» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
778 / 1133
»»

D3m ::

i5 no go.

AMD R5 1600.
|HP EliteBook|R5 6650U|

borut_p ::

Ce tukaj primerjam je vseeno + na intelu

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/In...

gddr85 ::

če je samo za špile, office, potem lahko tud i5ko, sploh navita, če imaš v mislih kakšno yt musko zraven, streaming, multithread programe ipd., potem je i5 no go..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

borut_p ::

ne vem kak to razmisljas. zdajle sem na i5-3570 in ni problema z yt, streamingom, office, itd.
ga pa zmuči 70mb sketchup file
običajno sem kupoval na 85% zmogljivosti top ponudbe in je držalo nekje 4 leta - nekam na to ciljam tudi sedaj, samo da se znebim tele pol metra velike kište
glede na itx ohišje pa veliko navijanja ravno ne more biti - ni možno kaj več od box hladilnika (tja na 10% še mogoče)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

D3m0r4l1z3d ::

Bolj zaradi platforme, am4 naj bi še Ryzen 2 podpirala. Ne vem ali je kakšno uradno zagotovilo.

Pa kupi na mindfactory, bo precej ceneje.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

D3m ::

borut_p je izjavil:

ne vem kak to razmisljas. zdajle sem na i5-3570 in ni problema z yt, streamingom, office, itd.
ga pa zmuči 70mb sketchup file
običajno sem kupoval na 85% zmogljivosti top ponudbe in je držalo nekje 4 leta - nekam na to ciljam tudi sedaj, samo da se znebim tele pol metra velike kište
glede na itx ohišje pa veliko navijanja ravno ne more biti - ni možno kaj več od box hladilnika (tja na 10% še mogoče)


R5 1600 boš imel za več kot 4 leta.

S tem, da ima box hladilnike zelo dobre.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Kurzweil ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Bolj zaradi platforme, am4 naj bi še Ryzen 2 podpirala. Ne vem ali je kakšno uradno zagotovilo.

Pa kupi na mindfactory, bo precej ceneje.


Kdaj pa je okvirno predviden Ryzen 2 ?

DarwiN ::

2019
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jero_no1 ::

borut_p je izjavil:

jaz tud še kar tenstam skupaj :)


borut


Od kod je tale ponudba, ker se mi zdi, da je precej drago?
Za ta denar sem vidu ponudbo z i7 7700K in 960EVO 512GB (npr. Mlacom)...

Še eno vprašanje glede Ryzen, ki se ga tako zelo priporoča tukaj gor - prejšnji teden sem govoril z enim malo večjim servisom pri nas in pravijo, da so z Ryzen proci in platami precej velike težave. Ali je dejansko tukaj gor kdo, ki Ryzen uporablja malo bolj intenzivno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jero_no1 ()

borut_p ::

zdravo.
ponudba je ravno od trgovine ki jo omenjaš. dajo sicer še nekaj popusta na predlog, samo ne nekaj veliko.
sem na mindfactory sestavil isto stvar samo z i7 7700k in pa updatom biosa pa je bilo še vedno 60€ ceneje pri nemcih. sam kaj ko ne pošiljajo več v slovenijo. moram še malo raziskati tisto opcijo preko nekega posrednika

abyssus ::

Jaz se še vedno lovim! Sem zelo štorast, kaj se tega tiče, pa sicer sem bil zadnjih 7 let samo na prenosniku. Tako da, pomoč cenim!

Torej, na funtech sem tole spravil skup. Dajte mi povedat, če vse ustreza. :D
- Procesor AMD Ryzen 5 1600 z Wraith Spire 95W hladilnikom YD1600BBAEBOX
- GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, AM4 ATX
- RAM Crucial DDR4 16GB 2400MT/s CL17 CT16G4DFD824A
- Toshiba 8.9cm (3.5") 1TB SATA3 Desktop DT01ACA100 7200 32 bulk DT01ACA100
- SSD Kingston 120GB A400, 2,5" SATA3, 500/320 MB/s (SA400S37/120G)
- ASUS Expedition GeForce GTX1070 OC 8GB GDDR5, EX-GTX1070-O8G
- Napajalnik XILENCE 600W Performance C ErP2014 XP600R6
- LC-POWER Gaming 988B Red Typhoon ATX črno gaming ohišje

1210 € s sestavo. Imam vse za uspešen prvi zagon? Paše vse skupaj?

Hvala!

matobeli ::

Glede na to da se bo špilalo igre priporočam večji SSD. 120G je dovolj za sistem in pisarno, moderne igre pa zavzamejo tudi 50gb+ po komadu.

Torej minimalno 250, raje celo 512.

Pri taki, relativno močni, konfiguraciji bi mogoče za pogledat k m.2 pcie ssdjem, so veliko hitrejši in kot taki bolj pašejo v en tak sestav.

Pa baje so priloženi hladilniki ryzena dost kulturni, mogoče ni potrebe po aftermarket.

abyssus ::

Nisem vzel dodatnega hladilnika, to je načeloma zraven procesorja. Glede SSD: sem mislil, da načeloma bo na SSD samo sistem + sofware, na HDD pa gredo igre. Bom pa sicer preveril za ta m.2 pci ssd, hvala za predlog.

Osnovna in RAM bosta v redu? Nimam pojma, na kaj gledati tukaj.

Han ::

Razen procesorja, plate in grafike, je vse skupaj rahlo mimo. SSD menjaj za npr. Transcend 230 S, napajalnik za npr. EVGA 600B, RAM za npr. G.SKILL Flare X RED. Za le 20 eur več dobiš dvakrat večji 2 TB disk. Ohišje naj bo praktično, ne pa "novoletna jelka".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

abyssus ::

@Han, hvala res za tole. Zamenjal z omenjenimi predlogi, ohišje zamenjal z Ohišje Aerocool V2X Black Edition Midi-Tower - črno EN52643. Bolje od novoletne jelke? :D

Napajalnika sta na voljo dva: EVGA 600W 600B (80+Bronze) 100-B1-0600-K2 ALI EVGA 600W 600B (80+Bronze) 100-B1-0600-KR. Kakšna je razlika, razen 11 €?

Han ::

Ni razlike - vzemi cenejšega. Z ohišjem se še malo potrudi - tudi ta Aerocool (EN52643) je šrot. Mesto za napajalnik naj ima spodaj, spredaj pa vsaj 2×USB 3.0.

D3m0r4l1z3d ::

Ko se takole spet malo po slo e-trgovinah razgledam, vidim da imajo prav svinjsko višje cene od Mindfactory. @Zlovenija
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

gddr85 ::

tko na uč izgleda tist lc kišta boljše kot pa tale aerocool šrot, al pa imaš en nzxt s340 črn/bel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

abyssus ::

LC kišta ima spodaj napajalnik ter 2x USB 3.0 od spredaj. NZXT S340 je sicer dober predlog, a se mi zdi že malce drago (85e). Bom še raziskal malo. Če pade še kakšen predlog pa toliko boljše.

Nihče še ni nič omenil o sami zanesljivosti Ryzen procesorjev. Zgleda so imeli neke težave, vsaj objave so iz marca/aprila, koliko sem pogooglal. Kako ste kaj zadovoljni tisti, ki jih uporabljate?

Han ::

Mogoče ena kišta od teh:

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Ryzen je zdaj ok, saj so odpravili večino pomanjkljivosti na platah (BIOS), programe pa počasi optimizirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

gddr85 ::

abyssus je izjavil:

LC kišta ima spodaj napajalnik ter 2x USB 3.0 od spredaj. NZXT S340 je sicer dober predlog, a se mi zdi že malce drago (85e). Bom še raziskal malo. Če pade še kakšen predlog pa toliko boljše.

Nihče še ni nič omenil o sami zanesljivosti Ryzen procesorjev. Zgleda so imeli neke težave, vsaj objave so iz marca/aprila, koliko sem pogooglal. Kako ste kaj zadovoljni tisti, ki jih uporabljate?

imaš s340 na extreme digital na dom za 66€+

Han ::

DarwiN ::

edigital ima po novem 2€ poštnine. 8-)

Drgač sem pa ravno na tekočem z ohišji, ker sestavljam kišto znancu. Trenutno so najbolj "vroča" ohišja s stranicami iz kaljenega stekla. Praktično vse večje znamke pošiljajo na trg vse več takšnih ohišij in posledično je tudi cena padla.

That being said.. Sem osebno nazadnje naročil Sharkoon tg5 (80€ z dostavo). Sveže sodobno ohišje, 4 led ventilatorji v poljubni barvi, protiprašni filtri, jeklena konstrukcija ter steklo na strani in spredaj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Semafor kišta. :))

gddr85 ::

heh, izgleda končno ena dobra kišta od sharkoona :P
edino tiste semafor vente bi menjal..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

Ha! Meni je tudi sprva šla znamka v nos, ampak je stvar prav luškana in izpolnjuje vse zahteve. Tut cena raste, ker folk grabi.

Drugi favorit je bil pa Thermaltake Core G21. Tudi kaljeno steklo, ampak samo stranica in samo 1 ventilator.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Ciklamen ::

Za fotra bi rabil čisti pisarniški kompjuter, zato sem spackal nekaj skupaj, me pa zanima še mnenje

Uporaba: cca uro na dan v pisarni max; word, excel, outlook, slike, pdf-i je kar najdeš na dosedanjem PC-ju (star 10+ let, nima smisla nadgrajevat raje novo kupim(o))

Procesor INTEL Celeron G3930 Dual core 2,9GHz 2MB LGA1151 BOX BX80677G3930
MB MSI H110M Pro-D (H110,S1151,mATX,DDR4,Intel) 7996-019R
CRUCIAL 4GB DDR4 2133 CL15 1.2V DIMM CT4G4DFS8213
SSD Kingston 120GB A400, 2,5" SATA3, 500/320 MB/s (SA400S37/120G)
ASUS DRW-24D5MT DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
CORSAIR VS350 350W 80Plus ATX napajalnik CP-9020095-EU
LC-POWER 7035B midi ATX črno ohišje LC-7035B-ON

Pricetag: 257,29€
- End of the Post ->

hojnikb ::

dvd lahko vržeš ven, ohišje kamot kakšen lc-1401mi (nerabiš extra napajalca)...
#brezpodpisa

Ciklamen ::

DVD bo mel, ker stara šola, bog ne daj da to manjka :P

Ohišje nisem niti pogledal če ima napajalec ali ne, sem vzel enega drugega
EDIT: Ohišje Zalman T2 Plus Mini-Tower USB 3.0 - črn
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

Hulio ::

Zdravo,

Sestavljam si računalnik/server, ki bo gonil 24/7 nanj se bodo shranjevali in v živo predvajali posnetki treh kamer (4MP). Občasno se bo na njem tudi kaj surfalo ali pa kakšno virtualko za XPje zagnalo.
Sestavil sem si nekaj takega : https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Grafično in ohišje že imam pokrito moj budget za ostalo pa je 500€. Program za predvajanje posnetkov zna biti občasno procesorsko malo zahtevnejši ampak nič kar AMD Ryzen 3 1300X nebi zmogel predelati (ko bom delal ostale stvari se bo pretok v živo ugasnil).
Zanimam pa me kakšna Intelova alternativa in ali je pametna vgradnja SSD M2 za računalnik, ki bo mlel 24/7?

Lp

Znankoo ::

Zivjo!
Sestavim bi si rad gaming racunalnik tam cca. Za 500 eur, prosim za kakse nasvete, ce se splaca kupiti racunalnik v tem casu..lp

Generton ::

Pozdravljeni!

Sestaviti želim računalnik na katerem se bo v glavnem izvajalo delo v programih AutoCAD, Cubase, Fusion360 ipd. ter igrale igre kot so Battlefield 1, GTA V, Fallout 4 ipd. v prihodnje bi želel, da je primeren tudi za VR. Budget imam omejen na 1000€, v najslabšem primeru 1200€. Sicer pa bo sistem uporabljen v konfiguraciji s tremi Full HD 1920x1080 144Hz monitorji. Dodatna želja je, da je računalnik mini ITX, saj ga bom prenašal med pisarno in domom.

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem :D

D3m ::

mITX? Hmmmmmm.
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Sej ni nek hud problem, vzameš ohišje ki podpira večje grafične pa je rešeno.

Omejitev teh matičnih je še največ v tem da imajo samo dva slota za ram kar pomeni da moraš že v štartu vedet kolk rama rabiš da ne kupiš ravno 2x4gb.

Bi pa svetoval da se zaenkrat spusti VR, ker grafi'no na zalogo kupovat ni najbolj smiselno. Trenutno bo za ze špile dovolj 1050ti 4gb oziroma da bo za zih tudi lahko 1060 3gb, potem pa se čez 2leti kupo novo. Ko se bo vsaj vedelo kaj hočemo z VR, oziroma bo obstajalo tudi dovolj primernih vsebin.

Za disk svetujem M.2 slot, recimo samsung evo 960, kar tudi pomeni da ne bo dodatnih kablov ki bi delali gužvo v mali škatli.

Če bi uporablajl wireless je potrebno pogledat da ima matična to vgrajeno, ker bo edino pcie režo zasedala grafika.

Napajalnik obvezno polno modularen, moč je odvisna od vgrajene grafike in proca.

Procesor se baje trenutno splača AMD, lahko pa se počaka na novo generacijo intlov. Vem pa niti približno ne kolk se potrebuje, za špile bo dovolj že najšvohnej ryzen ali i3.

Ohišje: men je zanimiv kak Thermaltake 110

Imaš plac tudi za kakšen disk not dat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

ameba ::

Zdravo fantje.

Potreboval bi pomoč. Budget za samo stacionarni računalnik je 400€. Potreboval bi vse z ohišjem vred, edino kar bi kupil rabljeno je grafična kartica.

Prosim za nasvet kako najbolj optimalno sestavit računalnik za igre. Ali posežem po rabljenem? Na bolhi ni nič pametnega.

matobeli ::

Vse kupit za 400eur? Težka bo, sploh v sloveniji.

Vzem pentium 4560 ali amd 1200, 8gb rama en 250gb ssd eno čipo ohišje. Grafično pa pač kar dobiš.

Je bil pa zdejle med mali oglssi en pc z 4560, za ugodne pare, brez grafike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

podstrešje ::

Že nekaj časa nameravam menjati grafično na pc. Trenutno imam že kar precej ubogo Radeon 7770 HD. Ostale komponente: AMD FX 8320, 8 gb RAM, XFX TS 550 550W 80Plus Bronze, Nanoxia Deep Silence 2 ohišje, ASUS M5A97 R2.0 AM3+.
Gledala sem GTX 1050 Ti OC, 4GB GDDR5. Računalnik se uporablja za igranje in vsakodnevna opravila. Bi glede na razmere priporočali katero drugo ali katero drugo pot?
But your loaded dice won't help you in the end.

Isotropic ::

kako ti je všeč ohišje, jaz bi tudi nekaj takega kupil...

jaz bi šel mogoče na 1060 3gb iz nemčije, je pa res, da tut proc ni lih ne vem kaj.

Rokf8 ::

Zdravo.
Kaj bi se dalo po komponentah najboljše sestavit za 800€.
Lahko tudi iz tujine.
Lp in hvala za odgovore.

Bi se pa vecino uporabljal za igranje novejsih iger.

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rokf8 ()

podstrešje ::

Isotropic je izjavil:

kako ti je všeč ohišje, jaz bi tudi nekaj takega kupil...

jaz bi šel mogoče na 1060 3gb iz nemčije, je pa res, da tut proc ni lih ne vem kaj.

Mi je še kar všeč. Sicer se ne spoznam tako zelo na te stvari, tako da moje mnenje nima ravno velike veljave. Ampak kot po reviewih je zelo tiho ohišje, morda ne tako zelo hladno, ampak pri mojih komponentah to ni takšen problem, se nič ne pregreva. Pa še lepo enostavno je, z zelo uporabno razporeditvijo, tako da lahko lepo kable pospraviš po predalčkih (kar pa ima tako večina ohišij, ki niso najcenejša šara).

Ok, res je procesor ni ne vem kaj. Ampak zaenkrat me grafična dosti bolj omejuje, s procesorjem zaenkrat nisem imela težav oz mi je še zadostoval. Glede na to, da se računalnik res uporablja samo za gaming pa še to ne za vse najnovejše najzahtevnejše, ampak max do kakšni 2 leti stare stvari. Zato sem mislila, da je morda boljše najprej grafično menjat, ki je že ob nakupu bila bolj spodnji razred. Bom še pogledala razne 1060 3 gb, ni takšne cenovne razlike.

Hvala!
But your loaded dice won't help you in the end.

Invictus ::

Če ne veste, kaj bi kupili...

https://www.engadget.com/2017/09/13/hp-...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

usernamehere ::

A ve kdo v čem je razlika med DDR4 in DDR4 DIMM?

Han ::

DDR4 je lahko DIMM za namizne ali SO-DIMM za prenosne računalnike...

Mathilde ::

Zdravo! Potrebujem pomoč pri nakupu računalnika. Nisem zahteven uporabnik, brez računalnika sem že več mesecev, za brskanje po netu in kak film pogledat mi je dovolj telefon; sedaj pa me je zamikalo zaigrat tudi kakšno igro - konkretno Skyrim. Potrebujem torej nekaj, na čemer bi lepo laufal, to je pa tudi vse. Prosim, če mi lahko svetujete, katere komponente dati skupaj.
Monitor imam.
Spodaj navedene zahteve za Skyrim:

Recommended Requirements:

cpu: Quad-core Intel or AMD CPU
CPU Speed: Info
ram: 4 GB
os: Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Video Card: DirectX 9.0c compatible NVIDIA or AMD ATI video card with 1 GB of RAM (NVIDIA GeForce GTX 260 or higher; ATI Radeon HD 4890 or higher)
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 6 GB

konspirator ::

Koliko znaša proračun ?
--

D3m0r4l1z3d ::

Enega rabljenega do 250 eur pa si zrihtal.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Mathilde ::

konspirator je izjavil:

Koliko znaša proračun ?


Recimo 400€... A sem prevelik optimist?

boset ::

Niti ne, to je že overkill
en rabljen i7 920 ali i5

lp
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Kokosvilek ::

Morda res samopromocija, ampak za tvojo igro polna kapa.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

aljosa123 ::

Lep pozdrav!
Potrebujem pomoč pri nakupu novega prenosnika. Računalnik bom uporabljal večinoma za delo na fakulteti (programiranje, izdelovanje spletnih strani, itd.) in pa za občasno igranje iger kot so Hearthstone, League of legends, Counter-strike.

https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...
Za enkrat imam ogledan tale računalnik, me pa zanima če bi kakšen cenejši zadovoljil moje potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aljosa123 ()
««
778 / 1133
»»