» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
342 / 362
»»

Ahim ::

bciciban je izjavil:

Ahim je izjavil:

Fungi88 je izjavil:

Kakšne so sedaj kaj plače za devops ali platform inžinirje ? Sam sebe ne bi še ocenil da sem senior, recimo raje mid level, da ostanemo na realnih tleh.

Odvisno kje. Rekel bi da ce kot mid delas za manj kot 3000 bruto, si se pogajal slabo, za vec kot 4000 bruto si se pa dobro.


Torej impliciraš 3 do 4k bruto?
To so nizke cifre. Pod 4k bruto je revščina.

Ja, saj mislim da sem jasno napisal. Ce si v Sloveniji kot nek mid level devops prisel do vec kot 4000 bruto place, potem si na boljsem kot velika vecina tvojih stanovskih kolegov na tem nivoju - cestitke.

Kayzon ::

gansta je izjavil:

100k v Ameriki je pa nizko.


Odvisno od tega kje zivis,ce bi zivel v NY ali pa LA ,bi bilo res premalo ja.

Tody ::

Kako da fak vam se zmeri ni jasno. V ameriki so velika podjetja, ki imajo velike kupce in jim dol visi za 10k medtem ko v sloveniji pridemo do tm 500 eur morda 1000 da noben ne trzne. Posledično so posli manjši itd... Podjetja, ki pa delajo s tujino pa potem lažje delajo stvari pa se vedno, zakaj bi nekdo dal 5k slovencu če lahko da 5k nemcu.če pa da slovencu 4k pa ga proda za 5k mu pa en ostane v žepu.

Sej ni to neka huda matematika

matic492 ::

Marža mora biti malo večja, da se splača tvoj primer though :)

Jaz, ko sem bil zaposlen, sem na 3k bruto plače bil prodan naprej za vsaj 50€ na uro.

No, zdaj pač sam sebe direktno prodam za toliko na uro preko SPja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

karafeka ::

Invictus je izjavil:

Jaz sem zdaj dobil v DE za 9100 bruto. Redna zaposlitv.

Niso hoteli na s.p.


Kako si uredil glede naslova? Če si redno zaposlen, verjetno zahtevajo nemškega ali pa si se kako drugače dogovoril?

Tody ::

matic492 je izjavil:

Marža mora biti malo večja, da se splača tvoj primer though :)

Jaz, ko sem bil zaposlen, sem na 3k bruto plače bil prodan naprej za vsaj 50€ na uro.

No, zdaj pač sam sebe direktno prodam za toliko na uro preko SPja.


Marže so seveda večje amapk point ni v tem.

Invictus ::

karafeka je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jaz sem zdaj dobil v DE za 9100 bruto. Redna zaposlitv.

Niso hoteli na s.p.


Kako si uredil glede naslova? Če si redno zaposlen, verjetno zahtevajo nemškega ali pa si se kako drugače dogovoril?

Baje računovodja obvlada plačevanje slovenskih prispevkov...

Recimo da verjamem agenciji, drugače bo pač sranje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

gansta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jaz sem zdaj dobil v DE za 9100 bruto. Redna zaposlitv.

Niso hoteli na s.p.


kakšna znanja?

IBM, še kar :D.

Očitno je toliko folka šlo iz tega biznisa, precej jih poznam tudi sam, da jih primanjkuje.

Mladina pa itak drka web aplikacije.

Pat_MaGroin je izjavil:


Ni osnovne šanse, da boš pri 9k bruto dobil 6k neto, malo si lažeš :).

Ja, to je bil nemški izračun. Slovenski je slabši. Bom malo nabijal potne stroške.

Moram se malo pozanimati...

Sicer mi je pa firma že ponudila pogodbo mimo agencije, upam da bo šlo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kuall ::

že pišem na ibm, da naj si pogledajo tole temo

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Jaz sem zdaj dobil v DE za 9100 bruto. Redna zaposlitv.
A to je javna uprava? Tolk mi ene univerze ponujajo ...

Invictus ::

Nope, preko agencije za eno stranko.

Ki ima za stranko javno upravo :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bciciban ::

kuall je izjavil:

že pišem na ibm, da naj si pogledajo tole temo


In kaj bodo naredili?
Oz. zakaj bi sploh pogledali to temo?

Invictus ::

Zato, ker na slovenskem IBMu nimajo takih plač >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bciciban ::

Invictus je izjavil:

Zato, ker na slovenskem IBMu nimajo takih plač >:D.


A ni slovenski IBM vedno nekje na vrhu seznama z najboljšimi plačami.

Kayzon ::

bciciban je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zato, ker na slovenskem IBMu nimajo takih plač >:D.


A ni slovenski IBM vedno nekje na vrhu seznama z najboljšimi plačami.


S cem se sploh ukvarja danes se IBM? Nekje sem prebral da so se vecinoma osredocotili na cloud tehnologije?

bciciban ::

Kayzon je izjavil:

bciciban je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zato, ker na slovenskem IBMu nimajo takih plač >:D.


A ni slovenski IBM vedno nekje na vrhu seznama z najboljšimi plačami.


S cem se sploh ukvarja danes se IBM? Nekje sem prebral da so se vecinoma osredocotili na cloud tehnologije?


Kupili so rh. S tem delajo.

Pa mainframe in power serverji za dinozavre :)

Invictus ::

Počasi bo cloud za dinozavre.

Precej velikih firm (govorim za Nemčijo) si je že izračunalo, da je cloud predrag in gredo nazaj na data centre...

Mainframov pač ne moreš zamenjati. Škoda, ker si nisem 1x plačal tečajev na slovenskem IBMu za mainframe (10 tečajev za 6k EUR).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

Cloud ima samo še eno prednost: čas. Čas do dostopa večjih količin hardvera in čas do dostopa do najnovejšega hardvera. Pač economy of scale.
Če ti to ni bistvenega pomena, je cloud absolutno predrag. In vedno je bil, že od prvega dne. Pametni sploh niso skočili na cloud hype train in so mirno furali lastno IT infrastrukturo naprej, medtem ko so jih obletavali razni aws in gc sales droni. Računica je jasna in če je droni nočejo izenačit oz ponudit boljše, se pač te igre ne greš.

Invictus ::

Ja, sam v velikih firmah, vsaj po Nemčiji, se je pa dogajala menjava generacij middle managementa. Stare so poslali v penzijo, tudi z zlatimi padali, dokupi let, pa še kaj, mladi so prišli, napumpani z novimi buzzwordi in forsirali cloud.

Kao lasten data center je pase, lasten hardver, preveč dela, v cloudu dela vse automatsko, cloud je avtomatičen backup, baze so avtomatičlno replicirane, backupirane, itn... Ravno dovolčj časa delal v enem takem slovenskem timu, da sem dobil dober občutek o tej mladini.

BTW. mainframe job, optimizacija DB2 baze (queriji, nastavitve), dobro plačan. Na Mercedezu možakar kasira 6k/dan... Če še kdo misli, da je mainframe pase... Nima pa Mercedez alternative, ker je njihov 100% nabildan mainframe, porabljen do konca... Tip je samo en testni query, ki so mu ga dali, pospešil iz parih minut na nekaj sekund. Info je seveda iz druge roke, nisem delal za Mercedez...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ReRMh ::

ja, izgleda, da so tudi pri freelancerjih različni razredi - en zoprn znanec je povedal, da se je pogovarjal z enim iz porsche, pa sam ves ponosen povedal, koliko menda iz slovenije menda služi (itak je konstanten nategun in zoprnež, že ko ga vidiš na cesti, ko neki Sheldon), oni se je samo prezirljivo nasmehnil in ga potrepljal po rami. kaj hočeš, so menda precejšnji večkratniki vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

Halfdead987 ::

Vanquish je izjavil:

ok, kr v Avstriji sem jaz moral kr lepo doplacevat.
On-site?



Lahko prosim kdo ki je že plačal tale davek Sloveniji pove kaj več?
Jaz sem od maja v Avstriji in še nisem prešaltal rezidenstva, saj sem veliko tudi v Slo.
Ampak če gledam npr tole -
https://data.si/blog/dohodninska-lestvi...

https://www.arbeitnehmer.at/steuern/loh...

npr pri plači 60k je davek večji v Avstriji, glede na tisto izogibanje dvojnemu obdavčevanju ki ga imamo z Avstrijo, to pomeni da v Slo ne plačaš davka ali kako? sem skoraj 100% da ni tako :D
ali se dejansko obdavčuje po razredih in ti zaračunajo do vsakega "bracket zneska" po določenem procentu, itd. kako je v tem primeru če je v Avstriji v višjih bracketih višji davek? se ti šteje "v dobro"?

SmeskoSnezak ::

Vsaj pr firmah, kjer je en v eu, firme rihtajo hybrid... ker vsega se tud ne splaca nazaj na dc vlacis, kot recimo kak exchang.
LP, Smeskica
@ Pusti soncu v srce... @

Kayzon ::

Kdo pa se placuje davkov danes lepo vas prosim,so drufe poti..wink wnk**

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Precej velikih firm (govorim za Nemčijo) si je že izračunalo, da je cloud predrag in gredo nazaj na data centre...

Jaz sem ravno 14 dni nazaj delal izračun za naš software. Se nam datacenter bolj splača, ker je cloud za naš promet preprosto predrag. Nekaj servisov bomo pa preselili v Cloud, ker se splača. Ni pa vse v velikosti firme. Predvsem kakšen software furaš in kaj hočeš. Naš EU strežnik je cenejši, če ga sami upravljamo, kot da bi šli v Cloud, že zato ker ne potrebujemo eskalacije iz danes na jutri.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

bciciban ::

Oblak je orodje, za določene zadeve pride prav, za določene pač ne.
Sploh pa je veliko odvisno da ga pravilno uporabljaš. Poganjanje virtualk 24/7 je ponavadi najslabša in najdražja opcija. Razne PaaS zadeve znajo biti pa zelo ugodne samo te potem bolj zaklenjo na svojo platformo.

bciciban ::

Invictus je izjavil:

Ja, sam v velikih firmah, vsaj po Nemčiji, se je pa dogajala menjava generacij middle managementa. Stare so poslali v penzijo, tudi z zlatimi padali, dokupi let, pa še kaj, mladi so prišli, napumpani z novimi buzzwordi in forsirali cloud.

Kao lasten data center je pase, lasten hardver, preveč dela, v cloudu dela vse automatsko, cloud je avtomatičen backup, baze so avtomatičlno replicirane, backupirane, itn... Ravno dovolčj časa delal v enem takem slovenskem timu, da sem dobil dober občutek o tej mladini.

To je najslabša opcija, 1:1 selitev lokalnega DC-ja v oblak. Drago in polno kompromisov in praktično nobena taka zgodba se ne konča z uspehom.

Po drugi strani pa poznam firmo, ki fura globalno dosegljivo aplikacijo na enem izmed oblakov in plačujejo ranga 300k na letnem nivoju in delajo cca x100 prometa. Da bi imel neke DC-je okol po svetu in pripravljene da požrejo špice prometa ki niha za faktor nekaj 10, bi bankrotiral.

Kanban ::

Podobno kjer delam jaz, samo da so številke še x10. Za prehod z oblaka ni računice.

A110 ::

Cloud je zakon. Sicer plačaš ampak vzdreževanje in nabava podobnega computing powerja bi bilo še dražje, sploh, če ga ne rabiš konstantno

l0g1t3ch ::

A110 je izjavil:

Cloud je zakon. Sicer plačaš ampak vzdreževanje in nabava podobnega computing powerja bi bilo še dražje, sploh, če ga ne rabiš konstantno


Cloud je orodje. Če imaš pravi problem je lahko zakon. Ne bit fanboy.

SHA-256 ::

Razvoj gre v serverless event-driven arhitekture. Tam pa cloud spet dominira.

pegasus ::

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.

Invictus ::

SHA-256 je izjavil:

Razvoj gre v serverless event-driven arhitekture. Tam pa cloud spet dominira.

To je že pase, ni več moderno... :)

Buzzword se je že izpel.

Kdo pa misliš, da ti obdeluje evente?

Tukaj se greš potem pravopisne definicije in prepiranja zaradi nečesa, kar je čisto mimo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

matic492 ::

To "razvoj gre" pa "JS is the future" ali "Python is the future" ali pa "PHP is dead" mi je vedno smešno lol, na koncu pa še vedno programiram v PHP in do predlani smo imeli vse na Apache dedicated serverju, zdaj pa sicer delam samo še z AWS z skoraj vsemi strankami.

Buzzwords come and go, uporabljajo jih pa samo hipster stratupi.

Ali pa vedno je napisano v projektu "TDD Development", na koncu pa napišemo 10 testov za kaj več pa nikoli ni časa ali budgeta haha.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Invictus ::

Še en buzzword, nekateri pravijo da je monolitna aplikacija way-to-go.

Brez nepotrebne navlake več serverjev, podov, kubernetesa, event-driven arhitekture, itn...

Pač vsak po svoje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matic492 ::

Vedno, ko se pridružim kakšnem projektu na novo, se čudim kakšna koda zadaj laufa lol. Po 500 vrstic v metodi čisti standard, stari, ko bi vi vedli kaj vse laufa na takem PHPju da še objektno spisan ni.

Kao "LARAVEL" projekt, na koncu pa samo router pa user auth, vse ostalo pa kot da bi pisal PHP5 vanilla kodo lol.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Mato989 ::

Glavno da dela!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Ja sej to ja, business pa revenue ima vedno prednost pred fancy buzzwordi.

In pa cloud je iz vidika CFOjev zelo prikladen, ker je predictable expense, kar ljudje in fizičen hardware niso.

Ampak spet, odvisno od firme oz potreb.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

SHA-256 ::

pegasus je izjavil:

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.


Ni samo en buzzword, je korenito drugačen pristop zasnove aplikacij.
V duhu par prejšnjih postov v tej temi upam da je jasno, da serverless pristop goni optimizacija in predvidljivost stroškov.

bciciban ::

pegasus je izjavil:

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.


Kar je spet lahko povsem OK za mnoge primere uporabe.
Compute power kot utility, plačaš po porabi in se ne obremenjuješ kaj je zadaj.

Da nisi v tisti kategoriji ki preveč rada objema škatle v DC. Enako sfaljena skrajnost, kot tista vse v oblak.

pegasus ::

Objema škatle v DC? To je dober opis mojega joba ;)

Ahim ::

Invictus je izjavil:

Nima pa Mercedez alternative, ker je njihov 100% nabildan mainframe, porabljen do konca...

Evo, in obstaja tudi vrsta podjetij, kjer je tako - iz dneva v dan, vak dan (cikilicen usage pattern, potem pa se na nivoju leta). Lastni HW preracunan ya peak usage stane, redundanca stane se enkrat toliko, reyervni deli pa se nekaj ya povrh in kar naenkrat je cloud relativno ugoden, sploh ce je usage pattern nepredvidljiv.

Pac za vsakega je nekaj bolj primerno, vidva pa vse meceta v isti kos.

Fungi88 ::

Pozna kdo plače in razmere v Loftware, nekdanji NiceLabel v Šenčurju?

bciciban ::

Baje je kul, nek znanec je delal tam in je bil zelo zadovoljen. Ne vem pa koliko se je spremenilo v zadnjih letih.

Kapitan Jack ::

Dobre place mate to. 6k neto uff.

bciciban ::

Kapitan Jack je izjavil:

Dobre place mate to. 6k neto uff.


Kdo ?

D3m ::

bciciban je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Dobre place mate to. 6k neto uff.


Kdo ?


Qué?
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheMentor ::

pegasus je izjavil:

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.


otroci pač, ki ne vejo zakaj se sploh gre

SHA-256 je izjavil:

pegasus je izjavil:

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.


Ni samo en buzzword, je korenito drugačen pristop zasnove aplikacij.
V duhu par prejšnjih postov v tej temi upam da je jasno, da serverless pristop goni optimizacija in predvidljivost stroškov.


res to je totalno drugačen pristop. Totalna novost. Lahko ti prodam kak nov AI kovanec, ki bo spremenil svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

Vanquish ::

pegasus je izjavil:

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.


Bo potrebno razumet kontekst serverless in to govori o relaciji do uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

TheMentor ::

dej ne nabijejte s temi forami.
1. Najprej smo mel navaden html serviran iz serverja
2. Pol so s phpjem prišle dinamične zadeve, ko si lahko iz clienta nekaj poslal na server.
3. Pol z java script malo animacije tudi na clientu
4. Pol se folk spomni dejmo SPA nardit pa use laufat na clientu (Angular, React, blablabla) pa samo JSON dobivat in pošiljat iz/na serverja
5. O fak SPAji niso dobri za SEO. Dejmo si zmislit SSR (Next.js)....kar je dejansko zapakirana točka 1 pa 2
6. Krog je sklenjen

aha....spomlni smo se cloud...kar je samo kompjuter nekje drugje
dejmo se spoment serverless....kar samo pomeni, da nekdo drug skrbi za windows kompjutra v cloudu

Pač ITjevci znamo zapakirat iste zadeve na miljon različnih načinov, zato da to prodamo.

Najprej smo prodajal hardware, pol smo posojal hardware in zdej bomo prodajal posamezne requeste ter bandwidth do hardwera.

Pač stremi se k temu, da se lahko zaračuna najmanjšo še mogočo enoto...ne vem...mogoče bomo nekoč začel prodajat skupno število ničel in enk, ki so prišle in odšle do serverja.

Ni kej. Mamo mi to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

Bizkit45 ::

Vanquish je izjavil:

pegasus je izjavil:

"serverless" je spet en buzzword. Na čem pa misliš da se eventi procesirajo? Na žici?

There's no cloud, it's just someone else's computer.


Bo potrebno razumet kontekst serverless in to govori o relaciji do uporabnika.


Daj nam ga opisi prosim, na kratko, bomo poskusali razumeti.
««
342 / 362
»»