» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
345 / 361
»»

l0g1t3ch ::

Rias Gremory je izjavil:

Jaz bi rad videl CV od Invictusa. Ziher je najboljši.


To bi vsi radi videli :)

bciciban ::

Kayzon je izjavil:

Si upa kdo pokazati svoj CV? Seveda ob temu da zakrije svoje osebne podatke.


Izkušnje
- vmware vsphere, vsan, nsx
- windows server
- python, powershell
- mreža
- Linux
- avtomatizacija
- azure
- kubernetes


Certi
- vmware vcap, 2 različna
- Cisco ccnp, 2 različna
- mcse server infrastructure, mcse private cloud
- Azure Solutions Architect Expert, DevOps Engineer Expert
- CKA

Me zaposliš? :)

PrimoZ_ ::

Impressive, very nice :)

Rias Gremory je izjavil:

Jaz bi rad videl CV od Invictusa. Ziher je najboljši.


IBM, IBM, in še več ibm...

bciciban je izjavil:

Sem pa danes ugotovil da imamo slovenski glassdoor :)


Better career?

Vsebine manjka, se vidi da se v Sloveniji ljudje preveč med sabo poznamo pa potem noče nihče nič napisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

srus ::

PrimoZ_ je izjavil:

Impressive, very nice :)

Rias Gremory je izjavil:

Jaz bi rad videl CV od Invictusa. Ziher je najboljši.


IBM, IBM, in še več ibm...




Pa na Cobol ne pozabi.

sbawe64 ::

Za cobol je wizard iz oza.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Invictus ::

Cobol so pobožne želje.

Iščem en nice tutorial na Udemy...

Ki ne bo vključeval mainframa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gansta ::

bciciban je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Si upa kdo pokazati svoj CV? Seveda ob temu da zakrije svoje osebne podatke.


Izkušnje
- vmware vsphere, vsan, nsx
- windows server
- python, powershell
- mreža
- Linux
- avtomatizacija
- azure
- kubernetes

:)


To so pa tako široki pojmi, da boš moral malo več povedati. Kaj od avtomatizacije, kaj od Linuxa itd.

bciciban ::

gansta je izjavil:

bciciban je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Si upa kdo pokazati svoj CV? Seveda ob temu da zakrije svoje osebne podatke.


Izkušnje
- vmware vsphere, vsan, nsx
- windows server
- python, powershell
- mreža
- Linux
- avtomatizacija
- azure
- kubernetes

:)


To so pa tako široki pojmi, da boš moral malo več povedati. Kaj od avtomatizacije, kaj od Linuxa itd.


Avtomatizacija deploymenta infrastrukture od virtualizacije dalje pa vse do windows domene, exchange, backupa in vsega vmes. Avtomatizacija deploymenta testnih okolj v Azure in avtomatizacija razno raznih procesov. Večinoma powershell in nekaj python. Pa v Azure seveda ARM in teraform.

Linux pa razno razne zadeve, kar smo potrebovali za web strežnike, aplikacijske strežnike, storage (lvm), DNS. Nekaj kot virtualke, nekaj kontejnerji, sedaj kubernetes clustri,... kar pač pride

To je pač evolucija skozi čas. Vmware-a se recimo nisem dotaknil pomoje že 3 leta ampak verjetno še vedno več vem kot 3/4 slo "znalcev".
Tudi z serverji sem nekoč precej delal pa se z fizičnimi škatlami nisem ukvarjal sedaj že skoraj 10 let, ene toliko je tudi odkar sem zadnjič konfiguriral FC stikala. To mi je pač postalo nepomembno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Smartydug ::

Sistemski admin v javnem sektorju, kateri plačni razred je to, potrebujem okvirno osnovo? Hvala

napsy ::

Tale oglas pravi 31. placni razred

https://www.gov.si/zbirke/delovna-mesta...

Je pa tut dost odvisno za katero stopnjo se gre, ceprav med stopnjami ni velike razlike.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

matic492 ::

1500€ lol? V Lidlu dobiš za blagajno tolko oz. več.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

hendriks ::

Dela kdo za Abrantix AG? Kakšne so kaj plače in delovni pogoji tam? Lahko tudi na ZS.

napsy ::

matic492 je izjavil:

1500€ lol? V Lidlu dobiš za blagajno tolko oz. več.


Taksne pa so resnicne place v JU, vsaj za 70% ljudi ki tam dela.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Smartydug ::

napsy je izjavil:

matic492 je izjavil:

1500€ lol? V Lidlu dobiš za blagajno tolko oz. več.


Taksne pa so resnicne place v JU, vsaj za 70% ljudi ki tam dela.



Samo je pomojem od organizacije do org. Odvisno. Kar sem zadnjič gledal za mislim da kontrolo zracnega prometa, admin v 47. razredu starta. Kako te razrede sploh določajo?

napsy ::

Odvisno od
1. izobrazbe
2. delovne dobe oz. napredovanja znotraj placnih razredov.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Smartydug ::

Prav škoda mi je, ker bi zares nekih talentov lahko imeli pa jih država ne plača, vsaj dostojanstveno minimalno potem...

matic492 ::

Vsepovsod je problem, imam v širši družini recimo paznika v zaporu, na polno iščejo ljudi, ampak noben noče delat za tako nizke plače na takih pozicijah.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

srus ::

napsy je izjavil:

Tale oglas pravi 31. placni razred

https://www.gov.si/zbirke/delovna-mesta...

Je pa tut dost odvisno za katero stopnjo se gre, ceprav med stopnjami ni velike razlike.


Očitno je razpis pripravljal dislektik, ki mu je črkovalnik sicer pomagal pri vsebini dokumentov, ampak žal ne tudi pri imenih datotek:

"GSV javna objava sistemski administrator VII 1 v Oddelku za inforamcijsko in komikacijsko infrastrukturo 12 2 2024" (doc, 133 KB)
"GSV obrazec sistemski administrator VII 1 v Oddelku za inforamcijsko in komikacijsko infrastrukturo 12 2 2024" (doc, 179 KB)

tony1 ::

Hja, you get what you pay for :-).

Kayzon ::

matic492 je izjavil:

1500€ lol? V Lidlu dobiš za blagajno tolko oz. več.


Dobro vsej pise si loh kot izkusnje delo sistem admina,pa pol najde kje drugje za vec denarja.

111111111111 ::

matic492 je izjavil:

Vsepovsod je problem, imam v širši družini recimo paznika v zaporu, na polno iščejo ljudi, ampak noben noče delat za tako nizke plače na takih pozicijah.

Jap kolega jambra. Dobi mizerijo. Dela je pa kolikor češ, dve mali punčki je dobil in mu ni več v interesu delat petke in svetke.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Olivka ::

Zdravo, trenutno sem v iskanju nove zaposlitve. Diplomirala sem iz naravoslovne smeri zdaj pa se mi ponuja priloznost za delo v podjetju, ki ustvarja sistemske resitve in sicer za delovno mesto v podpori uporabnikom/operativa. To bi bila nekako moja vstopna tocka v IT svet.
Ker je to nekaj cisto novega ne vem niti o kaksnem znesku naj razmisljam oziroma se pogovarjam. Ima kdo izkusnje in ve kaksne so zacetne place za tako delovno mesto? ?

111111111111 ::

Če prvič delaš, se začni pogajat pri 2300 bruto in pristani na znižanje 2000 bruto. Če pa že imaš kaj izkušenj pa štartaj z 2800 bruto.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kixs ::

Dobra fora ja... sem bil pred nekaj meseci na razgovoru pri enem boljsih podjetij. Pa pridemo do pricakovane place. Povem okvirno svoj rang in mi rece kadrovnica, da ne morejo dat vec kot imajo trenutno zaposleni na tej poziciji... Recimo, da je bilo govora okoli 2K€ neto ;((

Olivka ::

111111111111 je izjavil:

Če prvič delaš, se začni pogajat pri 2300 bruto in pristani na znižanje 2000 bruto. Če pa že imaš kaj izkušenj pa štartaj z 2800 bruto.


Hvala za predlog. 2300 se mi zdi sicer kar veliko, saj je prva zaposlitev v tem sektorju in predhodnih izkusenj iz tega dela se nimam.

111111111111 ::

Olivka je izjavil:



Hvala za predlog. 2300 se mi zdi sicer kar veliko, saj je prva zaposlitev v tem sektorju in predhodnih izkusenj iz tega dela se nimam.

Nekje tam se gibljejo cifre. To je BRUTO. To ne boš dobila na račun. Na račun boš dobila nekje 1200, kar se mi za diplomanta ne zdi nek presežek. Začnite se cenit, trenutno se še išče ljudi, tako sedaj je prilika. Pa še nekaj če je to tvoja prva zaposlitev. Po kakšnen letu in pol do dveh, boš ugotovila da dobiš premalo, so pa redka podjetja v Sloveniji, ki bi sama od sebe zviševala plačo. :D

Najbolje da se že kar sedaj začneš cenit.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mato989 ::

Olivka je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če prvič delaš, se začni pogajat pri 2300 bruto in pristani na znižanje 2000 bruto. Če pa že imaš kaj izkušenj pa štartaj z 2800 bruto.


Hvala za predlog. 2300 se mi zdi sicer kar veliko, saj je prva zaposlitev v tem sektorju in predhodnih izkusenj iz tega dela se nimam.



Bolje realno bo seveda 1.600 do 1.850 bruto ce ni glih v lj

Ampak vprasanje je ce sploh to hoces delat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

Bolje realno bo seveda 1.600 do 1.850 bruto ce ni glih v lj

Ampak vprasanje je ce sploh to hoces delat

PO moje premalo. 2300 BRUTO je solidna ocena, malo ti bo zbil na 2000 BRUTO in bosta oba zadovoljna.

Kateri naravoslovni faks pa če ni skrivnost?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Olivka ::

111111111111 je izjavil:

Olivka je izjavil:



Hvala za predlog. 2300 se mi zdi sicer kar veliko, saj je prva zaposlitev v tem sektorju in predhodnih izkusenj iz tega dela se nimam.

Nekje tam se gibljejo cifre. To je BRUTO. To ne boš dobila na račun. Na račun boš dobila nekje 1200, kar se mi za diplomanta ne zdi nek presežek. Začnite se cenit, trenutno se še išče ljudi, tako sedaj je prilika. Pa še nekaj če je to tvoja prva zaposlitev. Po kakšnen letu in pol do dveh, boš ugotovila da dobiš premalo, so pa redka podjetja v Sloveniji, ki bi sama od sebe zviševala plačo. :D

Najbolje da se že kar sedaj začneš cenit.


Seveda, se cisto zavedam da je to bruto placa in da je priliv na racun manjsi od tega zneska. Skrbi me, da zaradi mogoce previsokega zneska oziroma pricakovanj odpadem za nadaljnje kroge razgovorov.
Se pa strinjam - obicajno tezko visajo placo in izpogajana placa je zacetna tocka iz katere pocasi napredujes. Ce se za premalo "prodas" bos tezko/zelo pocasi dosegel visjo placo

Tody ::

Preveri se ostale faktorje. Odpiranje ticketov in posredovanje emailov, se hitro naveličaš, ce pa dejansko lahko tudi kaj delas in se naučiš, ne samo prestrezas tečne in jezne stranke...

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Olivka je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če prvič delaš, se začni pogajat pri 2300 bruto in pristani na znižanje 2000 bruto. Če pa že imaš kaj izkušenj pa štartaj z 2800 bruto.


Hvala za predlog. 2300 se mi zdi sicer kar veliko, saj je prva zaposlitev v tem sektorju in predhodnih izkusenj iz tega dela se nimam.



Bolje realno bo seveda 1.600 do 1.850 bruto ce ni glih v lj

Ampak vprasanje je ce sploh to hoces delat


Ma tudi izven LJ mora biti to res en olos od firme, da dajo tako nizko placo.

Kayzon ::

Meni kalkulator za bruto > neto pokaze:

BRUTO 2225 = NETO 1463,92 €

:|

111111111111 ::

Kayzon je izjavil:

Meni kalkulator za bruto > neto pokaze:

BRUTO 2225 = NETO 1463,92 €

:|

Štima.

Tody je izjavil:

Preveri se ostale faktorje. Odpiranje ticketov in posredovanje emailov, se hitro naveličaš, ce pa dejansko lahko tudi kaj delas in se naučiš, ne samo prestrezas tečne in jezne stranke...

Tole vsekakor drži, samo če je firma velika, lahko menjaš sektorje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bolje realno bo seveda 1.600 do 1.850 bruto ce ni glih v lj

Ampak vprasanje je ce sploh to hoces delat

PO moje premalo. 2300 BRUTO je solidna ocena, malo ti bo zbil na 2000 BRUTO in bosta oba zadovoljna.

Kateri naravoslovni faks pa če ni skrivnost?



Za 2.3k bruto bodo raje vzeli koga drugega to je ze kr denar in bodo pricakpvali kaksno izkusnjo

Glihkar gledam oglas za support z ponudbo 2k bruto pa je treba znat sql in basic zadeve

Ne pozabit da gosposicna nima izkusenj nic verjetno niti ne pozna basic nedela supporta

Prvi siht pac po 1 letu menjas
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Ahim ::

matic492 je izjavil:

1500€ lol? V Lidlu dobiš za blagajno tolko oz. več.

Obstaja razlog zakaj grejo ljudje iz zdravstva raje v Hofer delat ...

karafeka ::

Ko se bo masovno začel uporabljat chatGPT in podobni, bodo programerske službe vse na minimalcu. Mark my words.
Že zdaj ti sam napiše kodo brez, da bi ti jezik sploh poznal, vključno kako kodo prevest, če je to treba.

leeon ::

Če si code monkey ta trditev drži. Če moraš pri tem še razmišljati, te AI pomagala, kot so v trenutni obliki, ne bodo zamenjala

karafeka ::

Pa saj svoja razmišljanja lahko deliš s chatGPTjem. Poskusi:).

In takšno stanje je danes, kaj bo šele čez par let.

Tody ::

Dokler stranke ne bodo znale same, tega delat nas ne bodo zamenjale... V Večini še same ne vedo kaj in kako in je potrebno veliko pogovora do tam... To da se spiše koda za neko zadevo je samo ena od zadev. Če govorimo o Java Scriptu ali PHP je zadeva uporabna, ko pa zaidemo v kak bolj ekostičen jezik , ki je še vedno dosti uporabljen pa zadeva pogrne in se začne zmišljevat stvari ki sploh ne obstajajo v tem jeziku.

Ali bo zadeva napredovala seveda bo ampak z njo bomo morali tudi mi...

FireSnake ::

karafeka je izjavil:

Ko se bo masovno začel uporabljat chatGPT in podobni, bodo programerske službe vse na minimalcu. Mark my words.
Že zdaj ti sam napiše kodo brez, da bi ti jezik sploh poznal, vključno kako kodo prevest, če je to treba.


To se nikoli ne bo zgodilo: mark my words.
Velikih sistemov, ki so med sabo povezani AI, nikoli ne bo sposoben vzdrževati. Preprosto so preveč kompleksni.
Kar se pa tiče raznih spletnih strani: ljudje, ki si pravijo programerji v praksi pa WordPress trajbajo, to bo pa vse odletelo.
Kdor je pa res dober se pa nima kaj bat.

Ljudje s poglobljenim znanjem bodo pa plačani še bolje. Daj si tole moje pisanje v zaznamek.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

matic492 ::

Saj wordpress trajbanje že dolgo ni programiranje, saj samo plugine naložiš in poklikaš konfiguracijo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tomlin ::

Obstaja "programiranje" in Programiranje.
Ravno včeraj 23.2. je k nam prišel popisovalec števcev od Elektro Ljubljana. Vsa leta je hodil okrog 10.2.
Zakaj taka zamuda? Ja klasika : neka kao IT nova firma je skrpucala nov program, ki ga serje tako pri elektro distributerju, kot na terenu pri popisu. Po natančnejšem poizvedovanju izvedel, da so program POD ROKO dali v delo novi super mladi nadobudniIT firmi. Po mnenju vseh, ki niso v direkciji Elektro Lj, nov program zafrkava sto na uro bolj kot deset+ let star prejšnji program
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

matic492 ::

Meni copilot veliko pomaga
- pri metodah, kjer je jasno kaj hočem naredit, recimo create/update in podobne metode z malo dodatne logike
- pri logičnih metodah, naprimer nazadnje mi je našel enačbo oziroma algoritem, da dobiš neto plačo iz bruto plače, kar mi je rešilo veliko googlanja
- repetitive delih kode, npr. definiranje vseh columnnov tabele in potem če to pripopaš v komentar, in ti spodaj naredi repetitve kopije public int ..., public string..
- migration file (Laravel) skoraj 100% pišem s copilotom
- PHPUnit teste osnovnih metod tudi 100% copilot

To vse mi definitivno prišpara nekaj googlanja in kopiranja na roke, ampak sam še ne more zaenkrat nič spisat.

Najbolj pade pri kakšnih dependencijih ali injectionih. Recimo v Angularju (ne znam Angularja, sem čisti začetnik) sem rabil zeeeelo dolgo, da sem rešil par missing importov, Copilot mi je pa skos dajal iste odgovore, mu je bilo težko dopovedat, kaj sem že probal in kaj deluje. Sicer na koncu sva dejansko rešla, mi je točno napisal, kje mi manjka import.

Za juniorje bo težko, saj je že danes težko. To kaj bo čez 10 let je pa itak težko rečt. Se pa odpira tudi nov poklic, prompt programming. Recimo poznam primer, kjer hočejo uporabit ChatPDF, da dobijo podatke ven iz PDF-a plačilne liste in je zelo težko napisat pravilen prompt, da dobiš vedno isto struklturo odgovora.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

karafeka ::

FireSnake je izjavil:


Velikih sistemov, ki so med sabo povezani AI, nikoli ne bo sposoben vzdrževati. Preprosto so preveč kompleksni.

Ravno to bo prednost AI. Ker že zdaj so sistemi tako kompleksni, da jih en človek oz. en tim, sam ne more vzdrževat, kaj šele implementirat. Ko pa imaš več ekip, pa takoj narastejo stroški in administracija ter čas izvedbe. Da o nekem zaupanju sploh ne govorim ter iskanju izkušenih ljudi, še posebej dandanes, ko se vsak prodaja kot über strokovnjak.
Ampak sedaj je chatGPT in podobni še daleč od tega oz. če bo tak napredek, kot do sedaj, bo slej ko prej tu. Kaj pa uporabljajo v kaki vojski in ni javno, pa bog ve.
Drugo vprašanje, kaj bo to prineslo oz. odneslo nam kot civilizaciji.


Torej, dokler ne bo človeških robotov, bodo fizični poklici oz. obrtniki v prihodnje bolj iskani kot programerji, ker je lahko s pomočjo AI lahko dejansko vsak programer oz. lahko igra skoraj katerokoli vlogo v IT industriji.

Tody ::

Trenutni AI ne dela tko, zaenkrat velika količina podatkov in iskanje vzorcev. Odprava napak in ugotavljanje le teh je in bo v človeških rokah.

matic492 ::

Samo realno ni ravno nek hud problem dodat to, da stvar skompijla in zažene, pa potem sam prebere error message in ga sprocesira.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

111111111111 ::

karafeka je izjavil:

Ko se bo masovno začel uporabljat chatGPT in podobni, bodo programerske službe vse na minimalcu. Mark my words.
Že zdaj ti sam napiše kodo brez, da bi ti jezik sploh poznal, vključno kako kodo prevest, če je to treba.

Hmmm... pri nas iščemo developerje in sestavljamo ekipo za AI. :) Malo dvomim v tvoje besede.

karafeka je izjavil:

Pa saj svoja razmišljanja lahko deliš s chatGPTjem. Poskusi:).

In takšno stanje je danes, kaj bo šele čez par let.

Tako kot je Wordpress pokopal web developerje. AI bo samo močno orodje in funkcija developerjev se bo spremenila. Rabil boš ljudi, ki bodo znali prenesti želje strank v realnost s pomočjo AI-ja.

matic492 je izjavil:

Samo realno ni ravno nek hud problem dodat to, da stvar skompijla in zažene, pa potem sam prebere error message in ga sprocesira.

Je. Problem je v interpretaciji rezultatov. Ko bo pa AI enkrat tako močan, bodo odpadli pa tudi drugi poklici.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

Svoje dni, okrog leta 2000, sem obiskoval celoletni tečaj računalništva na Fakulteti za matematiko, kot dopolnilo profesuri. Tako, da nisem ravno bos v osnovah programiranja, operacijskih sistemih in it orodjih. Je pa razvoj šel tako hitro naprej, da je povozil marsikoga. Če ves čas ne slediš že programskim jezikom si mrzel. Čudim se, da IT firme s tako lahkoto sprejemajo zalence, ki za silo obvladajo python in C++. Kako je šel razvoj najbolje ponazori razvoj od Mandrake linuxa, ki smo ga morali obvladati za izpit, pa do današnjegaMint linuxa.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

matic492 ::

111111111111 je izjavil:


matic492 je izjavil:

Samo realno ni ravno nek hud problem dodat to, da stvar skompijla in zažene, pa potem sam prebere error message in ga sprocesira.

Je. Problem je v interpretaciji rezultatov. Ko bo pa AI enkrat tako močan, bodo odpadli pa tudi drugi poklici.


Naprimer sej ne rabi čiste avtomatike. Za nek API sistem bi lahko vse avtomatiziral. Nekdo setupa server in vse to, napiše skripte, ki jih AI potem samo žene, in gleda rezultate.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

111111111111 ::

tomlin je izjavil:

Svoje dni, okrog leta 2000, sem obiskoval celoletni tečaj računalništva na Fakulteti za matematiko, kot dopolnilo profesuri. Tako, da nisem ravno bos v osnovah programiranja, operacijskih sistemih in it orodjih. Je pa razvoj šel tako hitro naprej, da je povozil marsikoga. Če ves čas ne slediš že programskim jezikom si mrzel. Čudim se, da IT firme s tako lahkoto sprejemajo zalence, ki za silo obvladajo python in C++. Kako je šel razvoj najbolje ponazori razvoj od Mandrake linuxa, ki smo ga morali obvladati za izpit, pa do današnjegaMint linuxa.

Rabiš zelence, da jih vzgojiš. Problem v Sloveniji imamo, ker diplomanov vsaj UNI-ja že prej ne vključimo v industrijo, ki jih krvavo potrebuje in bi lahko kot študentje delali ceneje in se izobraževali, da na koncu ven dobiš vsaj delno usposobljen kader.

matic492 je izjavil:


Naprimer sej ne rabi čiste avtomatike. Za nek API sistem bi lahko vse avtomatiziral. Nekdo setupa server in vse to, napiše skripte, ki jih AI potem samo žene, in gleda rezultate.

Tole je precej nišna zadeva in po moje tudi rešljiva že z današnjo tehnologijo. Govorimo bolj o širokem obvaldovanju področja. Neke splošne in kakšno nišno zadevo je že danes mogoče pokriti z AI-jem, takrat pa ti zaposleni lahko delajo na razvoju in izboljšanju produkta. Jaz tukaj vidim glavno prednost AI-ja. Neke boorring taske, morda celo iskanje bugov, kakšno QA testiranje, bi po moje avtomatizirali. Ljudi pa usmeriš v bolj napredne taske, izmišljevanje novih testov, pristopov, izboljšanja produkta... itd...

Pa ne smemo pozabit ljudi, ki bodo za to umetno inteligeco skrbeli...

Strojne kapacitete...

Dela bo dovolj fantje, malo se bo treba spet prilagodit, kar pa mislim, da za večino na forumu ne bo problem. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

««
345 / 361
»»