» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
184 / 358
»»

jernejl ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tip ni imel jajc
Skratka, kvalitetno je pretehtal pluse in minuse in se odločil za bistveno boljšo možnost. Jaz take ljudi spoštujem.

Ja, nekako tako kot če bi med sprehodom videl nekoga, ki leži ob cesti, se obrnil stran in odkorakal naprej, da ne bi slučajno izgubil kaj dragocenega časa, če bi se moral ustaviti in pomagati.

Lahko smo malce zlobni in rečemo, da je navadni egoist, lenoba, podpira kriminalce, torej je sokrivec za takšno stanje v družbi...

S tem je dal tistemu na drugi strani pozitivno povratno informacijo, da je bila njegova poteza pravilna, da se je obrestovala, in da očitno ni nič narobe, če to počne še naprej.

jype ::

jernejl je izjavil:

Ja, nekako tako kot če bi med sprehodom videl nekoga, ki leži ob cesti, se obrnil stran in odkorakal naprej, da ne bi slučajno izgubil kaj dragocenega časa, če bi se moral ustaviti in pomagati.
Si prepričan, da je kategorija enaka? No, če si, potem se motiš.

jernejl je izjavil:

S tem je dal tistemu na drugi strani pozitivno povratno informacijo, da je bila njegova poteza pravilna, da se je obrestovala, in da očitno ni nič narobe, če to počne še naprej.
Ti dejansko domnevaš, da je tisti na drugi strani dvomil v to, da je poteza nepoštena?

jernejl ::

Si prepričan, da je kategorija enaka? No, če si, potem se motiš.

Seveda. Ljudje so delali samomore, ker niso dobili plačila za delo, ki so ga opravili.
S takim ravnanjem pomagaš graditi okolje, ki to dopušča.

Ti dejansko domnevaš, da je tisti na drugi strani dvomil v to, da je poteza nepoštena?

Nisem napisal nepoštena.
Preračunal je pluse in minuse in ugotovil, da lahko dobi delo, za katero mu ni treba plačati. En plus, nič minusov. Spoštovanja vreden človek. Po tvoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Tody ::

On je lopov po duši in se ni kaj dosti sekiral. Čez 5 minut se je na sestanku hvalil kako on dobro obvladuje stroške...

Kar je naredil kolega je pač bila osebna odločitev. Ker drugače bi komot vrjetno šlo lepo to v opomin in potem v e poravnavo itd itd...

Jaz tudi vrjetno bi dvakrat premislil ali je vredno tega denarja, je pa ta človek za vedno zgubil to šanso da zaposli njega ali njegove kolega.

Mato989 ::

Tody je izjavil:

On je lopov po duši in se ni kaj dosti sekiral. Čez 5 minut se je na sestanku hvalil kako on dobro obvladuje stroške...

Kar je naredil kolega je pač bila osebna odločitev. Ker drugače bi komot vrjetno šlo lepo to v opomin in potem v e poravnavo itd itd...

Jaz tudi vrjetno bi dvakrat premislil ali je vredno tega denarja, je pa ta človek za vedno zgubil to šanso da zaposli njega ali njegove kolega.


AHHAHAHAHAHAHAHAHA, ziher se sekira =) Ker so to zadnji delavci na tem planetu!

Kake mate eni res... vsak ki pusti plačilo za opravljeno delo in ga ne izterja je papak brez jajc in dela škodo vsem delavcem v Sloveniji in Svetu... ker spodbuja tako delovanje primerkov... moral bi ga izterjat in potem ta denar plačat da ga eni orenk prebutajo, v opomin... v obeh primerih jbi bil brez keša, ampak v mojem bi odčital lekcijo sleparju
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jype ::

Mato989 je izjavil:

vsak ki pusti plačilo za opravljeno delo in ga ne izterja je papak brez jajc in dela škodo vsem delavcem v Sloveniji in Svetu...
Skratka, ti si papak brez jajc. A moram citirat sporočilo, v katerem si se za takšnega izdal?

Mato989 je izjavil:

moral bi ga izterjat in potem ta denar plačat da ga eni orenk prebutajo, v opomin...
Pozivanje h kaznivemu dejanju je kaznivo, mimogrede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

111111111111 ::

Jype me spominja na kolega, ki šola otroke doma, češ da javna šola ni dobra. Da bi pa otroke vpisal in se boril za spremembe pa ne.

Jype ima ziher otroke v zasebni šoli, za tiste, ki si sami ne morejo pomagat mu pa nekaj visi, nekam.

Delodajalce bi bilo treba prijavljat in ravno tako delavce. Marsikateri delodajalec napiše priporočilo za slabega delavca, samo da se ga znebi.

jype ::

Vsi tako zelo družbeno odgovorni, hkrati pa pozivajo k temu, da bi bil javni sektor plačan še slabše, davki so pa itak tatvina.

Chuapoiz goljufa zaposlene, da si lahko privošči nov kombi, Mato989 pa prodaja prepovedano drogo in s Kitajske tihotapi knjige od Ayn Rand.

Truga ::

do randroids dream of objective sheep?

Mato989 ::

jype je izjavil:

Vsi tako zelo družbeno odgovorni, hkrati pa pozivajo k temu, da bi bil javni sektor plačan še slabše, davki so pa itak tatvina.

Chuapoiz goljufa zaposlene, da si lahko privošči nov kombi, Mato989 pa prodaja prepovedano drogo in s Kitajske tihotapi knjige od Ayn Rand.


Seveda je davek tatvina, vsak cent ki je pobran in nato porabljen neprimerno oz ne v korist državljanov je tatvina, ker bi lahko s tem bil nižji davek!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

jype je izjavil:

Vsi tako zelo družbeno odgovorni

Seveda, vsi smo zato, da je delo pošteno plačano.
Razen tebe, kakopak. Tebi se zdi spoštovanja vredno, če človek ne zahteva tistega, kar bi si zaslužil.

jype ::

jernejl je izjavil:

Razen tebe, kakopak. Tebi se zdi spoštovanja vredno, če človek ne zahteva tistega, kar bi si zaslužil.
Meni se zdi spoštovanja vredno, da človek zna presoditi dejstva in ni absurden idealist, ki sebi in družbi dela več škode kot koristi, tako kot to počneta ti ali pa thramos.

SimplyMiha ::

jype je izjavil:

jernejl je izjavil:

Razen tebe, kakopak. Tebi se zdi spoštovanja vredno, če človek ne zahteva tistega, kar bi si zaslužil.
Meni se zdi spoštovanja vredno, da človek zna presoditi dejstva in ni absurden idealist, ki sebi in družbi dela več škode kot koristi, tako kot to počneta ti ali pa thramos.


Prej bo nasprotno. Delavec, ki dela za prenizko plačo, družbi dela škodo.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Vsi tako zelo družbeno odgovorni, hkrati pa pozivajo k temu, da bi bil javni sektor plačan še slabše, davki so pa itak tatvina.

Chuapoiz goljufa zaposlene, da si lahko privošči nov kombi, Mato989 pa prodaja prepovedano drogo in s Kitajske tihotapi knjige od Ayn Rand.

Pozivamo naj bo javni sektor plačan pošteno, po produktivnosti.

Torej imaš otroke v privat šoli?

jype je izjavil:

Meni se zdi spoštovanja vredno, da človek zna presoditi dejstva in ni absurden idealist, ki sebi in družbi dela več škode kot koristi, tako kot to počneta ti ali pa thramos.

Torej samega sebe ne spoštuješ?

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Meni se zdi spoštovanja vredno, da človek zna presoditi dejstva in ni absurden idealist

Zahtevati plačilo za opravljeno delo ni absurdni idealizem.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Torej imaš otroke v privat šoli?
Ne, ker ne obstaja nobena zasebna šola za otroke s posebnimi potrebami.

jernejl je izjavil:

Zahtevati plačilo za opravljeno delo ni absurdni idealizem.
Če bi pozorno bral, bi videl, da je plačilo bilo zahtevano, pa tudi davek od tega plačila je bil plačan.

111111111111 je izjavil:

Torej samega sebe ne spoštuješ?
Jaz nikoli nisem volil za SDS, tako da ja, se spoštujem.

SimplyMiha je izjavil:

Prej bo nasprotno. Delavec, ki dela za prenizko plačo, družbi dela škodo.
Imaš podobno težavo z bralnim razumevanjem kot jernejl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jernejl ::

Če bi pozorno bral

Zakaj pa nisi?
Potem bi vedel, da je kasneje to prenehal zahtevati, ker se je zbal groženj, da nikjer v sloveniji ne bo več dobil nobenega dela.

kr?en ::

>2018
>odgovarjat trolu jypetu

ayy lmao

111111111111 ::

jype je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Torej imaš otroke v privat šoli?
Ne, ker ne obstaja nobena zasebna šola za otroke s posebnimi potrebami.

jernejl je izjavil:

Zahtevati plačilo za opravljeno delo ni absurdni idealizem.
Če bi pozorno bral, bi videl, da je plačilo bilo zahtevano, pa tudi davek od tega plačila je bil plačan.

111111111111 je izjavil:

Torej samega sebe ne spoštuješ?
Jaz nikoli nisem volil za SDS, tako da ja, se spoštujem.

SimplyMiha je izjavil:

Prej bo nasprotno. Delavec, ki dela za prenizko plačo, družbi dela škodo.
Imaš podobno težavo z bralnim razumevanjem kot jernejl.

Prav imaš.

jype ::

jernejl je izjavil:

Potem bi vedel, da je kasneje to prenehal zahtevati, ker se je zbal groženj, da nikjer v sloveniji ne bo več dobil nobenega dela.
Matthai včasih malce preveč predvideva. Prenehal se je ukvarjati z neresnim naročnikom, ker v opisu del nima niti "izterjava dolgov", niti "obveščanje javnosti o moralnih lastnostih posameznikov".

Saul Goodman ::

Vidim, da ni še nihče opazil/prilepil zadnjega članka iz podcrto.si:

https://podcrto.si/normiran-s-p-v-it-ju...

[SkA] ::

V Točka preloma na RTV SLO je ravnokar nek headhunter iz podjetja Competo omenil, da ocenjujejo, da v Sloveniji manjka 3000 programerjev. Če to silno pomanjkanje posuješ čez omenjeni članek, dobiš dva povezana pogleda:
- pritisk na plače je večji zaradi manjka kadra in ne zaradi espejevcev
- bi verjetno lahko vzpostavili tudi korelacijo med manjšim begom možganov zaradi normiranih espejev in se vprašali, kako je to vplivalo na stanje trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Lonsarg ::

Treba je vedit da programer še lažje "zbeži" iz Slovenije kot pa zdravnik, ker se marsikaj da na daljavo. To je že brez normiranega s.p.-ja, potem pa dodaš še to.

Morda bo pa treba uvesti šolnine zgolj za družboslovne fakse, da se kaj več ljudi vpisuje na naravoslovne.

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Morda bo pa treba uvesti šolnine zgolj za družboslovne fakse, da se kaj več ljudi vpisuje na naravoslovne.
Čemu? Saj naravoslovci so tisti, ki visijo na družboslovcih, ne pa obratno.

poweroff ::

Hehe:

Na FURS smo izvedeli, da normiranci v povprečju ne dosegajo izjemno visokih prihodkov, saj je od uvedbe sistema samo 79 posameznikov preseglo 200.000 evrov.


Invictus, so te že identificirali... ;)
sudo poweroff

Vazelin ::

Zato pa on dela samo omejeno dni da ne preseže 100k

Invictus ::

jernejl je izjavil:

Če bi pozorno bral

Zakaj pa nisi?
Potem bi vedel, da je kasneje to prenehal zahtevati, ker se je zbal groženj, da nikjer v sloveniji ne bo več dobil nobenega dela.

Kar je totalen bullshit.

Če si dober, te nihče ne more tako zajebati, da ne moreš delati za plačilo...

Saul Goodman je izjavil:

Vidim, da ni še nihče opazil/prilepil zadnjega članka iz podcrto.si:

https://podcrto.si/normiran-s-p-v-it-ju...

Totalen bullshit članek...

Noter pa lastniki firm, ki imajo sedež v Delawaru.

Je bil zelo komentiran na Slovenski Developerji grupi na FB.

Vazelin je izjavil:

Zato pa on dela samo omejeno dni da ne preseže 100k

Zdaj bom moral res, ko so zjebali prejšnji sistem...

Ravno planiram dopust ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Je bil zelo komentiran na Slovenski Developerji grupi na FB.


Na podlagi burnih odzivov na developer grupi, bi rekel, da je clanek zadel zebljico na glavico ;).

Vazelin ::

invictus: vzem si ga lagano:)):D

[SkA] ::

Smurf je izjavil:


Na podlagi burnih odzivov na developer grupi, bi rekel, da je clanek zadel zebljico na glavico ;).


Ali to ali pa je poln neumnosti - primerja programerje z nekimi športniki, katerim so z leti šteti dnevi. Uncle Bob je en lep primer kontradikcije tej tezi. Pa tudi sam ti bo povedal, zakaj je število starih programerjev tako majhno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Vazelin ::

kaj pa delajo stari programerji? so vsi biznismeni?

[SkA] ::

Učijo mlade, ki imajo domet razumevanja problemov omejen na par let.

thramos ::

jype je izjavil:

Matthai včasih malce preveč predvideva. Prenehal se je ukvarjati z neresnim naročnikom, ker v opisu del nima niti "izterjava dolgov", niti "obveščanje javnosti o moralnih lastnostih posameznikov".


Kaj pa "will work for free if threatened"?

Je Slovenija res tako majhna, da ti en nezadovoljen ali pa zlonameren poslovni partner ogrozi kariero??

Nublet ::

Vazelin je izjavil:

kaj pa delajo stari programerji? so vsi biznismeni?

Z bogatimi izkušnjami so super field application engineerji.

Smurf ::

[SkA] je izjavil:

Smurf je izjavil:


Na podlagi burnih odzivov na developer grupi, bi rekel, da je clanek zadel zebljico na glavico ;).


Ali to ali pa je poln neumnosti - primerja programerje z nekimi športniki, katerim so z leti šteti dnevi. Uncle Bob je en lep primer kontradikcije tej tezi. Pa tudi sam ti bo povedal, zakaj je število starih programerjev tako majhno.

Hmm.. moj komentar je letel predvsem na (pre)ugodne normirane spje v primerjavi z rednimi placami, ne na starost.

[SkA] ::

Ja saj, tudi primerjave so prilagojene tako, da dosežejo največji dramatični učinek. Če se nekdo pri 5kEUR bruto še kar zavaruje za minimalno zavarovalno vsoto, se je treba vprašat, kaj država narobe dela, da je zaupanje tako nizko. Drugo pa to, da želi prikazat nelojalno konkurenco na primeru, da bo podjetje normirancu ponudilo 5000EUR bruto in s tem prihranilo nekaj denarja, ker "bi moralo" redno zaposlenemu ponuditi 5800EUR bruto bruto ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Smurf ::

[SkA] je izjavil:

Ja saj, tudi primerjave so prilagojene tako, da dosežejo največji dramatični učinek. Če se nekdo pri 5kEUR bruto še kar zavaruje za minimalno zavarovalno vsoto, se je treba vprašat, kaj država narobe dela, da je zaupanje tako nizko. Drugo pa to, da želi prikazat nelojalno konkurenco na primeru, da bo podjetje normirancu ponudilo 5000EUR bruto in s tem prihranilo nekaj denarja, ker "bi moralo" redno zaposlenemu ponuditi 5800EUR bruto bruto ipd.

Razlike so precej vecje. Pri 5800€/mesecno dobi normiranec ven 5000 eurov neto. Ce hoce firma preko redno zaposlitve zagotoviti teh 5000 eurov neto moraplacati 11200/mesecno, vec kot 2x vec. To je problem.

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

[SkA] je izjavil:

Ja saj, tudi primerjave so prilagojene tako, da dosežejo največji dramatični učinek. Če se nekdo pri 5kEUR bruto še kar zavaruje za minimalno zavarovalno vsoto, se je treba vprašat, kaj država narobe dela, da je zaupanje tako nizko. Drugo pa to, da želi prikazat nelojalno konkurenco na primeru, da bo podjetje normirancu ponudilo 5000EUR bruto in s tem prihranilo nekaj denarja, ker "bi moralo" redno zaposlenemu ponuditi 5800EUR bruto bruto ipd.

Razlike so precej vecje. Pri 5800€/mesecno dobi normiranec ven 5000 eurov neto. Ce hoce firma preko redno zaposlitve zagotoviti teh 5000 eurov neto moraplacati 11200/mesecno, vec kot 2x vec. To je problem.


Ja, ampak potem pa poglej še koliko je penzija v obeh primerih!!!! To je tudi pomembno za celotno primerjavo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Lol penzija. Nasa generacija bo imela cez 30-40 let minimalno penzijo. Jaz ne bi racunal, da bo drzava dala kaj dosti.

S tem, da tudi pri trenutnih pogojih, ki so definitivno boljsi, kot nekoc bodo. Je se zmeraj enacba mocno na strani normiranega spja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

eric_cartman ::

Smurf je izjavil:

Lol penzija. Nasa generacija bo imela cez 30-40 let minimalno penzijo. Jaz ne bi racunal, da bo drzava dala kaj dosti.


Wrong. Če ne bo speljana pokojninska reforma, se bo sistem sesul, tako da tudi minimalca ne dobiš.

Vrtimo pa se v začaranem krogu. Dokler država vidi rešitev v večanju davkov in dajatev na plače, več bo takih, ki se bodo odločali za cenovno ugodnejše načine poslovanja.

Malo ironično in hinavsko pa je to dejstvo, da je ogromno samostojnih novinarjev zaposlenih preko normiranih s.p.jev, ki jih tukaj tako vztrajno pljuvajo. Ampak ja..

Če bi ta dotični novinar služil po 5000 EUR bruto na mesec, grem stavit, da tega članka ne bi bilo objavljenega. Torej kje tiči zajec? Kakopak smo še vedno Slovenci in to da naj sosedu krava crkne, a le če jih ima več kot mi tukaj v tem primeru še kako drži.

Sploh pa dajatve pri normirancih niso problem. Slovenija je dejansko bogata država. Ampak dokler nam bo denar uhajal skozi sekret papir na raznih UKCjih(seveda tudi ostale stvari(javno naročanje)) in dokler ne bodo speljane vse reforme, bodo povečevali dajatve pri plači in pa seveda pri izdelkih/storitvah. Ljudje pa bodo iskali cenejše oblike zaposlitve... Začaran krog torej..

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Lol penzija. Nasa generacija bo imela cez 30-40 let minimalno penzijo. Jaz ne bi racunal, da bo drzava dala kaj dosti.

S tem, da tudi pri trenutnih pogojih, ki so definitivno boljsi, kot nekoc bodo. Je se zmeraj enacba mocno na strani normiranega spja.


Saj jaz tudi ne bi, ampak moraš pa obračunat da je račun primeren, ker drugače ni, ampak namerno zavajaš...

Jaz bi itak raje da vsak vplačuje v svoj penzijski sklad kot je 2. steber in bi lahko vsak mesec določil koliko dam not in se mi od tega odbije davek, ampak država in sleparski Bismarckov sistem ne pusti...

Dejansko bi morali pustit, da vsak zaposlen deluje po principu normiranca znotraj zaposlitve, torej firma ti pove plača je toliko BRUTO ti dobiš denar in od tega določiš koliko prispevkov boš plačeval, moraš pa dat minimalno vsaj... to bi bilo bistveno bolj enakopravno!

Ti prispevki bi bili potem podvrženi tudi rednemu dednemu sistemu ko bi jih dobil tvoj potomec če bi ti prej umrl!!! Kar je največja kraja v zgodovini človeštva, da vplačuješ 40 let potem pa 1 dan pred penzijo umreš in tvoja družina od tega denarja nima nič!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Smurf ::

Koliko novinarji zasluzi preko spja (verjetno precej manj kot 5k€) niti ni pomembno, ce opozoraja na realni problem oz. odstopanja v davcnem sistemu (kar je res v tem primeru).

@Mato989 tezko je napovedati kako bo cez 30 let, verjetno se slabse, kot sodesaj. Ampak ze po trenutnem zakonu dobis preko pokojnine le delgec tega kar si izplacal. Ni neka tezka matematika, sploh pri omenjenih 5800€.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Koliko novinarji zasluzi preko spja (verjetno precej manj kot 5k€) niti ni pomembno, ce opozoraja na realni problem oz. odstopanja v davcnem sistemu (kar je res v tem primeru).

Normiranci sploh niso problem, problem je v osnovi gnil plačni sistem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

eric_cartman je izjavil:

Če bi ta dotični novinar služil po 5000 € bruto na mesec, grem stavit, da tega članka ne bi bilo objavljenega. Torej kje tiči zajec? Kakopak smo še vedno Slovenci in to da naj sosedu krava crkne, a le če jih ima več kot mi tukaj v tem primeru še kako drži.

Iz stališča javnofinančnega interesa je tale članek povsem OK.

Mogoče je problem, da ne izpostavi dejstva, da ti normiranci, ki služijo več - zlasti iz tujine - prinašajo pozitivne neto učinke, saj prinašajo denar v državo. Poleg tega doprinesejo tudi k večji potrošnji.

Vprašanje je tudi, zakaj normirance izkoriščajo (uporabljajo) zlasti višje izobraženi. Pred nekaj leti sem svojim sosedom, ki so tipični samostojni podjetniki razlagal da se splača iti na normiranca. Večine ni zanimalo. Ko sem jim pokazal izračun, da bi se jim splačalo, je bil odgovor, da so navajeni tako delat že leta, pa bodo še naprej. Mogoče je torej problem tudi, da nižje izobraženi nimajo dovolj informacij ali pa si pogosto ne upajo tvegati oz. se premakniti iz cone udobja.

Konec koncev bi pa lahko davčno razbremenili ostale in tako sistem naredili bolj "pravičen" oz. enakopraven.
sudo poweroff

jernejl ::

@Mato989 tezko je napovedati kako bo cez 30 let, verjetno se slabse, kot sodesaj. Ampak ze po trenutnem zakonu dobis preko pokojnine le delgec tega kar si izplacal. Ni neka tezka matematika, sploh pri omenjenih 5800€.

To predvsem pomeni, da je pokojninski sistem slab, ne toliko ureditev normiranih s.p.-jev.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

Koliko novinarji zasluzi preko spja (verjetno precej manj kot 5k€) niti ni pomembno, ce opozoraja na realni problem oz. odstopanja v davcnem sistemu (kar je res v tem primeru).

Normiranci sploh niso problem, problem je v osnovi gnil plačni sistem.

Hja lahko vse ostale nacine placila (redna zaposlitev, avtorska pogodba, studenstko delo, podjemna pogodba) priblizamo obdavcitvi normiranega spja, ampak dvomim, da bo drzavni proracun to prenesel.

jernejl je izjavil:

@Mato989 tezko je napovedati kako bo cez 30 let, verjetno se slabse, kot sodesaj. Ampak ze po trenutnem zakonu dobis preko pokojnine le delgec tega kar si izplacal. Ni neka tezka matematika, sploh pri omenjenih 5800€.

To predvsem pomeni, da je pokojninski sistem slab, ne toliko ureditev normiranih s.p.-jev.

Problem normiranega spja je bistveno nizja obdavcitev v primerjavi z drugimi zaposlitvami, kot pisal v necitiranem kosu odgovora.

poweroff je izjavil:


Mogoče je problem, da ne izpostavi dejstva, da ti normiranci, ki služijo več - zlasti iz tujine - prinašajo pozitivne neto učinke, saj prinašajo denar v državo. Poleg tega doprinesejo tudi k večji potrošnji.

Enako lahko trdim za redno zaposlene, ki sluzijo 50k+ letno. Ponavadi je to visokoizobrazen kader, ki dela v firmi, ki deluje globalno. Ker je hkrati tudi firma stacionirana v Sloveniji, je ucinek se toliko vecji.

poweroff je izjavil:


Vprašanje je tudi, zakaj normirance izkoriščajo (uporabljajo) zlasti višje izobraženi.

Ker praviloma prodajo storitve z visoko dodano vrednostjo in nizkimi realnimi stroski (tukaj je tudi najvecja korist normiranega spja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Mato989 ::

Problem normiranega spja je bistveno nizja obdavcitev v primerjavi z drugimi zaposlitvami, kot pisal v necitiranem kosu odgovora.


Jaz pa vidim ravno obratno, da je problem vseh drugih zaposlitev bistveno previsoka obdavčitev =)


Pa saj generalno gledano se normiranec bolj ali manj splača samo ali predvsem ko prodajaš ti storitev... torej minimalno stroškov in to je to... Pač padejo tu not programerji najbolj močno, ker lahko delajo od doma in jim je največji strošek plačilo proper laptopa in opreme ter kakšno izobraževanje v tujini za certifikate (če jih želijo)

Meni so ponujali okol 1500 BRUTO za normiranca, pa nisem bil glih ziher če se mi splača, sploh ker bi se moral vozit 90% na šiht... samo 1x na teden od doma...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

poweroff ::

Smurf je izjavil:

Ker praviloma prodajo storitve z visoko dodano vrednostjo in nizkimi realnimi stroski (tukaj je tudi najvecja korist normiranega spja).

Ja, samo to je pa zločin.

Nekdo recimo razvije napravo, katere realni proizvodni strošek je 500 EUR, prodaja jo pa za 15.000 EUR. Ob tem je sicer popolnoma nepomembno dejstvo, da so primerljive (konkurenčne) naprave do sedaj stale 250.000 EUR in da uporaba naprave tovarni vsak dan prinese nekaj 1000 EUR dobička.

Pravo vprašanje je, kako si visoko izobražen barabin drzne zaračunavati za tim. intelektualno delo. Saj to sploh ni delo, samo malo razmišljanja in fantaziranja, trenutek, da se ti utrne ideja in to je to. In za to bo dobil take denarje??

Ni pošteno. Pravo delo je tisto, kjer trpiš v potu svojega obraza. Pa tudi če prekladaš granitne kocke iz enega na drug kup in nazaj. Tako nesmiselno delo je še boljše. Smisel dela je namreč trpljenje, ne pa dodana vrednost. In plačilo je plačilo za trpljenje! Zato je nepošteno, da dobi plačilo nekdo, ki je dobil neko idejo ali delal intelektualno. Pri tem pa se ni niti spotil ampak je po možnosti še celo užival...

Vsaj v Sloveniji je tako. :))
sudo poweroff

Smurf ::

Pri 1500 bruto je prakticno vseeno ali si redno zaposlen ali normiranec. Ogromna odstopanja nastanejo pri visjih zneskih. In kot ze omenjeno dvomim, da si drzava lahko privosci drugje toliko znizati. Bi pa podprl odlocitev ki bi nekoliko zmanjsala najvisji razred obdavcitve pri redni zaposlitviji, ter hkrait doloceno korekcijo pri normiranih spjih (recimo da je samo 60% stroskov).

poweroff je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ker praviloma prodajo storitve z visoko dodano vrednostjo in nizkimi realnimi stroski (tukaj je tudi najvecja korist normiranega spja).

Ja, samo to je pa zločin.

Nekdo recimo razvije napravo, katere realni proizvodni strošek je 500 EUR, prodaja jo pa za 15.000 EUR. Ob tem je sicer popolnoma nepomembno dejstvo, da so primerljive (konkurenčne) naprave do sedaj stale 250.000 EUR in da uporaba naprave tovarni vsak dan prinese nekaj 1000 EUR dobička.

Pravo vprašanje je, kako si visoko izobražen barabin drzne zaračunavati za tim. intelektualno delo. Saj to sploh ni delo, samo malo razmišljanja in fantaziranja, trenutek, da se ti utrne ideja in to je to. In za to bo dobil take denarje??

Ni pošteno. Pravo delo je tisto, kjer trpiš v potu svojega obraza. Pa tudi če prekladaš granitne kocke iz enega na drug kup in nazaj. Tako nesmiselno delo je še boljše. Smisel dela je namreč trpljenje, ne pa dodana vrednost. In plačilo je plačilo za trpljenje! Zato je nepošteno, da dobi plačilo nekdo, ki je dobil neko idejo ali delal intelektualno. Pri tem pa se ni niti spotil ampak je po možnosti še celo užival...

Vsaj v Sloveniji je tako. :))

Ne vidim, kaj je v tem primeru nepostenega. Podobno nimam nic proti, da ima kdo placo miljontih evrov (v privatnem sektorju). Moti me obdavcitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Mato989 ::

Pri 1500 bruto je prakticno vseeno ali si redno zaposlen ali normiranec. Ogromna odstopanja nastanejo pri visjih zneskih. In kot ze omenjeno dvomim, da si drzava lahko privosci drugje toliko znizati. Bi pa podprl odlocitev ki bi nekoliko zmanjsala najvisji razred obdavcitve pri redni zaposlitviji, ter hkrait doloceno korekcijo pri normiranih spjih (recimo da je samo 60% stroskov).


Ja za tebe osebno ja, za delodajalca pa ni... če on meni vsak mesec nakaže 1500€ bruto je to njemo bolje kot če mi da 1.500€ bruto plače v pogodbo!!! ker bo na to plačal še dodatne stroške + malico in prevoz, kar bi od oka zneslo skoraj 1900€...

Torej po domače povedano on prihrani cca. 400€ na mesec, ker sem jaz normiranec, jaz pa nimam od tega nič ali bore malo, in to je glavna težava... Ne to da je pri 5jurijev razlika.

Zadevo je treba poenotit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
184 / 358
»»