» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
193 / 358
»»

poweroff ::

bajsibajsi je izjavil:

Pa ima "50 letnik" sanse konkurirati mladini za npr. junior pozicijo? Se mi zdi, da ogromno IT firm povsod isce le "22 letnike" in se niso pripravljeni ukvarjati z nekim 40+ letnikom cetudi bi imel primerljivo znanje, bil mocno motiviran, zeljan novega znanja itd. Ali se motim?

Sem imel priložnost pred kratkim delati s "50 letnikom" na razvoju nekega kripto projekta.

Kot prvo - kar smo se dogovorili, je bilo narejeno. V roku.

Kot drugo, v fazi načrtovanj je človek opozoril na cel kup morebitnih pasti in nakazal možne rešitve.

Kot tretje, v fazi razvoja je zadevo sprogramiral tako, da je preveril vse možne (in "ne-možne") napake, vgradil varnostne mehanizme, itd.

Vse to je seveda posledica izkušenj. Na koncu njegov software dela enako kot bi od kakega "mladega junca". Ampak dela veliko bolj zanesljivo, varno, je razširljiv za morebitne dodatke v prihodnosti, je ustrezno dokumentiran.

Da ne govorim o tem, da ko je bilo treba prebrati cca. 40 znanstvenih člankov na to specifično kriptografsko temo 8da smo izbrali ustrezen algoritem) , jih je človek prebral in predvsem razumel. 22-letnik? Morda. Vsekakor pa 50-letniki še zdaleč niso za odmet.
sudo poweroff

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Hobi projekti so super za učenje, raziskovanje, testiranje, igranje, dopolnjevanje,...ni ravno zapravljanje časa.


Mogoče za 20 letnika, ne pa za starega mačka kot sem sam ;).


Ce nimas hobi projektov iz podrocja v katerem delas, potem verjetno stvari ne delas tako strastno in s taksnim zanimanjem in radovednostjo, kot tisti, ki imajo taksne hobi projekte. Radovednost je gonilo razvoja in napredka, tudi pri posameznikih.

Invictus je izjavil:


Če bi me danes kdo vprašal o domačih projektih, bi ga vprašal o njegovi sposobnosti za mojega šefa... Ker je len in si ni prebral mojega CVja...



Tebe pa o sposobnosti komnuniciranja, ker nisi pomislil na moznost, da cloveka zanima, ce pocnes se kaj drugega v zivljenju kot reci, ki so v tvojem CVju.

Invictus je izjavil:


BigWhale je izjavil:


Kako pa vedo, da nisi v CV napisal en kup neumnosti?

Naj pokličejo lastnike firm, če hočejo. Imam vse kontakte in Linkedin priporočila...


Ce zgresis bistvo in potem deflectas, se ne pomeni, da ne bomo opazili, da si zgresil bistvo. :)

Invictus je izjavil:

In to niso slovenske cross reference ;).

Ne razumem, kaj bi sedaj rad povedal, mene niso zanimale tvoje reference.

Invictus ::

BigWhale je izjavil:


Ce nimas hobi projektov iz podrocja v katerem delas, potem verjetno stvari ne delas tako strastno in s taksnim zanimanjem in radovednostjo, kot tisti, ki imajo taksne hobi projekte. Radovednost je gonilo razvoja in napredka, tudi pri posameznikih.

Kar je seveda navaden bullshit...

Dosti dela se ne da prenesti v hobi projekte.

Invictus je izjavil:

Invictus je izjavil:


Če bi me danes kdo vprašal o domačih projektih, bi ga vprašal o njegovi sposobnosti za mojega šefa... Ker je len in si ni prebral mojega CVja...


Tebe pa o sposobnosti komnuniciranja, ker nisi pomislil na moznost, da cloveka zanima, ce pocnes se kaj drugega v zivljenju kot reci, ki so v tvojem CVju.

Mojega delodajalca absolutno nima kaj brigat kaj počnem v mojem privat času. Ampak Slovenceljn najraje gleda kaj dela sosed...

BigWhale je izjavil:


Invictus je izjavil:

In to niso slovenske cross reference ;).

Ne razumem, kaj bi sedaj rad povedal, mene niso zanimale tvoje reference.

To mi je jasno, da nisi razumel...

Saj mene tudi ne zanima kaj počneš v privat času...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

poweroff je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Pa ima "50 letnik" sanse konkurirati mladini za npr. junior pozicijo? Se mi zdi, da ogromno IT firm povsod isce le "22 letnike" in se niso pripravljeni ukvarjati z nekim 40+ letnikom cetudi bi imel primerljivo znanje, bil mocno motiviran, zeljan novega znanja itd. Ali se motim?

Sem imel priložnost pred kratkim delati s "50 letnikom" na razvoju nekega kripto projekta.

Kot prvo - kar smo se dogovorili, je bilo narejeno. V roku.

Kot drugo, v fazi načrtovanj je človek opozoril na cel kup morebitnih pasti in nakazal možne rešitve.

Kot tretje, v fazi razvoja je zadevo sprogramiral tako, da je preveril vse možne (in "ne-možne") napake, vgradil varnostne mehanizme, itd.

Vse to je seveda posledica izkušenj. Na koncu njegov software dela enako kot bi od kakega "mladega junca". Ampak dela veliko bolj zanesljivo, varno, je razširljiv za morebitne dodatke v prihodnosti, je ustrezno dokumentiran.

Da ne govorim o tem, da ko je bilo treba prebrati cca. 40 znanstvenih člankov na to specifično kriptografsko temo 8da smo izbrali ustrezen algoritem) , jih je človek prebral in predvsem razumel. 22-letnik? Morda. Vsekakor pa 50-letniki še zdaleč niso za odmet.

Po opisanem bi sklepal, da v tem primeru 50-letnik ni bil junior.

bajsibajsi ::

Smurf je izjavil:

poweroff je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Pa ima "50 letnik" sanse konkurirati mladini za npr. junior pozicijo? Se mi zdi, da ogromno IT firm povsod isce le "22 letnike" in se niso pripravljeni ukvarjati z nekim 40+ letnikom cetudi bi imel primerljivo znanje, bil mocno motiviran, zeljan novega znanja itd. Ali se motim?

Sem imel priložnost pred kratkim delati s "50 letnikom" na razvoju nekega kripto projekta.

Kot prvo - kar smo se dogovorili, je bilo narejeno. V roku.

Kot drugo, v fazi načrtovanj je človek opozoril na cel kup morebitnih pasti in nakazal možne rešitve.

Kot tretje, v fazi razvoja je zadevo sprogramiral tako, da je preveril vse možne (in "ne-možne") napake, vgradil varnostne mehanizme, itd.

Vse to je seveda posledica izkušenj. Na koncu njegov software dela enako kot bi od kakega "mladega junca". Ampak dela veliko bolj zanesljivo, varno, je razširljiv za morebitne dodatke v prihodnosti, je ustrezno dokumentiran.

Da ne govorim o tem, da ko je bilo treba prebrati cca. 40 znanstvenih člankov na to specifično kriptografsko temo 8da smo izbrali ustrezen algoritem) , jih je človek prebral in predvsem razumel. 22-letnik? Morda. Vsekakor pa 50-letniki še zdaleč niso za odmet.

Po opisanem bi sklepal, da v tem primeru 50-letnik ni bil junior.


Ja, sem enako pomislil, da v opisanem primeru ni slo za junior pozicijo, pa nisem zelel prevec offtopic smetiti teme.

Drugace se povsem strinjam, da "50 letnik" ni za v smeti. Moje razmisljanje oz. vprasanje se je vrtelo bolj okoli moznosti random Janeza, ki se npr. pri 40 odloci, da bi poskusil (karierno) s programiranjem.

Smurf ::

Pomoje noben ni mislil, da je 50 letnik za v smeti. V marsicem je v prednosti pred 20 letnikom zaradi izkusenj. Ampak pri ucenju novih stvari (ki niso neposredno povezljive s prejsnimi) bo pa 20 letnik v prednosti. Imas pa seveda v obeh skupinah tudi se izjeme.

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Ce nimas hobi projektov iz podrocja v katerem delas, potem verjetno stvari ne delas tako strastno in s taksnim zanimanjem in radovednostjo, kot tisti, ki imajo taksne hobi projekte. Radovednost je gonilo razvoja in napredka, tudi pri posameznikih.

Kar je seveda navaden bullshit...

Dosti dela se ne da prenesti v hobi projekte.


Ne ni, samo ti ne ves o cem govorim. In sploh ne govorim o prenasanju dela v hobi projekte. V bistvu gre za obratno zadevo. Zato, ker si doma v garazi nekaj sraufal, lahko to uporabis v sluzbi v praksi. Mogoce ne v povsem taki obliki kot je bilo v garazi, lahko pa na tem gradis. No, ce celo zivljenje delas samo to, da preverjas TODO checkliste, potem ne rabis bit radoveden.

Invictus je izjavil:


Mojega delodajalca absolutno nima kaj brigat kaj počnem v mojem privat času. Ampak Slovenceljn najraje gleda kaj dela sosed...



Slabo si prebral to kar sem napisal. :) Zanima ga primarno ne kaj ti pocnes in kako prezivljas cas, ga pa zanima, ce si ustrezen cultural fit za tisto delovno okolje. Vecinoma je bolje zaposliti cloveka z mal manj buzzwordy CVjev, ki ni asshole, kot pa zaposlit nekoga k se ne bo znal vklopit v skupino. In pogovor o hobijih in prezivljanju prostega casa ne spada pod 'slovencelj gleda kaj dela sosed', to lahko rece samo nekdo, ki o najemanju ljudi in o tem kako deluje neka skupina ljudi, nima pojma.

Invictus je izjavil:


BigWhale je izjavil:


Invictus je izjavil:

In to niso slovenske cross reference ;).

Ne razumem, kaj bi sedaj rad povedal, mene niso zanimale tvoje reference.

To mi je jasno, da nisi razumel...
Saj mene tudi ne zanima kaj počneš v privat času...


No, tudi hinta, da nas ne zanimajo tvoje reference in da so popolnoma odvec v debati, nisi razumel. A v temo o fucbal tekmi Olimpija - Maribor si tud sel povedat, da si v srednji soli vsak dan brcal zogo pred solo?

Invictus ::

BigWhale je izjavil:


Ne ni, samo ti ne ves o cem govorim. In sploh ne govorim o prenasanju dela v hobi projekte. V bistvu gre za obratno zadevo. Zato, ker si doma v garazi nekaj sraufal, lahko to uporabis v sluzbi v praksi. Mogoce ne v povsem taki obliki kot je bilo v garazi, lahko pa na tem gradis. No, ce celo zivljenje delas samo to, da preverjas TODO checkliste, potem ne rabis bit radoveden.

Točno vem kaj si hotel povedati. In točno te miselnosti v svojem poslu ne maram, ker je prenevarna.

Potem dobiš v firmo cel kup enih "garažnih" mislecev, ki vsiljujejo nove ideje, ker pri njih doma pa to tako super dela, ali pa so prebrali na nekem super page, stišijo to zadevo v produkcijo, in potem totalen odfuk sistema.

Videno precejkrat po Sloveniji, pa naj gre to za inštalacijo novih verzij softwara, nek hud feature v nekem frameworku,, ne vem kak hardware. Na koncu pa sami problemi, ker je bilo to stišano v produkcijo, en kretenski sales je pa uspel prepričati stranko, da to rabi preden se je dalo to stestirati v neprodukcijskem okolju.

Če pa tem garažnim mislecem ne ustrežeš, pa surla do podna... Ko zahtevaš od njih kak design in oceno smiselnosti...

Na koncu se pa tista ueber-duper-super ideja izkaže kot totalna izguba za podjetje, ali pa je nekdo tolkel cel kup neplačanih nadur, da je zadevo spravil v red...

Kar se TODO checklist tiče, pa se jih mora držati še tako inovativna firma, saj ima v nasprotnem zelo hitro cel kup problemov, ker so stvari zapisane samo v inženirjevi glavi... Seveda, če hočeš imeti svoje delo pod kontrolo.

Ampak večina slovenskih firm je in bo tudi ostala, na nivoju garažnih firm. Kjer je uporaba nekega version controlinga (pa še to ne vse) višek kontrole...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

BigWhale je izjavil:


Slabo si prebral to kar sem napisal. :) Zanima ga primarno ne kaj ti pocnes in kako prezivljas cas, ga pa zanima, ce si ustrezen cultural fit za tisto delovno okolje. Vecinoma je bolje zaposliti cloveka z mal manj buzzwordy CVjev, ki ni asshole, kot pa zaposlit nekoga k se ne bo znal vklopit v skupino. In pogovor o hobijih in prezivljanju prostega casa ne spada pod 'slovencelj gleda kaj dela sosed', to lahko rece samo nekdo, ki o najemanju ljudi in o tem kako deluje neka skupina ljudi, nima pojma.

Buzzwordi prinesejo k dnevni postavki, sploh če veš kaj pomenijo... Ampak šefi na razgovoru jih ne poznajo, samo dostikrat mislijo, da so nepomembni...

Pogovor o hobijih in preživljanju prostega časa ne spada na razgovor za službo. To so osebni podatki, ki se jih ne deli... To, da si to sploh vprašam na razgovoru, že pomeni, da nimajo idej o čem bi se na razgovoru za službo sploh pogovarjali.

Jasno je o čem, o višini plače. takrat pa vsi v luft, kako si nekdo upa vprašat na plačo na prvem razgovoru...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

111111111111 ::

Če iščem računovodkinjo ali Cisco experta, mi je vseeno kaj dela popoldan. če iščem pa nekoga da se bo vklopil v ekipo dolgoročno, me pa prekleto zanima, kaj so njegovi hobiji. Itak pa skoraj vsak Junior napiše v CV hobije pa ga malo povprašaš. Če pa noče povedat pa tudi prav.

Plačo pa na prvem razgovoru razčistimo. Koliko smo pripravljeni dati za ponujeno delo in če ne pridemo skupaj, pač ne pridemo.

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Potem dobiš v firmo cel kup enih "garažnih" mislecev, ki vsiljujejo nove ideje, ker pri njih doma pa to tako super dela, ali pa so prebrali na nekem super page, stišijo to zadevo v produkcijo, in potem totalen odfuk sistema.

Heh, ce je tako _kompleksno_ spreminjati obstojeci sistem, pomeni, da je tudi obstojeci sistem slabo napisan.

111111111111 ::

Smurf je izjavil:


Heh, ce je tako _kompleksno_ spreminjati obstojeci sistem, pomeni, da je tudi obstojeci sistem slabo napisan.

Včasih enostavno ni preveč modro, zaradi enega plusa si narediti 20 minusov.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Heh, ce je tako _kompleksno_ spreminjati obstojeci sistem, pomeni, da je tudi obstojeci sistem slabo napisan.

Taka miselnost pride od garažni mislecev, ja... In garažnih projektih...

Saj razumem, v Sloveniji je težko eno normalno rešitev prodat, ker je večina ne rabi, če pa jo, je pa pravilno implementirana bi bila predraga... Zato zadeve ostanejo na nivoju prčkanj...

Potem je pa še vendor lock-in, kar ponavadi v Sloveniji pomeni, da si odvisen od dobre volje in zdravja lokalnega s.p.

Ampak, saj bo bolje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jukoz ::

> Potem je pa še vendor lock-in, kar ponavadi v Sloveniji pomeni, da si odvisen od dobre volje in zdravja lokalnega s.p.

Hm, al pa od enega zaposlenega na kakšnem SRCu. Ker drugi ne vedo kaj dela oz je tako kompleksno, da je vseeno če se gre pisati iz nule. Been there, done that. Raje manjše podjetje kjer se ve kaj se dela kot pa rešitve S&T, SRC, kjer ne vedo kaj dela kolega zraven. Dokumentacija je pa pri vseh enak hudič =)

perci ::

Al pa od kakšne multinacionalke modre barve, kjer je dokumentacija enako slaba ali slabša kot pri zgoraj omenjenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Invictus ::

Kaj pa nisi zahteval boljše?

Drugače ima IBM vsaj dokumentacijo dostopno, čemur ni vedno tako... In ni tako slaba, se da vse najti, če seveda veš kje iskati. Tako ali tako pa sam IBM pravi, da naj folk za iskanje po njihovih straneh uporablja Google...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Vam je torej treba eksplicitno povedati "Ne napišite smeti od softwara"? :P

Drugače pri tej debati je morda treba razmisliti eno predpostavko - morda so sistemi zasnovani zato da sfiltrirajo ljudi kot so Invictur in posledično zato njemu to ne paše.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:


Heh, ce je tako _kompleksno_ spreminjati obstojeci sistem, pomeni, da je tudi obstojeci sistem slabo napisan.

Taka miselnost pride od garažni mislecev, ja... In garažnih projektih...

Saj razumem, v Sloveniji je težko eno normalno rešitev prodat, ker je večina ne rabi, če pa jo, je pa pravilno implementirana bi bila predraga... Zato zadeve ostanejo na nivoju prčkanj...

Potem je pa še vendor lock-in, kar ponavadi v Sloveniji pomeni, da si odvisen od dobre volje in zdravja lokalnega s.p.

Ampak, saj bo bolje...

Sam ti Invictus res mislis, da si posebna mamina snezinkica. Mogoce bos enkrat uspel priti cez svojo aroganco in ugotovil, da so okoli tebe tudi ljudje, ki imajo vec znanja.

Pac se motis, spet.

jukoz ::

Invictus je izjavil:

Kaj pa nisi zahteval boljše?

Drugače ima IBM vsaj dokumentacijo dostopno, čemur ni vedno tako... In ni tako slaba, se da vse najti, če seveda veš kje iskati. Tako ali tako pa sam IBM pravi, da naj folk za iskanje po njihovih straneh uporablja Google...


Hm, al pa počaka kakšen mesec da ti odgovorijo na vprašanje za funkcije, ki še niso dokumentirane. Saj si delal na kakšnem mainframe-u in zih veš kako gre to =)

111111111111 ::

Invictus je v drugačni branži. Mi smo delno startup, tako da mojstrov njegovega kova ne rabimo. Ko pa se začneš širiti in stvari postajajo gromozanske, pa brez takih ljudi kot je Invuctus pač ne gre. Konkretno ga plačaš in ti spravi IBM mainframe v red, da dela nazaj tako kot mora.

Taki ljudje so delno arogantni, ampak dostikrat upravičeno, saj imajo toliko znanja o specifični stvari kot redko kdo. Zato jih pa pokličeš konkretno plačaš in se zavedaš da tam niso za prijateljstvo ampak da ti naredijo stavr tako kot mora bit.

Smurf ::

111111111111 je izjavil:

Invictus je v drugačni branži. Mi smo delno startup, tako da mojstrov njegovega kova ne rabimo. Ko pa se začneš širiti in stvari postajajo gromozanske, pa brez takih ljudi kot je Invuctus pač ne gre. Konkretno ga plačaš in ti spravi IBM mainframe v red, da dela nazaj tako kot mora.

Taki ljudje so delno arogantni, ampak dostikrat upravičeno, saj imajo toliko znanja o specifični stvari kot redko kdo. Zato jih pa pokličeš konkretno plačaš in se zavedaš da tam niso za prijateljstvo ampak da ti naredijo stavr tako kot mora bit.

Jaz sem sodeloval ze z veliko korporacijami (aerospace, military, automotive), pa so njegovi komentarji s tega vidika se zmeraj neumnost. Prav tako glede arogance, veliki ljudje ne iscejo potrditve s tedenskim ponavlanjem kaksno placo imajo, in kako so najboljsi. In spet sem za imel moznost sodelovanja z marsikaterim CTOjem, Nobelovim nagrajencem, profesorjem prestizne univerze, itd. pa noben ni imel takega odnosa.

edit: sej verjamem, da veliko prispeva tudi delna anonimnost na forumu (ceprav v resnici ni tezko ugotoviti kako mu je ime). Si upam staviti, da ko bi se v zivo srecala, da bi bil precej bolj vljuden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

codeMonkey ::

Invictus je izjavil:


Pogovor o hobijih in preživljanju prostega časa ne spada na razgovor za službo. To so osebni podatki, ki se jih ne deli... To, da si to sploh vprašam na razgovoru, že pomeni, da nimajo idej o čem bi se na razgovoru za službo sploh pogovarjali.

Jasno je o čem, o višini plače. takrat pa vsi v luft, kako si nekdo upa vprašat na plačo na prvem razgovoru...


Najprej vprašanje o hobijih, potem pa sledi ponosno naštevanje vseh teambuilding aktivnosti, ki jih omogočajo. Po službi valda :)

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Drugače pri tej debati je morda treba razmisliti eno predpostavko - morda so sistemi zasnovani zato da sfiltrirajo ljudi kot so Invictus in posledično zato njemu to ne paše.

Seveda so...

Sam pa vem kam se ne smem prijavit za službo. Deluje obojestransko. Tudi zame je dovolj služb, nič se bat... ;).

Smurf je izjavil:

Mogoce bos enkrat uspel priti cez svojo aroganco in ugotovil, da so okoli tebe tudi ljudje, ki imajo vec znanja.

Pac se motis, spet.

Na mojem področju skoraj ne. Sem kar top-shit, al kako se že reče... Seveda so vedno boljši, ampak je še cel kup slabših za mano.

Tako da se ravno ne motim ;).

jukoz je izjavil:


Hm, al pa počaka kakšen mesec da ti odgovorijo na vprašanje za funkcije, ki še niso dokumentirane. Saj si delal na kakšnem mainframe-u in zih veš kako gre to =)

Žal ne, priti na mainframe development je težje kot na Mount everest :).

Supporta pa ne bom komentiral :D. Čeprav sem doživel, da so popravek za nek bug naredil v 3 dneh. Internim Fix. Samo ni delal :)). Ampak, ajde, vsaj poskušali so...

Drugače pa dobivaš vsakih 14 dni email, "Send me log files"... od enega butastega indijca na Level 1 supportu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Točno vem kaj si hotel povedati. In točno te miselnosti v svojem poslu ne maram, ker je prenevarna.
Potem dobiš v firmo cel kup enih "garažnih" mislecev, ki vsiljujejo nove ideje, ker pri njih doma pa to tako super dela, ali pa so prebrali na nekem super page, stišijo to zadevo v produkcijo, in potem totalen odfuk sistema.


Skoda, ker nisi nikoli delal v kaksni resni firmi, kjer je ekosistem urejen in kjer se ljudje med seboj razumejo. Predvsem pa znajo delati se kako drugace kot 'my way or high way'. Eni delamo s sposobnimi inzinerji, drugi pa s code monkeys.

Invictus je izjavil:

Videno precejkrat po Sloveniji,

Ampak večina slovenskih firm je in bo tudi ostala, na nivoju garažnih firm. Kjer je uporaba nekega version controlinga (pa še to ne vse) višek kontrole...


Glede na tvoje izjave, se mi zdi, da ti v tujini sploh se nikoli nisi delal. :) Pri nas pa pri dveh firmah in pol.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Prav tako glede arogance, veliki ljudje ne iscejo potrditve s tedenskim ponavlanjem kaksno placo imajo, in kako so najboljsi.

To drugi non stop ven mečejo, sam sem samo 1x povedal... Se nič ne mečem ven, samo meni jo nonstop mečejo pod nos, kot da je dobra plača nekaj slabega !??!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Pogovor o hobijih in preživljanju prostega časa ne spada na razgovor za službo. To so osebni podatki, ki se jih ne deli... To, da si to sploh vprašam na razgovoru, že pomeni, da nimajo idej o čem bi se na razgovoru za službo sploh pogovarjali.


V redu, saj vemo, da ti hiring proces ni povsem jasen, ne rabis tega vsakic sproti ponavljati.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


edit: sej verjamem, da veliko prispeva tudi delna anonimnost na forumu (ceprav v resnici ni tezko ugotoviti kako mu je ime). Si upam staviti, da ko bi se v zivo srecala, da bi bil precej bolj vljuden.

Za tebe velja isto >:D.

BigWhale je izjavil:


V redu, saj vemo, da ti hiring proces ni povsem jasen, ne rabis tega vsakic sproti ponavljati.

Slovenski definitivno ne...

Kar se tiče freelancerskega, vem pa vse ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

Prav tako glede arogance, veliki ljudje ne iscejo potrditve s tedenskim ponavlanjem kaksno placo imajo, in kako so najboljsi.

To drugi non stop ven mečejo, sam sem samo 1x povedal... Se nič ne mečem ven, samo meni jo nonstop mečejo pod nos, kot da je dobra plača nekaj slabega !??!?!?!

Hahaha. Pri takih izjavah, rata clovek zelo skepticen kako kriticen znas biti do sebe in tvojih sposobnosti samoocenjevanja.

Tecno je predvsem, ker se ponavljas. Enako tecno bi bilo, ce bi vsak teden napisal, da imas rad kolo modre barve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Tukaj se je lepo videlo, kako slovenski zaposlovalci namesto na strokovne kompetence več dajejo na druženje in teambuildinge.

Pa še ena lastnost je skupna skoraj vsem...

Ko podpišeš pogodbo, si njihov 24x7 in se imajo pravico vtikati v tvoj privat life...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Tukaj se je lepo videlo, kako slovenski zaposlovalci namesto na strokovne kompetence več dajejo na druženje in teambuildinge.

Pa še ena lastnost je skupna skoraj vsem...

Ko podpišeš pogodbo, si njihov 24x7 in se imajo pravico vtikati v tvoj privat life...


Kako pa ves to, ce ne poznas hiring procesa? Nehi zi na pamet neki govorit in nakladat.

janig ::

A Invictusova urna postavka 100eur/h je za nakladanje po ST, al za kako "resno delo"?

BigWhale ::

janig je izjavil:

A Invictusova urna postavka 100eur/h je za nakladanje po ST, al za kako "resno delo"?


Tolk racunajo amaterji. Jaz racunam po 150 EUR/h za po Sloveniji, ce sem dobre volje, ce sem slabe pa 200 EUR/h.

Invictus ::

Oglasi se, ko boš imel za to enoletno pogodbo.

Hej, kdo hoče biti tukaj tak amater kot jaz ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Jaz ne.

Neon87 ::

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.

pegasus ::

Videz vara. Ne mu naivno verjeti.

111111111111 ::

Neon87 je izjavil:

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.

Ko je bil odcep si zavil narobe. Saj imajo tudi oni kredite, ampak za notranje bazene, ferarrije in vile. :P

janig ::

Neon87 je izjavil:

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.

Cetudi sluzis kot Invictus, bos rabil 10 let, da bos milijonar. Raje kripto.

111111111111 ::

Tako je raje kripto in boš čez pol leta revež. :) Ali pa bogat.

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Oglasi se, ko boš imel za to enoletno pogodbo.

Hej, kdo hoče biti tukaj tak amater kot jaz ?!?!?!


Men se zdi, da nisi razumel mojga posta. Ampak sej ok, sej precej postov ne razumes.

Truga ::

Neon87 je izjavil:

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.

Nisi se rodil pod tapravo zvezdo, kapitalizem je loterija. Vec srece v naslednjem lajfu.

codeMonkey ::

Truga je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.

Nisi se rodil pod tapravo zvezdo, kapitalizem je loterija. Vec srece v naslednjem lajfu.


Nesrečna zvezda res. Pri nas z minimalcem živiš bolje od 90% Zemljanov. Ampak ni dovolj. Treba je jamrat zakaj en na forumu lahko dobi X EUR/h ti pa ne (čeprav ravno ta poskuša dopovedati, da je treba odrasti in spremeniti določene vzorce, če bi že rad kaj spremenil na bolje).

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Neon87 je izjavil:

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.


Spomni se da je v eni drugi temi Invictus pisal kako ne doseže s.p. limita 100.000 na leto ;) Ne preveč verjeti.

Drugače pa pri Googlu v Švici (Assistant) iščemo nove inženirje, intervju ni tolk težek če si naredil APS2 na FRIju. Plače so približno 2x višje od tistega kar je Invictus natvezil. Taveliki trenutno inženirje plačujejo kar precej nore številke, je pa res da se pač moraš s Slovenije premakniti oz. začeti graditi svoj CV za remote delo (ki je za večino tu bolj realistično kot selitev v tujino), ki tudi odlično plačuje. Komot lahko začnemo debato o tem kako priti do remote dela :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Smurf ::

Predvsem je point, da ne jemati Invictusa za referenco, ker ima enega bolj ozkoglednih vidikov. Tukaj na forumu je ogromno ljudi, ki dela v precej zanimivih (in znanih) firmah, eden izmed njimi je postal nad mano (omenjam, ker se je ze ravno izpostavil) in imajo bolj realen vpogled v zadeve in smiselne nasvete. Oz. so njihovi posti dejansko namenjeni nasvetom, ne pa iskanju samopotrditve.

AndrejO ::

Mavrik je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.


Spomni se da je v eni drugi temi Invictus pisal kako ne doseže s.p. limita 100.000 na leto ;) Ne preveč verjeti.

Drugače pa pri Googlu v Švici (Assistant) iščemo nove inženirje, intervju ni tolk težek če si naredil APS2 na FRIju. Plače so približno 2x višje od tistega kar je Invictus natvezil. Taveliki trenutno inženirje plačujejo kar precej nore številke, je pa res da se pač moraš s Slovenije premakniti oz. začeti graditi svoj CV za remote delo (ki je za večino tu bolj realistično kot selitev v tujino), ki tudi odlično plačuje. Komot lahko začnemo debato o tem kako priti do remote dela :)

Meh. Ni Švica za vsakogar. Mene se ne da premakniti tam ...

Irska je meni bolj všeč in, če bi kdo želel poskusiti, trenutno pri isti firmi na veliko iščemo stručkote, ki so uspeli v eno osebo stlačiti znanje o omrežjih in znanje programiranja. ;)

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Drugače pa pri Googlu v Švici (Assistant) iščemo nove inženirje, intervju ni tolk težek če si naredil APS2 na FRIju. Plače so približno 2x višje od tistega kar je Invictus natvezil. Taveliki trenutno inženirje plačujejo kar precej nore številke, je pa res da se pač moraš s Slovenije premakniti oz. začeti graditi svoj CV za remote delo (ki je za večino tu bolj realistično kot selitev v tujino), ki tudi odlično plačuje. Komot lahko začnemo debato o tem kako priti do remote dela :)

Seveda za juniorja dajejo 200k. Ne sanjaj...

Mavrik je izjavil:

;) Saj zato omemba remote dela - lahko ostaneš tudi v Slovenij pa se da še vedno dobiti kar spodoben zaslužek (okoli krožijo številke tam od 60-90.000EUR letno).

No, to pa že ni 2x moja tarifa, ampak je pod njo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

BTW. 60k za Švico, pa čeprav remote, je pljačka... Nateg po celi črti, ker je ziher kak Balkanc udeležen pri proviziji.

60k -> cirka 250 EUR/dan... Do 500 je še daleč...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Kateri del "če ostaneš v Sloveniji..." nisi uspel prebrati? Številke so za remote work. Pismenost.

Tule si pa napisal "80k" za Švico, kar se pri množenju z dva ne spremeni v 200k.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

srus ::

Neon87 je izjavil:

Ne morem verjet kolk mate eni tukaj denarja... eni od kriptovalut, drugi pa od dela.. praktično sami milijonarji..
Le kaj sem jaz naredil v življenju narobe oz. nisem, da nobena resna stvar ne gre brez kreditov.


Ne znaš nakladati, kot mnogi tu na tem forumu.

To je verjetno tvoj edini problem.

poweroff ::

Invictus je izjavil:

Oglasi se, ko boš imel za to enoletno pogodbo.

Sicer 100 EUR na uro se sliši lepo, ampak a to pomeni, da delaš vsak dan, 8 ur?

Jaz sem zdajle nekje v tujini in delam na projektu, kjer plačujejo po 500 EUR na dan. Ampak delal bom pa točno 2 dni na tem projektu. In verjetno takih projektov ne bo več kot 1 do 2 na leto...

Mavrik je izjavil:

;) Saj zato omemba remote dela - lahko ostaneš tudi v Slovenij pa se da še vedno dobiti kar spodoben zaslužek (okoli krožijo številke tam od 60-90.000EUR letno).

Kolega je lansko leto šel na svoje - ustanovil firmo, ki nudi IT support za nek software. Zasluži okrog 50-60k letno. S tem, da je v firmi tudi njegova žena, ki ravno tako zasluži toliko. Žena dela bolj minimalno, večina dela opravi on, ampak skupaj imata 100-120k na leto. Firma je pa kot rečeno ponudnik supporta za nek povprečen software...
sudo poweroff
««
193 / 358
»»