» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
74 / 357
»»

pegasus ::

videc je izjavil:

Meni je pa bolj zanimivo to, da moraš kot IT-jevec "poznat" in "obvladat" vse.

Ja itak halo ... če ne poznaš in ne obvladaš, nisi nič vreden. Gledam vsak dan sosede bosance, tip nima osnovne šole, zna pa na črno sezidat bajto, pošraufat avto, preštihat vrt, nategnit davkarijo, ... skratka ima veliko večje možnosti za preživetje kot mi, ITjevci.
ITjevci smo zgolj internetni hišniki in vodovodarji, tko da morš znat vse, od solitara in minesweeperja pa do pisat linux driverje za čuden hardver v šefovem novem ultra laptopu.

jan_g ::

>pa do pisat linux driverje

Hehe, takih je pa verjetno zelo malo. Ampak razumem, kaj hočeš povedati.

BlueRunner ::

pegasus je izjavil:


ITjevci smo zgolj internetni hišniki in vodovodarji, tko da morš znat vse, od solitara in minesweeperja pa do pisat linux driverje za čuden hardver v šefovem novem ultra laptopu.

Ne glede na ves gloom & doom, ki ga zganjam v tej temi, trdim, da se pravi IT-jevec v taksnem polozaju ne znajde pogosto. Ce pa se, pa se tudi hitro spravi ven iz njega. Torej ni res, da smo (se stejem poleg) zgolj internetni hisniki in vodovodarji. Ceprav seveda taksna dela znamo opravljati, ce je ze res potrebno ali pa kot splosno storitev, ki jo nudi N razlicnim odjemalcem kot alternativo njihovem individualnem najemanju delovne sile.

Tako, da taksna dela v okolju maticnega podjetja res ostanejo tistim, ki zacenjajo, pa se ne vedo tocno kaj in kako (verjetno studenti in od "kolega froci") in tistim, ki so dovolj priucili in nimajo volje ali zelje, da bi to poceli zares (morda jim je bilo to porinjeno poleg njihovega dejanskega dela).

Kaj to pomeni za vrednost in (s strani delodajalca) percipirano vrednost teh opravil? Sam bi rekel, da razlicno. Je pa vsaj percipirana vrednost zagotovo najbolj odvisna od splosne razgledanosti in tudi usposobljenosti direktorjev ali pa lastnikov teh majhnih podjetij, da razumejo razlicne vloge in tudi razlicne stopnje zahtevnosti dela zaposlenih. Vendar pa resnici na ljubo dela nizke zahtevnosti in hkrati tudi z nizko dodano vrednostjo resnicno ne opravicujejo kaksnih visokih plac ali pa sploh celotnega zaposlenega.

BlueRunner ::

videc je izjavil:

Meni je pa bolj zanimivo to, da moraš kot IT-jevec "poznat" in "obvladat" vse. Me prav zanima, če je enako pri ekonomistih. Vsi obvladajo vse, od financ do ne vem česa še.
Konec koncev, če je za Google Apps zadosti ena tajnica, je potem tudi za finančno poslovanje, marketing, računovodstvo, ...

Kot prvo, informatika ne-IKT podjetij je bolj ali manj ponavljanje ene in iste zgodbe na enem in istem nivoju. Plus to, da je cel kup stvari pac bolj ali manj "more of the same". Ce hoces to povedano iz vidika ekonomista: ni velike razlike med delom v Krki ali pa delom v Petrolu, kot tudi ni hudih razlik med delom v financah in delom v racunovodstvu.

Kar se tice "ena tajnica je zadosti", ... Kaj pa mislis, da imajo majhna in mikro podjetja? Zbor tajnic za vsako podrocje po eno? Nak. Ce storitve ne najamejo zunaj, potem imajo zelo verjetno enega zaposlenega, ki skrbi za vse, kar ima veze s financami podjetja. Od blagajne, preko obracuna in izplacil plac pa do izstavljanja faktur narocnikom. Vse po spisku. Ker je to pac narava tega dela.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

pegasus je izjavil:

videc je izjavil:

Meni je pa bolj zanimivo to, da moraš kot IT-jevec "poznat" in "obvladat" vse.

Ja itak halo ... če ne poznaš in ne obvladaš, nisi nič vreden. Gledam vsak dan sosede bosance, tip nima osnovne šole, zna pa na črno sezidat bajto, pošraufat avto, preštihat vrt, nategnit davkarijo, ... skratka ima veliko večje možnosti za preživetje kot mi, ITjevci.
ITjevci smo zgolj internetni hišniki in vodovodarji, tko da morš znat vse, od solitara in minesweeperja pa do pisat linux driverje za čuden hardver v šefovem novem ultra laptopu.

sysadmini v ne-it firmah (recimo proizvodnih) res ja. kako je pa s placami?

stakub ::

Pozdravljeni,

konec koledarskega leta oz. v začetku naslednjega bom diplomiral na FRI-UNI(star 4-letni program) in imam nekje 2 leti izkušenj kot software developer. Zadnje čase sem se začel interesirati za vlogo prodajnega inženirja na področju IT rešitev in me zanima ali kdo išče oz. pozna koga, ki bi iskal moj profil za to pozicijo? Par sem jih sicer zgooglal, vendar nič ne stane če še tu pobaram.

Hvala :)

Gandalfar ::

NIL zihr

Mufasa ::

Je kdo bil zadnje cajte na razgovorih...koliko ponujajo (katera firma?) za kakšno delovno mesto, z koliko let izkušnjami?

lambda ::

Je kdo bil zadnje cajte v avtosalonih...za koliko ponujajo (katera avtohiša?) kakšen avto, koliko konjskih moči?

Je težko iti na par razgovorov? Mislim bi pričakoval od ljudi, ki iščejo (drugo) zaposlitev, da si naredijo en izbor firm kjer bi radi delali. In ko si narediš ta izbor, greš probat kje se lahko bolje prodaš. Za koliko se lahko prodaš, je pa zelo težko ocenit iz opisa kaj bodo napisali drugi na nekem forumu ...

klemenSLO ::

Isotropic je izjavil:

pegasus je izjavil:

videc je izjavil:

Meni je pa bolj zanimivo to, da moraš kot IT-jevec "poznat" in "obvladat" vse.

Ja itak halo ... če ne poznaš in ne obvladaš, nisi nič vreden. Gledam vsak dan sosede bosance, tip nima osnovne šole, zna pa na črno sezidat bajto, pošraufat avto, preštihat vrt, nategnit davkarijo, ... skratka ima veliko večje možnosti za preživetje kot mi, ITjevci.
ITjevci smo zgolj internetni hišniki in vodovodarji, tko da morš znat vse, od solitara in minesweeperja pa do pisat linux driverje za čuden hardver v šefovem novem ultra laptopu.

sysadmini v ne-it firmah (recimo proizvodnih) res ja. kako je pa s placami?


Osnovni vstopni razred za 7 stopnjo , ki je zahtevana za sistemce pri nas je mislim da malo manj kot 2000 bruto. koliko pa napreduješ pa je stvar posameznika in šefa :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

imagodei ::

Jaz zastavil malo drugačno vprašanje... Sicer povezano. Namreč, koliko lahko potegnem, če se dogovorim za vzdrževanje opreme nekemu podjetju.

Popoldan vzdržujem opremo (komplet, HW, SW) nekaj žepnim podjetjem (do 5 računalnikov, router, inštalacije, serverji, servisiranje ipd.) Sicer sem zaposlen v ne-IT podjetju, kjer sem informatik/sistemc.

Trenutno se menim za pogodbeno vzdrževanje opreme z enim malo večjim podjetjem, cirka 35 računalnikov, 4-5 serverjev, deloma virtualizirano okolje na ESXi platformi, Linux + Win serverji, AD okolje, Cisco mreža. S podjetjem sem v preteklosti že parkrat sodeloval in poznam okolje. Trdijo, da full time guya ne potrebujejo, bi pa rabili mesečne preglede, vzdrževanje AD okolja in opreme, inštalacije, občasno pomoč uporabnikom... Odzivni čas jih ne skrbi preveč ( 8-O ), serverji in Cisco oprema je stara cca 6-7 let in jo bo treba počasi menjat.

V podjetju imajo dva-tri osebe, ki obvladajo desktop računalnike toliko, da me za vsak Office inštalirat ne rabijo. Šlo bi za to, da sem preko VPN na razpolago v roku nekaj ur od prijave napake, večje okvare v roku 24 ur od prijave. Skratka, predvidoma mesečni pregled backupa in serverjev 1-2 uri + do maximalno 5 ur dela na mesec + v pripravljenosti za posredovanja. Glede na starost serverjev bi verjetno rabil na zalogo kupit kritične kompatibilne komponente (disk, proc, ram, plato).

Takšne reči še nisem nikoli prevzemal, odgovornost je vseeno malo večja kot pri garažnih firmah z Linksys ruterjem. Verjetno bi bilo treba reči formalizirat z vzdrževalno pogodbo (kje bi našel kak obrazec), predvsem pa me zanima, koliko lahko za takšno reč računam.

TNX
- Hoc est qui sumus -

ABX ::

klemenSLO je izjavil:

Isotropic je izjavil:

pegasus je izjavil:

videc je izjavil:

Meni je pa bolj zanimivo to, da moraš kot IT-jevec "poznat" in "obvladat" vse.

Ja itak halo ... če ne poznaš in ne obvladaš, nisi nič vreden. Gledam vsak dan sosede bosance, tip nima osnovne šole, zna pa na črno sezidat bajto, pošraufat avto, preštihat vrt, nategnit davkarijo, ... skratka ima veliko večje možnosti za preživetje kot mi, ITjevci.
ITjevci smo zgolj internetni hišniki in vodovodarji, tko da morš znat vse, od solitara in minesweeperja pa do pisat linux driverje za čuden hardver v šefovem novem ultra laptopu.

sysadmini v ne-it firmah (recimo proizvodnih) res ja. kako je pa s placami?


Osnovni vstopni razred za 7 stopnjo , ki je zahtevana za sistemce pri nas je mislim da malo manj kot 2000 bruto. koliko pa napreduješ pa je stvar posameznika in šefa :)


Mislim da je tako v večini firm.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Malajlo ::

Višino pogodbenega zneska izračunam nekako tako:
št. pcjev x 0,25 x servisna ura
št. serverjev x inženirska ura
+ kakšne izjeme (remote lokacije, število mrežni printerjev in podobno)

Potem pa prilagoditve gor/dol glede na odnos z naročnikom ;)
Imagodejev primer bi bil sicer nekje 600 EUR, kar bo najbrž preveč za opisano. Ampak ene štiri ure na mesec pa bo porabil za loge pregledat in kaj popatchat pa je enih 300+ kar primerna cena. Na koncu se bo za 250 zmenil. Odvisno od firme in kako stoji v zdajšnjih časih :|
Robe na rezervo kupovati - kaj pa vem. Rezervnega serverja ravno nimam na zalogi, ampak kakšna mašina, disk, napajalc in podobna šara se pa vedno najde, če je res nujno in ne more počakati.

Isotropic ::

2000 bruto je skoraj 1300 neto, kar je za zacetnika orenk prevec...

poznam strojnike in elektro, ki nimajo s par leti delovne dobe tuk, kaj sele od zacetka. tuk cenjena pa administracija zih ni, glede na to, da se smatra korak dol od programiranja. tut slednje se mi zdi malo prenapihnjeno, vsaj v firmah, ki delajo z javno upravo, tam sploh...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Isotropic> poznam strojnike in elektro, ki nimajo s par leti delovne dobe tuk, kaj sele od zacetka.

To nima zveze s ceno sistemcev.

amigo_no1 ::

Strojniki so najslabše plačani.

Daedalus ::

@imago - začni z ene 550, v znamenje dobre volje popusti do 450, kar je spodnja meja... jaz za pisarno z enim strežnikom in 20 delovnimi postajami računam 300 sicer. Dela pa je za tam od 5-10 ur na mesec, kdaj tudi več (recimo prehod na win7 je bil tak primer). Mam pa to kompletno flat rate, nobenega kompliciranja okoli števila ur. Mogoče se komu to zdi še kr nekaj denarja. Samo na koncu dneva nisi plačan za to, da inštaliraš 7zip na računala. Ampak za to, da imaš backup in recovery načrt, če gre kaj hudo narobe. To pa niso več tako poceni zadeve.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Isotropic ::

amigo_no1 je izjavil:

Strojniki so najslabše plačani.

zakaj, nizja dodana vrednost, jih je vec kot elektro/programerjev al kaksna posebnost slo gospodarstva?
ker jaz sem slisal to za kemike drgac (ce niso v leku, krki)

darkolord ::

kaksna posebnost slo gospodarstva
to

Isotropic ::

cist zare? kaj pa?
jaz sem vedno mislil (isto kot za kemike), da zato, ker morajo imeti take firme veliko ljudi pod razvojem (proizvodnja itd), pa se tako morajo vsi prihodki pac porazdeliti na vec ljudi...

BlueRunner ::

Isotropic je izjavil:

cist zare? kaj pa?
jaz sem vedno mislil (isto kot za kemike), da zato, ker morajo imeti take firme veliko ljudi pod razvojem (proizvodnja itd), pa se tako morajo vsi prihodki pac porazdeliti na vec ljudi...

Posebnost Slovenije je ta, da je veliko ljudi s sicer visoko izobrazbo zaposlenih na delovnih mestih, ki taksne izobrazbe ne terjajo in v podjetjih, ki s svojimi produkti ali storitvami ne ustvarjajo dovolj prihodkov, da bi lahko svojim zaposlenim ponudila vecji razpon plac in visje place tistim, ki s svojim znanjem v pravem trenutku in na pravem mestu bistveno prispevajo k visjim prihodkom ali vecjim prihrankom.

Potem pa se stvari razhajajo med utopicnim "papir imam in se cutim upravicenega" ter realnim "ce firma dela risalne zebljicke, potem pac ne mores imeti 2k neto na traku". Zunaj je malo manj taksnega razhajanja. Na figurativnem traku nimas znalcev, firme imajo visjo produktivnost in tako lahko nudijo visje place bolj kljucnim kadrom.

Mufasa ::

Večina direktorjev naših parazitskih/paradržavnih IT firm je še vedno najbolj ponosna na ŠTEVILO zaposljenih, namesto dodane vrednosti, ki pa je res u kurcu povečini.

Sj pravijo da je pot do pekla tlakovana z dobrimi nameni...

krneki0001 ::

Imogodei,
Sam računam tako, da za 5 računalnikov + server + printer + komplet mreža hočem 110 evrov neto (v to je vključeno svetovanje po telefonu(oni kličejo kadarkoli) in 3 ure dela pri njih ali remote (v popoldanskem času), vsaka nadaljna ura je 25 evrov neto).
Potem pa na vsakih 5 računalnikov več, po 100 evrov neto višja cena pri pavšalu in 2 uri več zastonj dela ter 5 evrov več na delovno uro nad zastonjskimi urami.
Za backup server (imam doma virtualne mašine - kopije njihovih serverjev) pa računam 200 evrov neto na mesec, podatki pa se vsako noč sinhronizirajo avtomatsko (tudi moje skripte). Hardware (diske in raid kartico za mirroring) dostavijo oni. Zahtevam pa malo boljše diske in malo boljši raid 0 kontroler.

Delam pa po podjemni pogodbi in mi oni že obračunajo davek, tako da dobim samo neto na moj račun. Imam pa 6 firm, za katere imam dela na mesec mogoče par uric (za vse skupaj), ker mi vse informacije dajejo skripte in programi.

Da pa sem prišel do tega, je bilo pa ene 2 meseca vsak dan po par ur mojega zastonj dela, da sem si naredil vse skripte, programe za backup, programe za sinhronizacijo, virtualke doma in virtualke pri njih, stare mašine spravil v virtualizacijo,... - skratka da smo prišli na čisto in korektno poslovanje z čimmanj prekinitvami in sprotnim obveščanjem, če le te nastanejo.

Rihtam pa vse od hardwera do softwera, edino če so kak namenski program kupili, se pogovorim z ljudmi, ki so prodali software, kakšne so zahteve in jim to potem vnaprej pripravim, da se potem ne lovimo. Tistih programov se potem ne dotikam, ker imajo to čez ponavadi prodajalci namenskega programa (če nimajo pa jaz porihtam).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

psychoshorty ::

Glede place:

Sam dobim 1700€ bruto. Pred kratkim sem delal se v Avstriji, nakar sem tukaj pri nas dobil priloznost in sprejel to ponudbo. Del. izkusenj imam 3 leta. Firma nima nic kaj posebnega. En server z dvema virtualcema na ESXi -ju + 15 delovnih postaj. Trenutno je cel sistem v reorganiziranju, saj je cel kaos.

Zgodovina sprememb…

dvojka ::

Računalničar ne glede na področje si z 7. stopnjo ne zasluži več kakor 1100€ neto, če nima delovnih izkušenj. Kdor dobi nad tem je lahko zadovoljen.

Isotropic ::

nebivedu to zraven rednega sihta?

lambda ::

No no. Res dober računalničar direkt s faksa s 7. stopnjo si zasluži precej več, kot gnil, ki ima že 10 let delovnih izkušenj. Dovolj sem jih že videl, takšnih in drugačnih, da sem precej prepričan v svoj prav ...

BlueRunner ::

Placa je odvisna od znanja, delovnega mesta in podjetja.

Ce izpustis samo enega izmed teh faktorjev, potem ocena ne more biti realna, ker lahko manjkajoci "zgliha" preostala dva in zakljucek naredi za napacen.

Ko govoris o znanju, pa je to znova odivsno od izobrazbe in od izkusenj. Lahko imas eno, lahko imas drugo, oboje ali pa nobenega. Sele sestevek pa pove koliko imas znanja. Zato tudi reci "izobrazba" ni dovolj, saj lahko izkusnje to "zglihajo" in obratno.

Ce pri utemeljitvi kaj je "realna placa" izpustih katerega koli izmed teh faktorjev, potem ti lahko kdorkoli vedno da kontra primer, ki z primerno poudarjenom manjkajocim faktorjem pokaze kako je lahko "realna placa" tudi drugacna.

Npr. lahko si nesposoben mamin sincek, ki si zna samo po nosu vrtati in si zaposlen pri nekem levem majhnem d.o.o., pa bos se vedno imel 2k neto place. Ker je ta d.o.o. slucajno v lasti tvojega fotra. Torej imas delovno mesto "sincka", ki je praviloma placano nadpovprecno.

Plus vseh ostalih 3^3-1 primerov, ce si izmislim, da imam za vsakega izmed treh osnovnih faktorjev 3 diskretne vrednosti.

tt2 ::

Mene pa zanima, a se komu sanja kakšne imajo plače programerji, ki programirajo MMO igre (wow, gw, lineage...)?

Isotropic ::

googlaj glassdoor

imagodei ::

@Malajlo, Daedalus, nebivedu

Hvala za smernice :)
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

lambda je izjavil:

No no. Res dober računalničar direkt s faksa s 7. stopnjo si zasluži precej več, kot gnil, ki ima že 10 let delovnih izkušenj. Dovolj sem jih že videl, takšnih in drugačnih, da sem precej prepričan v svoj prav ...

Kaj pa ce je dober racunalnicar brez faksa in z 10 let delovnimi izkusnjami? Poznam nekoga, ki je odsel v tujino pred kratkim in mu gre precej dobro.
@ Pusti soncu v srce... @

lambda ::

Apeliral sem na:

dvojka > Računalničar ne glede na področje si z 7. stopnjo ne zasluži več kakor 1100€ neto, če nima delovnih izkušenj. Kdor dobi nad tem je lahko zadovoljen.

In primerjal dobrega, a brez izkušenj, in slabega z izkušnjami. Dobri so seveda druga zgodba.

Sicer je pa vprašanje kakšna kompetenca "izkušnje" sploh so? Taka fuzzy kategorija. Če so izkušnje v smislu, da imaš zaradi tega veliko znanja, potem ok. Če pa to pomeni, da si 10 let nekje visel in hodil mal plačo služit, je pa to nekaj drugega.

SmeskoSnezak ::

Izkusnje so misljene, da se je v vsem casu ucil in delal na tistem svojem podrocju in obvlada zadeve, zna resit tezave, etc.

Btw, jaz sem priso na feri faks z namenom da po koncanem faksu dobim minimalno 1500€ neto, seveda upam, da dobim še kaj izkušenj s študentskim delom ... in to v Sloveniji. A kolikor spremljam to temo, lahko to sanjam, razn če mi kdo od vas pomaga :P
@ Pusti soncu v srce... @

black ice ::

SS: Katera smer?
Jaz želim čimprej končati faks s čim manj bluzenja, za službo se bom potem sekiral.

SmeskoSnezak ::

RIT smer.
@ Pusti soncu v srce... @

Tody ::

Faks, je namenjen vam in ne delodajalcu :)

a.) Obvladaš svoje delo torej se giblješ v svojih krogih in si potem ko je čas za to lahko zrihtaš kako službo

b.) imaš narejen faks in se ti sanja kaj delaš in pač se moreš še veliko drugih stvari obvladat zato da prepričaš šefe.

Brez izkušenj pa žal ne bo šlo. Tko da čimprej končati faks mogoče ni tako pametna zadeva. Vključita se v čimveč društev, od githubov, do hekovnikov in kiberpip.

Gandalfar ::

To je kar zanimiv problem, ker v taksnih okoljih si tezko brez sluzbe vec kot en mesec.

Rudolfo ::

Mene so zdej dali med senior management, on top of that pa me hocejo poriniti se v visjo pozicijo, in sedaj imam zanimiv problem, namrec jasno (I hope) sem jim povedal da ne, da bi rad ostal kjer sem, skrito mi ze ta promocija ni prevec vsec, sej denar je boljsi, ampak ze sedaj imam casha dovolj, pa ne dovolj prostega casa da ga izkoristim. Visjo pozicija = more work, more travel,... Trenutno bom imel nekje $200K, kar mi je ze over the top za najine potrebe, rad bi imel vec prostega casa. Moj sefe je isti, noce it na visjo pozicijo, pa mene poriva naprej lol (I guess sva oba bolj neambiciozno lena :) ) .
You must love Australia :D
Lp rudi

Ziga Dolhar ::

Se opravičujem za tale off-topic, ampak ..

... sem ti fouš. :). Čestitke!
https://dolhar.si/

Rudolfo ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Se opravičujem za tale off-topic, ampak ..

... sem ti fouš. :). Čestitke!


Hvala. Sem pozabil dat disclaimer pod message: I'm slightly drunk, se opravicujem za basic pismenost :)
Lp rudi

c00L3r ::

Nisi len, če bi rad užival v življenju. Najlepše je najt točko, kjer imaš dovolj prostega časa in dovolj denarja za zanimive aktivnosti :)

jype ::

Jaz sem moral zavrniti vse takšne ponudbe in mi (še :) ni žal.

Isotropic ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Izkusnje so misljene, da se je v vsem casu ucil in delal na tistem svojem podrocju in obvlada zadeve, zna resit tezave, etc.

Btw, jaz sem priso na feri faks z namenom da po koncanem faksu dobim minimalno 1500€ neto, seveda upam, da dobim še kaj izkušenj s študentskim delom ... in to v Sloveniji. A kolikor spremljam to temo, lahko to sanjam, razn če mi kdo od vas pomaga :P

takoj od zacetka? v kateri drzavi?

Gandalfar ::

To sem ze parkrat sicer videl pri nekaterih, vendar je bil pogoj, da so faks naredili z levo roko in 14 dnevi ucenja na koncu, vmes so pa ze vodili strasljivo kul projekte ali v open sourcu ali pa v industriji.

dvojka ::

Študent računalništva, ki pride iz faxa pa pričakuje 1500€ plače zato ker je naredil nek računalniški fax je popolna utopija. Poznam že kar nekaj računalničarjev iz faxa, kateri niso mogli dobiti službe ravno na hitro. Veliko je ratalo računalničarjev, malo pa jih je odličnih. Vsem študentom pa toplo priporočam med časom študija delo na projektih iz stroke.

nekikr ::

Saj tako je na vseh področjih. Diploma iz nečesa ni vredna praktično nič, če človek ne obvlada svojega področja. Se je pa razpaslo mišljenje, da je fax 1500€, magisterij 2500€ itd. Utopija.

PrimozR ::

Kakšen magisterij, znanstveni ali strokovni (bolonjski)?

Smurf ::

Gandalfar je izjavil:

To sem ze parkrat sicer videl pri nekaterih, vendar je bil pogoj, da so faks naredili z levo roko in 14 dnevi ucenja na koncu, vmes so pa ze vodili strasljivo kul projekte ali v open sourcu ali pa v industriji.

^^ This.
Dobil zacetno placo visjo od 1500€ neto (ok drugi mesec, en mesec sem delal na nizji postavki), faks delal z levo roko in imel nekaj kul projektov (le podrocje je bilo bolj akademsko).

Tody ::

Smurf v zadnjem delu tvojega stavka se skriva ključ :)
««
74 / 357
»»