» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
346 / 361
»»

tomlin ::

Kolikor je meni znano "zelenci", ki so diplomirali na univerzi z lahkoto dobijo službo. Bolj sem mislil "priučen srednješolski kader"
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

111111111111 ::

tomlin je izjavil:

Kolikor je meni znano "zelenci", ki so diplomirali na univerzi z lahkoto dobijo službo. Bolj sem mislil "priučen srednješolski kader"

Hja, že če imaš nekoga, ki ga vsaj zanima programiranje, si že na dobri poti, da ga lahko vpelješ v delovne procese. Vsak se mora itak priučit tvojega načina dela in sistema, srednješolski kader štarta nekaj metrov zadaj. Načeloma v firmi poskušaš laufat maraton in ne šprinta. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tomlin ::

Ja, drži, na napakah se učimo. Ampak malo neprijetno je, če srednješolske napake pokasiramo državljani, kot sem zgoraj že omenil Elektro Ljubljana. Pa da ne govorim o zbrki informacijskega sistema v slovenskem zdravstvu.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

karafeka ::

111111111111 je izjavil:



Pa ne smemo pozabit ljudi, ki bodo za to umetno inteligeco skrbeli...



Se kar nasmejim. Če primerjam našo firmo, kjer je oddelek za “AI” vzel chatGPT 3.5, ga inštaliral lokalno za zaposlene in.. to je to. Seveda se sedaj prodajajo kot ne vem kaki strokovnjaki za AI, ampak a so sploh kaj naredili? Razen, da so tvoji chati sedaj kao privatni.
Ko bi vsaj z njim omogočili iskanje po nešteto maših dokumentacij po večih wikijih, teamspacev in fileserverjih hkrati. Verjetno prezapleteno za njih oz. bo traaajalo.

Ta skrb za umetno inteligenco bo verjetno isto kot z oblakih. Enih par firm jih ponuja in oni vzdržujejo vse to. Ostali so samo uporabniki.

immortan ::

IT guys - kje iščete cliente iz USA?

tomlin ::

Seveda se sedaj prodajajo kot ne vem kaki strokovnjaki za AI, ampak a so sploh kaj naredili? Razen, da so tvoji chati sedaj kao privatni.

To je to!
balkanpress
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

matic492 ::

immortan je izjavil:

IT guys - kje iščete cliente iz USA?


RemoteOk, upwork itd. pač 90% prošenj ti bojo ignorirali. Tako da kar pošiljaj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

FireSnake ::

matic492 je izjavil:

Saj wordpress trajbanje že dolgo ni programiranje, saj samo plugine naložiš in poklikaš konfiguracijo.


Drži. S tem, da so se v preteklosti taki prodajali kot razvijalci spletnih strani.
No, eni še danes. Ti bodo prvi odleteli. Kasirajo samo še od ljudi, ki jim jih uspe napizditi.

karafeka je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Velikih sistemov, ki so med sabo povezani AI, nikoli ne bo sposoben vzdrževati. Preprosto so preveč kompleksni.

Ravno to bo prednost AI. Ker že zdaj so sistemi tako kompleksni, da jih en človek oz. en tim, sam ne more vzdrževat, kaj šele implementirat. Ko pa imaš več ekip, pa takoj narastejo stroški in administracija ter čas izvedbe. Da o nekem zaupanju sploh ne govorim ter iskanju izkušenih ljudi, še posebej dandanes, ko se vsak prodaja kot über strokovnjak.
Ampak sedaj je chatGPT in podobni še daleč od tega oz. če bo tak napredek, kot do sedaj, bo slej ko prej tu. Kaj pa uporabljajo v kaki vojski in ni javno, pa bog ve.
Drugo vprašanje, kaj bo to prineslo oz. odneslo nam kot civilizaciji.


Torej, dokler ne bo človeških robotov, bodo fizični poklici oz. obrtniki v prihodnje bolj iskani kot programerji, ker je lahko s pomočjo AI lahko dejansko vsak programer oz. lahko igra skoraj katerokoli vlogo v IT industriji.


Mi delamo na milijonskem projektu.
Še enkrat: tega AI nikoli ne bo vzdrževal.
Pa shrani si povezavo do moje objave.

Tody je izjavil:

Trenutni AI ne dela tko, zaenkrat velika količina podatkov in iskanje vzorcev. Odprava napak in ugotavljanje le teh je in bo v človeških rokah.


Drži.
Za kar je pa potrebno poglobljeno znanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

matic492 je izjavil:

Samo realno ni ravno nek hud problem dodat to, da stvar skompijla in zažene, pa potem sam prebere error message in ga sprocesira.


Ro sploh ni res. To velja za male sisteme. Tebi zadeva pade pa sploh ne veš zakaj. Kaj bo AI naredila v tem primeru?

matic492 je izjavil:

111111111111 je izjavil:


matic492 je izjavil:

Samo realno ni ravno nek hud problem dodat to, da stvar skompijla in zažene, pa potem sam prebere error message in ga sprocesira.

Je. Problem je v interpretaciji rezultatov. Ko bo pa AI enkrat tako močan, bodo odpadli pa tudi drugi poklici.


Naprimer sej ne rabi čiste avtomatike. Za nek API sistem bi lahko vse avtomatiziral. Nekdo setupa server in vse to, napiše skripte, ki jih AI potem samo žene, in gleda rezultate.


Če skripte napišeš jih je pognati trivialno. Čemu potem rabiš AI?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tomlin ::

Hja, že če imaš nekoga, ki ga vsaj zanima programiranje, si že na dobri poti, da ga lahko vpelješ v delovne procese. Vsak se mora itak priučit tvojega načina dela in sistema, srednješolski kader štarta nekaj metrov zadaj. Načeloma v firmi poskušaš laufat maraton in ne šprinta. :D


Kader, ki ga omenjaš, se res lahko marsikaj dodatno priuči in nauči, samo širšega vpogleda in znanja mu srednja šola ne da. Podobno medicinske sestre določen segment perfektno obvladajo in učijo zdravnike specializante. Operirati se pa vseeno ne bi dal sestri.

Lahko se profi naučijo npr. izdelavo spletnih
strani in lahko kar v redu zaslužijo.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

tomlin ::

Da ne bo pomote. Sam sem nekaj let učil na IAM ekonomiko. Niso ravno imeli zelo natrpan program z IT vsebinami. IAM je praktično naravnana višja šola, ampak dobra šola. Poudarek so imeli na grafičnem obdelovanju video, spletnih strani etc. Seveda z IT podporo.
Večina diplomirancev, ki sem jih kasneje srečal je imela dobre službe. Rekli so, da jih je IAM dosti naučil.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

FireSnake ::

In kaj ima tale samohvala o "šoli "opraviti z naslovom teme?
Jaz menim, da nič.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tomlin ::

Poročilo iz prve roke oziroma druge roke o (dobri)službi diplomirancev v IT in sorodnih dejavnostih.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

111111111111 ::

karafeka je izjavil:


Ta skrb za umetno inteligenco bo verjetno isto kot z oblakih. Enih par firm jih ponuja in oni vzdržujejo vse to. Ostali so samo uporabniki.

Povsem možno, amapk to je tako kto bi rekel za Azure, da se zadeva sama namesti, ker je popolnoma enostavna. Pač rabiš ljudi, ki nastavljajo parametre in vedo kaj delajo.

FireSnake je izjavil:

Če skripte napišeš jih je pognati trivialno. Čemu potem rabiš AI?

Za interpretacijo rezultatov. Npr. Spišem avtomatske teste, dobim ven rezultate, poženem pod drugimi pogoji, dobim rezultate. Sedaj imam v ponedeljek zjutraj vikend teste, ki jih potem interpretiram, kar mi pobere precej časa, to bi lahko naučil AI, ker so vzorčeni podatki. Seveda bi rabil nameščeno različico AI, ki bi jo lahko učil na svojem setu. Ampak bi sigurno prihranil 1 dan dela na teden in ta čas posvetil bolj natančnemu tenstiranju in izboljševanju sistema.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

tomlin je izjavil:

Kader, ki ga omenjaš, se res lahko marsikaj dodatno priuči in nauči, samo širšega vpogleda in znanja mu srednja šola ne da. Podobno medicinske sestre določen segment perfektno obvladajo in učijo zdravnike specializante. Operirati se pa vseeno ne bi dal sestri.

Lahko se profi naučijo npr. izdelavo spletnih
strani in lahko kar v redu zaslužijo.

POnvadi ljudje, ki vidijo celotno sliko, ne marajo reševati bugov, za kar se pa da ponucati srednje dobre programerje, ki naštudirajo aplikacijo. R&D pa furajo drugi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tomlin ::

Res je. Da dam zopet paralelo iz zdravstva. (ker imam zadnja leta žal precej opravka z zdravniki). Medicinska sestra na Golniku mi je jemala na zapestju arterijsko kri, za analizo krvnih plinov, nisem mogel verjeti, brez skoraj da bi čutil. Prej v Ljubljani mi je zdravnica razmesarila za isto preiskavo razmesarila najprej desno roko, potem pa z muko dobila arterijo na levi roki. Kasneje mi je prizadeta desnica tako otekla, da sem moral ponovno na urgenco.

Hočem povedati:
Srednji kader je za določene zadeve zlata vreden s svojimi izkušnjami
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

111111111111 ::

Tako je. Prave ljudi na prava mesta.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

karafeka ::

Sicer verjetno malo propagande, ampak CEO Nvidie pravi, da je cilj, da bomo vsi postali programerji v smislu, da boš poljudno raložil AI kaj rabiš in ti bo sama sprogramirala ter da nisma smisla, da mladi še študirajo računalnistvo. Na 18:30:

tony1 ::

Hahahaha. Sam bi že zaradi tega vizionarja prodal njihove delnice.

Mato989 ::

Res birad specialce videl kako razložijo AI kaj rabijo in AI nardi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

karafeka ::

Jaz se strinjam z njim. Danes to še ni v celoti mogoče, ampak čez 10 let, mogoče še prej.

Kayzon ::

karafeka je izjavil:

Jaz se strinjam z njim. Danes to še ni v celoti mogoče, ampak čez 10 let, mogoče še prej.


jaz se ne.

IgorCardanof ::

To je najbrz podoben komentar kot tisti o letecih avtomobilih cez 50 let.

Se ne bo zgodilo. Se dolgo ne. In mislim da ni niti blizu.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

karafeka je izjavil:

Ko se bo masovno začel uporabljat chatGPT in podobni, bodo programerske službe vse na minimalcu. Mark my words.
Že zdaj ti sam napiše kodo brez, da bi ti jezik sploh poznal, vključno kako kodo prevest, če je to treba.

Pravi nekdo, ki nikoli ni delal v sranju, ki so ga sposobne multinacionalke sproducirat.

ChatGPTja niti pod razno ne bodo sputili noter...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matic492 ::

Ja, sem bil krajši čas na projektu za eno multinacionalko in so meli privacy concernce za Github Copilot, ker skenira tvojo kodo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

karafeka ::

Invictus je izjavil:


Pravi nekdo, ki nikoli ni delal v sranju, ki so ga sposobne multinacionalke sproducirat.

ChatGPTja niti pod razno ne bodo sputili noter...


Sranje, ki pride od ekstercev, ki dobivajo bajne denarje (ker dobijo pogodbe prek vez ali pa zaradi gobca), delajo pa samo drek.... Potem moramo pa interci to pucat oz. sploh usposobit da dela.

ChatGPT lahko kamot inštaliraš interno. Copilota tudi. Samo to ne pomeni, da si že AI strokovnjak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

OrkAA ::

Tip drugače ni rekel, da po novem ne bo več programerjev, ravno obratno, rekel je da bo večina ljudi programerjev.

Razlika bo edino, da zaradi AI ne bo potrebe po poznavanju vse globine računalniške znanosti, zato ni smiselno, da bi veliko ljudi študiralo v tej smeri, ker bodo lahko programirali brez tega.

Vzporednica je nekako, da je danes lažje postat programer, ker imamo python/javascript/php/whatever, pri katerih ne rabiš poznat strojnih detajlov računalnikov, da jih lahko uporabljaš. Programiranje kompleksnih aplikacij v assemblerju, bi bilo nemogoče brez temeljitega poznavanja strojne opreme.

Tako da v resnici ni rekel nič takega. Je dokaj logično, da bo šla prihodnost v tej smeri.

gansta ::

Kakšne so kaj plače za developerje ali analitike na Marandu ?

Invictus ::

gansta je izjavil:

Kakšne so kaj plače za developerje ali analitike na Marandu ?

Kaj je narobe s tabo, da gledaš službe v Sloveniji?!?!?!?

Ko imaš cel EU na voljo, in če nisi ravno šalabajzer, celo remote?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bciciban ::

Invictus je izjavil:

gansta je izjavil:

Kakšne so kaj plače za developerje ali analitike na Marandu ?

Kaj je narobe s tabo, da gledaš službe v Sloveniji?!?!?!?

Ko imaš cel EU na voljo, in če nisi ravno šalabajzer, celo remote?


Lažje je dobiti šiht na remote v US, kot v EU.
V evropi jih vse preveč hoče da si prisoten v pisarni in je delo od doma bolj samo za kak dan na teden.
Poleg tega jih veliko pogojuje znanje lokalnega jezika. Sem se pogovarjal z eno IT firmo, na koncu je bil problem ravno v neznanju italjanščine. Pa ne bi imel stika s strankami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Mato989 ::

bciciban je izjavil:

Invictus je izjavil:

gansta je izjavil:

Kakšne so kaj plače za developerje ali analitike na Marandu ?

Kaj je narobe s tabo, da gledaš službe v Sloveniji?!?!?!?

Ko imaš cel EU na voljo, in če nisi ravno šalabajzer, celo remote?


Lažje je dobiti šiht na remote v US, kot v EU.
V evropi jih vse preveč hoče da si prisoten v pisarni in je delo od doma bolj samo za kak dan na teden.
Poleg tega jih veliko pogojuje znanje lokalnega jezika. Sem se pogovarjal z eno IT firmo, na koncu je bil problem ravno v neznanju italjanščine. Pa ne bi imel stika s strankami.


Kolikor sem gledal je bilo veliko remote pozicij v US tudi zahteva da si Remote from Florida za Florida company job recimo...

Enako kot kak debilizem hoče da si remote from Germany address za "remote" work in Germany...

Jebejo se naj z temi debilizmi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

karafeka ::

OrkAA je izjavil:

Tip drugače ni rekel, da po novem ne bo več programerjev, ravno obratno, rekel je da bo večina ljudi programerjev.

Razlika bo edino, da zaradi AI ne bo potrebe po poznavanju vse globine računalniške znanosti, zato ni smiselno, da bi veliko ljudi študiralo v tej smeri, ker bodo lahko programirali brez tega.

Rekel je, da bo programski jezik človeški in bo posledično lahko VSAK programer.
Recimo, chatGTP mi že danes naredi spletno aplikacijo v parih minutah, ki prek APIja potegne crypto pare iz Binance in jih razvrsti po prometu v zadnji uri, ali dnevu. Brez, da bi kadarkoli slišal za js.
Res je, da so kompleksni informacijski sistemu nekaj drugega, ampak vsak proces se razdeli na manjše enote, ki jih s pomočjo AI že danes lahko implementiraš (z dovolj svojega znanja seveda). Ampak to je danes. Kaj bo šele jutri. Če bi jo spustil do administracije, bi ziher znala nastavit virtualni server ipd..
Najprej bo programerjem delo zelo olajšala (sem prepričan, da bodo razni wanabi bogovi to zelo dobro izkoristili in se še po višji ceni prodajali), ampak na koncu bo kompletno prevzela njihovo delo.

Posledično (kot kaže) bodo dobro plačani samo še AI strokovnjaki. Hkrati pa OpenAI pravi, da še sami ne vejo, kako točno deluje chatGPT.

matic492 ::

Jaz sem opazil da postajam vedno bolj butast odkar imam copilota, in izven IDEjev čakam, da mi naredi autocomplete, recimo ko se povežem na SQL server, in potem sem jezen, ko se spomnem, da moram na roke napisat do konca :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Enako kot kak debilizem hoče da si remote from Germany address za "remote" work in Germany...

Najameš tam stanovanje in postaviš VPN :D.

S kolegom sva že razmišljala o tem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Enako kot kak debilizem hoče da si remote from Germany address za "remote" work in Germany...

Najameš tam stanovanje in postaviš VPN :D.

S kolegom sva že razmišljala o tem...


Saj da se, samo to je spet strošek najema itd... popoln davčni debilizem ki omejuje remote delo znotraj EU... Tu bi morala EU zaropotat ne pa pri ukrivljenosti kumarc itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Enako kot kak debilizem hoče da si remote from Germany address za "remote" work in Germany...

Najameš tam stanovanje in postaviš VPN :D.

S kolegom sva že razmišljala o tem...


Saj da se, samo to je spet strošek najema itd... popoln davčni debilizem ki omejuje remote delo znotraj EU... Tu bi morala EU zaropotat ne pa pri ukrivljenosti kumarc itd...

Nemška vlada zahteva za kritične zadeve dostop iz Nemčije.

Če ti je 500 EUR najemnine v eni vukojebini preveč, ko zaslužiš 10k, pol si revež v glavi...

Pač tipičen Slovenček, ki samo računa kako bo čimveč prišparal, pa naj stane kar hoče. Pa da ni predaleč od mame...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Enako kot kak debilizem hoče da si remote from Germany address za "remote" work in Germany...

Najameš tam stanovanje in postaviš VPN :D.

S kolegom sva že razmišljala o tem...


Saj da se, samo to je spet strošek najema itd... popoln davčni debilizem ki omejuje remote delo znotraj EU... Tu bi morala EU zaropotat ne pa pri ukrivljenosti kumarc itd...

Nemška vlada zahteva za kritične zadeve dostop iz Nemčije.

Če ti je 500 EUR najemnine v eni vukojebini preveč, ko zaslužiš 10k, pol si revež v glavi...


Kdo pravi da je preveč je samo dodatno neumno delo ki rezultira v obvodu dejanske zahteve... to je vse.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Mislim da to nima vedno veze z davčnim debilizmom ampak interne politike oziroma odvisno od primera.

Poznam primer, oziroma sem delal na projektu, kjer smo dobili gor enega "poljaka". Kao full stack developer, nič kaj takega, delamo normalno ene 1-2 mesca.
Potem so zaradi nekega spleta okoliščin (preveč bi moral razlagat, ampak je smešna zgodba) higher upi začeli dvomit njegovo zgodbo in so pritisnili na njega, nakar so ugotovili, da je ta poljak fake oseba (oseba dejansko obstaja, so imeli legit osebno izkaznico in vse te podatke). Da pač dejansko dela en filipinec zadaj. Noben ni bil siguren, ali je ta filipinec kupil identiteto tega poljaka, ali je to poljak vse organiziral.

No sej ste že verjetno prebrali na kakem redditu podobne zgodbe, samo, ko se ti dejansko zgodi je zanimivo :)

Point zgodbe je sicer: higher up je legal department čisto znorel, da je bila koda in osebni podatki za GDPRjem nekje na filipinih. Potem so ga prisilili, da podpiše NDA pod svojim dejanskim imenom. Tako da mislim, da je tu bolj omejitev, kot pa kaj drugega.

Sicer pa: smo lahko hvaležni, da so tako striktni, da firme ne najemajo indijcev za 5€, ker bi ti bilo slabo za vse nas zahodnjake, ki hočemo delat remote, ker ne bi bili konkurenčni.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

matic492 je izjavil:

Mislim da to nima vedno veze z davčnim debilizmom ampak interne politike oziroma odvisno od primera.

Poznam primer, oziroma sem delal na projektu, kjer smo dobili gor enega "poljaka". Kao full stack developer, nič kaj takega, delamo normalno ene 1-2 mesca.
Potem so zaradi nekega spleta okoliščin (preveč bi moral razlagat, ampak je smešna zgodba) higher upi začeli dvomit njegovo zgodbo in so pritisnili na njega, nakar so ugotovili, da je ta poljak fake oseba (oseba dejansko obstaja, so imeli legit osebno izkaznico in vse te podatke). Da pač dejansko dela en filipinec zadaj. Noben ni bil siguren, ali je ta filipinec kupil identiteto tega poljaka, ali je to poljak vse organiziral.

No sej ste že verjetno prebrali na kakem redditu podobne zgodbe, samo, ko se ti dejansko zgodi je zanimivo :)

Point zgodbe je sicer: higher up je legal department čisto znorel, da je bila koda in osebni podatki za GDPRjem nekje na filipinih. Potem so ga prisilili, da podpiše NDA pod svojim dejanskim imenom. Tako da mislim, da je tu bolj omejitev, kot pa kaj drugega.

Sicer pa: smo lahko hvaležni, da so tako striktni, da firme ne najemajo indijcev za 5€, ker bi ti bilo slabo za vse nas zahodnjake, ki hočemo delat remote, ker ne bi bili konkurenčni.


Jaz bolj hočem povdarit da pač bi morala EU zahtevat da če je remote work znotraj EUja ne bi smelo biti omejeno iz katere države lahko delaš, ker to je bistvo EUja, nek skupen trg dela, itd... Če lahko delaš za Berlin iz Munchna ne bi smel biti noben dober razlog (razen morda državna varnost) da ne smeš delati namesto iz Munchna iz Slovenije ali iz Potrugalske...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Mato989 je izjavil:


Jaz bolj hočem povdarit da pač bi morala EU zahtevat da če je remote work znotraj EUja ne bi smelo biti omejeno iz katere države lahko delaš, ker to je bistvo EUja, nek skupen trg dela, itd... Če lahko delaš za Berlin iz Munchna ne bi smel biti noben dober razlog (razen morda državna varnost) da ne smeš delati namesto iz Munchna iz Slovenije ali iz Potrugalske...



Saj te nič ne omejuje, ne vem točno kaj misli Invictius za kritične podatke, verjetno je tudi v Sloveniji kaj takega na eDavkih ali kakšnem informacijskem sistemu vojske, kjer ne dovoljujejo eksternega dostopa.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

pegasus ::

Mato989 je izjavil:

Če lahko delaš za Berlin iz Munchna ne bi smel biti noben dober razlog (razen morda državna varnost) da ne smeš delati namesto iz Munchna iz Slovenije ali iz Potrugalske...
Kažeš, da premalo razumeš, kako deluje svet ... Omejitve tu niso tehnične, ampak pravne. In ja, da jih presežemo, moramo še bolj težiti k poenotenju in integraciji znotraj EUja.

Mato989 ::

pegasus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če lahko delaš za Berlin iz Munchna ne bi smel biti noben dober razlog (razen morda državna varnost) da ne smeš delati namesto iz Munchna iz Slovenije ali iz Potrugalske...
Kažeš, da premalo razumeš, kako deluje svet ... Omejitve tu niso tehnične, ampak pravne. In ja, da jih presežemo, moramo še bolj težiti k poenotenju in integraciji znotraj EUja.


No saj to ti hočem povedat ko pravim da bi tu morala EU zaropotat, da ni skoraj nobenega dobrega razloga (ne sme biti spremeni zakon) da ne bi ljudje znotraj EUja delali remote iz katerekoli članice EU...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pegasus ::

Mato989 je izjavil:

ni skoraj nobenega dobrega razloga
Ogromno jih je. Vprašaj najbližjega pravnika.

Mato989 ::

pegasus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ni skoraj nobenega dobrega razloga
Ogromno jih je. Vprašaj najbližjega pravnika.


WTF, govorim ti k čemur mora EU stremet in zaropotat nad članicami...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Polovica štajercev severno od Maribora dela v Avstriji, ne vem kje so te pravne težave?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

matic492 je izjavil:

Polovica štajercev severno od Maribora dela v Avstriji, ne vem kje so te pravne težave?


Govora je o remote work


Torej da ponovim, mel sem razgovor recimo s firmo iz Nemčije za remote delo, pozabil sem plačo je blo že ene 2 leti nazaj, in so mi rekli da načeloma bi jih zanimal ampak da moram prit za FULL REMOTE WORK 100% delat v Nemčijo kamorkoli... pa nisem nobenih delikatnih podatkov videl ali pa delal za vesoljsko, vojaško ali bančno industrijo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

pegasus ::

Mato989 je izjavil:

moram prit za FULL REMOTE WORK 100% delat v Nemčijo kamorkoli...
Seveda, samoumevno. Tu so vmes zadeve kot je plačevanje davkov, zdravstveno zavarovanje in dolg seznam pravnih formalnosti, ki jih niti ne poznam. Zato pravim, da povprašaj najbližjega pravnika...

dussan ::

Zakaj želijo, da imaš poštni naslov v njihovi državi? Prvi, najbolj banalen razlog je, da ti v primeru problemov, ki se jih rešuje s pravniki, lahko legalno vročijo dokumente. Iz lokalnega (beri Slovenije) verjetno veste, da že to zna biti problem znotraj države, kaj šele, če je oseba v tujini (EU). Pa ni treba da te tožijo, dovolj je da rabiš kakšen papir podpisat. Ni (še) vse elektronsko...

Mato989 ::

pegasus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

moram prit za FULL REMOTE WORK 100% delat v Nemčijo kamorkoli...
Seveda, samoumevno. Tu so vmes zadeve kot je plačevanje davkov, zdravstveno zavarovanje in dolg seznam pravnih formalnosti, ki jih niti ne poznam. Zato pravim, da povprašaj najbližjega pravnika...


Aha, medtem pa druga firma pa lahko delaš izven države... kot kaže so različni pravniki >:D

dussan je izjavil:

Zakaj želijo, da imaš poštni naslov v njihovi državi? Prvi, najbolj banalen razlog je, da ti v primeru problemov, ki se jih rešuje s pravniki, lahko legalno vročijo dokumente. Iz lokalnega (beri Slovenije) verjetno veste, da že to zna biti problem znotraj države, kaj šele, če je oseba v tujini (EU). Pa ni treba da te tožijo, dovolj je da rabiš kakšen papir podpisat. Ni (še) vse elektronsko...


No in saj to jaz govorim da tukaj bi morala EU "zaropotat" in poskrbeti da se zadeve uniformirajo in da remote delo v EU dejansko postane EU wide... ne pa da so kumarice ravne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

matic492 je izjavil:


Sicer pa: smo lahko hvaležni, da so tako striktni, da firme ne najemajo indijcev za 5€, ker bi ti bilo slabo za vse nas zahodnjake, ki hočemo delat remote, ker ne bi bili konkurenčni.

Jaz trenutno delam za TCS, in je precejšen del ekipe v Indiji. In ne morejo dostopati do serverjev, ki so v Nemčiji. Načeloma tudi jaz ne bi smel iz Slovenije, ampak jebi ga...

In pol imaš Teams sestanek, kjer Evropejec shara session, svoj računalnik, Indijcu, da opravi delo...

pegasus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ni skoraj nobenega dobrega razloga
Ogromno jih je. Vprašaj najbližjega pravnika.

JA, ker so sami pravniki zakuhali celo sranje, ker lokalna zakonodaja ne jebe EU...

matic492 je izjavil:

Polovica štajercev severno od Maribora dela v Avstriji, ne vem kje so te pravne težave?

Sam najbrž ne na kritični infrastrukturi, pa vozijo se v Graz. Delajo onsite... Pa večinoma ne v IT >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
««
346 / 361
»»