» »

Router s P2P blokado

Router s P2P blokado

Lombi ::

Lepo pozdravljeni.

Mene pa ze dalj casa zanima, ce je pri nas na trziscu za dobit router (ali sestavljeno linux masino), ki bi znal prestreci vecino trenutno uporabljanih P2P aplikacij (BT, ED2K, Kazaa, DC++, itd) ali pa jim vsaj resno omejiti transfer (na recimo 50% zmogljivosti pipice).

Se bolj fino bi bilo, ce bi ta router imel moznost nastavitve priority uporabnikom.

V primeru linux masine me zanima, koliko bi kdo racunal za izdelavo.

LP
Domen
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

BlazP ::

Ja za aplikacije, ki delujejo preko specificnega porta, naprimer 4662 in 4672 za eMule, je zadosti, da ne postavis port forward in bo delovanje aplikacije mocno omejeno.

Za Linksys WRT54G vem da se da nastavit prioriteto MAC naslovov(uporabnikov), sam se nikoli nisem probal tega, kako deluje. Pravtako se da nastavit prioriteto portov. Nastimas recimo high priority na port 80 (HTTP), medtem ko ma 4662 za eMule nizko prioriteto. Tudi tega se nisem probal:)

jurre ::

kaj pa ce user zamenja port....>:D

perci ::

itak moras met na routerjih port forwardan, drugac mula rata neuporabna, ker dobivas low id

Lombi ::

Mislil sem na kolikor toliko pametno aplikacijo, ki bi zaznavala protokole, ne pa portov. Tako ali tako vsaka izmed p2p aplikacij omogoca ali spremembo porta ali pa celo avtomaticno skakanje po portih.

Evo, tako resitev mislim: http://www.eweek.com/article2/0,1759,16...
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

Mavrik ::

Edino tako zadevo, ki sem videl do sedaj (in jo tudi uporabljam) je ipp2p linuxov packet sniffer, s katerim potem lahko z iptables preprosto spustiši prioriteto (ali blokiraš) P2P paketke, ne glede na port.
The truth is rarely pure and never simple.

asgard2.0 ::

stara kista + ipcop + p2pblocker + qos +ene 3 mrezne (odvisno od vrste postavitve mreze) = IPCOP MY WAY


ipcop (mors 1.4.8 dat gor za addone) ipcop domaca stranica bre
qos , p2pblocker in se mnogo evo bre ovdje ima neki njemac koji rado sve ovo

ipcop i drugi dodaci sa svjeta linuxa


evo brace Slovenačko tle maš vse kar rabiš. Men služi več kot odlično (lepa je če gonis vse skupaj z CF kartice (ajde mal dražja zadeva , sam se da utišat do nule :D )
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Lombi ::

O, najlepsa hvala. To je verjetno tocno to, kar rabim.

No, dodatno vprasanje: koliko bi racunal ti ali kdo drug, da sestavi taksno masinico ki siba dol s cf kartice in s parimi mreznimi?
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

shock ::

Klik. Zgleda da zaračunavajo tam okoli 3K.

asgard2.0 ::

Jah nardim ne lih zastonj sam prnes mi vse kar se rabi pa je narjeno pa za delo en sixpack (suho grlo ne more razmisljat). moj mejl je asgard NOSPAM e-muha.org
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

shock ::

asgard2.0:

Ej ti prinesem 30 pc-jev za zrihtat. En six pack ti prinesem še zraven. :D

Lombi ::

Okej a kdo ve kje v kokoski se da dobiti maticno plosco tisto tamalo?

moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

Tomay ::

Druga varianta samo malo dražja je networks defender.
Voodoo 4Ever

zee ::

Če hočeš ta malo mamaplato, jih prodaja Avtenta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

asgard2.0 ::

shock 1 pc 1 sixpack tak de smo kar dobri za en popoldne. Aja tiste plate so wrap in so drage ko prasca. Je boljse de das eno staro dvestotko ki jo dobis za en pir pa je ane. Dela odlicno. Ce ma router od cisco-ta 200 mhz proc pa stane pol miljona kva ne bo dost za doma en star pc
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

shock ::

A res bi lahko naštimal moj linux server kot piše tam v oglasu? Točno vse kar piše tam? In to za en pir? Z veseljem ti dam moj strežnik in mi naštimaj.

shock ::

Sory za offtopik ampak je prav mamljiva ponudba :D.

Lombi ::

@shock: sixpack ni en pir, ampak 6.

***********************************

V bistvu je to, kar hocem, nadgradnja trenutnega noname routerja ki dela kot pac router mora delat, ampak da ne bi proizvajal nekega hudega zvoka in da se ga da administrirat preko spleta (torej da mi ni treba hodit dol z monitorjem in tipkovnico za administracijo)

Trenutni router ima (aktivnih) 8 uporabnikov, od tega trije potrjeno vlecejo dol filme in mp3je, kar je tako legalen risk, kot popolnoma zafilana pipica.

Asgard, imava deal, ali sixpack, ali pa ti podarim katero izmed slik. Se slisimo, ko nabavim en komp iz muzeja :D
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

shock ::

Lombi: Drugače to narediš s ClarkConnectom (linux). Vse kar rabiš ti. Skratka lahko vsakemu userju blokiraš P2P programe. Tako delam jaz in vse perfektno šiba.In to se dela preko Http vmesnika kot hočeš ti.

Lombi ::

Izredno zanimivo, hvala! No, v vsakem primeru moram nabavit en kompjuter namesto sedanje routerske skatlice in ga dat nastavit enemu, ki se na linux instalacijo spozna.
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si

perci ::

offtopic: nekak vidm da ti je Dali vzornik :)

Lombi ::

Niti ne, bolj kak Magritte, Ernst ali Bosch. Mi je pa Dali definitivno eden izmed izredno nadarjenih avtorjev in pa verjetno najbolj znan nadrealist 20 stoletja :)

(hvala za ogled del)
moja video predavanja za adobe in wordpress: 321.si
moje slike in animirani filmi: lo.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309937 (6966) Spock83
»

težave z IpCop-om

Oddelek: Omrežja in internet
181662 (1252) K0K0
»

kako bi postavil linux router

Oddelek: Omrežja in internet
51129 (1057) plavko61
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303337 (2314) malinavc
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413741 (2463) pujsek_

Več podobnih tem