» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
235 / 357
»»

scipascapa ::

vazelin: ne zakaj? tony1: kadra pa ni, ker ga ne izobrazijo, fri ne producira dovolj programerjev.

tony1 ::

In pa zato, ker so vsi že pobegnili v tujino.

akrk ::

scipascapa je izjavil:

vazelin: ne zakaj? tony1: kadra pa ni, ker ga ne izobrazijo, fri ne producira dovolj programerjev.


FRI producira več kot preveč kadra, je pa res, da ne prav dosti programerjev. Pa še večina šefkov bi rada le najboljše od najboljših in ta 1% se potem kar hitro porazgubi.

Mato989 ::

scipascapa je izjavil:

vazelin: ne zakaj? tony1: kadra pa ni, ker ga ne izobrazijo, fri ne producira dovolj programerjev.


Tako je... vsi bi imeli junior programerje ki skoraj vse znajo... noben pa ne bi juniora vzel pa ga še 3-6 mesecev učil in bi mel bolj lojalen kader... jamrajo pa da kadra ni, ko jih j.... pol =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

sej to je na vseh področjih, jaz gledam oglase, na katere pošiljam vloge, pa nič ne izberejo, potem odpišejo email o neizbiri. čez en teden pa ga ponovijo.....čas pa teče, vmes so brez delavca, vzameš enega k je blizu in ga naučiš.
big deal, kot da bi dajal 5k€ plače.....

Smurf ::

Mato989 je izjavil:


Tako je... vsi bi imeli junior programerje ki skoraj vse znajo... noben pa ne bi juniora vzel pa ga še 3-6 mesecev učil in bi mel bolj lojalen kader... jamrajo pa da kadra ni, ko jih j.... pol =)

Prakticno vse resne firme imajo ze studentsko prakso namenjeno prav temu. Kot programer res ni problema dobiti sluzbe tudi brez izkusenj.

Urbano#Desno ::

No ja...

Ljudje ki so se pri nas pojavili na razgovorih v zadnjem času dejasko niso znali nič in zaposliti takšnega je brezveze. Ko folk ne zna napisati funkcije ki najde max/min stevilo v neurejenem seznamu (prog. jezik niti ni pomemben), ko po 10 minutah ne najdejo odgovora na preprosto logično uganko, ki ne zahteva nobenega znanja programiranja / matematike zgolj sposobnost logičnega sklepanja. Potem ugotoviš da je podjetju bolje brez njih pa bi bila plača višja kot je spodnji interval ki ga ima napisanega Agiledrop v svojih oglasih. Poleg tega pa folk veselo laže v CV-jih kakšne izkušnje vse imajo tako da se preden jih vidiš resno vprašaš kako da jih še ni nihče rekrutiral. Ma ne vem a danes mladini nekdo vsetuje da je fino lagati v CV, ker jim bo to izboljšalo možnosti zaposlitve.

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Tako je... vsi bi imeli junior programerje ki skoraj vse znajo... noben pa ne bi juniora vzel pa ga še 3-6 mesecev učil in bi mel bolj lojalen kader... jamrajo pa da kadra ni, ko jih j.... pol =)

Prakticno vse resne firme imajo ze studentsko prakso namenjeno prav temu. Kot programer res ni problema dobiti sluzbe tudi brez izkusenj.


Nismo vsi več študenti pa bi lahko bili solidni web devsi če bi katera firma pripravljena bila vložit v nas 3-6 mesecev mentorstva in minimalca ali stotaka več... ob pogoju da bi potem bila "solidna plača" ker pač ob trenutnih šihtih nimamo ogromno časa da bi še aktivno web programirali in imamo povprečno znanje ki bi ga bilo treba dogradit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Urbano#Desno ::

Mato989 je izjavil:



Nismo vsi več študenti pa bi lahko bili solidni web devsi če bi katera firma pripravljena bila vložit v nas 3-6 mesecev mentorstva in minimalca ali stotaka več... ob pogoju da bi potem bila "solidna plača" ker pač ob trenutnih šihtih nimamo ogromno časa da bi še aktivno web programirali in imamo povprečno znanje ki bi ga bilo treba dogradit...


Mah se bo treba sprijaznit da ce v trenutnih razmerah ne najdete podjetja ki bi vas zaposlilo pac niste primerni za ta posel in vas vsi takoj pogruntajo da razmerje vlozek / riziko ni usrezen. Nic zato ziher imate kaksen drug talent samo odkriti ga morate. 😁

akrk ::

Urbano#Desno je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Nismo vsi več študenti pa bi lahko bili solidni web devsi če bi katera firma pripravljena bila vložit v nas 3-6 mesecev mentorstva in minimalca ali stotaka več... ob pogoju da bi potem bila "solidna plača" ker pač ob trenutnih šihtih nimamo ogromno časa da bi še aktivno web programirali in imamo povprečno znanje ki bi ga bilo treba dogradit...


Mah se bo treba sprijaznit da ce v trenutnih razmerah ne najdete podjetja ki bi vas zaposlilo pac niste primerni za ta posel in vas vsi takoj pogruntajo da razmerje vlozek / riziko ni usrezen. Nic zato ziher imate kaksen drug talent samo odkriti ga morate. 😁


Trenutne razmete niso ravno rožnate. Poglej zaposlitvene oglasnike predno se oglašaš.

Večina slo IT firm je pa tako greznica vodena s strani družboslovnega kadra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akrk ()

Invictus ::

Moja zadnja izkušnja...

Imel preko vez, znancev, pripravljenih kar nekaj razgovorov. V zadnjih 3 mesecih. Kaj se je zgodilo. Kljub vezam ni prišlo do razgovora, ker

- Šefu oddelka se ni ljubilo dogovoriti za sestanek z mano.
- Kadrovski se ni ljubilo, da bi me poklicala in organizirala razgovor.
- In to kljub temu, da so moji znanci na veliko težili in dali dobro besedo zame.

Zdaj grem nazaj v Njemačko, za začetek 1 mesec... :P. Ko jebe to slovensko sceno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Problem je, ker veliko firmam se ne ljubi vložit nič v kader oni bi najraje da nekdo pride in čez 2 dni začne delat 100% in prinaša vrhunski dobiček... tako to ne gre, sploh ko je pomanjkanje kadra... da bi pa vložili par mesecev v nekoga ki ni študent jim je pa že pretežko... pa bi marsikdo lahko bil zadovoljiv web dev ali sistemc če bi mu dali minimalca in mentorja 3 mesece...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pegasus ::

pegasus je izjavil:

https://bdtechtalks.com/2019/08/12/deep... ... Plače top AI ljudi problematično odstopajo od povprečja. Me zanima, kako se bo to končalo ...

Je kdo sploh prebral tole?

Mato989 ::

pegasus je izjavil:

pegasus je izjavil:

https://bdtechtalks.com/2019/08/12/deep... ... Plače top AI ljudi problematično odstopajo od povprečja. Me zanima, kako se bo to končalo ...

Je kdo sploh prebral tole?


Sem ja, pač ponudba vs povpraševanje za plače =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

secops ::

pegasus je izjavil:

pegasus je izjavil:

https://bdtechtalks.com/2019/08/12/deep... ... Plače top AI ljudi problematično odstopajo od povprečja. Me zanima, kako se bo to končalo ...

Je kdo sploh prebral tole?


Japs. Pri nas ni edina težava samo v ogromnih razlikah v plači, ampak tudi v odnosu do mlajših sodelavcev.

Vazelin ::

Tako kot povsod. Vsi bi imeli izkušen isposobljen kader, da začne kucat od prvega dne... kot povsod drugje:D

Verjetno kvoto juniorjev že frijevci odnesejo

Invictus: Mogu bi vedet, da smo pri nas bolj grčija ali crna gora kar se razgovorov poleti tiče. Hrm kader je tistih 3-4 tedne na morju sej veš to je to:))

Mi je pa čudno, da se ne zagrebejo za invictus level. A slučajno hočeš Munchensko plačo v Ljubljani?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

Mato989 je izjavil:


Nismo vsi več študenti pa bi lahko bili solidni web devsi če bi katera firma pripravljena bila vložit v nas 3-6 mesecev mentorstva in minimalca ali stotaka več... ob pogoju da bi potem bila "solidna plača" ker pač ob trenutnih šihtih nimamo ogromno časa da bi še aktivno web programirali in imamo povprečno znanje ki bi ga bilo treba dogradit...

Stvar verjetnostnega izracuna. Pri nekem 30 letniku brez izkusenj je v povprecju ROI manjsi kot recimo pri 20 letniku. Starejsi ko si, pocasneje se bos ucil.

Vazelin ::

20 letniki so tudi lažje vodljivi saj se jim zdi fino da jim nekdo plačuje za to, kar imajo eni za hobi.:D taki so idealni da jih potem delodajalec izmolze.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

secops je izjavil:


Japs. Pri nas ni edina težava samo v ogromnih razlikah v plači, ampak tudi v odnosu do mlajših sodelavcev.

Meni se zdi IT eno od podrocij, kjer mladi najhitreje napredujejo.

Vazelin je izjavil:

20 letniki so tudi lažje vodljivi saj se jim zdi fino da jim nekdo plačuje za to, kar imajo eni za hobi.:D taki so idealni da jih potem delodajalec izmolze.

Je res. Ampak glavni plus ni to, da se jih "izmolze", ampak predvsem nimajo "prtljage" slabih navad. Tako, da jih lazje naucis pravil dobrega programiranja, workflowa, etc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nismo vsi več študenti pa bi lahko bili solidni web devsi če bi katera firma pripravljena bila vložit v nas 3-6 mesecev mentorstva in minimalca ali stotaka več... ob pogoju da bi potem bila "solidna plača" ker pač ob trenutnih šihtih nimamo ogromno časa da bi še aktivno web programirali in imamo povprečno znanje ki bi ga bilo treba dogradit...

Stvar verjetnostnega izracuna. Pri nekem 30 letniku brez izkusenj je v povprecju ROI manjsi kot recimo pri 20 letniku. Starejsi ko si, pocasneje se bos ucil.


Ja, ampak nekaj je 30 letnik drugo pa 45 letnik ali celo 55 letnik... logično da bo enako zavzet 20 letnik boljši od mene, ampak 20 letnikov ni glih ogromno enako zavzetih, in glede na to da firme iščejo kader že nekaj mesecev nekatere tudi po leto ali 2-3 se vprašaš ali si želijo kadra ali si želijo samo iskat pa če bo, bo drugače pa izmozgat zaposlene...

Moj kolega je iskal električarja in ker ga ni našel, je vzel enega 32 letnega in se je pri njem tip učil 3 mesece s tem da je podpisal da če odide prej kot v 3 letih mora plačat to učenje v višini nekaj jurijev... zdaj že 4 leto skupaj odlično sodelujeta na vseh biznisih ki jih imata... tega bi pričakoval več od slo delodajalcev... vem utopija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

akrk ::

Smurf je izjavil:

secops je izjavil:


Japs. Pri nas ni edina težava samo v ogromnih razlikah v plači, ampak tudi v odnosu do mlajših sodelavcev.

Meni se zdi IT eno od podrocij, kjer mladi najhitreje napredujejo.

Vazelin je izjavil:

20 letniki so tudi lažje vodljivi saj se jim zdi fino da jim nekdo plačuje za to, kar imajo eni za hobi.:D taki so idealni da jih potem delodajalec izmolze.

Je res. Ampak glavni plus ni to, da se jih "izmolze", ampak predvsem nimajo "prtljage" slabih navad. Tako, da jih lazje naucis pravil dobrega programiranja, workflowa, etc.


Bullshit. Kako hitro se nekdo uči je odvisno od posameznika, ne starosti. Stručko lahko nauči tako mladega ali popravi slabe navade nekoliko starejšega z izkušnjami. Pač še en kretenizem slovenskih delodajalcev. Starejši niso dojemljivi, se počasneje učijo itd. itd. Kot da so 30ta neka strašna leta, đizs krajst. V IT se moraš itak do groba učiti in večini je to itak kul, če jih to seveda zanima in veseli. Mah in ti družboslovci in garažniki... bi radi prodigyje, samim pa (pod)povrečnost buta iz vseh odprtin.

tone31 ::

Mato989 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

invictus: točno tako, ful dolgo časa že iščejo.

mato: točka 2: V najmanj treh dneh odgovorimo na tvojo prijavo preko obrazca.


Meni niso...
Pri nas ti tudi ne bi.

secops ::

Smurf je izjavil:

secops je izjavil:


Japs. Pri nas ni edina težava samo v ogromnih razlikah v plači, ampak tudi v odnosu do mlajših sodelavcev.

Meni se zdi IT eno od podrocij, kjer mladi najhitreje napredujejo.



V industriji ja, na faksu pa...

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Je res. Ampak glavni plus ni to, da se jih "izmolze", ampak predvsem nimajo "prtljage" slabih navad. Tako, da jih lazje naucis pravil dobrega programiranja, workflowa, etc.

Prtljage so bojijo samo nesposobni šefi in podjetja, ki mislijo, da vedo vse. Predvsem lastne prtljage...

Bog ne daj, da bi kak novi predlagal kako izboljšave, saj pri nas tako delamo že 30 let, pa je čisto kul...

Bolj problematična so podjetja, kjer se dela z garažno mentaliteto, pa nočejo imeti kakega v ekipi, ki bi jim nastavil ogledalo.

Poznam, primer, ko je član ekipe non stop opozarjal na bodoče probleme pri razvoju. Kaj je bil odziv scrum mastra? Da ima negativno mentaliteto, ker govorijo samo o slabih stvareh, ne pa o dobrih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Urbano#Desno ::

Ja to je itak klasika. V sloveniji be smes iskati primerov kje se lahko zajebemo, ampak samo zakaj bo pa mogoce slo skozi.

Urbano#Desno ::

Sploh pa me vem zakaj vsi rinete v web dev. Dodana vrednost je tukaj najmanjsa in vsi iscejo opcico ki obvlada js framework ki je ta teden popularen. Jasno je da tu nikogar me zanima dolgi rok, ampak je potrebno obvladati 'najnovejsi stack', ki pa bo nov konca meaeca. Podobno kot je v kitajskem sweet shopu treba znati sestavit novi model superg. 😁

Vazelin ::

zanima me zakaj je backend bolj cenjen od frontend progrmairanja?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

Mato989 je izjavil:


Ja, ampak nekaj je 30 letnik drugo pa 45 letnik ali celo 55 letnik...

55 letniki, ki niso nikoli delali na podobnem podrocju itak ne bodo nikoli programerji.

Mato989 je izjavil:


logično da bo enako zavzet 20 letnik boljši od mene, ampak 20 letnikov ni glih ogromno enako zavzetih, in glede na to da firme iščejo kader že nekaj mesecev nekatere tudi po leto ali 2-3 se vprašaš ali si želijo kadra ali si želijo samo iskat pa če bo, bo drugače pa izmozgat zaposlene...

Ce je firma zdrava, bo vedno iskala kader. To ne pomeni, da morajo _nujno_ nekoga zaposliti. Sam delam v industriji, kjer je bistveno bolje cakati, da pride nek nadarjen programer, pa magari cakas 3 leta, kot pa da zaposlis 3 slabe.

Mato989 je izjavil:


Moj kolega je iskal električarja in ker ga ni našel, je vzel enega 32 letnega in se je pri njem tip učil 3 mesece s tem da je podpisal da če odide prej kot v 3 letih mora plačat to učenje v višini nekaj jurijev... zdaj že 4 leto skupaj odlično sodelujeta na vseh biznisih ki jih imata... tega bi pričakoval več od slo delodajalcev... vem utopija...

Elektricar je drugacen poklic. Tukaj se strinjam, da se je starost 32 let za zacete ucenja cisto ok.

Vazelin ::

Dobro, je logično, da bo delodajalec raje usposabljal 23 letnika, kot pa nekoga, ki je že prebil 30ico.
Problem je, če taisto podjetje kader išče že mesece in leta (npr. agiledrop), je očitno ponudbe motiviranih 23 letnikov premalo in verjetno bi morali zmanjšati kriterije in ponuditi delo zainteresiranim in motiviranim ostalim. Saj dosti ne zgubijo če nekoga zaposlijo za 3 mesce - takrat se pa že vidi, če imaš kaj potenciala. Tak je potem tudi lojalen zaposleni!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

akrk je izjavil:


Bullshit. Kako hitro se nekdo uči je odvisno od posameznika, ne starosti. Stručko lahko nauči tako mladega ali popravi slabe navade nekoliko starejšega z izkušnjami. Pač še en kretenizem slovenskih delodajalcev.

Mozganske kapacitete so najboljse nekje med 25 in 35 letom. To je biologija. Ce imas dokaze, da ni tako lahko napises kaksen znanstveni clanek, verjetno bo odmeven. Samo programiranje je eno izmed podrocij kjer prevaga to, pred samimi izkusnjami (ker se podrocje hitro premika). Zato tudi lahko pri 30 letih prilezes bistveno visje kot drugje (ze recimo pri elektroniki je drugace, so izkusnje bolj pomembne). Ni to neka slovenska posebnost. Lahko pogledas poljubno svetovno znano IT podjetje. Starejsi se zacnejo potem premikati na podrocja, kjer pa pridejo izkusnje bolj prav (recimo vodenje, project magement, itd.)

akrk je izjavil:


Starejši niso dojemljivi, se počasneje učijo itd. itd. Kot da so 30ta neka strašna leta, đizs krajst. V IT se moraš itak do groba učiti in večini je to itak kul, če jih to seveda zanima in veseli. Mah in ti družboslovci in garažniki... bi radi prodigyje, samim pa (pod)povrečnost buta iz vseh odprtin.

Kruto dejstvo je, da ce pri 30 nisi top programer, ne bos nikoli. Lahko pa je nekdo, ki je bil top programer pri 30, se zmeraj zelo dober pri 50ih.

Invictus je izjavil:


Bog ne daj, da bi kak novi predlagal kako izboljšave, saj pri nas tako delamo že 30 let, pa je čisto kul...

V bistvu ravno o tem govorim. Starejsi se raje oklepajo navad, kot mlajsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Vazelin ::

smurf: koliko "šolanih" programerjev imate pri vas? mislim takih s fakultetno izborazbo? v procentih?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Dobro, je logično, da bo delodajalec raje usposabljal 23 letnika, kot pa nekoga, ki je že prebil 30ico.
Problem je, če taisto podjetje kader išče že mesece in leta (npr. agiledrop), je očitno ponudbe motiviranih 23 letnikov premalo in verjetno bi morali zmanjšati kriterije in ponuditi delo zainteresiranim in motiviranim ostalim. Saj dosti ne zgubijo če nekoga zaposlijo za 3 mesce - takrat se pa že vidi, če imaš kaj potenciala. Tak je potem tudi lojalen zaposleni!

Glej se enkrat. Ce si firma, ki deluje z dobickom in si lahko privoscis nove zaposlene jih bos iskal _ves cas_ tudi, ce jih ne rabis vedno. Ne vem sicer, ce je taka situacija pri agiledrop, ampak ce bos pogledal vsa znana IT podjetja v Sloveniji bos videl, da imajo odprta delovna mesta tudi, ce ne rabijo nujno. En dober programer naredi za faktor 20 vec kot nekdo, ki ni dober (sicer je odvisno s cem se firma ukvarja, nekatere rabijo code monkeye), zato se ti splaca biti izbircen.

Po drugi strani verjamem, da je v Sloveniji tudi ogromno podjetij, ki rabijo _kaksrnegakoli_ programerja. Ampak ponavadi imajo taka podjetja nizjo dodano vrednost in zaradi tega si lahko tudi privoscijo manj za investiranje v kader.

akrk ::

Smurf je izjavil:

akrk je izjavil:


Bullshit. Kako hitro se nekdo uči je odvisno od posameznika, ne starosti. Stručko lahko nauči tako mladega ali popravi slabe navade nekoliko starejšega z izkušnjami. Pač še en kretenizem slovenskih delodajalcev.

Mozganske kapacitete so najboljse nekje med 25 in 35 letom. To je biologija. Ce imas dokaze, da ni tako lahko napises kaksen znanstveni clanek, verjetno bo odmeven. Samo programiranje je eno izmed podrocij kjer prevaga to, pred samimi izkusnjami (ker se podrocje hitro premika). Zato tudi lahko pri 30 letih prilezes bistveno visje kot drugje (ze recimo pri elektroniki je drugace, so izkusnje bolj pomembne). Ni to neka slovenska posebnost. Lahko pogledas poljubno svetovno znano IT podjetje. Starejsi se zacnejo potem premikati na podrocja, kjer pa pridejo izkusnje bolj prav (recimo vodenje, project magement, itd.)

akrk je izjavil:


Starejši niso dojemljivi, se počasneje učijo itd. itd. Kot da so 30ta neka strašna leta, đizs krajst. V IT se moraš itak do groba učiti in večini je to itak kul, če jih to seveda zanima in veseli. Mah in ti družboslovci in garažniki... bi radi prodigyje, samim pa (pod)povrečnost buta iz vseh odprtin.

Kruto dejstvo je, da ce pri 30 nisi top programer, ne bos nikoli. Lahko pa je nekdo, ki je bil top programer pri 30, se zmeraj zelo dober pri 50ih.

Invictus je izjavil:


Bog ne daj, da bi kak novi predlagal kako izboljšave, saj pri nas tako delamo že 30 let, pa je čisto kul...

V bistvu ravno o tem govorim. Starejsi se raje oklepajo navad, kot mlajsi.


Samo neko posploševanje. Veš kdo najbolj posplošuje? Ne vem, iz kje si ti privlekel te tvoje meje. Sicer je pa ta tvoja biologija komaj omembe vredna. Pametna oseba bo od povprečneža pametnejša do groba.

Urbano#Desno ::

Smurf je izjavil:


55 letniki, ki niso nikoli delali na podobnem podrocju itak ne bodo nikoli programerji.
ok.


Zahtevnost dela v vecini slo podjetij je tako nizka da to ne drzi. Nizka dodana vrednost in posledicno nizke place imajo vzrok v tem da se v sloveniji vecinoma delajo trivialne stvari. Vsaka cast tistim parim izjemam😀

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

smurf: koliko "šolanih" programerjev imate pri vas? mislim takih s fakultetno izborazbo? v procentih?

Hmmmm... okoli 90%.

akrk je izjavil:


Samo neko posploševanje. Veš kdo najbolj posplošuje? Ne vem, iz kje si ti privlekel te tvoje meje. Sicer je pa ta tvoja biologija komaj omembe vredna. Pametna oseba bo od povprečneža pametnejša do groba.

Seveda je posplosevanje. A si pricakoval, da bom nastel mnozico (ki ima verjeno neskoncno velikost) robnih pogojev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

akrk ::

Smurf je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Dobro, je logično, da bo delodajalec raje usposabljal 23 letnika, kot pa nekoga, ki je že prebil 30ico.
Problem je, če taisto podjetje kader išče že mesece in leta (npr. agiledrop), je očitno ponudbe motiviranih 23 letnikov premalo in verjetno bi morali zmanjšati kriterije in ponuditi delo zainteresiranim in motiviranim ostalim. Saj dosti ne zgubijo če nekoga zaposlijo za 3 mesce - takrat se pa že vidi, če imaš kaj potenciala. Tak je potem tudi lojalen zaposleni!

Glej se enkrat. Ce si firma, ki deluje z dobickom in si lahko privoscis nove zaposlene jih bos iskal _ves cas_ tudi, ce jih ne rabis vedno. Ne vem sicer, ce je taka situacija pri agiledrop, ampak ce bos pogledal vsa znana IT podjetja v Sloveniji bos videl, da imajo odprta delovna mesta tudi, ce ne rabijo nujno. En dober programer naredi za faktor 20 vec kot nekdo, ki ni dober (sicer je odvisno s cem se firma ukvarja, nekatere rabijo code monkeye), zato se ti splaca biti izbircen.

Po drugi strani verjamem, da je v Sloveniji tudi ogromno podjetij, ki rabijo _kaksrnegakoli_ programerja. Ampak ponavadi imajo taka podjetja nizjo dodano vrednost in zaradi tega si lahko tudi privoscijo manj za investiranje v kader.


Agiledrop kuca drupal, wordpress in magento. Eno večje skrpucalo od drugega. Res sanje vsakega dobrega programerja, da kuca ta drek.

Smurf ::

Kot sem ze omenil Agiledropa ne poznam. Moji primeri veljajo za dobre stojeca podjetja, ki vlagajo v kader (ampak so pa seveda pri tem izbircne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

akrk ::

Smurf je izjavil:

Vazelin je izjavil:

smurf: koliko "šolanih" programerjev imate pri vas? mislim takih s fakultetno izborazbo? v procentih?

Hmmmm... okoli 90%.

akrk je izjavil:


Samo neko posploševanje. Veš kdo najbolj posplošuje? Ne vem, iz kje si ti privlekel te tvoje meje. Sicer je pa ta tvoja biologija komaj omembe vredna. Pametna oseba bo od povprečneža pametnejša do groba.

Seveda je posplosevanje. A si pricakoval, da bom nastel mnozico (ki ima verjeno neskoncno velikost) robnih pogojev?


Lepo, da potem priznaš, da si se zmotil.

Smurf ::

akrk je izjavil:


Lepo, da potem priznaš, da si se zmotil.

Izpostavil sem, da je nesmiselno omenjati vse robne pogoje, ne da sem se motil.

Vazelin ::

A to z wordpress in drupal je sploh programiranje al se samo ureja pages v nekem editorju in nastavlja WYSIWYG?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

akrk ::

Smurf je izjavil:

akrk je izjavil:


Lepo, da potem priznaš, da si se zmotil.

Izpostavil sem, da je nesmiselno omenjati vse robne pogoje, ne da sem se motil.


Mogoče bi bilo potem dobro, da še enkrat razmisliš o teh tvojih robnih pogojih.

Vazelin je izjavil:

A to z wordpress in drupal je sploh programiranje al se samo ureja pages v nekem editorju in nastavlja WYSIWYG?


Bi rekel, da so vseeno malo višje od družboslovnih nategunov, ki le štancajo ta skrpucala. Verjetno kakšen vtičnik tudi sami napišejo. Uuu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akrk ()

Tody ::

Pri vsem internetu miljonih tecajih qurah Wikipedijah in platformah ki skoraj zastonj talajo znanje bi ti rad da kdo se v tebe vlaga

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Dobro, je logično, da bo delodajalec raje usposabljal 23 letnika, kot pa nekoga, ki je že prebil 30ico.
Problem je, če taisto podjetje kader išče že mesece in leta (npr. agiledrop), je očitno ponudbe motiviranih 23 letnikov premalo in verjetno bi morali zmanjšati kriterije in ponuditi delo zainteresiranim in motiviranim ostalim. Saj dosti ne zgubijo če nekoga zaposlijo za 3 mesce - takrat se pa že vidi, če imaš kaj potenciala. Tak je potem tudi lojalen zaposleni!

Glej se enkrat. Ce si firma, ki deluje z dobickom in si lahko privoscis nove zaposlene jih bos iskal _ves cas_ tudi, ce jih ne rabis vedno. Ne vem sicer, ce je taka situacija pri agiledrop, ampak ce bos pogledal vsa znana IT podjetja v Sloveniji bos videl, da imajo odprta delovna mesta tudi, ce ne rabijo nujno. En dober programer naredi za faktor 20 vec kot nekdo, ki ni dober (sicer je odvisno s cem se firma ukvarja, nekatere rabijo code monkeye), zato se ti splaca biti izbircen.

Po drugi strani verjamem, da je v Sloveniji tudi ogromno podjetij, ki rabijo _kaksrnegakoli_ programerja. Ampak ponavadi imajo taka podjetja nizjo dodano vrednost in zaradi tega si lahko tudi privoscijo manj za investiranje v kader.


Seveda se strinjam, ampak tu je govora za agiledrop level znanja, torej HTML, CSS, PHP pa osnove Javascripta in Drupal... torej nobena znanost. Tudi plača ni znanstvena... Vseeno pa eni kot jaz recimo, ki sicer poznamo HTML, CSS in osnove javascripta(nardil par spletnih strani + Wordpress in malo zajebavanja) drugo bolj hardware, bi rabili pač nekaj malega uvajanja in mentorstva, ki bi ga morda bili pripravljeni sprejet tudi za minimalca da se nas douči potrebnih zadev da smo potem lahko OK kader za tako podjetje in s časom napredujemo, pa se podjetju ne zdi vredno včasih niti odpisat...

Je pa logično to kar ti govoriš za višje nivoje ja, ampak tu smo se bolj pogovarjali o low level znanjih programiranja, ki ga pač eni težko vzdržujemo tudi kot hobi, če imaš 8 urni šiht + kaka nadura, pa žensko, pa šport še zraven... in pol hitro zaostaneš, če bi pa dobil v kaki firmi možnost da prideš in te dogradijo pa bi lahko bil čisto soliden web developer na nekem spodnjem nivoju torej 1.000€ neto - 1.500€ neto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Sem sel za foro pogledati Agiledrop na ajpes. Med letoma 2017 in 2018 so podvojili stevilno delovnih mest (iz 17 na 35). Pomoje tudi oni nimajo problemov s pridobivanjem novozaposlenih, ampak majo zgolj tako veliko novih delovnih mest.

Urbano#Desno ::

Jaz sem jih tudi Malo pofirbcu. Meni je bil zanimiv podatek da je masa plac 604k za dobrih 35 zaposlenih, kar ni ravno impresivno in nakazuje da je vecina zaposlenih na spodjem delu njihovega oglasevanega placnega intervala.

Smurf ::

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz sem jih tudi Malo pofirbcu. Meni je bil zanimiv podatek da je masa plac 604k za dobrih 35 zaposlenih, kar ni ravno impresivno in nakazuje da je vecina zaposlenih na spodjem delu njihovega oglasevanega placnega intervala.

800k so place (no ja vsaj bruto bruto). Bolj zaskrbljajoce je to da porabijo 80% prihodkov za place.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Urbano#Desno ::

Smurf je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz sem jih tudi Malo pofirbcu. Meni je bil zanimiv podatek da je masa plac 604k za dobrih 35 zaposlenih, kar ni ravno impresivno in nakazuje da je vecina zaposlenih na spodjem delu njihovega oglasevanega placnega intervala.

800k so place (no ja vsaj bruto bruto). Bolj zaskrbljajoce je to da porabijo 80% prihodkov za place.


Ja bruto bruto plus malca plus prevoz je res 810k. Bruto 1 torej tisti ki je na pogodbi pa je 604k. Vsaj ce jaz prav razumem tale letna porocila.

observer82 ::

Ima kdo izkušnje s podjetjem Biosistemika?

dolenc ::

Jaz, sicer zelo malo, bil enkrat na razgovoru pri njih, če ti kaj pomaga.

Gre za relativno majhno ekipo cca 5 ljudi, tako, da iščejo predvsem mid-senior pozicijo, se pravi nekoga, ki je kar hitro lahko samostojen. Ne delajo nič težkega, defense zadevščine, neke svoje aplikacije imajo za navigacijo, komunikacijo itd... Tehnološko .net, verjetno še kak android, weba in podobnega sranja ni. Po razgovoru boš dobil eno nalogico za rešit, pa ti bo hitro jasno kaj pričakujejo.

Ekipa deluje na mestu, zagreti, zagnani in predvsem realni :)

Finančno imajo deljenje dobička in deljenje zaslužka po končanih projektih, plača jim je zgolj kot nek minimum.

Overall sem jaz tak zlo pozitiven občutek dobil od njih, da imajo kar poštimane zadeve, moraš pa tudi ti bit primeren, torej nekdo, ki je pripravljen stvari v roke vzet.

dolenc ::

Šit.. čist zajebal :D

Ne gre za biosistemiko, imajo pa zlo podobno ime. Briši oba posta...
««
235 / 357
»»