» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
779 / 1133
»»

konspirator ::

--

D3m0r4l1z3d ::

Kako je zdaj s temi i7, ki imajo 2/4 vs 4/4 i5 6300hq? Slednji je valjđa boljši, čeprav je i5 napram i7, ne?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

konspirator ::

4/4 i5 > i7 2/4.
Obstaja tudi i7 4/4 https://ark.intel.com/products/series/9... .

V 8 generaciji sta dva modela, oba 4/8 https://ark.intel.com/products/series/1...
--

Zgodovina sprememb…

aljosa123 ::

sl0t3ch ::

Živjo.

Mi svetujete kaj naj naredim s sistemom opisanim spodaj:

I7 860
6gb DDR2
LC 550W

Mislil sem vgraditi SSD in rabljeno grafično kartico Nvidia GTX 960.

Se bolje splača sistem prodati za 150€ in se kupi nov računalnik?

Hvala za odgovore.

smacker ::

SSD in grafa ti ostaneta za nov sistem ;) CPU je še dober, prav bi prišlo še nadgradnja rama na 8gb. Glede na ceno rabljenih gtx960 se bolj splača vzet novo gtx1050, razen če seveda naletiš na ugodbno ponudbo. Napajalnik je zadost močen, ampak vprašanje kako dolgo bo še živ. Če naročiš novo grafo iz tujine, se ga splača menjat (1x poštnina), tega pa shranit za čas ko se odločiš prodat build.

sl0t3ch ::

Hvala

Koko007 ::

iščem en ugoden !zelo tih! cpu cooler za do 30EUR. Slišal sem marsikaj o cm 212 evo, vendar me moti dam orem od zadnje strani matične namestit tisti bracket, raje bi imel enega ki se namontira na isti način kot stock intel cooler, saj namreč nimam dostopa do zadnje strani matične( pač oem ohišje). proc pa je i3 tak da ne narbim ne vem kak zmogljiv hladilnik, važno da je zelo tih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

Koko007 ::

Sicer pa bi en tih 80mm ventilator tud zadostoval, da kovinski del hladilnika ohranim, ventilator pa zamenjam. Ali pa razlog za glasnost tudi oblikovanost hladilnika? Hladilnik je namreš kot intel stock, z nameščenim oem 80 mm snemljivin ventom.
Katera večja znamka še splok dela 80 mm vente ki so dokaj tihi? Xyz furma iz aliexpressa raje ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

Gogo ::

Sem v fazi posodabljanja hišnega mlinčka z Ryzen 3 1300X, matična pa bo kakšna asuska z B350. Dilema je kakšne rame izbrat in katero grafično. Uporaba mlinčka je za vsakodnevno delo: browser, office, igranje strategij, starih igric preko dosboxa, video obdelava domačih posnetkov.
Predlogi so več kot dobrodošli. Thx.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

smacker ::

Grafo gtx1050 ali rx560, rama pa vsaj 8gb. Ryzen zna skoristit 3000mhz, ampak če vzameš budget 2400mhz ne bo nič narobe.

Pečo89 ::

Računalnik bi potreboval novo graficno (za igre). Kaj predlagate in ali se izplača kupovati za to sestavo...

Motherboard- Asus P8H67-M
CPU - QuadCore Intel Core i5-2500, 3500 MHz
RAM - 6GB DDR3


Sedaj imam grafično Radeon 6850 :)
Osebno se ne spoznam kaj treba gledati in kaj sploh paše na to sestavo?
Predvsem bi potreboval za igranje PUBG. Cenovno gledano pa ne vem nekje 150 se da dobiti pomoje kaj dobrega ze. Neke ekstreme ne rabim...

Hvala za nasvete..

smacker ::

gtx1050TI, po možnosti še 2gb rama ;)

Pečo89 ::

Malo neumno vprašanje. Vse grafične "pašejo" oz na kaj je treba biti pozoren?

DarwiN ::

Vse pašejo..

Če lahk dodaš še 50€, se bolj splača vzet ZOTAC GeForce GTX 1060 - AMP! 3Gb. Trenutno 226€ z dostavo. Ima boljši value kot 1050Ti. ~70% hitrejša za dodatnih ~50€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pečo89 ::

Ja mislim da nekje 150 bi dal. Ker res ne potrebujem nekaj veliko. Je bolj za obcasno igranje ob vikendih. tako da nekje za 150 ce bi kaksen predlog bil (link)

D3m ::

GTX 1050 2GB ali RX 560.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pečo89 ::

recimo kaj takega bi blo potem ok?

https://www.mindfactory.de/product_info...
ali pac bi blo tole ok
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pečo89 ()

D3m ::

Recimo.

Pri MF imaš še 20€ poštnine + strošek nakazila.

Na MF je RX 560 od Sapphire 100€.

https://www.mindfactory.de/product_info...

Pa še na zalogi je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

konspirator ::

MF ponovno pošilja v Slo ?
--

eldorado29 ::

Registriro sem se na MF in iščem najboljši možni nakup za 1300EUR... maksimalna cena je lahko 1400EUR. sestavil sem to zadevo prosim za mnenje predloge zamenjave da nebi storil kake napake-.
Računalnik se bo uporabljo predvsem za igranje igric

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ko bi le šlo tako enostavno.

1. MF pošilja v Slovenijo samo podjetjem.
2. Dodal si grafično iz Mindstar akcije, ki je na voljo izključno samo Nemcem.
3. Manjka ti napajalnik
4. Čez ~14 dni, 5. oktobra, izide 8. Intelova generacija procesorjev in plošč, torej 6-jederni I7-8700k + Z370 plošča. Čeprav bo odtenek dražje, je danes neumno kupit karkoli od Intela v tem cenovnem razredu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

smacker ::

1. in 2. točko rešiš, če naročiš preko mailboxa (https://www.mailboxde.com/)

Nwanko ::

+1 Tudi jaz bi v tem primeru počakal na novo serijo...

alese ::

Zamislil sem si nasledno konfiguracijo matična evga supernoVa g3 550 ali 650 wat, prosim predlagajte, matična asus primeZ270A ,i5 7600 box, ali naj raje k pa dodaten hladilnik in kateri,menda nek cooler master hyper evo,grafično bom obdržal to ki imam neko r9 radeon 270 al kaj že,spomin crucial ballistic sport ali Kingston HyperX FURY ali corsair vengeance lpx,koliko ga potrebujem 8 ali 16 gb blu ray player lg ali asus isto dvd player, pa ene dva navadna trda diska ali tri pa en sds, to že imam iz starega računalnika pa ena firewire kartica ali dve jih že imam zdej pa ne vem ali so pci ali pci expres ali kar vsaka po ena,pa seveda vsi ventilatorji, ki so potrebni, ohišje bo tako, da bodo venti samo spredaj pa zadaj pa največ še spodaj.ZDEJ PA PROSIM EXPRERTI POVEJTE ČE BO TO VSE KLAPALO, RAZNI PINI PA PRIKLJUČKI OD PLATE IN NAPAJALNIKA ITD.HVALA.LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

konspirator ::

Daj tvojo sestavo v MF/funtech/mlacom konfigurator, da ne bomo samo o megli debatirali.

intel box hladilniki so ponavadi glasni.
Glede firewire kartic ugotovi, kaj pravzaprav imaš.Na Z270 MB ni več pci slota.
Nazadnje mislim da je bil v uporabi pri nekaterih H97 platah.
https://forums.tweaktown.com/gigabyte/6...
--

Zgodovina sprememb…

alese ::

kaj pa bo ta konfigurator naredil

konspirator ::

Pokazal, kaj točno bi rad.
Ker tvoje kolobocije nihče noče brati.
--

alese ::

a ta konfigurator bo povedal če so pravi pini in ostali priključki in če so zadeve kompatibilni

eldorado29 ::

darwin in smacker hvala vama.
bom počakal na I7-8700k + Z370

se čujemo pol :D

in še eno vprašanje
2. Dodal si grafično iz Mindstar akcije, ki je na voljo izključno samo Nemcem.

mam znance v nemčiji ki tam delajo in me zanima. Je pomembno nemško državljanstvo ali da pač pošljejo na naslov ki je v nemčiji?

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ne rabiš državljanstva.

Sicer pa zaenkrat pozabi na Mindstar akcije. Omenjena grafična ni nek presežno hud deal, in poleg tega je za Mindstar izdelke treba plačat s Paypalom, kar ti nabije 2% provizije na celoten nakup, torej pri tebi dodatnih ~30€ in si posledično še preplačal grafično kartico. Tako ali tako pa čez 2 tedna več ne bo te kartice v akciji.. Otom potom.

Mimogrede.. GTX1070 se nekak ne splača kupit, ker so napihnjene cene zaradi rudarjev kriptovalut... GTX1080 so rudarjem manj všeč in je posledično le kakšnih ~70€ razlike med 1070 in 1080.

Ampak ja, dodatnih ~70€ pri grafi, ~100€ pri cpu+matična, pa se nabere in si takoj prek tvojega budgeta na ~1600€. Pa še neko nespodobno plastično ohišje si vrgel v košarico. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

filips ::

Odločam se za nakup računalnika, pa me zanima, ali obstaja optični pogon, ki podpira Blu Ray, DVD in CD branje in zapisovanje? Če obstaja, katerega naj izberem?

anzek2000 ::

Živjo, trenutno se odločam za nakup gaming računalnika (plus tipkovnica in zaslon) za tam okoli 1300, max 1400 EUR vse skupaj. Sem že nekaj gledal pa me zanima kaj mislte oz. če imate kakšne predloge:
- Ohišje: LC-POWER Gaming 988W Blue Tyhoon ATX
- Procesor: INTEL Core i5-7600K
- Grafična: ASUS Dual GeForce GTX 1060 OC 6GB
- Matična: GIGABYTE GA-Z170-GAMING K3 LGA1151 ATX
- RAM: DDR4 16GB PC 3200 CL15 G.Skill KIT (2x8GB) Ripjaws
- Hladilnik: COOLER MASTER Hyper 212X
- Napajalnik: EVGA 650W 650BQ (80+Bronze) Semi-Modular
- HDD: Seagate BarraCuda 2TB 3,5 SATA3 6GB/s 64MB 7200 ST2000DM006
- Tipkovnica: Corsair Gaming K55

Na zaslone se pa ne spoznam glih dobro, tako da bi mi kakšen nasvet prav prišel, cena pa če se da tm od 150-170 EUR.
Hvala za pomoč =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anzek2000 ()

Han ::

filips je izjavil:

Odločam se za nakup računalnika, pa me zanima, ali obstaja optični pogon, ki podpira Blu Ray, DVD in CD branje in zapisovanje? Če obstaja, katerega naj izberem?
LG BH16NS55 ali CH12NS40. Prvi je starejši in ima 2× večji medpomnilnik (4 MB).

fokz8 ::

Pozdravljeni.

Da ne bom odpiral nove teme, kje bi se v slo dalo kupiti kaj takšnega --> https://goo.gl/r9nHDX

Hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Han ::

Bolha & servisi.

filips ::

Odločil sem se za nakup računalnika.
Pri Anni sem dobil to ponudbo. Da se jo spreminjati. Ali je v redu?

1,00 KOS Matična plošča ASRock AB350M-HDV, DDR4, AM4, mATX
1,00 KOS Procesor AMD Ryzen 5 1600X, 3.6/4.0 AM4
1,00 KOS Pomnilnik DDR4 16GB 2400MHz Crucial CT16G4DFD824A
1,00 KOS Grafična kartica GeForce GTX 1060 6GB EX OC KFA2, 60NRH7DVM6EK
1,00 KOS SSD disk 525GB SATA3 Crucial MX300, CT525MX300SSD1
1,00 KOS Trdi disk 3.5" 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD Blue WD10EZEX
1,00 KOS DVD-RW zapisovalnik LG GH24NSD1 24xSATA, črn
1,00 KOS Blu-ray zapisovalnik LG BH16NS55
2,00 KOS Kabel podatkovni za trdi disk SATA3, kotni 0.5m
1,00 KOS Ohišje ATX midi tower Antec Gamer GX500, črno
1,00 KOS Napajalnik 550W LC-Power LC5550 V2.2 80 Plus Bronze
1,00 KOS Sestavljanje računalnika

cena z DDV: 1.271,27 EUR

Hvala za pomoč.

D3m0r4l1z3d ::

Rabiš blu-ray? Predrago je sicer, Anni ni pravi naslov zate. Probaj Funtech ali Mlacom.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

DarwiN ::

Ta plošča uradno podpira samo do 65W procesorje, medtem ko ima 1600x 95W TDP. Na papirju torej ne štima, in poleg tega boš imel omejene možnosti nadgradje v prihodnosti. Doplačaj par evrov za kero drugo ploščo.

1600X tudi nima priloženega hladilnika, tko da je ta sestava tako ali tako fuč.

Mimogrede, tukaj imaš boljši computer iz Nemčije v akciji za 999€ (+15€ dostava). Sicer brez HDDja (dokupiš pri nas) in 256Gb SSD, ima pa zato GTX1070. Ampak te akcije pridejo in čez par ur je običajno ni več..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

@DarwiN, še vedno je na voljo. Se pošlje v Slovenijo? Lahko plačam z Viso? Kakšne finte, na katere biti pozoren?

DarwiN ::

Nisem še kupoval tukaj, ampak pošiljajo po vsej EU. Dostavo imaš 15€. HDD pa tudi lahko dodaš k sestavi (54€ 1Tb oz. 74€ 2Tb).

Plačilo imaš pa Paypal ali bančno nakazilo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

Kaj pa v primeru garancije?

DarwiN ::

24 mesecev garancije zagotovo imaš, več pa ti ne znam povedat.

Zdaj, če bi celi računalnik pošiljal v Nemčijo, je poštnina kajpada draga. Ampak alternativa ti je, da kupiš pri nas za ~1400€. :S

Če mene vprašaš, garancije niti nujno ne potrebujem, ker za teh ~300€ razlike v ceni lahk crkne katerakoli komponenta in si še vedno na boljšem, tudi če jo direkt v smeti zabrišeš. :)

Sicer pa identificiraš pokvarjeno komponento in jim samo to pošlješ po pošti.. Menda se ja da tako zmenit v letu 2018.

Kakorkoli, tvegaš ~1% ali pač plačaš premium ceno našim prodajalecem. Choose ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

Že naročeno. :)

DarwiN ::

Poročaj, da se ne bo še kdo drug nategnil v prihodnosti. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

DarwiN je izjavil:

Poročaj, da se ne bo še kdo drug nategnil v prihodnosti. 8-)


Prvo naročilo iz tujine zame sicer, tako da sem kar nervozen. 3.10. je ocenjen čas dostave, tako da se takrat zagotovo javim. :)

Zaenkrat hvala. :)

abyssus ::

INKL. GUTSCHEIN FÜR EIN GAME AUS DER BOOSTBOXX GAME COLLECTION Zu dieser BoostBoxx erhältst Du einen kostenlosen Spiele-Download für einen topaktuellen Titel aus der BoostBoxx Game Collection dazu - z.B. F1 2017, Project CARS 2, Dungeons 3, Middle-Earth: Shadow of War, Agents of Mayhem, Assassins Creed: Origins, Far Cry 5, The Surge, The Elder Scrolls Online: Morrowind, The Evil Within 2, ELEX, Sudden Strike 4, Call of Duty: WWII. 1) Besuche die Auswahlseite 2) Leg ein Spiel deiner Wahl in den Warenkorb 3) Löse deinen Gutschein-Code im Warenkorb unter "Gutschein einlösen" ein 4) Bestätige den Kauf durch Klick auf den Button "Artikel jetzt kaufen" Dein Spiel ist nun im Gamesplanet Account verfügbar. Bitte beachte, dass der Gutschein-Code nur bis zum 15.11.2017 gültig ist.

Še tole me je čakalo. Sedaj je že skoraj too good to be true. :D

DarwiN ::

Sem iz firbca sestavil na las podobno sestavo pri domnevno najcenejši slovenski trgovini - funtech:



+20€ sestava + 20€ za aftermarkt hladilnik, ki tukaj manjka + 5€ dostava = skupaj 1390€

Torej ja, če si dodal 2Tb HDD, potem znese nekje točno 300€ razlike.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

abyssus ::

Si storil moje delo zame. Hvala. Jap, za isto ceno sem imel v košarici "perajt" setup z 1060 6GB. V bistvu je bil 1050€, tako da sem še vedno za 25€ v plusu. Iz naše strani. In kot praviš, glede na ceno, niti ni garancija potrebna. Sem sicer v 12 letih, kaj imam vsaj en računalnik pri hiši, samo enkrat koristil garancijo, tako da trkam po mizi glede tega. :)

DarwiN ::

Ja, sej če ne razstavljaš računalnika vsak dan, potem je skoraj zanemarljiva možnost, da bi karkoli crknilo v naslednjih par letih. Sploh pri tako dobro prezračenem in kvalitetnem računalniku. Še največja skrb je prevoz in prvi vklop. Tam imaš dejansko ~1% možnosti, da je šlo kaj po zlu med prevozom. Če naročiš 100 računalnikov, se bo 1x zagotovo skadilo. :D

In še kodo za Call of Duty: WWII lahko prodaš naprej za 30€, če ne boš sam igral. 8-)

BTW, ta procesor lahko mirno naviješ na 3.8Ghz.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
779 / 1133
»»