» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
246 / 357
»»

link_up ::

Ni tezko. Embedded ali ?
In and Out

Klemen13 ::

Trenutno delam v podjetju, kjer razvijam razne strategije za tradanje, tako da bi raje ostal na tem podrocju, vendar to zna bit kar tezko za najt remote... Sem pa tudi embedded delal slabo leto, tako da bi tudi to slo skozi...

Smurf ::

Pa bi nujno rad delal 100% remote?

Klemen13 ::

Ni nujno, nekje vsaj polovico dni v mesecu v Sloveniji recimo.

link_up ::

Mah te stvari seveda lahko pocnes remote, ampak ni tako fino. :) Je kraj sedeza pomemben? Predlagam ali seveda Lj ali Mb. Kolikor vem se v Mb IoT scena precej odpira in iscejo dobre razvijalce z znanjem c-ja. Imam pa obcutek, da za tvoje podrocje pri nas raje posegajo po javi. :)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Smurf ::

Klemen13 je izjavil:

Ni nujno, nekje vsaj polovico dni v mesecu v Sloveniji recimo.

Na hitro par predlogov, poglej si Cosylab, Dewesoft, LxNav, Plume Design, Elaphe, ...

tomaz_1980 ::

Članek iz današnjih Financ:

Zaradi nizkih plač ima fakulteta težave s kadri

Pomanjkanje vpisnih mest pa ni pa edina težava na FRI. Težave imajo tudi, ker asistentov in raziskovalcev ne morejo bolje plačati. »Denimo, naši raziskovalci so magistri računalništva. Njihova začetna neto plača je tisoč evrov, podjetja jim lahko ponudijo dvakrat več. Zato imamo pri tem kadru 20- do 25-odstotno fluktuacijo. Za naše magistre računalništva velja, da lahko pokličejo v katerokoli podjetje v IKT-panogi in vsaj 95 odstotkov jih bo takoj dobilo službo, njihove začetne plače pa bodo lahko tudi 2.500 evrov neto,« pove Mojca Ciglarič.

https://izvozniki.finance.si/8958329/Na...

Kako realno se vam zdi, da zvež bolonjski magistrant FRI-ja z nekaj delovnimi izkušnjami takoj dobi 2.000 do 2.500 evrov neto?

TheBlueOne ::

Bruto ja, neto maloverjetno, ce je govora o placi zacetnika. Je pa napisala "pa bodo lahko tudi 2.500 evrov neto,".

Ce koncas AGRFT si lahko tudi takoj milionar, ce te vzame direktno Holiwood.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Za naše magistre računalništva velja, da lahko pokličejo v katerokoli podjetje v IKT-panogi in vsaj 95 odstotkov jih bo takoj dobilo službo, njihove začetne plače pa bodo lahko tudi 2.500 evrov neto

Haha to bo to.:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

Mimogrede trenutno se na Celtri isce pozicija Director of Engineering, ponujena placa je 6000-6500 bruto (oglas je tudi na s-tju). Omenim za tiste, ki "ne verjamejo" da obstajajo sluzbe tudi v tem placilnem razponu.

OracleDev ::

TheBlueOne je izjavil:

Bruto ja, neto maloverjetno, ce je govora o placi zacetnika. Je pa napisala "pa bodo lahko tudi 2.500 evrov neto,".

Ce koncas AGRFT si lahko tudi takoj milionar, ce te vzame direktno Holiwood.

Govori tudi o magistrih računalništva in njihovih začetnih plačah pri X podjetjih, ne o začetnih plačah na splošno.

TheBlueOne ::

Ampak tudi morda nehote pokaze realno sliko, poleg tega, da dela reklamo.

Denimo, naši raziskovalci so magistri računalništva. Njihova začetna neto plača je tisoč evrov, podjetja jim lahko ponudijo dvakrat več. Zato imamo pri tem kadru 20- do 25-odstotno fluktuacijo.


- Pri njih imajo neto 1000. (dejstvo)
- Podjetja lahko ponudijo dvakratnik (verjetnost, ni nujno)
- Fluktuacija do 25% (dejstvo) ampak je tako skoraj povsod v tehniki, torej so place pri njih priblizno konkurencne

Iz tega kar je povedala sklepam, da je maloverjetno, da bos dobil veliko vec, kot ponujajo oni. Ce bi bila standardna placa v podjetjih takoj dvakratnik in veliko pomanjkanje, potem bi verjetno imela 90% fluktuacijo, oziroma ti povej, zakaj ostajajo pri njej.

Smurf ::

Vecina magistrov racunalnistva ostaja na faksih zaradi tega, ker delajo doktorat ne zarad tega, ker bi bila placa "priblizno enaka".

TheBlueOne ::

Potem pa ona navaja napacen razlog. Ce ni res kar pravi, potem lahko tudi place, ki jih predvideva postavim pod vprasaj.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Smurf je izjavil:

Mimogrede trenutno se na Celtri isce pozicija Director of Engineering, ponujena placa je 6000-6500 bruto (oglas je tudi na s-tju). Omenim za tiste, ki "ne verjamejo" da obstajajo sluzbe tudi v tem placilnem razponu.

Mediana je 2-2.5k bruto. Po anketi.
Imaš pa enih do 5% folka z 2500neto.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Po kateri anketi? Je sigurno zavzela velik spekter teh ljudi ali samo tiste, ki so morda bolj aktivni in jih najdes tudi po forumih. :)

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

TheBlueOne je izjavil:

Po kateri anketi?

https://medium.com/@mihec.susnik/plače-...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Ja sem takoj imel dvome, ne samo enega, kar se tice tocnosti ankete, kar avtor tudi tu in tam sam priznava.

To pomeni, da so vsi rezultati pristranski, kar zna predvsem vplivati na podatke o plačah, saj je v Ljubljani in njeni okolici povprečna plača višja kot v drugih regijah.


Zmoti me tudi, da je 13% programerjev nad 4000€, to mi ne disi po realnosti. 43% poklicno programira manj kot eno leto...

Vazelin ::

Sigurno je kar nekaj spletnih trolov izpolnilo anketo ali dodalo 20%+:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Glede na to, da jih 15% zasluzi nad 5kEUR/mesec, 43% programira manj kot eno leto itn. se mi stevilka v povprecju ne zdi realna. Bolj kot ne samo lj. Ze samo, ker je polovica v LJ lahko odbijes min 10%.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Zmoti me tudi, da je 13% programerjev nad 4000€, to mi ne disi po realnosti. 43% poklicno programira manj kot eno leto...

Si malce povrsno pogledal anketo a ne? Preveri se enkrat %.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Zmoti me tudi, da je 13% programerjev nad 4000€, to mi ne disi po realnosti. 43% poklicno programira manj kot eno leto...

Si malce povrsno pogledal anketo a ne? Preveri se enkrat %.


Res je. Za studente je bil tel koliko casa poklicno programiras. To zadeve kar spremeni... Ko gledam izkusnje zna biti kar realno ja.

thramos ::

Smurf je izjavil:

Mimogrede trenutno se na Celtri isce pozicija Director of Engineering, ponujena placa je 6000-6500 bruto (oglas je tudi na s-tju). Omenim za tiste, ki "ne verjamejo" da obstajajo sluzbe tudi v tem placilnem razponu.


Ponavadi se v tem kontekstu omenjajo službe in plače za razvijalce, ne pa "Director of Engineering". Pa pomoje dobro veš, koliko se plača takšen kader oziroma pozicijo in odgovornost le malo bolj severozahodno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

tony1 ::

Za tako pozicijo ponujajo precej premalo.

PrimoZ_ ::

Vazelin je izjavil:

Za naše magistre računalništva velja, da lahko pokličejo v katerokoli podjetje v IKT-panogi in vsaj 95 odstotkov jih bo takoj dobilo službo, njihove začetne plače pa bodo lahko tudi 2.500 evrov neto

Haha to bo to.:))


Nismo ti mi krivi, če si luzer in misliš da je faks obrtniški tečaj za trenutno popularen JS framework.

Blinder ::

Naj meni Mojca zrihta job za 2000 € neto. 1000 da meni, preostalih 1000 pokazira ona v zep za posredovanje. Ne bo slo ane?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PrimoZ_ ::

Blinder je izjavil:

Naj meni Mojca zrihta job za 2000 € neto. 1000 da meni, preostalih 1000 pokazira ona v zep za posredovanje. Ne bo slo ane?


Diplomant FRI-ja ?
Imaš kaj za pokazat al samo nabijaš ?

Jaz sem začel za ~2200 bruto ko je še kriza grizla na polno.

Vazelin ::

Blinder je izjavil:

Naj meni Mojca zrihta job za 2000 EUR neto. 1000 da meni, preostalih 1000 pokazira ona v zep za posredovanje. Ne bo slo ane?

Ful dvomim da ona ve kake so plače privat če ni še prestopila praga fakultete:D

Primož: ne se duvat z diplomo fri. Ko si ti diplomiral je bila kakovost že zelo v podnu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

tony1 je izjavil:

Za tako pozicijo ponujajo precej premalo.

Razlozi.

nsa_ag3nt ::

Vazelin je izjavil:

Blinder je izjavil:

Naj meni Mojca zrihta job za 2000 EUR neto. 1000 da meni, preostalih 1000 pokazira ona v zep za posredovanje. Ne bo slo ane?

Ful dvomim da ona ve kake so plače privat če ni še prestopila praga fakultete:D

Primož: ne se duvat z diplomo fri. Ko si ti diplomiral je bila kakovost že zelo v podnu.

Potem diploma je pomembna ali ne ?
Vsake toliko obrnete ploščo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Blinder ::

PrimoZ_ je izjavil:

Blinder je izjavil:

Naj meni Mojca zrihta job za 2000 € neto. 1000 da meni, preostalih 1000 pokazira ona v zep za posredovanje. Ne bo slo ane?


Diplomant FRI-ja ?
Imaš kaj za pokazat al samo nabijaš ?


FRI diplomo imam za pokazat. Pa stiri leta izkusenj kot programer.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PrimoZ_ ::

Blinder je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Blinder je izjavil:

Naj meni Mojca zrihta job za 2000 € neto. 1000 da meni, preostalih 1000 pokazira ona v zep za posredovanje. Ne bo slo ane?


Diplomant FRI-ja ?
Imaš kaj za pokazat al samo nabijaš ?


FRI diplomo imam za pokazat. Pa stiri leta izkusenj kot programer.


Si že slabo izkoristil čas na faksu, da sedaj čakaš da ti mojca zrihta šiht za jurja neto.

PrimoZ_ ::

Vazelin je izjavil:

Blinder je izjavil:

Naj meni Mojca zrihta job za 2000 EUR neto. 1000 da meni, preostalih 1000 pokazira ona v zep za posredovanje. Ne bo slo ane?

Ful dvomim da ona ve kake so plače privat če ni še prestopila praga fakultete:D

Primož: ne se duvat z diplomo fri. Ko si ti diplomiral je bila kakovost že zelo v podnu.


Se ne duvam.
Vem pa da ti lahko FRI (in tudi drug) faks ogromno da, če si pripravljen tudi sam nekaj vložit v študij.
In to, da približno obiskuješ predavanja, ki jih potem nekaj na pol poslušaš in se za izpit učiš zadnje dni, to ni zadosti. Seveda tako lahko narediš faks, samo ne krivit faksa da nisi od tega odnesel nič.
Vem, ker danes ko gledam za nazaj, vidim da sem tudi sam precej slabo izkoristil prvi dve leti in bi lahko še bistveno več odnesel od faksa če bi se takoj resno lotil.

nsa_ag3nt ::

Blinder je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Blinder je izjavil:

Naj meni Mojca zrihta job za 2000 EUR neto. 1000 da meni, preostalih 1000 pokazira ona v zep za posredovanje. Ne bo slo ane?


Diplomant FRI-ja ?
Imaš kaj za pokazat al samo nabijaš ?


FRI diplomo imam za pokazat. Pa stiri leta izkusenj kot programer.

Katere programske jezike programiraš 4 leta, na kakšni stopnji znanja si ? V tem času je to pri 168 urah mesečno preko 8000 ur programiranja.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

kuall ::

Rekruterke so živahne zadnje dni. Skor vsak dan dobim vabila.

111111111111 ::

Prišla je pomlad. Na vrsti je selitev narodov, težave zaradi virusa. :D

tony1 ::

Dober argument za spogajati se za remote :)

TheBlueOne ::

tony1 je izjavil:

Dober argument za spogajati se za remote :)


Oz za bolnisko. Pri nas ce malo zakasljas nisi zazeljen na firmi. :)

Invictus ::

tony1 je izjavil:

Za tako pozicijo ponujajo precej premalo.

Niti ne. Na letni ravnio je to cirka 80.000 EUR, kar je tudi v nemčiji že precej spodobna plača za tako pozicijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tony1 ::

Pa saj to ni pozicija navadnega prašinarja, in tudi vodje ekipe ne. To je direktorska pozicija za, če ne gledamo skozi rožnata očala normiranega s.p.ja, neto 3300 eur :)

No, morda pa nihče več v tej temi ne dela za plačo? :)

TheBlueOne ::

tony1 je izjavil:

Pa saj to ni pozicija navadnega prašinarja, in tudi vodje ekipe ne. To je direktorska pozicija za, če ne gledamo skozi rožnata očala normiranega s.p.ja, neto 3300 eur :)

No, morda pa nihče več v tej temi ne dela za plačo? :)


Ce pise direktor, se ne pomeni, da je to to, kar si ti predstavljas kot direktor. Pri doticnem delovnem mestu bo tip/ca imel/a pod sabo vojsko zaposlenih, oziroma ce citiram iz oglasa:
Manage five eager DevOps engineers and coach them to reach their full potential


Tako, da placa je vec kot OK.

Vazelin ::

2500 eur plače za programerja iz faksa (po besedah une iz fakultete).
3300 eur plače za vodilno pozicijo?

Ne, ni dobro:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Tody ::

Kva ste tečni... Ponudba je na mizi... Če je to pod vašjo častjo jo spreglejte, če vas ponudba zanima pojdite na razgovor za pozicijo (itak jo ne boste dobil).

tony1 ::

Vazelin: Takšen je pač slovenski svet plač za redno zaposlitev.

BlueOne: O, jebenti. To je navaden šef ene pisarne ljudi. To je OK.

TheBlueOne ::

Ja, nasa generacija ime zelo rada super nazive. Pocasi bo cistilka manager cistoce, njen sef, morda treh cistilk, pa direktor za higieno.

@Tody, zakaj se teh zadev ne bi prediskutiralo? Zakaj mislis, da na Slo-techu ni primernih kandidatov? Kje so? Zakaj potem podjetje tu isce?

Zgodovina sprememb…

galu ::

Primerjave s tujino so (zopet) nesmiselne, čeprav gre za mednarodno podjetje.

V Nemčiji še friški iz faksa dobijo več (klik). V Švici je to ~povprečna plača. V SF si revež.
Tako to gre.

TheBlueOne ::

Raje glej bolj statisticno. Kar si nasel ne predstavlja tega, kar mi je poznano.

https://www.stepstone.de/gehalt/Require...

link_up ::

TheBlueOne je izjavil:

Ja, nasa generacija ime zelo rada super nazive. Pocasi bo cistilka manager cistoce, njen sef, morda treh cistilk, pa direktor za higieno.



To drzi...nazivi so postali popolnoma podebiljeni. Kar poglejte si kaksne imajo CEOji velikih firm na LinkedIn, aka Chief Servant ali Chief Idiot ali ne vem kaj se...

Placa za tako pozicijo ni premajhna oz. nizka. In ja, o tem govorim, ko recem da moras za jurja najmanj napredovat, drugace se ne splaca.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Vazelin ::

Vsak ki odpre s.p. si potem omasti linkedin profil s CEO:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Je verjetno fina blamaza na kaksnem razgovoru, ko opise svoje delo kot CEO. Vsak dan sem dobil narocilo od marketinskega podjetja, potem sem slike preoblikoval v PSju in jih jim poslal. Na koncu leta sem moral iti do racunovodje, da mi je za 50€ naredila zakljucni racun. :)
««
246 / 357
»»