» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
81 / 364
»»

Gandalfar ::

Kako pa?

Invictus ::

Predvsem mrežar ne vleče kablov ... Razen če imaš firmo da si to lahko privošči. Za kable najameš zunanje.

Tisti ki res obvladajo mrežo, so za vlečenje kablov predragi. Naredijo samo načrt. Vem ker sem sam to delal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

Ne poznam firme v SLO (pa sem bil ze v dokaj mocnih), ki bi za vleko UTP kabla outsursale zunanje. Ponavadi dejansko to network oddelek naredi,
sej majo vecinoma vsaj enga studenta ki mu tako delo zaupajo. Tisti ki obvladajo mrezo imajo itak dobro porihtane zadeve in imajo dovolj cajta :)
Outsursali smo res samo v primeru inicialne instalacije, se pravi nov prostor, 30 rack-ov pa so pol zunanji snope kablov vlekl pod tlemi,
pa pol na eni strani na razdelilce dal, na drugi pa na switche, pa vse lepo zvezal in oznacl.

Invictus ::

Nisem delal po majhnih firmah ...

Študentu pa tega sploh ne bi dal delat, ker so preveč nezanesljivi. Slabo poloćeni kabli so vir problemov. Pa ne majhnih.

Ne govorim tukaj o vleki kablov od serverja do patch panela ... Če vam to delajo študentje, bog vam pomagaj ... Ali kdo drug ...

Da seveda ne govorim o meritvah ... V veliki firmi ima "mrežar" povsem dosti dela z razlaganjem glupim sistemcom da je z mrežo vse v redu ... In to že 2535-tič.

Ampak vleki kablov do 2 km daleč ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

ABX ::

Itak da je kriva mreža. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kunigunda ::

Sej ti studenti so ponavadi bodoci mrezarji, jim je treba dat sanso da se izkazejo in ucijo na napakah, drugace nikol ne bojo imel prakse s tem.

Malajlo ::

Ampak res ne vidim pointa, da imaš nekoga zaposlenega za nastavljanje routerjev in podobnega. Če je treba nenehno nekaj spreminjati in popravljati, je generalno narobe.
Aktivna mrežna oprema je kot el. garažna vrata. Ali pa nastavitev plinske peči.
Jaz sem imel nekaj deset dislociranih lokacij, pa se ni bilo treba logirat skoraj dve leti. Potem smo pa še eno lokacijo dodali...

Aja, saj še serverjem samo loge pregledam, če mi sami ne sporočijo, da je kaj narobe. Kje mam pa cajt še drkat po stvareh, ki delajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

krneki0001 ::

Malajlo je izjavil:

Ampak res ne vidim pointa, da imaš nekoga zaposlenega za nastavljanje routerjev in podobnega. Če je treba nenehno nekaj spreminjati in popravljati, je generalno narobe.
Aktivna mrežna oprema je kot el. garažna vrata. Ali pa nastavitev plinske peči.
Jaz sem imel nekaj deset dislociranih lokacij, pa se ni bilo treba logirat skoraj dve leti. Potem smo pa še eno lokacijo dodali...

Aja, saj še serverjem samo loge pregledam, če mi sami ne sporočijo, da je kaj narobe. Kje mam pa cajt še drkat po stvareh, ki delajo...


Ja se strinjam, če podatki ne naraščajo prehitro, če ni nobenih selitev v podjetju, če ni odhodov in prihodov novih delavcev, ... in če ni zakonov, ki ti morijo s shranjevanjem podatkov za 10 let in če ni ljudi, ki vidijo samo zeleno in bi radi čimmanj energije ponucal. Tukaj je potem velika štala in delavcev moraš imet kar nekaj na kupu, da vse skupaj naredijo tako kto je treba.
Samo s tem ko smo prešli s 127 strežniki v virtualizacijo, smo prišparali miljon in še nekaj evrov na elektriki. Do konca naslednjega leta pa še nadaljnih 300 v virtualizacijo (interni cloud) in bomo prišparali okoli 3 miljone evrov na elektriki na leto. In zato so potrebni tako mrežarji kot sistemci, se strinjaš. Pa je to samo en od segmentov zakaj jih rabimo.

In tam je potreba po spremembah stalna, ker se vsak dan nekaj dogaja.

In to ni "one man band", kot se ga greš ti, ko se enkrat na dve leti logiraš in pogledaš loge. Tukaj je 3500 ljudi v firmi in še dodatnih 200 do 300 zunanjih sodelavcev, od teh vseh skupaj pa so stalno kakšne zahteve za nove priključke, za nove serverje in podobno. In tukaj ni samo 10 serverjev, ampak konkretno čez 500 serverjev in par mainframeov ter okoli 5000 računalnikov in 1000 prenosnikov.
Če misliš da si dovolj dober, da vse porihtaš in da se ti potem ne bo treba 2 leti logirat povej, pa te priporočam - dobiš službo takoj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

@nebivedu ima prav. Mi vem da imamo na dnevni bazi vsaj 2 novi firewall zahtevi (ali pa ipsec), ker se ogromno tuja podjetja povezujejo k nam,
ze 3 mrezarji so vcasih premalo (sploh v casu dopustov), treba je pa v doglednem cajtu porihtat (npr max 6 ur)

krneki0001 ::

6 ur??? Pri nas morajo biti vsi problemi vezani na denar rešeni najkasneje v 45 minutah!!! Problemi, ki nimajo povezav z denarjem pa v roku 150 minut. Če niso lahko dobiš knjižico in si na cesti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Isotropic ::

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

6 ur??? Pri nas morajo biti vsi problemi vezani na denar rešeni najkasneje v 45 minutah!!! Problemi, ki nimajo povezav z denarjem pa v roku 150 minut. Če niso lahko dobiš knjižico in si na cesti.

Morajo pa stranke dobro plačati za take odzivne čase ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

BALAST ::

Potem ko so lastniki NLB v sredo potrdili dokapitalizacijo v višini 381 milijonov evrov, je druga največja lastnica banke, belgijska KBC, v petek sporočila, da ne bo sodelovala v dokapitalizaciji. V njej bi morala sicer sodelovati z lastniškim kapitalom v znesku 61 milijonov evrov.


Jako glupo, ker se NLB dokapitalizira samo z davkoplačevalskim denarjem!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Gandalfar ::

Ok dost bo z NLB.

pisco ::

Gandalfar je izjavil:

Ok dost bo z NLB.


si me nagnal pisat v tole temo, ker moja ni dovolj dobra in si jo izbrisal, ali mi lahko najdeš en sam odgovor na moje vprašanje? Totalen offtopic, fantje se samo kregajo in pametujejo kaj dela mrežar in kdo vleče kable...wtf?! pa kje so admini, da bi tole malo sankcionirali?

[izbrisana tema]

kunigunda ::

krneki0001 je izjavil:

6 ur??? Pri nas morajo biti vsi problemi vezani na denar rešeni najkasneje v 45 minutah!!! Problemi, ki nimajo povezav z denarjem pa v roku 150 minut. Če niso lahko dobiš knjižico in si na cesti.

Ne rabmo tok hitrga odziva. Vsekakor v istem dnevu.

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

6 ur??? Pri nas morajo biti vsi problemi vezani na denar rešeni najkasneje v 45 minutah!!! Problemi, ki nimajo povezav z denarjem pa v roku 150 minut. Če niso lahko dobiš knjižico in si na cesti.

Morajo pa stranke dobro plačati za take odzivne čase ...


Ne gre za stranke, gre za zahteve ECB (evropska centralna banka) in BS (banka slovenije). Zahteve so enake za celo evropo in vse banke(tako naše kot tuje).

Plače so pa pod povprečno plačo v sloveniji(zakaj misliš da delam dve službe), da ne bo kdo mislil, da imamo ogromne in dobre plače. Še teh par izpitov na faksu ob delu naredim, potem pa gremo v tujino. Nova zelandija čaka, z začetno (poiskusno - 3 mesece) plačo 5x več kot tukaj v obeh službah zaslužim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Sem bil tud sam na razgovoru za službo v NLB nekaj let nazaj. Pa sem mislil da bo kadrovnico kap ko sem rekel 1500 neto začetne plače.

Seveda nisem bil izbran. Kar niti ni čudno kaj sem kvasil tam ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

Sem bil tud sam na razgovoru za službo v NLB nekaj let nazaj. Pa sem mislil da bo kadrovnico kap ko sem rekel 1500 neto začetne plače.

Seveda nisem bil izbran. Kar niti ni čudno kaj sem kvasil tam ...


Sem zaposlen več kot 15 let tam, pa nimam tok bruto plače. Pa tudi ni nekih ugodnosti. Če naprimer delaš v renaultu, dobiš 20% popusta na avto, 30% na dele, če delaš kjerkoli dobiš kakšen produkt, ki ga proizvajajo ceneje ceneje. Če pa delaš na banki si pa na šalterju tako stranka kot ostali. Enaki pogoji za kredite, enaki pogoji za vse ostalo. Je pa nekaj drugega. Plača je redna in tudi v največji krizi plača je na računu takrat kot mora biti. In trenutno mi je samo to pomembno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kaj pa delaš tam za niti 1500 bruto? Če ni skrivnost? Ker vsakemu relativno dobremu privat firme plačajo 2500 bruto ...

Razen če je zdaj kaj drugače ... Ja, in faks pomaga pri plači. Slovenija je še vedno ujetnica jugoslovanskega sistema pri plačah in napredovanjih.

BTW, če znaš Cobol, ti ne bo problem najti službe ;). Kak certifikat tudi pomaga v tujini ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Gandalfar je premaknil sporočila v Pogoji pri jemanju kredita.

amigo_no1 ::

nebivedu
Se misliš potem kar takoj preseliti v NZ s celotno družino ?

kunigunda ::

@invictus, cobol je ze kar izpodrinjen

Mufasa ::

Cakte mal...a nismu bli pred cajtom v tej ali neki drugi temi prepricevani od parih st modrecev da vsak sposoben programer v sloveniji z 10 let izkus jami pa ja ima 2k neto place? (4k bruto)

Smurf ::

Mufasa je izjavil:

Cakte mal...a nismu bli pred cajtom v tej ali neki drugi temi prepricevani od parih st modrecev da vsak sposoben programer v sloveniji z 10 let izkus jami pa ja ima 2k neto place? (4k bruto)

Ce si dober in hoces, imas.

Malajlo ::

Vsak sposoben programer. Tle je bistvo. Sposoben se tudi za plačo zmenit, recimo.

jan_g ::

krneki0001 je izjavil:

6 ur??? Pri nas morajo biti vsi problemi vezani na denar rešeni najkasneje v 45 minutah!!! Problemi, ki nimajo povezav z denarjem pa v roku 150 minut. Če niso lahko dobiš knjižico in si na cesti.


Me zanima, koliko knjižic so potalali takrat, ko so bili problemi z uvedbo novega sistema (napačno prikazovanje stanja, nezmožnost dvigovanja na bankomatih, itd.) in to ne 45 minut, temveč več kot en mesec.

kamuee ::

Mufasa je izjavil:

Cakte mal...a nismu bli pred cajtom v tej ali neki drugi temi prepricevani od parih st modrecev da vsak sposoben programer v sloveniji z 10 let izkus jami pa ja ima 2k neto place? (4k bruto)

A vi malo sanjate o nekem 2K ali 4K bruto. Najd mi šefa, ki ti bo plačal 2K neto za gretje stola pred kompom. Moj ga še neb, da si kak vodja projekta pol že mu nebo težko dat 2k neto. Za admina ali pa sistemca pa jes da sm šef ne dam 2k neto pa tut moj šef neb dal, sorči folk. Sej vidm ka pr nas sistemci pa admini delajo, ful majo posla, dela 1uro na dan, ko ga rabiš nima nikdar cajta kr pač sam ne morš nič nardit kr ti je vse zaklenu.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Mufasa ::

Malajlo je izjavil:

Vsak sposoben programer. Tle je bistvo. Sposoben se tudi za plačo zmenit, recimo.


Slišiš @nebivedu..nesposoben si pa še za plačo se ne znaš zment. >:D

Smurf ::

kamuee je izjavil:


A vi malo sanjate o nekem 2K ali 4K bruto. Najd mi šefa, ki ti bo plačal 2K neto za gretje stola pred kompom. Moj ga še neb, da si kak vodja projekta pol že mu nebo težko dat 2k neto. Za admina ali pa sistemca pa jes da sm šef ne dam 2k neto pa tut moj šef neb dal, sorči folk. Sej vidm ka pr nas sistemci pa admini delajo, ful majo posla, dela 1uro na dan, ko ga rabiš nima nikdar cajta kr pač sam ne morš nič nardit kr ti je vse zaklenu.

Za sistemce in admine ne vem, za dobre programerje pa tole ne bi smelo biti tezko dobiti. In takih sefov je kar dosti ;) (sej so pametni, ce delas dober profit firmi te bodo tudi dobro placali).

Mufasa ::

No pa še povej v kateri firmi/startupu delaš, da vsi tja pošljejo prijave, ker po tvojih besedah sodeč je takih delovnih mest skoraj več kot sposobnih programerjev v Sloveniji.

kamuee ::

Smurf je izjavil:

kamuee je izjavil:


A vi malo sanjate o nekem 2K ali 4K bruto. Najd mi šefa, ki ti bo plačal 2K neto za gretje stola pred kompom. Moj ga še neb, da si kak vodja projekta pol že mu nebo težko dat 2k neto. Za admina ali pa sistemca pa jes da sm šef ne dam 2k neto pa tut moj šef neb dal, sorči folk. Sej vidm ka pr nas sistemci pa admini delajo, ful majo posla, dela 1uro na dan, ko ga rabiš nima nikdar cajta kr pač sam ne morš nič nardit kr ti je vse zaklenu.

Za sistemce in admine ne vem, za dobre programerje pa tole ne bi smelo biti tezko dobiti. In takih sefov je kar dosti ;) (sej so pametni, ce delas dober profit firmi te bodo tudi dobro placali).

Za programerje bi se strinjal. Škoda da nism programer :( ma men te programski jeziki ne grejo in ne grejo, zapopizdit, assembler, html, java, c, c++, še na faksu tega nism nikak mogu postekat, enostavno mi sploh ni jasn ta način razmišljanja, prej živčnga fašem, zato so mi pa programski jeziki bedni, da jih videt ne morem, sam, zavidam pa folku ko to obvlada, bi rad to znal ampak mi enostavno to nekako ne gre. Pa še plače maš daleč najbolše če si programer, ne pa štromar ko se jebeš za vsak drek, dobiš pa tisto povprečno dolgocajtno plačo plačo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Invictus ::

Mufasa je izjavil:

No pa še povej v kateri firmi/startupu delaš, da vsi tja pošljejo prijave, ker po tvojih besedah sodeč je takih delovnih mest skoraj več kot sposobnih programerjev v Sloveniji.

Saj jih je. Vprašanje je samo definicije sposobnega programerja :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mufasa ::

Jest zastopim da tako plačana programerska delovna mesta obstajajo v Sloveniji. Ne zastopim pa preproščine določenih osebkov v tej temi... kljub temu da sem se zelo dobro prodajal v Slo, vem, da se jih ne tare okoli in da je ponudba prekleto manjša od povpraševanja...startup, 10-14h delo na dan, workweekends gor ali dol... ni jih toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

krneki0001 ::

Malajlo je izjavil:

Vsak sposoben programer. Tle je bistvo. Sposoben se tudi za plačo zmenit, recimo.


Tukaj se motiš, lahko si ti še tako sposoben, lahko si najboljši v svojem poslu, vendar samo s srednješolsko izobrazbo ne moreš dobit dobre plače, pri nas ne. Zato pa delam faks, da bom potem priden in delaven, kot vsi sotali, pa da bom imel "4k bruto" plače.
Poanta je v mentaliteti. Če imaš papirje si car, delaven in priden, če jih nimaš si pa lenuh in samo greješ stolček, pa nič drugega. Tudi obnašajo se tako.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

nekikr ::

Ti pa še nisi kaj dosti okoli za službo gledal kajne? Če boš šel v javno upravo, potem šteje papir. V gospodarstvu šteje znanje. Lahko sicer, da boš začel malo nižje, ker nimaš ne vem kakšne izobrazbe, toda če si res sposoben (ne samo programirati ampak se tudi zmeniti za plačo) boš pa kaj hitro dobil bistveno več. Problem je, ker vsak, ki zna dva kabla zvezati skupaj, misli, da je nenadomestljiv in da si zasluži vsaj 2000€ neto.

dolenc ::

Veliko primerov imaš tukaj na forumu, da to ne drži. Ravno obratno, papirji ne škodijo, pomagajo pa tudi ne dosti, če niso podkrepljeni z znanjem.

nekikr ::

Kateri primeri so to? Se pravi imaš ultra sposobne ljudi, ki delajo za male pare? Prosim, da mi pošljejo CV, pa se kaj zmenimo. Če so res sposobni ne bo problem, hudič je, če samo mislijo, da so.

Smurf ::

@kamuee delaj kar te veseli in postani dober v tej stvari, pomoje lahko tudi drugje dosezes tako placo (drugace sem tudi jaz po izobrazbi elektrotehnik).

@Mufasa oprosti ne bom povedal imena, ker zelim ostati anonimen. Ce si dober programer te bodo itak taka podjetja nasla (Slovenija je res tako majhna...).

@Nebivedu v privatnem sektorju je dalec od tega, vsaj v high-tech podjetjih. Placo dobis glede na znanje. Pri nas ima med programerji najvisjo placo nekdo, ki ni imel koncanega faksa (sele sedaj ga je koncno naredil), pa imamo tudi doktorje v ekipi.

dolenc ::

nekikr, letelo je na nebivedu, pač si bil vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

KrEn1234 ::

Jaz imam 2x uni izobrazbo(vzporedni študij) pa mislim, da me še nihče ni uprašal po izobrazbi. Imam tudi tudi nekaj IT certifikatov, ki sem jih naredil zaradi želje po širšem znanju. Po njih so me 1x ali 2x uprašali, ker so navadno pogoj za prijavo na javne razpise. Vedno me je pa vsak vprašal kaj sem delal. Večkrat pa tudi s kom - slo it market je itak tako majhen, da se praktično večji igralci vsi poznajo.

V tujini pa itak ne ločijo med UL,UM,UKoper,.. verjetno tudi če bi diplomiral v kaki Albaniji bi bilo isto:)

Mufasa ::

Še nekaj kar je čisto res...programiranje je postalo obrtniški posel. Nobene znanosti, samo obrt ki ima večji/težji learning curve od obdelave lesa, pa še to je relativno od človekove motorike.

Smurf ::

Mufasa je izjavil:

Še nekaj kar je čisto res...programiranje je postalo obrtniški posel. Nobene znanosti, samo obrt ki ima večji/težji learning curve od obdelave lesa, pa še to je relativno od človekove motorike.

Evo v tem je problem. Ja vecina programiranja v Sloveniji je take narave in za tako delovno mesto res ne mores pricakovati 2k€. Ni pa res, da obstaja le to.

Gandalfar ::

Kakor gledam v tujini ni bistveno vecji trg. Delaj 10 let v angliji pa bodo tudi vsi vedeli zate :)

krneki0001 ::

Dolenc, na mesec potegnem najbrž več kot večina tukaj gor. Od ene službe več od druge manj, je pa vsak mesec več kot 2600 neto. Že pred leti bi lahko šel na svoje, pa mi tisti redni dodatek na točno določen dan v mesecu čisto ugaja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Smurf ::

Gandalfar je izjavil:

Kakor gledam v tujini ni bistveno vecji trg. Delaj 10 let v angliji pa bodo tudi vsi vedeli zate :)

Opazam enako, v doloceni branzi vsak pozna vsakega.

Invictus ::

Greš za mesec in pol v tujino delat, ko prideš domov si car.

Se je meni naredilo ko sem bil v Avstraliji na precej hudem projektu. Sicer sem tudi 6 tednov delal stvar, ki ni bila ravno trivialna. Delal sem pa po 8 ur na dan. Ampak DELAL, ne visel na čikih in kofetih.

Kar se tiče CVjev, jih tako ali tako skoraj nobeden ne bere. Prvič jih preberejo ko prideš na razgovor. Prej pa samo preletijo kdo ima kako izobrazbo, ali pa samo pogledajo na koliko straneh je napisan CV. Skratka podn ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Problem CVjev je, da folk pise svasta, ampak res svasta. Sem videl CVje, kjer so ljudje napisali "zelo dobro poznavanje C++", potem pa se je izkazalo, da znajo malo vec kot hello world napisati. Po drugi strani bo kaksen dober programer (a kriticen do sebe) napisu da ima solidno poznavanje programskega jezika, a zna neprimerno vec kot tisit v prvem primeru.

Tako, da ja dostikrat se CVje le preleti, jaz opazam, da najvec stejejo priporocila (pa to ne v smislu, da te priporoca tvoj sorodnik, ampak recimo nek strokovnjak na svojem podrocju).

krneki0001 ::

Problem CV-jev je da imajo kadrovske službe ljudi, ki nimajo pojma o zadevah, ki jih firma dela in ne vedo, kaj potrebuje firma, ampak gledajo samo na izobrazbo in VIP. Seveda ne govorim za privatni sektor, ampak za vse ostale.

Če šef hoče nekoga, da bi delal na oddelku, mu potem rihtajo takega, ki ima izobrazbo, takega, ki ima pa potrdila o znanju, nima pa diplome pa že takoj izločijo.

Imam ogromno število potrdil iz IBM-a - IBM-ovi tečaji na področju mainframeov in DB2-ja, pa še ogromno ostalih zadev, ampak ker nimam šol niti ne prideš do tega da bi lahko ta potrdila pokazal, v CV-ju jih pa preskočijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
81 / 364
»»