» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
268 / 358
»»

Invictus ::

Cupakabra123 je izjavil:

SP kot zaposlitev tako ali tako ne obstaja.

Seveda obstaja. Ko odpreš s.p., in nisi nikjer drugje zaposlen, te država avtomatsko obravnava kot samozaposlenega. In tako te tudi obravnava pri plačilu davkov in prispevkov.

Cupakabra123 je izjavil:

SP deluje kot podjetje, vecina, ki jih poznam pa mislijo, da preko SP-ja lahko delajo samo za eno stranko kot, da so pri njej redno zaposleni. Od ene stranke pa letno po nasi zakonodaji lahko prejmes le 80% letnega prihodka.

Seveda lahko delaš samo za eno stranko, je poa nekaj pravil, pri katerih inšpektor samo zaključi pregled in se poslovi...

Cupakabra123 je izjavil:

Torej je vse skupaj neko izigravanje zakonov, da firma in "zaposleni" profitirata. Sreca pa je, da v sloveniji skoraj nihce tega ne preverja.

Zakoni niso izigrani, izvajajo se tako kot so napisani. Če misliš, da si ti kot redno zaposleni oškodovan,. predlagaj boljši zakon.

Cupakabra123 je izjavil:

Privoscim tistim, ki jim rata. Za tiste, ki imamo pa raje vec stabilnosti in svobode in solidno placo pa se tudi najde fine sluzbe. :)

Redna služba že zdavnaj ni več stabilna. Ob sposobni kadrovski ali malo agresivnem lastniku lahko letiš ven iz fireme iz danes na jutri... Primerov je dovolj...

S.P. je ravno tako stabilen. Sam imam pogodbo za 155 delovnih dni. To finančno pomeni 124.000 EUR prihodka. Plus podaljšali mi bodo za še en tak termin. Smo še že pogovarjali o tem, ker smo mislili, da se pogodba izteče konec leta. Se pravi v letu in pol 248.000 EUR prihodka. Ti s svojo 2.500 EUR plačo rabiš za ta dohodek skoraj 100 mesecev oz. malo več kot 8 let >:D.

Ni vse tako črno biti s.p., kot vam hočejo to predstaviti lastniki podjetij in mediji.

Očitno se je spet začela gonja proti normiranem s.p.jev, ker to vidim tudi po drugih forumih in Facebooku. To se je že 1x zgodilo, ampak ni šlo skozi. Težko je en lastnik uspešnega slovenskega podjetja, ki na 2 leti menja jahte, in jamra kako so razvijalci dragi v Sloveniji, kredibilen, za to pa okrivi normirance...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hendriks ::

Invictus je izjavil:


Seveda lahko delaš samo za eno stranko, je poa nekaj pravil, pri katerih inšpektor samo zaključi pregled in se poslovi...


Lahko poveš kaj več o tem? Ker kolikor mi je znano, če prideš na radar Fursa in inšpektor ugotovi elemente delovnega razmerja, moraš plačati polne prispevke (kot da bi bil redno zaposlen v Sloveniji, čeprav delaš za tujo firmo) in ti normiranec ne pomaga nič. Ravno zadnjič je bila na FB grupi Slovenski developerji debata o tem.

Invictus ::

Ja, tam vsake toliko časa sprožijo to debato, ampak je najbrž lažna. Rekla/kazala varianta...

FURS nima pristojnosti izven Slovenije, tako, da se v pogodbe med slovensko in tujo firmo ne vtika.

Edini primer je, ko ima tuje podjetje slovensko podružnico, kar mislim, da je bil tudi primer. Ampak niso omenili ne podjetja, ne prizadetih, pa edino, kjer se je to pojavilo, je bila ta FB grupa. Zgleda je Anžetu spet zmanjkalo poceni developerjev, ker so mu vsi spizdli, pa spet malo straši...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Erm.. tudi, ce delas za tujo firmo ti FURS lahko ugotovi elemente delovnega razmerja.

klemenSLO ::

Vsa čas vam ki delate od doma. JSt sm bil 2 tedna doma ob/po kovidu in sm znoru. Rabm socialno interakcijo :)
si ne predstavljam da bi bil SP in delal sam. jebeš dnar.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

klemenSLO je izjavil:

Vsa čas vam ki delate od doma. JSt sm bil 2 tedna doma ob/po kovidu in sm znoru. Rabm socialno interakcijo :)
si ne predstavljam da bi bil SP in delal sam. jebeš dnar.


mogoce prevec generaliziras na podlagi lastne izkusnje.
Jaz, ko delam od doma imam svobodo, da si sam organiziram cas kot mi odgovarja. Ja pogresam socialno interakcijo, ampak po drugi strani pa dobim ogromno stvari, ki jih na delovnem mestu ne mores dobit in je moje zadovoljstvo vecje, hkrati pa produktivnost.

Ashrack ::

Smurf je izjavil:

Erm.. tudi, ce delas za tujo firmo ti FURS lahko ugotovi elemente delovnega razmerja.

Delas za tujo firmo, ki nima v SLO podruznice, potemtakem nimas vseh potrebnih elementov delovnega razmerja. Ergo nisi v prekrsku, cetudi imas pri tej firmi vec kot 80 % zasluzka.
Tako da, le kako pa lahko FURS to naredi?
....

maticb492 ::

klemenSLO je izjavil:

Vsa čas vam ki delate od doma. JSt sm bil 2 tedna doma ob/po kovidu in sm znoru. Rabm socialno interakcijo :)
si ne predstavljam da bi bil SP in delal sam. jebeš dnar.


Jebeš denar lahko samozavestno rečeš ker vlečeš vsaj 5 jurjev neto v "normalni" službi?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

klemenSLO ::

maticb492 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Vsa čas vam ki delate od doma. JSt sm bil 2 tedna doma ob/po kovidu in sm znoru. Rabm socialno interakcijo :)
si ne predstavljam da bi bil SP in delal sam. jebeš dnar.


Jebeš denar lahko samozavestno rečeš ker vlečeš vsaj 5 jurjev neto v "normalni" službi?

Ah kaki. 2+drobiž . S tem da sm jst 'interna' informatika. Torej ne prodajam svojih uslug zunanjim.
Človek bere to temo pa dobi včasih občutek da so noro dobre plače. Ja je nekaj posameznikov ki navajajo krasne cifre. Jst jim verjamem, in tudi privoščim.
Vsak naj si najde svojo sredino. Meni so pomembni odnosi, da se upošteva moje mnenje v službi, da lahko napredujem po znanju pristojnostih...da imam blizu, ..pa da se ne ukvarjam s prodajo :) ... in ob tem da nimam občutka da sem glede na ostale v firmi premalo plačan.

Sm pa govoru s kolegom in jambra da so velke firme/multinaconalke pokuple ves kadr. V velikih firmah ni problem dat 5000 bruto...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Invictus ::

Ashrack je izjavil:

Smurf je izjavil:

Erm.. tudi, ce delas za tujo firmo ti FURS lahko ugotovi elemente delovnega razmerja.

Delas za tujo firmo, ki nima v SLO podruznice, potemtakem nimas vseh potrebnih elementov delovnega razmerja. Ergo nisi v prekrsku, cetudi imas pri tej firmi vec kot 80 % zasluzka.
Tako da, le kako pa lahko FURS to naredi?

Tako, da te nezakonito kaznuje, potem se pa ti jebi po sodiščih...

A potem bi morali tudi za vsak d.o.o, ki ima pogodbo s tujci, obravnavati, kot da so tam zaposleni ?!?!?!?! A veste koliko višji prispevki bodo priški ven, ko bodo obračunani na ure in tarife podjetja ?!?!?!

klemenSLO je izjavil:

[
Sm pa govoru s kolegom in jambra da so velke firme/multinaconalke pokuple ves kadr. V velikih firmah ni problem dat 5000 bruto...

Ja, v Nemčiji so ful zaposlovali že od 2019 naprej. Na zalogo... Tudi tam ne marajo freelancerjev z viskomi tarifami. In se aktivno borijo proti njim.

Ampak so se še vedno opekli :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Cupakabra123 ::

user4683 je izjavil:

leeon je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Tudi v primeru 3-4x visje postavke in s placanim dopustom/bolnisko? Ni tako malo remote podjetij (EU in USA), ki placajo toliko - tudi pri nas.

Preko SP sigurno ne. Glede na to, da si moras kriti vso opremo, da so placani dopusti in bolniske samo ustni dogovor in lahko firme to same spreminjajo kakor hocejo. Torej potem, ko preracunas vse stroske, 10.000 do 14.000 ni tako veliko. Plus kot je predhodnik napisal. V nekem normalnem podjetju, kjer te nimajo za suznja nisem zasledil takih plac. Ce pa komu pase delati v podjetjih tipa Google, Facebook in cel lajf nameniti karieri pa seveda naj to pocne :)


+1. ljudje, ki nimajo visokih plač, mislijo, da je visoka plača glavna. zame ni. zame je najpomembnejši mir

Razumljivo, nekateri rajši celo življenje delajo v svojem comfort zoneu, drugi pa smo šli malček iz njega in ugotovili, da za penzijo pred 40im sploh ne rabimo žrtvovati 10 let življenja in garati dneve in noči kot je zmotno prepričanje mnogih.


Sorry samo malo tezko verjamem, da vam gre vsem tako super. Imam filing, da je to psiholoski obrambni mehanizem, da si nekako dopoves, da je trenutno garanje koristno za naprej. Penzija pred 40 pa tudi ne vem zakaj bi ti bila cilj? Meni je sluzba hobi to kar pocnem, rad pocnem. Verjetno si v podjetjih o katerih ti govoris samo stevilka, ki naredi to, kar podjetje zahteva in na koncu poberes denar. Vse lepo in prav saj nismo vsi isti. Jaz osebno dam vec na osebni stik in to, da sem popoldan in za vikende frej in ne razmisljam o tem kaj moram poceti v sluzbi naslednji dan. Ce pa kdo drug raje v dveh letih zasluzi 300k in si kupi hiso in drage avte pa naj to pocne :)

Invictus je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

SP kot zaposlitev tako ali tako ne obstaja.

Seveda obstaja. Ko odpreš s.p., in nisi nikjer drugje zaposlen, te država avtomatsko obravnava kot samozaposlenega. In tako te tudi obravnava pri plačilu davkov in prispevkov.

Cupakabra123 je izjavil:

SP deluje kot podjetje, vecina, ki jih poznam pa mislijo, da preko SP-ja lahko delajo samo za eno stranko kot, da so pri njej redno zaposleni. Od ene stranke pa letno po nasi zakonodaji lahko prejmes le 80% letnega prihodka.

Seveda lahko delaš samo za eno stranko, je poa nekaj pravil, pri katerih inšpektor samo zaključi pregled in se poslovi...

Cupakabra123 je izjavil:

Torej je vse skupaj neko izigravanje zakonov, da firma in "zaposleni" profitirata. Sreca pa je, da v sloveniji skoraj nihce tega ne preverja.

Zakoni niso izigrani, izvajajo se tako kot so napisani. Če misliš, da si ti kot redno zaposleni oškodovan,. predlagaj boljši zakon.

Cupakabra123 je izjavil:

Privoscim tistim, ki jim rata. Za tiste, ki imamo pa raje vec stabilnosti in svobode in solidno placo pa se tudi najde fine sluzbe. :)

Redna služba že zdavnaj ni več stabilna. Ob sposobni kadrovski ali malo agresivnem lastniku lahko letiš ven iz fireme iz danes na jutri... Primerov je dovolj...

S.P. je ravno tako stabilen. Sam imam pogodbo za 155 delovnih dni. To finančno pomeni 124.000 EUR prihodka. Plus podaljšali mi bodo za še en tak termin. Smo še že pogovarjali o tem, ker smo mislili, da se pogodba izteče konec leta. Se pravi v letu in pol 248.000 EUR prihodka. Ti s svojo 2.500 EUR plačo rabiš za ta dohodek skoraj 100 mesecev oz. malo več kot 8 let >:D.

Ni vse tako črno biti s.p., kot vam hočejo to predstaviti lastniki podjetij in mediji.

Očitno se je spet začela gonja proti normiranem s.p.jev, ker to vidim tudi po drugih forumih in Facebooku. To se je že 1x zgodilo, ampak ni šlo skozi. Težko je en lastnik uspešnega slovenskega podjetja, ki na 2 leti menja jahte, in jamra kako so razvijalci dragi v Sloveniji, kredibilen, za to pa okrivi normirance...

Cisto iz firbca me zanima s cim se ukvarjas v sluzbi, da ti placujejo take zneske. Me zanima kaksen software bi developerju placeval tako placo in se vedno bil uspesen. Ce gre za nek startup, kjer so dobili ogromno zacetno investicijo in jo porabijo v enem letu potem pa startup propade, me ne zanima. Zanima me ali je podjetje stabilno. Vbistvu lahko poves ime podjetja, itak ni to nobena skrivnost.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

klemenSLO je izjavil:


Ah kaki. 2+drobiž . S tem da sm jst 'interna' informatika. Torej ne prodajam svojih uslug zunanjim.
Človek bere to temo pa dobi včasih občutek da so noro dobre plače. Ja je nekaj posameznikov ki navajajo krasne cifre. Jst jim verjamem, in tudi privoščim.
Vsak naj si najde svojo sredino. Meni so pomembni odnosi, da se upošteva moje mnenje v službi, da lahko napredujem po znanju pristojnostih...da imam blizu, ..pa da se ne ukvarjam s prodajo :) ... in ob tem da nimam občutka da sem glede na ostale v firmi premalo plačan.

Sm pa govoru s kolegom in jambra da so velke firme/multinaconalke pokuple ves kadr. V velikih firmah ni problem dat 5000 bruto...


No pač kakor komu, samo resno dvomim da bi tako na easy odklonil 5 jurjev na mesec, če bi 1 leto dejansko imel 5 jurjev na mesec. To kar piše Invictus o 100+ jurjev na letu je res kar konkretno oz. mora imeti izkušnje na neki specifiki, lahko pa prideš tudi z web programiranjem kar daleč v par letih.

Tam za 500EUR več razumem da raje imaš sodelavce v pisarni, samo 5-10 jurjev so takšne cifre da je že life-changing money. Nisem na takih cifrah (vsaj ne vsak mesec, sem pa blizu) pa je to kar naenkrat drug svet, ko si pri takih cifrah.


Res ne verjamem da bi odklonili takšne šihte. Sošolec iz fakssa, sicer sem se nazadnje pogovarjal z njim nekje pri začetku korone, je takrat začel v nemčiji preko SPja, plače ne vem koliko, 4 jurje bruto vsaj, petke je imel fraj, vsako leto so jih 14 dni peljali na teambuilding neklam v Španijo v tople kraje itd itd. Jaz nimam tako lepo ker delam več stvari, ampak meni paše delat, nimam želje imet prostega časa oz. mi je dovolj par ur na dan.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Cupakabra123 ::

maticb492 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Vsa čas vam ki delate od doma. JSt sm bil 2 tedna doma ob/po kovidu in sm znoru. Rabm socialno interakcijo :)
si ne predstavljam da bi bil SP in delal sam. jebeš dnar.


Jebeš denar lahko samozavestno rečeš ker vlečeš vsaj 5 jurjev neto v "normalni" službi?

Ne vem zakaj se vam vse vrti okoli denarja. :) Ze 3k je vec kot super placa. Me zanima kaj delate z vsem tem denarjem. Ali sem pa samo jaz cuden, ker me v 5ih letih denar se ni pokvaril pa si ravno tako privoscim stvari kot vsak. Ko pa gledam forume pa vsi samo denar, denar in denar omenjajo. Kaj pa stevilo dni dopusta, fleksibilnost, delo od doma, dodatki, druzenje, free time. Ni vse samo sluzba. Cilj vsakega bi moral biti da sluzba dela zanj, ne da on dela za sluzbo. Potem se enkrat zbudis pri 40ih in ugotovis, da razen kupa denarja, avtov in nepremicnin nimas nic cesar bi se spomminjal.

maticb492 ::

Cupakabra123 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Vsa čas vam ki delate od doma. JSt sm bil 2 tedna doma ob/po kovidu in sm znoru. Rabm socialno interakcijo :)
si ne predstavljam da bi bil SP in delal sam. jebeš dnar.


Jebeš denar lahko samozavestno rečeš ker vlečeš vsaj 5 jurjev neto v "normalni" službi?

Ne vem zakaj se vam vse vrti okoli denarja. :) Ze 3k je vec kot super placa. Me zanima kaj delate z vsem tem denarjem. Ali sem pa samo jaz cuden, ker me v 5ih letih denar se ni pokvaril pa si ravno tako privoscim stvari kot vsak. Ko pa gledam forume pa vsi samo denar, denar in denar omenjajo. Kaj pa stevilo dni dopusta, fleksibilnost, delo od doma, dodatki, druzenje, free time. Ni vse samo sluzba. Cilj vsakega bi moral biti da sluzba dela zanj, ne da on dela za sluzbo. Potem se enkrat zbudis pri 40ih in ugotovis, da razen kupa denarja, avtov in nepremicnin nimas nic cesar bi se spomminjal.


Se strinajm 3k€ je super plača v Sloveniji. Samo 2x več je še vedno 2x več.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

dvojka ::

Tko kt pravi Invictus, če delaš za tuje podjetje pa tudi, če delaš 100% je zelo mala verjetnost, da te bodo gnjavili. Firma v DE je pravzaprav težila samo freelancerjem iz DE, če so delali 100% samo zanje in so potem iskali razne obvode. Medtem ko freelancerjem izven DE ni težila popolnoma nič, če so delali 100% samo za njih.

Freelancing je zame precej bolš kot pa je bila pred tem zaposlitev. Dela imam preveč in si ga sam odmerjam. Dopusta si vzamem x2 kot sem si ga, ko sem bil zaposlen. Odkar je korona sem full time od doma. Pravzaprav delam kot freelancer precej manj kot prej zaposlen. Je pa res da moraš znat kdaj jezik obrnit pa vprašat za kakšen projekt. Ni to za vsakega ampak se splača (5x več ob vseh ugodnostih sploh ni slabo)

user4683 ::

Ne poznam cloveka, ki bi mu bil cilj 8h/dan delati za hobije nekoga drugega. Nimas svojih hobijev/druzine, ki bi jim rajsi namenil teh extra 8h/dan, ce bi lahko? :)

Niti ne poznam cloveka, ki bi, za mogoce 20% vec dela, kot na isto odgovorni poziciji v Sloveniji, odpovedal 2-4x visjemu zaluzku. Razen ce se boji, da v bistvu ni dovolj sposoben za delo, ki ga opravlja. In ne, za tako dobre zasluzke ne rabis delati 3x vec kot ocitno mnogi mislite.

111111111111 ::

Cupakabra123 je izjavil:


Ne vem zakaj se vam vse vrti okoli denarja. :) Ze 3k je vec kot super placa. Me zanima kaj delate z vsem tem denarjem. Ali sem pa samo jaz cuden, ker me v 5ih letih denar se ni pokvaril pa si ravno tako privoscim stvari kot vsak. Ko pa gledam forume pa vsi samo denar, denar in denar omenjajo. Kaj pa stevilo dni dopusta, fleksibilnost, delo od doma, dodatki, druzenje, free time. Ni vse samo sluzba. Cilj vsakega bi moral biti da sluzba dela zanj, ne da on dela za sluzbo. Potem se enkrat zbudis pri 40ih in ugotovis, da razen kupa denarja, avtov in nepremicnin nimas nic cesar bi se spomminjal.

Kje pa piše, da je koga pokvaril denar? Invictus je 2 meseca na leto fraj ali več odvisno od prihodka. Tudi pri dnevnem delu se večkrat ne pretegne.

Zakaj točno bi se prodal za manj?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Ashrack ::

Vsi ki pravite da ste zadovoljni z 2500 neto place pri slovenskih delodajalcih, ker delate samo od 7-15h naj Vam povem da ste ene ovce.
Kot je @dvojka, ze omenil, delas veliko manj casa za vec denarja.
Primer:
5k place za 4h dela na delovni dan je win win. Seveda lahko vec delas in dobis vec denarja.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Invictus ::

Cupakabra123 je izjavil:


Cisto iz firbca me zanima s cim se ukvarjas v sluzbi, da ti placujejo take zneske. Me zanima kaksen software bi developerju placeval tako placo in se vedno bil uspesen. Ce gre za nek startup, kjer so dobili ogromno zacetno investicijo in jo porabijo v enem letu potem pa startup propade, me ne zanima. Zanima me ali je podjetje stabilno. Vbistvu lahko poves ime podjetja, itak ni to nobena skrivnost.

Sem že vse tukaj povedal. Večkrat...

Nekaj ljudi tudi spravil v ta biznis... Nekateri niso hoteli in še vedno nočejo, zraven pa jamrajo zaradi keša...

Cona udobja je hudič. Nihče noče ven.

Kaj manjka dobro plačanemu startupu? Če imaš enoletno pogodbo in vidiš, da ne bo nič, potem iščeš nekaj novega. V enem letu zaslužiš za 5 let. Si lahko vzameš 4 leta fraj... V enem letu brez problemov najdeš nekaj novega, če nisi ravno šalabajzer... cene freelancerjev so 400+ EUR/dan v nemčiji, 100% remote. Po novem tudi v Nemčiji >:D. So pogruntali, da drugače ne bo šlo, čeprav so se blazno trudili :)).

Stabilnost podjetja, sploh slovenskega, ki dela za javni sektor (75% IT podjetij), je precenjena. Zamenja se politika in odletiš kot knof od gat. Tvoj software zamenjajo. Kaj boš pol?!?!?! Sploh, če je nek custom software, pa te zamenjajo z enim vendorskim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cupakabra123 ::

111111111111 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:


Ne vem zakaj se vam vse vrti okoli denarja. :) Ze 3k je vec kot super placa. Me zanima kaj delate z vsem tem denarjem. Ali sem pa samo jaz cuden, ker me v 5ih letih denar se ni pokvaril pa si ravno tako privoscim stvari kot vsak. Ko pa gledam forume pa vsi samo denar, denar in denar omenjajo. Kaj pa stevilo dni dopusta, fleksibilnost, delo od doma, dodatki, druzenje, free time. Ni vse samo sluzba. Cilj vsakega bi moral biti da sluzba dela zanj, ne da on dela za sluzbo. Potem se enkrat zbudis pri 40ih in ugotovis, da razen kupa denarja, avtov in nepremicnin nimas nic cesar bi se spomminjal.

Kje pa piše, da je koga pokvaril denar? Invictus je 2 meseca na leto fraj ali več odvisno od prihodka. Tudi pri dnevnem delu se večkrat ne pretegne.

Zakaj točno bi se prodal za manj?

Jaz bi imel zelo slab filing delati za tak denar in potem gledati v zrak. Moje mnenje.

Invictus ::

Cupakabra123 je izjavil:


Ne vem zakaj se vam vse vrti okoli denarja. :) Ze 3k je vec kot super placa. Me zanima kaj delate z vsem tem denarjem. Ali sem pa samo jaz cuden, ker me v 5ih letih denar se ni pokvaril pa si ravno tako privoscim stvari kot vsak. Ko pa gledam forume pa vsi samo denar, denar in denar omenjajo. Kaj pa stevilo dni dopusta, fleksibilnost, delo od doma, dodatki, druzenje, free time. Ni vse samo sluzba. Cilj vsakega bi moral biti da sluzba dela zanj, ne da on dela za sluzbo. Potem se enkrat zbudis pri 40ih in ugotovis, da razen kupa denarja, avtov in nepremicnin nimas nic cesar bi se spomminjal.

Zato, ker denar vseeno nekdo služi...

Ti delaš za 3600 bruto, lastnik firme te pa preprodaja naprej za 15k. Takemu rečeš fuck off in greš delat nekam za 8-10k. Delal v Hermes Softlab za 1000 USD takrat, zvedel, da nas prodajajo naprej za 8k. Ajde, recimo da imajo z mano 1k stroška na mesec, sam da pobašeš 75% denarja kot lastnik ?!?!?!?

Denar ni problem, čas je.

- Zakaj bi se jebal za nov avto 5 let da ga odplačam, če ga lahko zaslužim v 2 mesecih?
- Zakaj bi za bajto delal 30 let, če jo imaš lahko v 2,3?
- Zakaj bi varčeval 1 leto za novo kolo, če je pa to tedenska tarifa?
- Nakup potapljaške opreme zna biti ostanek po 2 mesečnih plačah. Tukaj je pa tedenska tarifa.
- A svojim otrokom nočeš nič privoščiti in jim nič pustiti?

Pa še kak razlog bi se lahko našel.

Gre se samo za čimboljši izkoristek mojega delovnega časa. Če delam 8 ur, naj bo fajn plačano.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cupakabra123 ::

Ashrack je izjavil:

Vsi ki pravite da ste zadovoljni z 2500 neto place pri slovenskih delodajalcih, ker delate samo od 7-15h naj Vam povem da ste ene ovce.
Kot je @dvojka, ze omenil, delas veliko manj casa za vec denarja.
Primer:
5k place za 4h dela na delovni dan je win win. Seveda lahko vec delas in dobis vec denarja.

Ne vem zakaj so potrebne zalitve? Ce vam to pase se drzite tega, ce pa nam pase 7-15 pa tudi prav. Ali so to samo neki interni kompleksi, ki jih je treba resevati po forumih?

Invictus ::

Cupakabra123 je izjavil:


Jaz bi imel zelo slab filing delati za tak denar in potem gledati v zrak. Moje mnenje.

Lastnik podjetja, kjer delaš za malo denarja, pa si nima problema kupit nove jadrnice, ki si jo ti prislužil. In si potem celo upa jamrat, ker je kupil samo 40 čevljsko, ne 50...

Grow up ;).

Cupakabra123 je izjavil:


Ali so to samo neki interni kompleksi, ki jih je treba resevati po forumih?

Velja to za vse udeležence tukaj...

Ni pa freelancerstvo za vsakogar. In zahteva malo žrtve v familiji, saj je včasih treba spokat kufre in iti za par dni v tujino. Ali celo večkrat mesečno... AMpak korona trenutno freelancerstvu blazno pomaga :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Cupakabra123 ::

Invictus je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:


Jaz bi imel zelo slab filing delati za tak denar in potem gledati v zrak. Moje mnenje.

Lastnik podjetja, kjer delaš za malo denarja, pa si nima problema kupit nove jadrnice, ki si jo ti prislužil. In si potem celo upa jamrat, ker je kupil samo 40 čevljsko, ne 50...

Grow up ;).


Meni se 3600 eur ne zdi malo denarja plus taka mentaliteta se mi slisi snobovska. Kot sem rekel ze veckrat. Ce vam to pase super, vam privoscim. Upam samo, da je vse kar pisete resnicno in ste zadovoljni s tem :)

111111111111 ::

Cupakabra123 je izjavil:


Jaz bi imel zelo slab filing delati za tak denar in potem gledati v zrak. Moje mnenje.

Napaka. DElaš na projektu, če se držiš rokov, lahko vmes gledaš v zrak kolikor hočeš. Oceniš napor, konkurenca je dražja in če se projekt lepše spelje, zakaj bi imel slabo vest?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Cupakabra123 ::

No se nihce od vas ni zaupal kje in kaj dela. Ne vem zakaj je to skrivnost?

klemenSLO ::

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

hruske ::

Invictus je izjavil:

Ashrack je izjavil:

Smurf je izjavil:

Erm.. tudi, ce delas za tujo firmo ti FURS lahko ugotovi elemente delovnega razmerja.

Delas za tujo firmo, ki nima v SLO podruznice, potemtakem nimas vseh potrebnih elementov delovnega razmerja. Ergo nisi v prekrsku, cetudi imas pri tej firmi vec kot 80 % zasluzka.
Tako da, le kako pa lahko FURS to naredi?

Tako, da te nezakonito kaznuje, potem se pa ti jebi po sodiščih...

A potem bi morali tudi za vsak d.o.o, ki ima pogodbo s tujci, obravnavati, kot da so tam zaposleni ?!?!?!?! A veste koliko višji prispevki bodo priški ven, ko bodo obračunani na ure in tarife podjetja ?!?!?!


So bili primeri, prav v Sloveniji, ko je več ljudi preko s.p. delalo pri tujem delodajalcu, imeli so celo skupno pisarno. Takim FURS lahko naloži ustanovitev lokalne podružnice in tudi odredi plačilo davkov.

Ja, lahko greš na sodišče, se je pa potrebno zavedat, da pritožba zoper davčno odločbo ne zadrži izvršitve. V vsakem primeru najprej plačaš, potem pa vidiš kaka bo sodba.
Rad imam tole državico. <3

Cupakabra123 ::

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D

maticb492 ::

Cupakabra123 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D


Ja, tiste cifre 100k letno so za dev leade ali kakšne specifike, mogoče SAP? Drugače so cifre manjše oz. na oko bi rekel da nek junior lahko dobi v DE/UK/USA toliko kot pri nas dobro plačan senior (bruto = bruto)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

FTad ::

maticb492 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D


Ja, tiste cifre 100k letno so za dev leade ali kakšne specifike, mogoče SAP? Drugače so cifre manjše oz. na oko bi rekel da nek junior lahko dobi v DE/UK/USA toliko kot pri nas dobro plačan senior (bruto = bruto)


Sem SAP programer v Avstriji. Moja placa je visja od marsikaterega senior deva v drugem prog. jeziku.

amacar ::

Cupakabra123 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D

Ti dam hint, crypto firme plačajo zelo dobro (pa delo niti ne rabi biti crypto specific => veliko plačajo tudi za frontend), poleg tega pa so pobrale ogromno kadra, tako da so tudi ostale firme morale zvišati postavke. Poleti sem dobil toliko ponudb za 100k+ preko linkedina, da sem preprosto moral zamenjati službo, saj so mi naboostali ego, da sem res toliko vreden, čeprav se sam (6 let izkušenj) ne bi upal prijaviti za takšno cifro. Delam pa 9-16.00, brez pisanja ur, ni micro managiranja, unlimited PTO, 10+% bonus letne plače, precej lepa cifra predkupne pravice do delnic, zaradi varnosti pošljejo svoje naprave, tako da niti tega ne rabiš sam kupit, sicer pa 5k za laptop niti ni nek strošek. Pa še to, ker smo v različnih časovnih pasovih je še boljše, ker načeloma nimamo sestankov (razen 1x mesečno za cel oddelek in 2x mesečno za cel pododdelek), je komunikacija bolj async in se odgovor nekako pričakuje v roku 24ur, nikakor pa, da si ves čas online.

Cupakabra123 ::

FTad je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D


Ja, tiste cifre 100k letno so za dev leade ali kakšne specifike, mogoče SAP? Drugače so cifre manjše oz. na oko bi rekel da nek junior lahko dobi v DE/UK/USA toliko kot pri nas dobro plačan senior (bruto = bruto)


Sem SAP programer v Avstriji. Moja placa je visja od marsikaterega senior deva v drugem prog. jeziku.

Verjamem, ker delati s SAP-om noce vsak. Mi lahko verjames, ker sem rejectal job offer, ker se nocem cele dneve stresirati z njihovim buggy sistemom.

FTad ::

Cupakabra123 je izjavil:

FTad je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D


Ja, tiste cifre 100k letno so za dev leade ali kakšne specifike, mogoče SAP? Drugače so cifre manjše oz. na oko bi rekel da nek junior lahko dobi v DE/UK/USA toliko kot pri nas dobro plačan senior (bruto = bruto)


Sem SAP programer v Avstriji. Moja placa je visja od marsikaterega senior deva v drugem prog. jeziku.

Verjamem, ker delati s SAP-om noce vsak. Mi lahko verjames, ker sem rejectal job offer, ker se nocem cele dneve stresirati z njihovim buggy sistemom.


Kaj tocno je tako buggy v SAP-u? Legacy koda je sicer grdo napisana, ampak zadeve delajo. Vec ali manj je customizing in enhancement obstojece kode ali pa pac pises custom programe.

amacar je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D

Ti dam hint, crypto firme plačajo zelo dobro (pa delo niti ne rabi biti crypto specific => veliko plačajo tudi za frontend), poleg tega pa so pobrale ogromno kadra, tako da so tudi ostale firme morale zvišati postavke. Poleti sem dobil toliko ponudb za 100k+ preko linkedina, da sem preprosto moral zamenjati službo, saj so mi naboostali ego, da sem res toliko vreden, čeprav se sam (6 let izkušenj) ne bi upal prijaviti za takšno cifro. Delam pa 9-16.00, brez pisanja ur, ni micro managiranja, unlimited PTO, 10+% bonus letne plače, precej lepa cifra predkupne pravice do delnic, zaradi varnosti pošljejo svoje naprave, tako da niti tega ne rabiš sam kupit, sicer pa 5k za laptop niti ni nek strošek. Pa še to, ker smo v različnih časovnih pasovih je še boljše, ker načeloma nimamo sestankov (razen 1x mesečno za cel oddelek in 2x mesečno za cel pododdelek), je komunikacija bolj async in se odgovor nekako pričakuje v roku 24ur, nikakor pa, da si ves čas online.


To potem delas preko sp-ja za tujo firmo? Ali si se selil in delas on-site?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Invictus ::

Za določen vendor software se težko najde folk. Zato so take tarife. SAP je tukaj ekstremen, čeprav ne več...

Pol so tu še firme, kot so IBM, Oracle, Microsoft, HP, skratka vsak večji vendor, ki ima veliko bazo poslovnih uporabnikov. Za marsikatero firmo sploh nisi slišal, pa je v tujini blazno popularna in tarife niso slabe... Pa to niso lead pozicije (bil 1x, pa ne bom več), ampak si SME (Subject Matter Expert). Rabijo nekoga, ki se ne bo preveč lovil s softwarom in bo znal kaj sam popraviti, predlagati, in preprosto narediti...

Zavrniti SAP službo, to razumem, zavrniti SAP freelancerstvo je mal (težko najdem danes snežinkicam primeren izraz :D). Boli te k****, če je software zanič. Narediš svoje, če zajebava software, se pritožiš višje, pa naj uredijo, ali dajo tebi urediti... Saj vse plačajo... Vse v v rok dobro plačane službe.

Ampak za to je treba mentaliteto spremeniti...

Ko bi vedel, kake tarife veliki zaračunavajo strankam, in koliko dobi inženir, se ne bi šel tukaj neke lažne morale...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

amacar ::

FTad je izjavil:


amacar je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D

Ti dam hint, crypto firme plačajo zelo dobro (pa delo niti ne rabi biti crypto specific => veliko plačajo tudi za frontend), poleg tega pa so pobrale ogromno kadra, tako da so tudi ostale firme morale zvišati postavke. Poleti sem dobil toliko ponudb za 100k+ preko linkedina, da sem preprosto moral zamenjati službo, saj so mi naboostali ego, da sem res toliko vreden, čeprav se sam (6 let izkušenj) ne bi upal prijaviti za takšno cifro. Delam pa 9-16.00, brez pisanja ur, ni micro managiranja, unlimited PTO, 10+% bonus letne plače, precej lepa cifra predkupne pravice do delnic, zaradi varnosti pošljejo svoje naprave, tako da niti tega ne rabiš sam kupit, sicer pa 5k za laptop niti ni nek strošek. Pa še to, ker smo v različnih časovnih pasovih je še boljše, ker načeloma nimamo sestankov (razen 1x mesečno za cel oddelek in 2x mesečno za cel pododdelek), je komunikacija bolj async in se odgovor nekako pričakuje v roku 24ur, nikakor pa, da si ves čas online.


To potem delas preko sp-ja za tujo firmo? Ali si se selil in delas on-site?

Preko s.p. kot external collaborator, delo je samo remote, tako da delam iz slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

6bt9hmDwY ::

Zanimivo, človek se kar malo zamisli, ko to bere...

Vem, da nekateri sicer ure 'pišejo', da obstaja obračunska osnova za račune, mislim pa, da redko deluje 'N x 8 ur'...

Mikromenedžeriranje (dnevno preverjanje napredka) je menda samo, ko se kaj zelo mudi in so zaostanki zelo dragi, ko izvajalec prestane 'ognjeni krst' pa se pressure precej zniža in strokovni image naraste, tudi po vertikali.

Tako mi je bilo povedano, da se ne bo kdo ogroženega počutil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

dvojka ::

Trenutno je na trgu toliko globalnega povpraševanja po kadru, da se dokaj enostavno najde dobro plačano redno službo ali freelance pozicijo, za katero se ne rabiš ravno pretegnit (eni bolj eni manj), če sistem poznaš. Vsak naj se odloči sam. Dobro je tudi, da je kader, ki je pripaden saj le tako firme lahko obstajajo. Zdaj če jih lastnik podplača ali ne je stvar med delodajalcem in zaposlenim. Če karkoli v tem razmerj ne ustreza, se delodajalca zamenja. Hoče pa res večina "stabilno" službo od 7-15 in so za to pripravljeni potrpeti marsikaj.

111111111111 ::

Cupakabra123 je izjavil:

No se nihce od vas ni zaupal kje in kaj dela. Ne vem zakaj je to skrivnost?

He, he, he... Delam v precej specifični branži, tako da če ti napišem točno podjetje, je isto kot bi napisal ime in priimek. To pa ni namen, tegale profila. :)

Sem pa že 5 let redno zaposlen v Sloveniji. Sem pa prej delal kot freelancer, predvsem kot networking/Cisco expert. Takih številk mi še ni uspelo doseči kot Invictusu, sem prej odnehal in premalo delal za tujino.

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

Kaj pa networking, infrastructure arhitect, SQL expert, itd...

Cupakabra123 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Pomoje je naveč freelancerjev programerjev? Morda kak SAP konzultant?

To ze, sej smo v taki skupini. Mene bolj zanima specificno kaksno delo se opravlja za tak denar. Kot firma verjetno ne bos placeval nekega freelance juniorja 100k letno, da ti bo code monkey. Ali pac? :D

Dajte si dopovedat da računalništvo ni samo programiranje.

Programerski:
PCL programiranje
AI
Kriptografija
Blockchain

Delno programerski: Data analyist, scybersecurity...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

dvojka ::

Mogoče je v samem programiranju v povprečju še najmanj denarja.

6bt9hmDwY ::

dvojka je izjavil:

Trenutno je na trgu toliko globalnega povpraševanja po kadru, da se dokaj enostavno najde dobro plačano redno službo ali freelance pozicijo, za katero se ne rabiš ravno pretegnit (eni bolj eni manj), če sistem poznaš. Vsak naj se odloči sam. Dobro je tudi, da je kader, ki je pripaden saj le tako firme lahko obstajajo. Zdaj če jih lastnik podplača ali ne je stvar med delodajalcem in zaposlenim. Če karkoli v tem razmerj ne ustreza, se delodajalca zamenja. Hoče pa res večina "stabilno" službo od 7-15 in so za to pripravljeni potrpeti marsikaj.

Menda, ni slabo zmenjeno, niti glede tega, čemur se tukaj čudi. Bo pa potrebno pogledati malo dlje, do Münchena, recimo, menda zaposlitev ni prioriteta, pravi oni znanec. Zdaj ima ravno sestanek, baje.

Invictus ::

dvojka je izjavil:

Mogoče je v samem programiranju v povprečju še najmanj denarja.

Programiranje je samo orodje. Osnova. Kucanje kode pač ni nekaj kar bi bilo dobro plačano...

V tujini se najbolj ceni poznavanje področja, ker orodij se boš že navadil, naučiti te pa procesov pa ni preprosto...

V Sloveniji pa se misli, da moraš biti vedno arhitekt, lead inženir, skratka nek vodstevni kader za freelancanje.

Take redko rabijo, ker imajo svoje, ki poznajo podjetje/stranko. Freelancerje najamejo, da naredijo tisto, kar so si oni zamislili. Kaka ideja še pade na plodna tla, če je bil res kak hud zajeb, drugače pač ne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

srus ::

dvojka je izjavil:

Trenutno je na trgu toliko globalnega povpraševanja po kadru, da se dokaj enostavno najde dobro plačano redno službo ali freelance pozicijo, za katero se ne rabiš ravno pretegnit (eni bolj eni manj), če sistem poznaš. Vsak naj se odloči sam. Dobro je tudi, da je kader, ki je pripaden saj le tako firme lahko obstajajo. Zdaj če jih lastnik podplača ali ne je stvar med delodajalcem in zaposlenim. Če karkoli v tem razmerj ne ustreza, se delodajalca zamenja. Hoče pa res večina "stabilno" službo od 7-15 in so za to pripravljeni potrpeti marsikaj.


Se strinjam, trenutno so v našem poslu leta debelih krav, situacija na trgu dela pri nas in v tujini me spominja na tisto noro obdobje pred dot-gone propadom v letu 2002. Torej uživajmo, dokler lahko.

tomazic89 ::

srus je izjavil:

Se strinjam, trenutno so v našem poslu leta debelih krav, situacija na trgu dela pri nas in v tujini me spominja na tisto noro obdobje pred dot-gone propadom v letu 2002. Torej uživajmo, dokler lahko.

Tole zagotovo drzi, druga stvar pa je, da se staramo. Mladine ni vec po forumih mi tule pa imamo 5, 10 in vec let izkusenj. Kdor z 10 leti izkusenj ni sposoben dobiti 5k je ali len ali pa v comfort zone-u.

Blinder ::

Vi ste nori, kake stevilke mecete ven.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

maticb492 ::

Blinder je izjavil:

Vi ste nori, kake stevilke mecete ven.


Zakaj?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Tody ::

Jaz temu ne verjamem. Razna natolcevanja da mal pokucas mal pojambras in evo 5k redne plače! Lahko pa poveste za katero firmo delate in kaj delate... Ampak se bojim da bo takih bore malo.

pegasus ::

5k neto ni nič posebnega, redna plača, medvladni inštitut.

maticb492 ::

Tody je izjavil:

Jaz temu ne verjamem. Razna natolcevanja da mal pokucas mal pojambras in evo 5k redne plače! Lahko pa poveste za katero firmo delate in kaj delate... Ampak se bojim da bo takih bore malo.



Jaz imam normalno redno službo + popoldanca, plače načeloma nočem in niti po pogodbi ne smem povedati, pa še vem da je veliko sodelavcev in tudi vodilni na slo-techu. Je korektna plača za delo, ki se zaključi ob 4ih in sem skoraj brez nadur, mislim da sem letos 4 nadure naredil, tako da nimam pripomb. Zaenkrat imam tako, nekako cona udobja, "plačajo" mi davek, zdravtsveno in pokojninsko, karkoli delam na popoldancu je pa praktično čisti zaslužek.

Na popoldancu, delam seveda za višje urne postavke freelancing predvsem za tujino, imam tudi pavšalno pogodbo za eno malo večjo spletno trgovino, katero sem naredil par let nazaj, kjer sem jim načeloma na voljo kadarkoli če gre kaj narobe, tako da računam mesečno tudi če nič ne delam za njih tisti mesec. Poleg tega še kripto, mining in pa najemnina, ker sem kupil letos še eno stanovanje. Dela je pa toliko, in imam par stikov v tujini in doma, da moram zavračati delo, ker ne sfolgam več kot že delam.
Je pa to zaenkrat tako da mi takšno delo paše, in dopusta si od SPja ne vzamem velikokrat, ker ga ne rabim. Kak dan si mogoče vzamem da cel dan igrice igram, in pa ko grem na morje sem načeloma 100% off, razen če je res res nujno, do zdaj me še niso motili, ko sem vnaprej povedal da me ne bo. Drugače pa delam vsak dan, tudi vikende, ampak ne delam 8 ur med vikendi, malo tu pa tam če sem doma in ne greva s punco nikamor. Delovnih izkušenj mam pa skupaj z študentskim delom skoraj 5 let.

Nimam vsak mesec enako visokih dohodkov, s tem da dobivam zraven še nekaj kripto in najemnine, kar ni ravno korektno štet, ampak nočem ravno celoten breakdown javno napisat. Recimo pa tako da mi res nič ne manjka, v zadnjih 2 letih sem si uresničil vse želje v nekih mejah normale (nimam novega porscheja).
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Tody ::

Se vidi da govorimo o jabolkah in hruškah. Mladina niti ne ve koliko časa more delat. Ni naredil nobene nadure a dela cele vikende... Če imas dve sluzbe in se oddajas nepremičnine in dobis ven 5k potem nimas bog ve kake place kajne? To ali si ti in tvoja punca srečna pa kje drugje...
««
268 / 358
»»