» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
161 / 358
»»

111111111111 ::

@Boomerang: Naivno razmišljanje. Če si TOP v .NET-u boš rabil cca. 2-3 mesece in boš lahko na polno programiral v Javi ali Phytonu ali... In za to so ljudje pripravljeni plačat. Katere knjižnjice se uporabljajo na projektu, je pa stvar nekaj tednov, da skapiraš kaj je obstoječega. Če bi rad TOP plačo se bo pač treba specializirat.

AndrejO je izjavil:


700 EUR za programerja zagotovo ni strop. Niti v Sloveniji ne.

Nisem si mislil, da dobiš sploh programerja za to ceno. Pa to so še celo stroški vključeni, torej je minimalc.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Blinder je izjavil:

Pa dobro kaj je tle cudnega da nekdo programira za minimalca? Js tudi programiram za minimalca, pa moram bit hvalezen da so me sploh uzeli delat. Js pravim, da programiranje se splaca delat tudi brezplacno, samo da dobivas izkusnje...
Pa da sem sploh prisel do tega joba sem moral ene 1000€ investirat in gemblat, da se mi bo izslo..

Pac fant je se na zacetku kariere in je vreden malo-nic.


Ljudje s(m)o nabrali izkušnje, vsaj deloma, že tekom študija in smo prvo redno zaposlitev začeli z normalno plačo.
To, da te nategujejo z programiranjem za minimalca, češ glej bodi srečen, nekateri se gredo volonterstvo za 0€, je zgolj in samo naivnost.

Do sedaj sem mislu da je rock bottom 950€ v, mislim da, Spar-u kjer ima človek za 2 uri dela. Pa še tam ni začel na minimalcu.

Boomerang je izjavil:

Saj ni problem menjat službe, se pa zatakne tukaj:
Nekdo, ki je res priden in se hitro uči, bo v roku enega leta nabral ogromno izkušenj z nekega področja (naj bo to recimo poznavanje librarijev za .NET). Za firmo X ima ravno dovolj izkušenj, da lahko samostojno dela in temu primerno je tudi plačan. Potem pa prideš v firmo Y, ki razvija nekaj čisto drugega (naj bo to recimo android aplikacije). Tukaj ti znanje .NET čisto nič ne koristi, izkušenj tudi ne moreš unovčiti, saj se tukaj dela popolnoma drugače. Za tako firmo je .NET programer neuporaben (čepav je bil v prejšnji firmi med najboljšimi) in njegova cena hitro pade. To je skoraj tako, kot bi primerjal prevajalca angleškega in nemškega jezika... oba sta prevajalca, vendar anglež ne bo razumel nemščine.


S takimi neumnimi primerjavami boš ostal na minimalcu.
Programiranje je razumevanje konceptov.
Frameworke in knjižice pobereš spotoma.

Dober programer bo v parih mesecih dohitel/prehitel nekoga ki dela že leta pa ima zgolj obrniško poznavanje knjižic (in stackoverflowa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

FTad ::

l0g1t3ch je izjavil:


Boomerang je izjavil:

Saj ni problem menjat službe, se pa zatakne tukaj:
Nekdo, ki je res priden in se hitro uči, bo v roku enega leta nabral ogromno izkušenj z nekega področja (naj bo to recimo poznavanje librarijev za .NET). Za firmo X ima ravno dovolj izkušenj, da lahko samostojno dela in temu primerno je tudi plačan. Potem pa prideš v firmo Y, ki razvija nekaj čisto drugega (naj bo to recimo android aplikacije). Tukaj ti znanje .NET čisto nič ne koristi, izkušenj tudi ne moreš unovčiti, saj se tukaj dela popolnoma drugače. Za tako firmo je .NET programer neuporaben (čepav je bil v prejšnji firmi med najboljšimi) in njegova cena hitro pade. To je skoraj tako, kot bi primerjal prevajalca angleškega in nemškega jezika... oba sta prevajalca, vendar anglež ne bo razumel nemščine.


S takimi neumnimi primerjavami boš ostal na minimalcu.
Programiranje je razumevanje konceptov.
Frameworke in knjižice pobereš spotoma.

Dober programer bo v parih mesecih dohitel/prehitel nekoga ki dela že leta pa ima zgolj obrniško poznavanje knjižic (in stackoverflowa).


Iz napisanega od Boomerang-a lahko samo sklepam, da se premalo ceni oz se mu zdi, da si vec ne zasluzi, zato pa isce izgovore, da trenutno ne more vec zasluzit. Naredi pa naj, kot so ze ostali predlagali: isce naj drugo sluzbo. Bo presenecen, da se lahko proda za veliko vec.

Horejšio ::

Za senior znalce je 100k izhodišče: http://www.payscale.com/research/US/Job...

Tody ::

Bruto vrjetno še dobiš pr nas

Horejšio ::

Tody sporoč kje mate to, pridemo pogledat.

kunigunda ::

Horejšio je izjavil:

Za senior znalce je 100k izhodišče: http://www.payscale.com/research/US/Job...

Dokler ni konkretnih ponudb, je zgolj se ena "statistika". Ponavad kjer objavijo se priblizn sallary zravn, je znesek dosti manjsi.

Tody ::

Horejšio takih služb se ne išče preko oglasov :)

jype ::

Tody> Horejšio takih služb se ne išče preko oglasov :)

Sej zato pa tebe prašamo, k smo kolegi!

Tody ::

ti bo jure raj povedal on je že v pokoju pa niti abrahama še ni srečal torej bo znal iz prve roke povedat

perci ::

ma on ne dela v SLO

jype ::

Žal nisem še videl ponudbe za senior javanca za 8k bruto v Sloveniji.

kunigunda ::

jype je izjavil:

Žal nisem še videl ponudbe za senior javanca za 8k bruto v Sloveniji.

Ce pa bos pa javi :)

Tody ::

Ja, to so potem že tiste fore z bonusi in delnicami :) Vsaj tko je v filmih :D

Boomerang ::

Problem mnogih firm je tudi časovna neorganiziranost. Samo ta trenutek imam 5 stvari, ki bijih moral nujno rešiti do konca tedna. Od tega sta 2 stvari taki, ki v praksi nista rešljivi v nekaj dneh, ampak v nekaj tednih (vzrok: zadevo je treba pretestirat in glede na situacijo je 1 dan premalo), tretja stvar sploh ni rešljiva po zamisli šefa (vzrok: zaradi preventive noben library ne omogoča ključne stvari). Od 5 stvari bom torej ta teden lahko rešil le 2. Vmes mimogrede pride še kakšna nujna stvar, ki jo je treba zrihtat tekom dneva - to te še dodatno upočasni, saj moraš trenutno delo odložiti in pogledati nekaj povsem novega.

V najboljšem primeru torej rešim 2 stvari (kar je časovno in praktično izvedljivo). Šef vidi 2/5 opravljenega dela v predpisanem roku in bo to vzel kot počasnost in bo za višjo plačo zahteval hitrejše delo (kar je tudi že izpostavil). Za hitrejše delo bi moral podaljševat svoj delavnik še za kako uro (torej bi delal po 10 ali več ur), kar pa se mi pri trenutni plači ne splača.

Blinder ::

To je zato ker vam vrednost na trgu pada. Pol pa sefi vejo, da ce odidete bo dobil ekvivalenta in vas zacne stiskat...
ze od vec kolegov programerjev slisal, da jim tezijo, da naj delajo hitreje...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

l0g1t3ch ::

Boomerang je izjavil:

Problem mnogih firm je tudi časovna neorganiziranost. Samo ta trenutek imam 5 stvari, ki bijih moral nujno rešiti do konca tedna. Od tega sta 2 stvari taki, ki v praksi nista rešljivi v nekaj dneh, ampak v nekaj tednih (vzrok: zadevo je treba pretestirat in glede na situacijo je 1 dan premalo), tretja stvar sploh ni rešljiva po zamisli šefa (vzrok: zaradi preventive noben library ne omogoča ključne stvari). Od 5 stvari bom torej ta teden lahko rešil le 2. Vmes mimogrede pride še kakšna nujna stvar, ki jo je treba zrihtat tekom dneva - to te še dodatno upočasni, saj moraš trenutno delo odložiti in pogledati nekaj povsem novega.

V najboljšem primeru torej rešim 2 stvari (kar je časovno in praktično izvedljivo). Šef vidi 2/5 opravljenega dela v predpisanem roku in bo to vzel kot počasnost in bo za višjo plačo zahteval hitrejše delo (kar je tudi že izpostavil). Za hitrejše delo bi moral podaljševat svoj delavnik še za kako uro (torej bi delal po 10 ali več ur), kar pa se mi pri trenutni plači ne splača.


In še kar iščeš izgovore za slabo plačo, namesto da bi poiskal boljšo firmo.

Invictus ::

Fantje, če hočete zaslužiti 100k, spokat kufre, pa čez mejo...

Ne moreš več keša dobit kot direktor, no...

Blinder je izjavil:

To je zato ker vam vrednost na trgu pada. Pol pa sefi vejo, da ce odidete bo dobil ekvivalenta in vas zacne stiskat...
ze od vec kolegov programerjev slisal, da jim tezijo, da naj delajo hitreje...

Če si pripravljen delati čez mejo, tako šefe lahko mirne volje steraš v PM...

In prijaviš zaradi mobinga, tako malo za foro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Isotropic ::

Invictus je izjavil:

Fantje, če hočete zaslužiti 100k, spokat kufre, pa čez mejo...

Ne moreš več keša dobit kot direktor, no...


pri pipistrelu lahko (je pa on lastnik firme se ve da)

AndrejO ::

Boomerang je izjavil:


V najboljšem primeru torej rešim 2 stvari (kar je časovno in praktično izvedljivo). Šef vidi 2/5 opravljenega dela v predpisanem roku in bo to vzel kot počasnost in bo za višjo plačo zahteval hitrejše delo (kar je tudi že izpostavil). Za hitrejše delo bi moral podaljševat svoj delavnik še za kako uro (torej bi delal po 10 ali več ur), kar pa se mi pri trenutni plači ne splača.

Torej kratek povzetek:
- Način dela je tako stresen, da si prišel do stopnje, ko moraš že od tujcev na S-T poslušati, da to ni zdrav način dela (čeprav to veš tudi sam).
- Vede delaš neplačane ure pri katerih ti za uživanje življenja ne ostane nič.
- Plačo imaš tako mizerno, da bolj mizerne v Sloveniji skorav več ne smeš imeti.
- Krivdo še vedno iščeš pri sebi.

Sedaj pa poglejmo delavca na traku v Revozu:
- Ista plača.
- Zastonj hrana.
- Fiksen in vnaprej znan delovni čas.
- Nadur nič ali pa največ v okviru zakonskih omejitev, plačane v skladu z zakonom.

Na voljo imaš dve možnosti:
- Nadaljuješ tako, pregoriš in ostaneš na cesti.
- Greš čim prej v malo bolj zdravo okolje, da se ne boš ravno ubil za "šefa".

Smurf ::

Isotropic je izjavil:

Invictus je izjavil:

Fantje, če hočete zaslužiti 100k, spokat kufre, pa čez mejo...

Ne moreš več keša dobit kot direktor, no...


pri pipistrelu lahko (je pa on lastnik firme se ve da)

Ce si lastnik uspesne firme, itak ne rabis place.

konspirator ::

Invictus
Fantje, če hočete zaslužiti 100k, spokat kufre, pa čez mejo...

To smo gledali 2015-2016.In veselo na socialno v DE/skandinaviji :|.

Kaj bi Boomerang počel v naslednjem koraku zgoraj ?
--

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Isotropic je izjavil:

Invictus je izjavil:

Fantje, če hočete zaslužiti 100k, spokat kufre, pa čez mejo...

Ne moreš več keša dobit kot direktor, no...


pri pipistrelu lahko (je pa on lastnik firme se ve da)

Ce si lastnik uspesne firme, itak ne rabis place.

O uspešnosti brez nepovratnih sredstev vlade RS bi se dalo tukaj kaj reči ;).

Definitvno pa je kot direktor uspešen... Zna priskrbeti denar :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

konspirator> In veselo na socialno v DE/skandinaviji

A lahko kdo take retardizme pobriše, prosim?

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Invictus je izjavil:


O uspešnosti brez nepovratnih sredstev vlade RS bi se dalo tukaj kaj reči ;).

Definitvno pa je kot direktor uspešen... Zna priskrbeti denar :D.

Kolikor vem je tudi pri nabiranju sredstev precej uspesen. Skratka dober direktor, ki vodi dobro firmo.

Grizzly ::

Programerskih firm, ki plačujejo minimalca je malo morje. Pri eni taki sem jaz trenutno. Sicer imam že nekaj let izkušenj, kar sem nabral kot študent. Če iščeš res dober šiht, ponavadi niti odgovora ne dobiš ali pa te zavrnijo "trenutno ni potrebe" ali kaj podobnega. Pri vsaki 3. firmi dobiš testne naloge, ki ponavadi presegajo nivo začetnika (do 2 leti izkušenj) in hitro odpadeš, ker pač nisi za njih. Trenutno sem zaposlen preko subvencije (iz faksa takoj praksa - ali en tak program), kar pomeni, da šefici niti ni treba odšteti celotne bruto plače, ampak le razliko od subvencije (tukaj gre za nekaj 100€), pa mesečno dobim ravno toliko, da ne morem napisat, da sem na minimalcu (beri: nekaj evrov več). Kako to? Šefica lačna denarja?

111111111111 ::

Grizzly je izjavil:

Šefica lačna denarja?

To ali nesposobna ali dela po indijski postavki. POmoje prej lačna. Jaz imam reden šiht, pa popoldansko delo zavračam, ker je tega preveč in jemljem samo jagode, ki se jim mudi in so pripravljeni plačat. Drugače pa bi kamot preživel s programiranjem, predavanjem, Cisco, Juniper in HP nastavitvami. Zakaj sem na šihtu? Solidna plača, plačane bolniške, šef nadomešča ko sem na dopustu, 3 otroci doma, ko bodo večji grem pa na svoje.

EDIT: S.P. Sem računal v Sloveniji z obstoječimi ponudbami in 8 urnim delom bi prišel na neto 1500EUR+ na mesec.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Grizzly je izjavil:

Programerskih firm, ki plačujejo minimalca je malo morje. Pri eni taki sem jaz trenutno. Sicer imam že nekaj let izkušenj, kar sem nabral kot študent. Če iščeš res dober šiht, ponavadi niti odgovora ne dobiš ali pa te zavrnijo "trenutno ni potrebe" ali kaj podobnega. Pri vsaki 3. firmi dobiš testne naloge, ki ponavadi presegajo nivo začetnika (do 2 leti izkušenj) in hitro odpadeš, ker pač nisi za njih. Trenutno sem zaposlen preko subvencije (iz faksa takoj praksa - ali en tak program), kar pomeni, da šefici niti ni treba odšteti celotne bruto plače, ampak le razliko od subvencije (tukaj gre za nekaj 100€), pa mesečno dobim ravno toliko, da ne morem napisat, da sem na minimalcu (beri: nekaj evrov več). Kako to? Šefica lačna denarja?


Pa naštejte te firme ki plačujejo minimalca, da vidimo kaj sploh delajo. Potem se vidi ali imajo tako nizko dodano vrednost ali pa tako nategujejo.
Kot rečeno do sedaj minimalna plača za katere sem vedel je bila okoli 950€ amšpak je bilo tudi delo tako, da si šel tja bolj počivat kot kaj drugega.

Invictus ::

Grizzly je izjavil:

Programerskih firm, ki plačujejo minimalca je malo morje. Pri eni taki sem jaz trenutno. Sicer imam že nekaj let izkušenj, kar sem nabral kot študent. Če iščeš res dober šiht, ponavadi niti odgovora ne dobiš ali pa te zavrnijo "trenutno ni potrebe" ali kaj podobnega. Pri vsaki 3. firmi dobiš testne naloge, ki ponavadi presegajo nivo začetnika (do 2 leti izkušenj) in hitro odpadeš, ker pač nisi za njih. Trenutno sem zaposlen preko subvencije (iz faksa takoj praksa - ali en tak program), kar pomeni, da šefici niti ni treba odšteti celotne bruto plače, ampak le razliko od subvencije (tukaj gre za nekaj 100€), pa mesečno dobim ravno toliko, da ne morem napisat, da sem na minimalcu (beri: nekaj evrov več). Kako to? Šefica lačna denarja?

Koristi državne subvencije in poceni delovno silo.

V svetu kapitalizma je to normalno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Horejšio ::

l0g1t3ch je izjavil:


Pa naštejte te firme ki plačujejo minimalca, da vidimo kaj sploh delajo. Potem se vidi ali imajo tako nizko dodano vrednost ali pa tako nategujejo.
Kot rečeno do sedaj minimalna plača za katere sem vedel je bila okoli 950€ amšpak je bilo tudi delo tako, da si šel tja bolj počivat kot kaj drugega.


Se mi zdi dobra ideja, da se pove katere firme te plačajo kot čistilko. Dejmo naredit seznam, da se ljudje ne trudijo s prošnjami :)

Blinder ::

Ta seznam bi dober za zacetnike. Pac, seznam worst programerskih sluzb v SLO. Da ve clovek kam poslat prosnjo, da ne bo mu spet uzel job nekdo, ki ima vec izkusenj. Ko sem jaz iskal job sem upal, da bi dobil cim slabso firmo. Cim slabso placo, cim slabse pogoje itd. Deloma sem uspel najti kar sem iskal :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Lonsarg ::

Dobro, delati kot prvo službo v tem dohu kake pol leta za minimalca je povsem normalno, tudi delati druge pol leta za minimalc +100 recimo. Ampak tista meja 1 leto delovnih izkušenj je pa tisto k pač moraš to skenslati, pa magar če si mesec brez službe.

thramos ::

Pa je kaj vredna referenca iz firme, ki je znana po tem, da plačuje IT kader minimalca?

          ::

thramos je izjavil:

Pa je kaj vredna referenca iz firme, ki je znana po tem, da plačuje IT kader minimalca?


Pove to, da imaš zelo nizko mnenje o sebi, da sprejmeš tako delo.

Grizzly ::

Horejšio je izjavil:


Se mi zdi dobra ideja, da se pove katere firme te plačajo kot čistilko. Dejmo naredit seznam, da se ljudje ne trudijo s prošnjami :)


Povem takoj ko spizdim drugam. Lahko da tudi moja šefica prebira ta forum in se nehote izdam.
Sicer pa, večina programerskih firm je privatnih. To ni javni sektor, kjer plačo določa država - tukaj plačo določajo direktorji, lastniki firm. Od tega jih delež sploh ni tega foha, nikoli niso programirali in tega znanja ne znajo cenit (temu primerno pa tudi plačujejo svoje zaposlene).

Če že govorimo o IT plačah, je dobro vprašanje tudi, kaj mora za 700 ali 800 € poznati programer, ki je na začetku svoje kariere.

111111111111 ::

Grizzly je izjavil:

Če že govorimo o IT plačah, je dobro vprašanje tudi, kaj mora za 700 ali 800 EUR poznati programer, ki je na začetku svoje kariere.

Nič. Moj prvi job je bil PHP, mysql backend support za pobiranje podatkov od 150 vremenskih postaj. Na razgovoru, ko so me spraševali če znam to znam ono, sem vse rekel da znam. Pa mi je tip rekel da naj kar v ponedeljek pridem na uvajanje, da me bodo vzeli.

Ko sem prišel domov sem si pogledal kaj to sploh je php. prej sem na faksu delal pascal in html. Čez vikend sem spal cca. 8 ur. In se v ponedeljek prikazal ob 7h delal do 15h, šel domov 1 uro pojedel, 1 uro spal in do 4h zjutraj programiral. Tako je šlo 14 dni potem pa sem se vpeljal in začel pisati samostojno kodo. Plača 950EUR neto, čez pol leta 1100EUR.

EDIT: tudi ko boste hodili na razgovore za novo delo, morate vedeti svoje meje. Meni zgoraj opisani način funkcionira. Tudi na android in javo sem prešaltal takoj ko smo v firmi rabili, sem 1 mesec bolj malo spal. :) Sedaj malo ovohavam Scalo. :D

Zgodovina sprememb…

Vanquish ::

perspektivna podjetja bodo jemala kader na podlagi njihovega razmisljanja in tega s cim so se ukvarjali zraven uradnega izobrazevanja.
Diplomirancev je vec kot dovolj - takih, ki pa so sramota diplomi pa se vec.

Ce hoces dobiti dobro placo in izstopati iz mnozice se samoiniciativno ukvarjaj z razlicnimi projekti. V nasprotnem primeru bo tudi 700€ prevec.

Grizzly ::

Jaz sem bil na razgovorih do sedaj kar pošten. Kako bi moje znanje najlažje predstavil v praksi: Poznam HTML/CSS/JS/SQL/PHP - s tem znanjem sem že izdelal enostaven CMS, na katerem teče nekaj preprostih spletnih strani (vsebina, galerija slik, kontaktni podatki - obrazec/google map), katere sem izdelal samostojno (ne v kakšnem podjetju). Poznam tudi C# in ASP.NET - do te meje, da lahko spišem neko preprosto aplikacijo ali pa windows formo. Osnovno poznam še druge programske jezike, od Pascala do Jave.

Malo težje pa je, ko ti nekdo pokaže napol izdelano orodje in moraš ti popravljat nekaj, kar prvič vidiš.

Ne vem kolikšna je realna vrednost mojega znanja, vem pa da na razgovoru nikogar niso zanimali moji projekti, se je bolj vrtelo okoli tega, kaj firmi lahko prinesem. Še danes šefica vidi samo neposredni dobiček (kaj bo lahko prodala), ne pa tudi tega, kaj lahko naredim da v podjetju prihranimo čas in se posvetimo drugim zadevam (posredni dobiček).

Tody ::

To je tudi logično. Ona rabi produkt, da ga proda. Na tebi pa je da ta produkt daš. Če imaš ti to narejeno v enem dnevu ker si pač dobr izkušen itd itd... potem ti ostanejo vsaj 4 dni da kej druzga prčkaš. Ponavadi ljudi grejo v drugo bolj zahtevno službo.

Včasih se je na Siolu na velko igral igrce, medtem ko so govoril ljudem kako si nastavijo internetno povezavo (DIAL UP :))

Grizzly cena tvojega znanja je vsak mesec napisana na plačilni listi :) Lahko pa zmeraj greš na kak intervju pa ti povedo koliko si vreden :) Če prideš do drugega kroga seveda.

111111111111 ::

Fantje znanje je treba znat prodat. Pol se pa sprašujete zakaj nekdo, ki je manj sposoben dobi več kot vi. Če šefici ne uspeš narisat slike o dobičku nisi naredil nič. Če veš da dela narobe to spremeni ali daj odpoved.

čuhalev ::

jype je izjavil:

Zdaj počasi pišem "komponento za podpisovanje" v obliki WebExtension vtičnika. Da vidim, če se da te reči narediti manj boleče, kot so v Sloveniji trenutno rešene.

Kako ti gre? Uporabljaš openssl dgst ?

Boomerang ::

Torej, predlagate mi iskanje nove zaposlitve. Bom nasvet kar upošteval, za 680 € se mi bolj splača delati nekje v proizvodnji kot pa programirati (pa čeprav sem začetnik). V primeru, da drugo delo najdem... delodajalec me bo rabil takoj in ne bo čakal, da se mi izteče pogodba. Kaj v tem primeru? Lahko še isti dan pri tej firmi neham delati, torej dam odpoved in grem že naslednji dan drugam? Kar sem do tega dne zaslužil, bo verjetno obdržal delodajalec? Me doletijo še kakšne druge sankcije oz. bi še kaj moral vedeti, da se prej pripravim?

amacar ::

Vsepovsod je odpovedni rok napisan v pogodbi, če se pa tako dogovoriš pa lahko greš tudi naslednji dan.

jype ::

batt67> Kako ti gre? Uporabljaš openssl dgst ?

Počasi, uporabljam https://www.chromium.org/blink/webcrypto in https://developer.mozilla.org/en-US/doc... in zaenkrat kaže, da reči delujejo, kot so dokumentirane.

čuhalev ::

Pri programiranju je razlika med začetnikom in izurjenem programerjem le to, za koliko se uspeš prodati. Lahko brezhibno programiraš v jeziku X, ko dobiš jezik Y z isto nalogo se ti svet naokrog obrne ali pa se sploh ne da. Za primer, kako bi v Javascriptu na na x86 poklical INT 80h? Saj se potem marsikdo naredi pametnega in vpraša, čemu bi sploh to rabil in da se to sploh ne potrebuje.

Tudi zadnje čase visoko opevani Go (golang) ne pozna fork ukaza, WTF?! Pa tudi setuid ne, WTF?! To sta dve stvari brez katerih ne moreš spisati daemon-a :> kaj naj web server poganjam v konzoli kot root, krucefiks

Vanquish ::

mogoce ena informacija z druge strani - se pravi strani, ki potrebuje programerje.

Ce bom jaz napisal vso specifikacijo in bo programer samo to pretvoril v kodo - bom (govorim na pamet) placal studenta 5€/h.
Ce pa bom jaz programerju povedal kaj potrebujem in bo vse naredil sam, se pravi tudi delo analitika pa bom ga pripravljen placati tudi 15€.
Ce je pa specializiran za kaksno stvar, ki jo noben drugi ne obvlada ali pa imam jaz velik return on investment pa ga bom placal tudi 50€/h.

To, da znas napisat kodo samo po sebi ni toliko vredno, ker je taksnih dosti. Vec vsebine ko obvladas visjo ceno bos imel.

ps: govorim izrecno za moj primer - seveda ima vsak placnik svoje potrebe in prioritete. Lahko je tudi kak 100% programer placan 200€/h ce bo znal kodo napisat performancno toliko bolj optimizirano. Pac v kolikor zelis sluzit vec kot 5€/h moras vedet kaj je tvoja trzna nisa.

pegasus ::

čuhalev je izjavil:

Tudi zadnje čase visoko opevani Go (golang) ne pozna fork ukaza, WTF?! Pa tudi setuid ne, WTF?! To sta dve stvari brez katerih ne moreš spisati daemon-a :> kaj naj web server poganjam v konzoli kot root, krucefiks
A še nisi videl, kako mulci to danes v dokerjih delajo? Pa kje ti živiš? ;)

perci ::

"Znat pogramirat" je zelo relativen pojem.

111111111111 ::

Ni. Znati programirati pomeni, da znaš rešiti probleme, ki jih delodajalec/naročnik ima. Relativno je ali si dober, boljši ali najboljši. :) Primer: jaz znam SQL in sem rešil problem, da je obdelal miljon vrstic v 6 minutah. Kolega je zadevo zoptimiziral na 2 minuti, šefu ni bilo dovolj OK, znanja nisva imela dovolj, je dobil zunanjega, mu za 3 dni dela dal skoraj najini plači, ampak zadeva se je izvedla v 15s. In če mene vprašaš si je dečko denar zaslužil. Midva s sodelavcem sva bila pač kode monkeya nižjega ranga, kar še ne pomeni da bom delal za minimalca. :D

BlackLight ::

Eno kratko vprašanje kakšna je recimo primerna plača za nekoga z diplomo in 3 leta delovnih izkušenj na področju programiranja?
««
161 / 358
»»