-0450-K2
7. Antec New Solution Series NSK-4100 Midi-Tower - črn 0-761345-94480-9
8. GIGABYTE Windforce GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (GV-N105TWF2OC-4GD)


Moje zahteve:

- Ssd disk
- Grafično lahko tudi slabso(menjava cez par let)
- Cena do 800€,
- Obročno plačevanje, 24 mesecev
- Ohišje mora biti z dobrim prezračevanjem, s hitro vgradnjo komponent in majhno zaradi višine.
(sedaj imam ohišje ŠxVxD v mm: 130 x 430 x 480 mm), lahko odstopa samo v Š in D.


Kakšen je čas dobavljivosti, ter cena vgraditve komponent?
Kje mi najbolj svetujete nakupovanje?

Že v naprej se zahvaljujem za odgovore. LP!

matobeli ::

svetujemo da počakaš malo ker so ravno nova generacija procov prišli ven kjer so celo vidne spremembe. V novi generaciji ti bo povsem zadost i3 proc.

Grafa ki si jo izbral bo ravno prava, matično bi lahko dobil cenejšo, SSD se danes montira na M.2 socket, ker pride samo malo dražje, odpadejo pa dodatni kabli.

V kombinacij s tem lahko vzameš delno modularen napajalc ker boš rabil samo še en napajalni kabel za trdi disk.

Na tvojem mestu bi si ogledal kakšen mini ITX build, lepe majhne zadevce ki so ravno tako spodobne kot velike.

IcyFox ::

eno verzijo novega I3 sem videl da se že da dobit pri nas, je pa cena približno enaka I5 prejšnje generacije

windxxx ::

gus5 je izjavil:

windxxx je izjavil:

Dolgo smo se odločali za nakup. Kaj pravite se da dobiti kaj boljšega v tem rangu za cirka 950€.?Uporaba predvsem za igranje.

Grafična kartica GIGABYTE GeForce GTX 1060 Windforce OC 3G
Matična GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, AM4 ATX
Procesor AMD Ryzen 5 1600X 3,6/4,0GHz 16MB AM4 95W WOF
Disk SEAGATE BARRACUDA 2TB 3,5'' SATA3 64MB 7200 (ST2000DM006)+SSD 256
RAM DDR4 16GB PC4-19200 2400MT/s CL16 DR x8 1.2V Crucial BX Sport LT RED
Kišta ANTEC GX505 Window blue midi ATX okno črno ohišje
Napajalnik Gigabyte HERCULES PRO 500W napajalnik - GZ-ETS50N-C2
Za Ryzen 1600X moraš kupiti še hladilnik: https://www.mindfactory.de/product_info...
Če ne boš navijal CPU oz. če ga boš do 3,7GHz, potem je boljša opcija nakupa Ryzen 1600. Slednji je cenejši pa še odličen hladilnik dobiš priložen.
Dobra napajalnika
https://www.newegg.com/global/si/Produc...
https://www.newegg.com/global/si/Produc...


V stari kišti še imam en Freezer pro 7 rev2. To bi verjetno zadoščalo ne?

Egidij88 ::

I5 4460, pa 12 gb rama in ssd. Noter je pa nvidia gtx960... je ta grafa kaj vredna, za špile ala Dark Souls 3 itd.? Ali kaj drugega menjati?

Aphanisis ::

DarwiN je izjavil:

Seveda. Z levo roko. Imam podoben barebone mini računalnik s starejšim celeronom J1900/4gb/120SSD, in špila vse kot se šika. Glavni element je tako ali tako SSD.


Kaj pa 4K video vsebine?

DarwiN ::

Egidij88 je izjavil:

I5 4460, pa 12 gb rama in ssd. Noter je pa nvidia gtx960... je ta grafa kaj vredna, za špile ala Dark Souls 3 itd.? Ali kaj drugega menjati?

Za 1080p bo še dovolj dobra... Komot počakaš eno leto na Volta kartice.

Aphanisis je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Seveda. Z levo roko. Imam podoben barebone mini računalnik s starejšim celeronom J1900/4gb/120SSD, in špila vse kot se šika. Glavni element je tako ali tako SSD.

Kaj pa 4K video vsebine?

4k filmi v Kodiju špilajo normalno, Youtube pa nisem poskusil.. J1900 nima vseh teh kodekov, strojnega pospeševanja.. HEVC, VP9, ipd..

Medtem pa ta nov J3455 podpira vse te kodeke, tko da mora zlahka vse prebavit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gus5 ::

windxxx je izjavil:

V stari kišti še imam en Freezer pro 7 rev2. To bi verjetno zadoščalo ne?
Hladilna moč naj bi zadostovala (priporočena TDP 115W, maksimalna 150W). Preveri dimenzije! Če na matični plošči GA-AB350-Gaming 3 ni vsaj 29,5 mm prostora med CPU-vmesnikom in najbližjim RAM-podnožjem, potem RAM ne sme biti višji od 3 cm! Glej tehnične podatke

Če kupuješ nov hladilnik, pa ta ne sme biti višji od 158 mm, sicer ga ne boš mogel namestiti v ohišje Antec GX505.

Aphanisis ::

DarwiN je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

I5 4460, pa 12 gb rama in ssd. Noter je pa nvidia gtx960... je ta grafa kaj vredna, za špile ala Dark Souls 3 itd.? Ali kaj drugega menjati?

Za 1080p bo še dovolj dobra... Komot počakaš eno leto na Volta kartice.

Aphanisis je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Seveda. Z levo roko. Imam podoben barebone mini računalnik s starejšim celeronom J1900/4gb/120SSD, in špila vse kot se šika. Glavni element je tako ali tako SSD.

Kaj pa 4K video vsebine?

4k filmi v Kodiju špilajo normalno, Youtube pa nisem poskusil.. J1900 nima vseh teh kodekov, strojnega pospeševanja.. HEVC, VP9, ipd..

Medtem pa ta nov J3455 podpira vse te kodeke, tko da mora zlahka vse prebavit.


Potem, da bom siguren, da bo video deloval v redu brez zatikanj še par let, je bolje, da kupim NUC z Core i3–7100U, ki je vsega skupaj dobrih 100 EUR več? Prav razmišljam?

DarwiN ::

Aphanisis je izjavil:

Potem, da bom siguren, da bo video deloval v redu brez zatikanj še par let, je bolje, da kupim NUC z Core i3–7100U, ki je vsega skupaj dobrih 100 EUR več? Prav razmišljam?

Ne. Predvajanje video posnetkov ni toliko odvisno od hitrosti samega procesorja, ampak od strojnega pospeševanja oziroma podprtih kodekov.

Tko da ne bo nobene opazne razlike.. J3455 bo ob predvajanju 4k posnetkov obremenjen zgolj kakšnih ~20-30%, podobno pa tudi 7100U, čeprav je ta sicer nekoliko hitrejši, ampak oba podpirata iste, najsodobnejše kodeke (10 bit HEVC in VP9).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

filips ::

@abyssus Danes kaj novega? Ali ti bodo denar vrnili?

konspirator ::

abyssus je izjavil:

Še enkrat jaz; danes je paket prišel na mojo pošto, vendar mi ga ne smejo predati, saj so iz Nemčije prejeli informacijo, da je vsebina paketa napačna. Tako da žal moram odsvetovat BoostBoxx.

Dafuq did i just read ?
Daj pojasni za kaj gre (for dummies) in kako naj bi pošiljatelj to ugotovil, ter kako naj ti "prepričali" pošto Slo, da prej plačanega paketa ne smejo predati.
Ker se zgodba bere kot kakšna kriminalka ali thriller.
--

Zgodovina sprememb…

abyssus ::

Paket je prispel na izmenjalno pošto na Dunaj. Sam sem mislil, da je to normalno, sem pa po dveh dneh na tracking aplikaciji ugotovil, da zadeva na Dunaju stoji. Kontaktiral sem našo pošto, čemu tako, prav tako pa tudi prodajalca. Oba sta povedala, da je zaradi napake, paket bil poslan v Avstrijo, so pa zahtevali zamenjavo naslova in se bo zadeva: a) poslala na nov naslov iz Avstrije oziroma b) vrnila nazaj v Nemčijo in znova poslala. Sam sem po mailu znova mogel sporočiti naslov prodajalcu. No, zadeva je potekala po točki A in se tako pojavila v četrtek v Sloveniji na naši izmenjalni pošti, v petek zjutraj pa je že bila na naši pošti 1km stran od mojega doma. Poštar je paket prevzel in ga želel peljati do mene, ampak je prejel informacijo, da paketa ne sme predati zaradi napačne vsebine. Klical sem pošto, kjer so mi zadevo še enkrat tako povedali, nato klical izmenjalno pošto, kjer mi je gospa povedala, da paketa ne smejo predati, ker je naslov napačen. Kje je napaka? Hja, šumniki v mojem naslovu so popačeni in zgleda je zaradi tega šlo vse narobe (ne me spraševat, zakaj sem svoj naslov napisal s šumnikom, ker ne vem povedat - in delam kot spletni programer, kjer vem, da šumniki včasih znajo biti problematični). Zakaj je paket zaradi tega šel v Avstrijo ne vem, je pa zgleda menjava naslova bila prepozna in se je nato, ko je bil paket skoraj pri meni, uveljavila tista točka B, ki pravi, da more paket nazaj v Nemčijo. No, prodajalcu sem pisal za situacijo, ki pravi, da je kontaktiral DHL, ta pa bi moral na našo izmenjalno pošto poslati uradni preklic zahtevka za vrnitev paketa. Ker do tega v petek ni prišlo, je moja pošta morala vrniti paket na izmenjalno pošto v Ljubljano, jutri pa bo potem načeloma paket mogel iti nazaj v Nemčijo, razen če prej pride obvestilo, da se paket lahko preda meni. Trenutno tako nimam ne paketa in ne denarja. Predvidevam, da sicer lahko na paypal-u zahtevam denar nazaj in nebi smelo biti težav (zato zaenkrat ne zaganjam še panike). Prodajalec se je načeloma trudil komunicirat z mano, kasneje tudi v angleščini ko je očitno ugotovil, da z mojo polomljeno nemščino ne bova ničesar uredila.

Ja, načeloma bi lahko rekli, da je težava bila moja velika neumnost, sploh za to, ker bi lahko vedel, da šumnikov pač ne smem vnašat na nemški trgovini (dejstvo, da sem razvijalec zadevo naredi še toliko bolj neumno). Če seveda so za vse skupaj krivi šumniki, ker ne vem, kako se je paket v prvi vrsti znašel na Dunaju, saj Slowenien pa je pisalo pravilno. :)

Tako, takšna je moja prva izkušnja z nakupom v tujini. Ne gre mi dobro zaenkrat, prav tako pa se bojim, da bo zadeva do mene prispela v precej slabem stanju, glede na to, da se zadnja dva tedna neprestano vozi okoli. Sem postal precej črnogled.

Toliko, jutri pa še potrdim, kaj se je zgodilo. Načeloma bom paket zavrnil, če se jutri ne pojavi pri meni, ker sem za samo komunikacijo v petek zapravil veliko časa v službi in šef verjetno ne bo preveč zadovoljen z mano. :D

P.S.: Prosim, ne mi sedaj povedat, kako ne smem v tujini uporabljati šumnikov, ker to so mi sedaj že rekli vsi. :D

SimplyMiha ::

Ne, napaka ni na tvoji strani, pač pa na njihovi. Katera spletna trgovina pa ne podpira UTF-8?

abyssus ::

Na hitro bi rekel, da BoostBoxx. :D No, preveril sem na amazon.co.uk, in ti ne dovoli vnosa šumnika.

Han ::

Meni iz tvojega spisa ni nič jasno. Vsebina paketa je napačna zaradi šumnikov v naslovu prejemnika?!? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

DarwiN ::

abyssus, en velik clusterfuck. :S

Ampak jaz na tvojem mestu še ne bi obupal nad tujino, kot tudi ne nad Boostboxom. Meni se vse skupaj sliši zgolj kot en naključen splet dogodkov in okoliščin, saj nima nihče interes/motiva za takšno početje, a ne. Takšne reči se ne dogajajo. Pač neverjetna smola. Nekako tako, kot bi šel prvič v življenju skočit z bungee jumpingom in bi te razmazalo po tleh. ;()

Če prejmeš paket, vsekakor preveri, da ni obtolčen. Načeloma ne bi smelo bit nič narobe z računalnikom, ker je gotovo dobro obložen s stiroporjem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

Han je izjavil:

Meni iz tvojega spisa ni nič jasno. Vsebina paketa je napačna zaradi šumnikov v naslovu prejemnika?!? ;((


Hehe, ne ni tako. Pardon, mogoče res vse skupaj bolj zanič napisano. Moja pošta je meni rekla, da paketa ne smejo predati, ker je vsebina napačna. Izmenjalna pošta pa mi je povedala, da zaradi prijave napačnega naslova s strani DHL (kar je vsekakor skoraj 100% res). In sedaj se čaka na preklic te prijave, ki v petek cel dan ni prispel, čeprav mi je trgovec zagotovil, da je 2x omenjeno zadevo sporočil DHL-u.

@DarwiN, bomo videli, kako daleč bo zadeva jutri. Moram pa imeti res srečo, da naletim na nekaj takega. :)

D3m0r4l1z3d ::

Zakaj si pa šumnike v DE uporabil?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

DarwiN ::

Mah, sem tudi sam že znal uporabit šumnike v preteklosti in je vedno prispelo safe and sound. Iz Anglije, Nemčije...

Pri DHL so pač nekaj zbrkali. Ampak za denar te ne rabi skrbet, abyssus. Paypal zaščita velja neke pol leta, poleg tega pa tudi trgovcu ni v interesu takšna negativna reklama za teh ušivih 1000€, medtem ko delajo ogromen dobiček.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Zakaj si pa šumnike v DE uporabil?


Kdo ve. :D Bo pa to šola za naslednjič, prav gotovo.

@DarwiN, jup, 180 dni je na PayPal-u, zato zaenkrat ne zaganjam panike. Verjamem, da se bo rešilo. Če bom imel ta PC ali ne je pa druga stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

heero ::

Lep pozdrav

Kupujem gaming pc in bi rad se kaksno mnenje
konfiguracija je :
Maticna : MSI X370 Gaming Plus
CPU : Ryzen 7 1700
RAM : G.Skill RipJaws V 16GB 3200Mhz
Graficna : Gigabyte GTX 1080 8GB Aorus
Napajalnik : Corsair CX850M 850W
= 1.367,62 €
Ohisje,SSD in trde diske imam od starega racunalnika
Me zanima ce je ta graficna overkill za ta procesor ?

Hvala

D3m ::

Ne. Dela pa Vega 56 hitrejše na Ryzenu, kot pa nvidia.....trenutno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

heero ::

1. Kaj pa se bolj splaca glede cena in moc gtx 1070 ki je povprecno 530€ ali gtx 1080 ki je pribl. 610€ ?
ali je se vedno Vega 56 v prednosti pred obemi graficnimi ?

borut_p ::

heero je izjavil:

1. Kaj pa se bolj splaca glede cena in moc gtx 1070 ki je povprecno 530€ ali gtx 1080 ki je pribl. 610€ ?
ali je se vedno Vega 56 v prednosti pred obemi graficnimi ?


po userbenchmark se daleč najbolj splača 1070. nekje sem jo videl za 470eur

D3m ::

heero je izjavil:

1. Kaj pa se bolj splaca glede cena in moc gtx 1070 ki je povprecno 530€ ali gtx 1080 ki je pribl. 610€ ?
ali je se vedno Vega 56 v prednosti pred obemi graficnimi ?


Če tako gledaš je Vega 56 med 1070 in 1080. Najcenejša je pa 500 eur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

Zdravo,

za firmo bi mogel nabaviti neki zmogljivejši računalnik za urejanje slik, videjev,grafično oblikovanje ipd. - komplet Adobe programi.

Budget za kišto + spodoben ekran (dobre barve, kontast...) je nekje 1500€ - če se da sestavit za manj ni treba ite do meje.
SSD cca. 128GB/256GB + HDD za podatke
RAM vsaj 16GB

Hvala za predloge.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

deninho1989 ::

evo samo me zanima kaj je potrebno menjat...(morda plata, napajalnik?) bo pa verjetno brez HDD in zapisovalnika..je pe vse skupaj okrog 900EUR

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Zakaj kupuješ mrtvo platformo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

abyssus ::

Danes končno prejel paket iz Nemčije. Priklopil, namestil nekaj zadev in načeloma deluje. Edino CPU fan bi rekel, da "brenči". Temperature so normalne; 35-40 v idle, 50 prej pri Black Ops 2. Sem odprl gor in rahlo ustavil CPU FAN in je načeloma utihnilo, tako da je to zagotovo to. Should I panic? Se da samo CPU FAN menjat, brez da vse skupaj odstraniš (če bi bilo potrebno)?

Aquinas ::

- ASUS PRIME B350M-K
- AMD Ryzen 3 1200 BOX
- Patriot Viper 4 XMP2.0 8GB DDR4 3000 MHz CL 16
- ASUS GeForce GTX1060 STRIX-GTX1060-6G-GAMING

Roast me

D3m ::

Ni potrebe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

fr4nc je izjavil:

Zdravo,

za firmo bi mogel nabaviti neki zmogljivejši računalnik za urejanje slik, videjev,grafično oblikovanje ipd. - komplet Adobe programi.

Budget za kišto + spodoben ekran (dobre barve, kontast...) je nekje 1500€ - če se da sestavit za manj ni treba ite do meje.


https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Bi blo to OK? Malo sem izven sestavlja konfiguracij.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

DarwiN ::

abyssus je izjavil:

Danes končno prejel paket iz Nemčije. Priklopil, namestil nekaj zadev in načeloma deluje. Edino CPU fan bi rekel, da "brenči". Temperature so normalne; 35-40 v idle, 50 prej pri Black Ops 2. Sem odprl gor in rahlo ustavil CPU FAN in je načeloma utihnilo, tako da je to zagotovo to. Should I panic? Se da samo CPU FAN menjat, brez da vse skupaj odstraniš (če bi bilo potrebno)?

No vidiš, konec dober, vse dobro.

Ventilator se je mogoče moral samo "ulaufat". Če pa bo še naprej brenčal, ga vržeš skozi okno, kupiš en pošten hladilnik za ~30€ in naviješ CPU na 4Ghz.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

schurda ::

fr4nc je izjavil:

fr4nc je izjavil:

Zdravo,

za firmo bi mogel nabaviti neki zmogljivejši računalnik za urejanje slik, videjev,grafično oblikovanje ipd. - komplet Adobe programi.

Budget za kišto + spodoben ekran (dobre barve, kontast...) je nekje 1500EUR - če se da sestavit za manj ni treba ite do meje.


https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Bi blo to OK? Malo sem izven sestavlja konfiguracij.

Lp


1. Disk M.2
https://www.mindfactory.de/product_info...
2. Grafična?
3. CD/DVD?
4. A boš ram dokupil kasneje? Mogoče kupiš rajši palčke po 16GB, ker gre na ploščo 64GB. Jaz pokurim tudi več kot 16GB naenkrat, zato moja pripomba.
5. 3000GB? 4000 je samo 20 EUR več.
6. Moniotr je super, samo pazi, ker ima zelo veliko ločljivost, za kar bi bil bolj primeren mogoče 27". Vsaj take komentarje sem že slišal.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

J-ronimo ::

Aquinas je izjavil:

- ASUS PRIME B350M-K
- AMD Ryzen 3 1200 BOX
- Patriot Viper 4 XMP2.0 8GB DDR4 3000 MHz CL 16
- ASUS GeForce GTX1060 STRIX-GTX1060-6G-GAMING

Roast me


Je smiselno, da se kupi "navijalsko" plato za nenavijalski procesor? A320M-K je cca 20-30e cenejša. Po hitrem ogledu se izgubi samo 2xram slot, ostalo je na podobni ravni. Razliko v žep ali za boljši proc. Proc naj bi podpiral max 2667mhz. Morda so rami kaj cenejši.

Morda še kak komentar od izkušenih setavljalcev.

D3m0r4l1z3d ::

R3 , rami in 1060 se bodo prav lepo ujeli. Boljši proc pa lahko potem, ko bo 12nm ryzni pridejo ali celo 7nm.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

J-ronimo je izjavil:

Aquinas je izjavil:

- ASUS PRIME B350M-K
- AMD Ryzen 3 1200 BOX
- Patriot Viper 4 XMP2.0 8GB DDR4 3000 MHz CL 16
- ASUS GeForce GTX1060 STRIX-GTX1060-6G-GAMING

Roast me


Je smiselno, da se kupi "navijalsko" plato za nenavijalski procesor? A320M-K je cca 20-30e cenejša. Po hitrem ogledu se izgubi samo 2xram slot, ostalo je na podobni ravni. Razliko v žep ali za boljši proc. Proc naj bi podpiral max 2667mhz. Morda so rami kaj cenejši.

Morda še kak komentar od izkušenih setavljalcev.


Vsi proci od AMDja se navijajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Vsi ne. Samo ryzen je tak
#brezpodpisa

fr4nc ::

schurda je izjavil:

fr4nc je izjavil:

fr4nc je izjavil:

Zdravo,

za firmo bi mogel nabaviti neki zmogljivejši računalnik za urejanje slik, videjev,grafično oblikovanje ipd. - komplet Adobe programi.

Budget za kišto + spodoben ekran (dobre barve, kontast...) je nekje 1500EUR - če se da sestavit za manj ni treba ite do meje.


https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Bi blo to OK? Malo sem izven sestavlja konfiguracij.

Lp


1. Disk M.2
https://www.mindfactory.de/product_info...
2. Grafična?
3. CD/DVD?
4. A boš ram dokupil kasneje? Mogoče kupiš rajši palčke po 16GB, ker gre na ploščo 64GB. Jaz pokurim tudi več kot 16GB naenkrat, zato moja pripomba.
5. 3000GB? 4000 je samo 20 EUR več.
6. Moniotr je super, samo pazi, ker ima zelo veliko ločljivost, za kar bi bil bolj primeren mogoče 27". Vsaj take komentarje sem že slišal.


1. Hvala sem pozabil na ta M.2
2. A ni OK?
3. Sem dodal, hvala.
4. Sem razmišljal o tej smeri, bolje 1x16GB kot pa 2x8GB zaradi nadgradnje...
5. Good point.
6. Ppi je torej "problematičen"?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

heero ::

Kaj je boljse za gaming od cpu intel 7700K ali ryzen 7 1700x ?

camx ::

Kupujem nov PC ker je na starem crknila matična... kaj priporočate od spodnjih dveh konfiguracij, ali pa čisto kaj drugega? Večinoma za delo - programiranje, nekaj malega gaminga (trenutno AMD Radeon 7870 Tahiti LE, max kar bi kdaj nabavil je Geforce 1070).

Ryzen 1700x - https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
vs
iz 7700k - https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

schurda ::

fr4nc je izjavil:

schurda je izjavil:

fr4nc je izjavil:

fr4nc je izjavil:

Zdravo,

za firmo bi mogel nabaviti neki zmogljivejši računalnik za urejanje slik, videjev,grafično oblikovanje ipd. - komplet Adobe programi.

Budget za kišto + spodoben ekran (dobre barve, kontast...) je nekje 1500EUR - če se da sestavit za manj ni treba ite do meje.


https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Bi blo to OK? Malo sem izven sestavlja konfiguracij.

Lp


1. Disk M.2
https://www.mindfactory.de/product_info...
2. Grafična?
3. CD/DVD?
4. A boš ram dokupil kasneje? Mogoče kupiš rajši palčke po 16GB, ker gre na ploščo 64GB. Jaz pokurim tudi več kot 16GB naenkrat, zato moja pripomba.
5. 3000GB? 4000 je samo 20 EUR več.
6. Moniotr je super, samo pazi, ker ima zelo veliko ločljivost, za kar bi bil bolj primeren mogoče 27". Vsaj take komentarje sem že slišal.


1. Hvala sem pozabil na ta M.2
2. A ni OK?
3. Sem dodal, hvala.
4. Sem razmišljal o tej smeri, bolje 1x16GB kot pa 2x8GB zaradi nadgradnje...
5. Good point.
6. Ppi je torej "problematičen"?

Lp

2. Ja? Kje je?
4. Kaj pa 2x16GB?
6. Preveri! Če ne rajši 24''. U2417 ali U2413. Jaz s tem nimam problemov.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

D3m ::

heero je izjavil:

Kaj je boljse za gaming od cpu intel 7700K ali ryzen 7 1700x ?


Ryzen 7 1700X.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
782 / 1131
»»