» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
343 / 361
»»

TheMentor ::

Bizkit45 je izjavil:

Vanquish je izjavil:

pegasus je izjavil:

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.


Bo potrebno razumet kontekst serverless in to govori o relaciji do uporabnika.


Daj nam ga opisi prosim, na kratko, bomo poskusali razumeti.


Danes razumet zadeve je nekaj najlažjega. To ni nobena veščina in nobeno znanje več. Pravi skill je ustvarit nekaj novega, zapakirat zadevo kot naslednja velika stvar (hype) in prodat zadevo za mastne pare. Pravi skill danes je samo še kombinacija vsega trojega.

matic492 ::

Serverless si predstavljaj kot da skripto nekam uploadaš, ne postaviš sam serverja, samo skripto, in jo vežeš na nek URL. Potem pa pač "magično" ko pošlješ request na ta URL, ti jo sprocesira, torej nekako server on demand ampak na nivoju requestov. (function as a service) basically infinite scalability.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Vanquish ::

Kot sem rekel - kontekst iz vidika uporabnika

What is a serverless architecture?
A serverless architecture is a way to build and run applications and services without having to manage infrastructure. Your application still runs on servers, but all the server management is done by AWS

pegasus ::

Vanquish je izjavil:

all the server management is done by AWS
Kot sem rekel - someone else's computer.
In iz tega potem sledijo vici v stilu "kolk programerjev rabiš da zamenjajo eno žarnico".

matic492 ::

Ja sej nismo butasti, da tega ne razumemo :D

Razlika je pač v tem da ne rabiš DevOps in server setupa, kar zna biti super, če imaš pač neko stvar, ki deluje samo z API klici.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Vanquish ::

pegasus je izjavil:

Kot sem rekel - someone else's computer.
In iz tega potem sledijo vici v stilu "kolk programerjev rabiš da zamenjajo eno žarnico".


Ne vem kaj je tvoja poanta?
Serverless govori izkljucno o tem, da se ne rabis bavit z infrastrukturo, ti pa govoris o buzzwordu cist v drugem kontekstu.

Predlagam, da si malo preberes o AWS, bos zelo presenecen o tem kaj vse nudijo.

Maticb492 - razlaga ni letela na tebe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Kayzon ::

D3m je izjavil:

bciciban je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Dobre place mate to. 6k neto uff.


Kdo ?


Qué?


Qui? or Mais qui? :))

pegasus ::

Vanquish je izjavil:

Predlagam, da si malo preberes o AWS, bos zelo presenecen o tem kaj vse nudijo.
Nič takega, kar si ne bi znal postavit sam. Glede ponudbe jih zares ne potrebujem.
Bi jih pa potreboval zaradi obsega. A tudi ko sem jih prišel fehtat za obseg, so se mi samo nasmihali, da nimajo tolk, kot bi tisti trenutek rabil. Tako da ... sem nazaj pri tem, da furam on-prem.

Vanquish ::

Oprosti, ampak ocitno res ne ves nic o AWS, kar ni problem - problem je, da vseeno rad pametujes o njem.

In ce nimas neke res hude specifike sem preprican, da te lahko supportira, vprasanje pa koliko je cost effective

link_up ::

Sploh je fino, da imas pri enem providerju celotno svojo infrastrukturo. En vdor in nabasejo cela podjetja na tovornjak. :) Cloud bo pocasi zakljucil.
In and Out

pegasus ::

Vanquish je izjavil:

Oprosti, ampak ocitno res ne ves nic o AWS, kar ni problem - problem je, da vseeno rad pametujes o njem.
Hehe ...
Ker se mi ravno da: Lani sem se na ISCju dobil s tem pobom, ki je zdizajniral CryoEM pipeline na awsju za celo japonsko. Sva šla skupaj čez njegovo rešitev in čez našo situacijo in ugotovila, da aws za nas ni primerna rešitev, ker je nesmiselno žonglirat s petabajti med on-prem in cloudom na dnevni osnovi. Dark fiber do Frankfurt asw datacentra bi še zrihtali, a so kljub temu količine podatkov prevelike.
Potem sem celo aws hpc ekipo gnjavil, da imamo eno research skupino, ki bi rada pregledala protein-protein interactions na matriki 20000x20000 proteinov, torej 200 miljonov zagonov enega pipelinea, pa so tudi samo zašvicali. Če bi bil iz industrije, bi se verjetno bili pripravljeni pogajati o ceni, ker smo pa akademija, se pa niso niti hoteli spustiti v to igro. Kar zanimiva lekcija ;)

Tody ::

A zdej k enga primera na morete dat na oblak bo pa cel svet dol padu?

Kak udor, kak tovornjak? Dnevno so udori v MS in vrjetno ostale platforme, vsake toliko jim tudi rata sfedlat kake podatke, firme so lahko tudi do 14 dni brez... Ce bi bile pa on prem bi bile pa 2 meseca z veliko več stroški.

Zadosti je samo en klik, tko kot model k je v napačno denarnico nakazal 4.4 mio usd. Dejmo zdej kripto ugasnt ker je nevarn!

Vanquish ::

@pegasus - s tem nisi dokazal poznavanja AWS ampak da za vas pac ni primeren, kar je popolnoma normalno.

Kdorkoli se je ukvarjal z AWS ti bo rekel, da je izredno impresivno kaj vse omogocajo, istocasno pa ti bo povedal, da sigurno ni za vsakogar.
Se manj pa je serverless za vsakogar, kar pa ne pomeni, da ni najbolj optimalna resitev za ogromno podjetij.

Glede na to, da se tudi fintech seli na AWS, ki so tezki na desetine miljard je ocitno tudi za varnost dovolj dobro poskrbljeno.

Ahim ::

pegasus je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Oprosti, ampak ocitno res ne ves nic o AWS, kar ni problem - problem je, da vseeno rad pametujes o njem.
Hehe ...
Ker se mi ravno da: Lani sem se na ISCju dobil s tem pobom, ki je zdizajniral CryoEM pipeline na awsju za celo japonsko. Sva šla skupaj čez njegovo rešitev in čez našo situacijo in ugotovila, da aws za nas ni primerna rešitev, ker je nesmiselno žonglirat s petabajti med on-prem in cloudom na dnevni osnovi. Dark fiber do Frankfurt asw datacentra bi še zrihtali, a so kljub temu količine podatkov prevelike.
Potem sem celo aws hpc ekipo gnjavil, da imamo eno research skupino, ki bi rada pregledala protein-protein interactions na matriki 20000x20000 proteinov, torej 200 miljonov zagonov enega pipelinea, pa so tudi samo zašvicali. Če bi bil iz industrije, bi se verjetno bili pripravljeni pogajati o ceni, ker smo pa akademija, se pa niso niti hoteli spustiti v to igro. Kar zanimiva lekcija ;)

Vejo da sirote nimate denarja, dokler se ne parazitirate na naslednji "projekt" ... itak so se pripravljeni cenkat z vsakim, ki zapravi pri njih vec kot za reprezentanco, samo s tabo "se niso hoteli" :)) Pa pri takem obsegu metanja denarjav smeti kot se vrsi v teh "raziskavah" je itak dalec ceneje infrastrukturo kupit kot pa najemat.

kuall ::

Spet vsak robotek ozkogledno misli, da imajo vsi isto okolje kot on in je potem jezen.

Neko akademsko experimentiranje je zelo drugacno od industrije, ki mora sluzit denar na trgu.

SHA-256 ::

Zadeva niso le skripte ki tečejo nekje drugje, AWS Fargate/Lambda in "someone else's computer".
Seveda HPC ni primeren za to, kot je ugotovil pegasus je bandwidth precej omejen, težave verjetno napram lokalni postavitvi povzroča tudi latenca. In če so potrebe res velike, se presežek cene ponudnikov oblačnih storitev raje uporabi pri nakupu več opreme.
Me pa preseneča, da vas veliko ne vidi vrednosti v on-demand compute pristopu na izbrani opremi, ki je bolj skalabilen or marsičesa drugega. Sploh glede na trend razvoja v požrešne, ampak redkejše obremenitve z zahtevo po specifični opremi (AI/ML).
Da ne omenjam splošnih zahtev poslovanja ki jih imajo starupi, čakalnih vrst in dobavnih rokov za konkretne lokalne postavitve in direktorjev ter investitorjev, ki se jim ob predvidljivem OPEX cedijo sline.
Ampak dokler delajo ljudje primarno z napol upravljanimi ERP sistemi, o tem verjetno niti ne razmišljajo.

Vanquish ::

Meni je najbolj zanimivo kako ljudje nimajo tezav sodit o stvareh, ki jih preslabo poznajo ali pa imajo eno negstivko izkusnjo.

Kje se je izgubil tisti "raziskovalni" duh, ko ti ne da mira od kod dolocen hype, kaj si spregledal?

bciciban ::

pegasus je izjavil:

Vanquish je izjavil:

all the server management is done by AWS
Kot sem rekel - someone else's computer.
In iz tega potem sledijo vici v stilu "kolk programerjev rabiš da zamenjajo eno žarnico".


In kaj je s tem narobe, če gre za nek random app?

Zakaj bi bilo bolje da imaš škatlo doma pod mizo ki ti ropota in kuri elektriko, pa moraš se ukvarjat z vzdrževanjem os-a in vseh ostalih komponent?

pegasus je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Predlagam, da si malo preberes o AWS, bos zelo presenecen o tem kaj vse nudijo.
Nič takega, kar si ne bi znal postavit sam. Glede ponudbe jih zares ne potrebujem.


Nakladaš oz. precej poenostavlja še.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

bbbbbb2015 ::

pegasus je izjavil:

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.



Ni buzzword, ker pač ne veš, za kaj se gre. Imaš lahko na primer Oracle Weblogic, Java aplikacijski server, ki ima managed instance. Ti načeloma lahko skaliraš instance gor, ki zasedajo vedno nove kontejnerje.

Ima nekaj omejitev, recimo instance težko skaliraš dol, oziroma, jo ugasneš. Vse instance morajo laufati enako kodo. Deployment instance, v našem primeru je bil 40 minut, kar sploh sploh sploh ni sprejemljivo.

Skaliranje čez veliko število instanc (20+) sploh ne dela dobro. Weblogic ima multicast protokol, da redirekta promet iz ene na drugo instanco, to ne dela dobro pri velikem številu instanc.

Tako realno torej weblogic čez 20+ instanc ne dela dobro, razen če vse ves čas dela in ni nepredvidenih dogodkov.

Imaš pa serverless Quarkus.io, ki ima samo dele Java EE implementirane, brez problema skalira čez 500 instanc in vsaka instanca recimo streže 1000 konektov in morda 20 threadov.

Quarkus.io brez problemov reducira iz 500 kontejnerjev na 2 ali celo en sam kontejner.

Zgodovina sprememb…

bciciban ::

link_up je izjavil:

Sploh je fino, da imas pri enem providerju celotno svojo infrastrukturo. En vdor in nabasejo cela podjetja na tovornjak. :) Cloud bo pocasi zakljucil.


Cloud ne bo šel nikamor.

Se bo pa nehal hype. Upam.
Potem se ga bo uporabljajo bolj po pameti, kot vsako drugo orodje. V določenih primerih je lahko dobra rešitev.

Vanquish ::

Ima pa cloud en dober side effect.
Ljudje se bolj zacenjajo zavedat, da neoptimizirana koda po nepotrebmem kudi resurse in se nekateri developerji na lahek nacin zelo dobro prodajo in locijo od plevela.

damirj79 ::

Vanquish je izjavil:

Ima pa cloud en dober side effect.
Ljudje se bolj zacenjajo zavedat, da neoptimizirana koda po nepotrebmem kudi resurse in se nekateri developerji na lahek nacin zelo dobro prodajo in locijo od plevela.


To je zelo dober side effect ja. Lahko je vsak programer, ampak res dobrih programerjev je pa zelo malo.

Cloud je hudo fajn zadeva, pa tudi on.premise je čisto dobra stvar. Ni eden ali drugi dober za vse. Daš na papir pluse in minuse, fiksne in variabilne stroške in vidiš takoj pri čem si. Verjetno ugotoviš, da lahko dobro plačaš ekipo 3-5 ITjevcev, ki skrbijo za 50 serverjev za variabilne stroške cloud postavitve.

jan_g ::

SHA-256 je izjavil:

Zadeva niso le skripte ki tečejo nekje drugje, AWS Fargate/Lambda in "someone else's computer".
Seveda HPC ni primeren za to, kot je ugotovil pegasus je bandwidth precej omejen, težave verjetno napram lokalni postavitvi povzroča tudi latenca. In če so potrebe res velike, se presežek cene ponudnikov oblačnih storitev raje uporabi pri nakupu več opreme.
Me pa preseneča, da vas veliko ne vidi vrednosti v on-demand compute pristopu na izbrani opremi, ki je bolj skalabilen or marsičesa drugega. Sploh glede na trend razvoja v požrešne, ampak redkejše obremenitve z zahtevo po specifični opremi (AI/ML).
Da ne omenjam splošnih zahtev poslovanja ki jih imajo starupi, čakalnih vrst in dobavnih rokov za konkretne lokalne postavitve in direktorjev ter investitorjev, ki se jim ob predvidljivem OPEX cedijo sline.
Ampak dokler delajo ljudje primarno z napol upravljanimi ERP sistemi, o tem verjetno niti ne razmišljajo.


Nekje sem bral, da imajo (sploh večje) firme raje cloud model tudi zaradi financiranja. CFO te bo pisano gledal, če boš hotel imeti več milijonsko investicijo v DC in zaradi tega tudi precej povečano devops/sysadmin ekipo. 50 ali 100k mesečno za cloud pa je že lepše pogledati in bo šlo lažje skozi.

srus ::

A bi se lahko držali naslova te teme? Diskusija se je v zadnjih dneh izrodila v smer, ki sodi v kakšno drugo temo.

pegasus ::

In ta diskusija se zgodi vsakih par let, vsakič z novim buzzwordom ;)

link_up ::

prihodnost zagotovo ni v tem, da se bo DCje potapljalo v morje...dajte malo razmisljat no. Si upam trditi, da bodoci polprevodniki ne bodo vec kurili PW stroma....
In and Out

sbawe64 ::

Invictus je izjavil:

Zakon o izogibu dvojnega obdavčevanja...

Davki v Nemčiji so na nivoju slovenskih...

Bo pa nekaj čez 6k neto.

Če si davčni rezident Slo, potem te bo FURS na koncu leta negativno presenetil (isto kot se dogaja Štajercem, ki hodijo delat v At).

Dohodninska lestvica De vs Slo...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

miha696 ::

Zdravo,

po vsej vrjetnosti bom cez nekaj mesecev moral iskati novo zaposlitev za podrocje backenda. Imam 3 leta izkusenj (Golang) in leto izkusenj iz embeded sistemov. Zanima me koliko cca se trenutno drugje v firmah giblejo placila, predvsem pa katera je kaksna solidna firma v kjer bi se splacalo prijavit oziroma sploh iscejo. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha696 ()

kr?en ::

Od tavelkih pri nas atm Bitstamp isce nek kader.

IgorCardanof ::

Bi si res kdo želel delat na Bitstampu? I guess, če delaš za minimalca v fabrki, je mogoče ponudba ugodna, čim pa daš kaj nase pa :))
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

miha696 ::

Me pa zanima to predvsem zaradi pogajanj, da se ne ustrelim v koleno... Trenutno imam cca 2500 neto in se mi za moje izkušnje ne zdi slabo plačilo? Oziroma nimam občutka kako plačujejo drugje

bciciban ::

IgorCardanof je izjavil:

Bi si res kdo želel delat na Bitstampu? I guess, če delaš za minimalca v fabrki, je mogoče ponudba ugodna, čim pa daš kaj nase pa :))


A ni bila včasih to kar čislana firma?

Ahim ::

miha696 je izjavil:

Me pa zanima to predvsem zaradi pogajanj, da se ne ustrelim v koleno... Trenutno imam cca 2500 neto in se mi za moje izkušnje ne zdi slabo plačilo? Oziroma nimam občutka kako plačujejo drugje

Drugje (= v normalnih firmah) ne placujejo na roko, posledicno se ne pogajajo v neto zneskih. Neto je tvoja stvar (in te nekaterih stvari, ki na tvoj neto vplivajo, niti ne smejo sprasevat, razen ce jih sam voluntiras), njihova je pa bruto.

Place se (sklepam po ponudbah, ne po videnih placilnih listah!) ocitno precej razlikujejo glede na lokacijo; kar je dobro na Ptuju, ni tako zelo dobro v Ljubljani.

Tody ::

Plača je odvisna tudi od tebe... Če si sam v svojem (od staršev?) stanovanju, ti je 3k bruto polna kapa. Če imaš kredit in 2 mulca 2x avto potem ne toliko.

Bizkit45 ::

Ampak sedaj ti bodo tisti v stanovanju (od starsev) napisali, da je to tvoj problem, kaj si pa otroke delal in bajto kupoval, pa 2 avta tud ne rabis, saj gres lahko peš ali s kolesom.

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

Ampak sedaj ti bodo tisti v stanovanju (od starsev) napisali, da je to tvoj problem, kaj si pa otroke delal in bajto kupoval, pa 2 avta tud ne rabis, saj gres lahko peš ali s kolesom.



Predvsem je tako, da če lahko nardiš 2 mulca imaš načeloma v 90%+ 2 plači... in če imata oba skup 3k bruto pol je to res relativno malo... ker si le dobrih 500EUR nad minimalcem bruto... če pa ima 1 sam 3k bruto pa drug še vsaj 1,5k bruto pa mislim da težav ne bi smelo biti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vanquish ::

miha696 je izjavil:

Me pa zanima to predvsem zaradi pogajanj, da se ne ustrelim v koleno... Trenutno imam cca 2500 neto in se mi za moje izkušnje ne zdi slabo plačilo? Oziroma nimam občutka kako plačujejo drugje


ce govorimo striktno o neto, brez dodatkov (malica, prevozni) potem to brez olajsav znasa cca 4.100€ kar glede na 3 leta izkusenj ni slaba, ce generaliziramo seveda.

Zraven place obvezno glej tudi kaksno je delovno okolje - work/life balance in seveda kaksne so moznosti razvoja v zeljeni smeri.
Tebi je zraven place v tej fazi izredno pomembno, da se lahko razvijas in napredujes - cez par let bos, ko bos sel proti senior vlogam, bodo izkusnje in znanje zelo pomembno in bojo razlike v placah precej visje.

Tody ::

Bizkit45 je izjavil:

Ampak sedaj ti bodo tisti v stanovanju (od starsev) napisali, da je to tvoj problem, kaj si pa otroke delal in bajto kupoval, pa 2 avta tud ne rabis, saj gres lahko peš ali s kolesom.


Seveda je moj problem, govoril sem o relativnosti plače...

ReRMh ::

Ahim je izjavil:

Drugje (= v normalnih firmah) ne placujejo na roko

ja v katerih firmah placujejo pa se dandanes na roko, po mojem so v najvecjih greznicah od firm!? katere to, da se jih ogane v velikem loku?? lahko tudi na zs, ce je prevec obcutljiva tema...

matic492 ::

Dvomim da programerje plačujejo na roke.. na roke se plačuje čistilke, mehanike ipd. kjer poslujejo z gotovino tudi šefi in dobijo brez računa. Nisem še slišal za računalniško firmo, ki bi prodala spletno trgovino na gotovino (razen če je shopify za 500€, ki jo je naredil študent čez vikend)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

FireSnake ::

ReRMh je izjavil:

Ahim je izjavil:

Drugje (= v normalnih firmah) ne placujejo na roko

ja v katerih firmah placujejo pa se dandanes na roko, po mojem so v najvecjih greznicah od firm!? katere to, da se jih ogane v velikem loku?? lahko tudi na zs, ce je prevec obcutljiva tema...


Natolcevanja.
Lahko javno, a nič ne bo, ker natolcuje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ReRMh ::

FireSnake je izjavil:

Lahko javno, a nič ne bo, ker natolcuje.

možno ampak če pove meni in jaz objavim, ga nihče ne more preganjati za kakšno razkritje... v resnici mi je pa skoraj vseeno...

FireSnake ::

ReRMh je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Lahko javno, a nič ne bo, ker natolcuje.

možno ampak če pove meni in jaz objavim, ga nihče ne more preganjati za kakšno razkritje... v resnici mi je pa skoraj vseeno...


Bo držalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ahim ::

ReRMh je izjavil:

Ahim je izjavil:

Drugje (= v normalnih firmah) ne placujejo na roko

ja v katerih firmah placujejo pa se dandanes na roko, po mojem so v najvecjih greznicah od firm!? katere to, da se jih ogane v velikem loku?? lahko tudi na zs, ce je prevec obcutljiva tema...

Ne bi vedel, ampak tip zgoraj je pisal o neto placi, zanimalo ga pa je kako je drugje. Jaz sem napisal kako je drugje. Edini, ki se pogovarjajo v neto zneskih so tisti, ki se davkom/prispevkom "izognejo".

miha696 ::

Če bi vedel, da se boš tako zapičil v neto bi drugače napisal. Spreminjam v cca 4000 bruto. Sprašujem samo zato, ker se mi zdi to solidno plačilo in nevem če lahko drugje na razgovorih pričakujem kaj podobnega... Iščem pa predvsem v Ljubljani oziroma remote kakorkoli že. Predvsem pa bi bil vesel kakšnega predloga vredu firm..

Mato989 ::

miha696 je izjavil:

Če bi vedel, da se boš tako zapičil v neto bi drugače napisal. Spreminjam v cca 4000 bruto. Sprašujem samo zato, ker se mi zdi to solidno plačilo in nevem če lahko drugje na razgovorih pričakujem kaj podobnega... Iščem pa predvsem v Ljubljani oziroma remote kakorkoli že. Predvsem pa bi bil vesel kakšnega predloga vredu firm..



Pa saj če je tebi vredu kje je problem? Če si zadovoljen in nisi revež če je delo fajno niti ni toliko važno kako je drugje... uživaj lajf...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ahim ::

miha696 je izjavil:

Če bi vedel, da se boš tako zapičil v neto bi drugače napisal. Spreminjam v cca 4000 bruto. Sprašujem samo zato, ker se mi zdi to solidno plačilo in nevem če lahko drugje na razgovorih pričakujem kaj podobnega... Iščem pa predvsem v Ljubljani oziroma remote kakorkoli že. Predvsem pa bi bil vesel kakšnega predloga vredu firm..

Meni se 4000 bruto za nekoga s samo 3 leti izkusenj zdi zelo dobro; po eni strani je za tvoje podrocje manjsa ponudba dela (torej si relativno bolj iskan), ampak je tudi manjse povpraevanje (imas manj za izbirat). V Ljubljani za seniorje - torej najbrz vec izkusenj od tebe - mocno usahnejo ponudbe blizje ko gres proti 5000.

TheMentor ::

Mislm, da 4000 eur z samo 3 leti izkušenj je top. Osebno ne poznam nobenega s tako plačo in samo 3 leta izkušenj.

Tech odpuščanja so v porastu. Če ne dobiš nekaj sigurnega raje ostani kjer si


Sem že slišal za zgodbe od lani, ko je folk dobil novo službo in čez par mesecev bil odpuščen.


Mislm, da si niti ne predstavljamo kaj bo AI naredu v tech sektorju v naslednjih 10 let.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

" Mislm, da si niti ne predstavljamo kaj bo AI naredu v tech sektorju v naslednjih 10 let. "

Se strinjam, da po eni strani tega ne vemo.

Če imaš pa vsaj delno opravka z (vedno nevednimi) strankami, ki jim je treba popravljati, kar so drugi zaje6ali in jih prepričati, zakaj to rabijo, si pa še nekaj let na varnem. Če imaš le 20 let do penzije ziher.

Vanquish ::

v veliki meri so to racionalizacije in niso odpusceni ravno top performerji, vseeno pa ustvarja visek na trziscu, ki vpliva tudi na ceno.
««
343 / 361
»»