» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
192 / 357
»»

111111111111 ::

fotrlejga je izjavil:


Na gitu bo seveda čez eno leto nekaj projektov za pokazat.

Uredi si GIT profil in potem si zastavi Linkedin profil. Jaz ne iščem, ampak na mesec dobim 3-4 ponudbe za delo, ker headhunterji iščejo in iščejo. Bolj bo GIT bogat, prej boš dobil.

black ice ::

Na tehničnem forumu bi človek pričakoval, da sodelujoči v debati razlikujejo med programsko opremo, katera skrbi za verzioniranje (VCS) in portali, ki gostujejo repozitorije VCS.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Uredi si GIT profil in potem si zastavi Linkedin profil. Jaz ne iščem, ampak na mesec dobim 3-4 ponudbe za delo, ker headhunterji iščejo in iščejo. Bolj bo GIT bogat, prej boš dobil.

Pa kdo gleda te GIT portale?

Moda v Sloveniji ?!?!?! Še nikjer me niso vprašali, če ga imam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Jah če si 500 per day material dvomim da rabiš karkoli dodatno.
To neko začetno profiliranje je za peasante da sploh dobijo šanso kakor razumem

Invictus ::

Te je nek slovenski fetiš...

Na nobenem portalu za službo v tujini nisem opazil te zahteve...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus je izjavil:

Pa kdo gleda te GIT portale?
Praktično vsi resni delodajalci, razumem pa, da ti s takimi nimaš izkušenj.

Vazelin ::

On stegne ven uni diplomo iz FRIja:D to je njegov git.

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

Te je nek slovenski fetiš...

Na nobenem portalu za službo v tujini nisem opazil te zahteve...

Prodajaš svoje znanje programiranja?

Vazelin ::

Kaj točno odlagate na git? Se spomnite napisat svoj kalkulator in odložit na git da ste bolj privlačni headhunterjem? Mislim je kaj uporabnega v tem ali se dela samo zato da vas kdo povoha?

jype ::

Vazelin je izjavil:

Kaj točno odlagate na git? Se spomnite napisat svoj kalkulator in odložit na git da ste bolj privlačni headhunterjem? Mislim je kaj uporabnega v tem ali se dela samo zato da vas kdo povoha?
Nazadnje npr. tole:

https://github.com/idioterna/stuff/blob...

kingsix ::

111111111111 je izjavil:

fotrlejga je izjavil:


Na gitu bo seveda čez eno leto nekaj projektov za pokazat.

Uredi si GIT profil in potem si zastavi Linkedin profil. Jaz ne iščem, ampak na mesec dobim 3-4 ponudbe za delo, ker headhunterji iščejo in iščejo. Bolj bo GIT bogat, prej boš dobil.


Dobim 4 ponudbe tudi na teden in nimam git profila. Pa sem uspel dobit razgovore in nato konkretne ponudbe od resnih multinacionalk. Mislim sicer, da me je od tam 15 razgovorov morda en vprašal, če imam git profil s kakimi projekti in je bilo potem non-issue.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Invictus ::

jype je izjavil:

Praktično vsi resni delodajalci, razumem pa, da ti s takimi nimaš izkušenj.

Vsak "resen" delodajalec, ki ima čas gledat GIT kodo, zame ni resen delodajalec, ker so očitno šefi premalo zaposleni... In s takimi res nimam izkušenj... Samo s takimi, ki redno plačujejo...

Kaj pol štejejo vrstice kode?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

Github .... ne git. Git je program, Github je storitev. In ja, vsak resen delodajalec te zna vprasati ali imas kaj izkusenj in ce imas kaj za pokazati. Ce delas na hobi projektih ali pa odprtokodnih projektih jim lahko pokazes kaj si delal. Ce pa kdo ne ve kaj bi delodajalec pocel s tem in ce misli, da potem stejejo vrstice kode pa najbrz nima veliko izkusenj z najemanjem, presojanjem in ocenjevanjem ljudi in kaksne so njihove izkusnje.

Invictus ::

Če delodajalec ne zna iz mojega CV-ja postaviti kakega pametnega vprašanja, potem tako ali tako ni zame ;). Ker se mu očitno ne sanja kaj delam...

Pa hobi projekti so dostikrat neuporabni za večino poslovnih okolij, in gre bolj za zapravljanje keša in časa...

Službenih stvari pa niti nočem, niti ne smem dajat na javni portal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kingsix ::

Mislim, da poznamo vsi razliko med git in github, seveda pa je narava slotech forum pač takšna kot je =)

Osebno hobi projektov nimam, ker svoj prosti čas raje posvetim družini itd. Če imam kaj časa za delo izven službe to storim za denar. Izobraževanje in kaki certifikati pa ja. Jaz sicer imam priporočila od večine s katerimi sem delal, tako da to morda tudi pomaga. Ne vem zakaj bi nekdo s xx let izkušnjami in veliko priporočilih moral dojazovat svoje znanje na hobi projektih. Za preverjanje znanja obstajajo tudi obsežni tehnični razgovori.
Kak github pomoje pride bolj prav nekemu čistemu začetniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mavrik ::

Dva ultra pametna inteligentna človeka s polno ponudbami... ki sta oba tudi isto napismeno zabita, ker ne razumeta da se pogovarjamo o nekomu, ki je začetnik. Saj vem da sta caRja, ampak ne pogovarjamo se o vama. Kul sta. Res. Odlična. Now fuck off.

Nekomu, ki ni že 10 let delal za fosilizirane firme in verjetno hoče delati za koga bolj modernega kot pa umirajoče podjetje z 90tih. Karkoli ima začetnik za pokazati (tudi Github) hitro precej šteje pri iskanju zaposlitve. Pomagajo jasno tudi kakršne koli druge stvari - kul diplomska dela, druge zaposlitve, priporočila, itd.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kingsix ::

Mavrik je izjavil:

Dva ultra pametna inteligentna človeka s polno ponudbami... ki sta oba tudi isto napismeno zabita, ker ne razumeta da se pogovarjamo o nekomu, ki je začetnik. Saj vem da sta caRja, ampak ne pogovarjamo se o vama. Kul sta. Res. Odlična. Now fuck off.

Ticpa imaš očitno težave s koncentracijo in ne uspeš do konca prebrat posameznih postov.

jype ::

kingsix je izjavil:

Za preverjanje znanja obstajajo tudi obsežni tehnični razgovori.
Ne vem, zakaj bi se kdorkoli ukvarjal z obsežnimi razgovori, če po 30 prebranih vrsticah kode že vidi, ali je avtor primeren za vključitev v ekipo, ali ne.

Še bolj mi pa ni jasno, zakaj bi kdorkoli resno jemal certifikate in izobraževanja, glede na to da vsi (tudi tisti, ki predavamo na takih izobraževanjih in sestavljamo teste za certificiranje) dobro vemo, da se te reči pozabi po petih minutah.

BigWhale ::

Mal mi je zal, da sem v smeti vrgel tistih nekaj deset brainbench certifikatov. ;> Zdej bi mi zihr prav prisli!

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Nekomu, ki ni že 10 let delal za fosilizirane firme in verjetno hoče delati za koga bolj modernega kot pa umirajoče podjetje z 90tih.

"Fosilizirane" firme so kar na latest techu... Tudi kaka bi se našla v Sloveniji...Seveda ne v Sloveniji ;).

Uporaba zadnjega bugastega JS frameworka in uporaba buzzwordov like AI, machine learning, someshitty-coin, mobile, pač ne naredi firme moderne ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus je izjavil:

"Fosilizirane" firme so kar na latest techu...
Ja, za projekte, ki jih začenjajo, včasih.

Vzdržujejo pa tudi tech iz osemdesetih.

Invictus je izjavil:

Uporaba zadnjega bugastega JS frameworka in uporaba buzzwordov like AI, machine learning, someshitty-coin, mobile, pač ne naredi firme moderne ;).
Se strinjam, ampak... No, saj sam veš: Večji ko so, počasneje se obračajo.

Invictus ::

jype je izjavil:


Vzdržujejo pa tudi tech iz osemdesetih.

Seveda. IBM, Oracle, SAP služijo cel kup denarja na tem.

Firme pa pač ne menjajo utečenih poslovnih procesov, če jih res ni treba. Za marsikatero firmo je ceneje plačevati vzdrževanje za podporo starih verzij ;).

Obstaja kar nekaj firm, ki so šle iz IBM mainframa na nekaj "modernega", pa so potem prešaltali nazaj na "folsilno" zadevo ;).

Invictus je izjavil:

Invictus je izjavil:

Uporaba zadnjega bugastega JS frameworka in uporaba buzzwordov like AI, machine learning, someshitty-coin, mobile, pač ne naredi firme moderne ;).
Se strinjam, ampak... No, saj sam veš: Večji ko so, počasneje se obračajo.

Definitivno...

Ampak, ko je stvar v produkciji, in imaš ekipo za vzdrževanje in pisanje novih featurjev, nerad menjaš za nekaj novega. Tole malo obrazloži zadevo, zakaj je stare stvari včasih bolje pustiti pri miru...

https://vibratingmelon.com/2011/06/10/w...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

Za preverjanje znanja obstajajo tudi obsežni tehnični razgovori.
Ne vem, zakaj bi se kdorkoli ukvarjal z obsežnimi razgovori, če po 30 prebranih vrsticah kode že vidi, ali je avtor primeren za vključitev v ekipo, ali ne.


Kako pa veš, da je dotični kandidat dejansko avtor te kode?
Moje kode je na github kar nekaj... Včasih ima kak kolega problem in si med seboj pač pomagamo.. Na koncu pacopy-paste mojo kodo. hmm..

Invictus ::

kingsix je izjavil:


Kako pa veš, da je dotični kandidat dejansko avtor te kode?
Moje kode je na github kar nekaj... Včasih ima kak kolega problem in si med seboj pač pomagamo.. Na koncu pacopy-paste mojo kodo. hmm..

Upam, da ti kaj plačajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kingsix ::

Odvisno za kaj gre. Včasih dobim kaj konkretnega, včasih pa je plačilo pač pivo. Odvisno od narave prijateljstva oz pozanstva. Enim pač lahko računaš max pivo, haha.

ginekk ::

Github dokazila so vrhunski "dokazi" kvečjemu za code monkeye.

Real stuff je ko lahko pokažeš "edino" objavljen znanstveni članek, ne smeš pa kode in podrobnosti dizajna ker je pač proprietary, v lasti bivše/zdajšnje firme.

jype ::

Ja, to si mislijo vsi, ki še niso živeli v resničnem svetu.

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Če delodajalec ne zna iz mojega CV-ja postaviti kakega pametnega vprašanja, potem tako ali tako ni zame ;). Ker se mu očitno ne sanja kaj delam...

Pa hobi projekti so dostikrat neuporabni za večino poslovnih okolij, in gre bolj za zapravljanje keša in časa...

Službenih stvari pa niti nočem, niti ne smem dajat na javni portal...

Hobi projekti so super za učenje, raziskovanje, testiranje, igranje, dopolnjevanje,...ni ravno zapravljanje časa.

ginekk je izjavil:

Github dokazila so vrhunski "dokazi" kvečjemu za code monkeye.

Real stuff je ko lahko pokažeš "edino" objavljen znanstveni članek, ne smeš pa kode in podrobnosti dizajna ker je pač proprietary, v lasti bivše/zdajšnje firme.

Mislim da si napačno pozicioniral..."vrhunski" dokazi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

srus ::

Pa na aktivnost in število doseženih točk na stackoverflowu ne pozabite.

kingsix ::

Ja pa pozabite na prosti čas. Saj če želiš službo v informatiki se morš z njo vženit. Zahteva sodelovanje na 10 forumih za nabiranje točk, hobi projekte, branje raznih IT knjig, stalna izobraževanja, hojo na kul konference..vse to zraven redne službe. Pozabite na ženske, otroke, kolege. Edina sprostitev je hiter drk na wcju medtem, ko razmišljaš o novem hobi projektu!
IT is life!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

jype ::

Ti se delaš norca, ampak dejansko je tako, če hočeš bit uspešen na tem področju.

No, reči se zdaj očitno spreminjajo: https://twitter.com/JordanUhl/status/99...

c3p0 ::

Osebno ne bi delal za firmo, ki sodeluje v programu pobijanja nedolžnih civilov po svetu.

SimplyMiha ::

Kaj pa njene storitve, jih kaj uporabljaš?

jukoz ::

kingsix je izjavil:

Ja pa pozabite na prosti čas. Saj če želiš službo v informatiki se morš z njo vženit. Zahteva sodelovanje na 10 forumih za nabiranje točk, hobi projekte, branje raznih IT knjig, stalna izobraževanja, hojo na kul konference..vse to zraven redne službe. Pozabite na ženske, otroke, kolege. Edina sprostitev je hiter drk na wcju medtem, ko razmišljaš o novem hobi projektu!
IT is life!


Če želiš bit cutting-edge potem ja. Če ne, si pa vzameš malo bolj na izi in delaš stvari, ki so temu prilagojene. Če pa misliš da boš delal v ITju 8h na dan potem boš pa frei, boš moral pa kakšne bolj dolgočasne vode. Invictus ti lahko svetuje glede Cobola.

Ja, je pa problem, če delaš z novimi in razširjenimi tehnologijami, obenem pa nimaš pojma kaj se dogaja okoli njih. Lep primer je IoT. Če želiš biti dober, moraš biti interdisciplinaren. Če ne, moraš pa imeti ekipo sposobnih ljudi okoli sebe.
Predvsem pa se moraš iz tujih napak učiti, za katere pa ne veš, če ne slediš kaj se dogaja po svetu =)

kingsix ::

jype je izjavil:

Ti se delaš norca, ampak dejansko je tako, če hočeš bit uspešen na tem področju.


Odvisno kaj za nekoga pomeni biti uspešen. Za nekatere je to kariera v multinacionalki kjer delajo 16h na dan, zame je pa da zaslužim sovolj za dostojno življenje (cca 3500e družinskega dohodka na mesec) in imeti max prostega časa. Temu primerno si nižam delovne ure. Trenutno delava z mojo cca 6h dnevno. Kaj več/manj toliko potrm dobiva tudi plače. Imava sicer srečo, da delava v podjetju kjer so taki dogovori možni. Trenutno nebi delal 8h na dan niti za 10k, imam dovolj kar dobiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

karafeka ::

V katerem podjetju ?

BigWhale ::

kingsix je izjavil:

Kako pa veš, da je dotični kandidat dejansko avtor te kode?
Moje kode je na github kar nekaj... Včasih ima kak kolega problem in si med seboj pač pomagamo.. Na koncu pacopy-paste mojo kodo. hmm..


Kako pa vedo, da nisi v CV napisal en kup neumnosti?

jype ::

kingsix je izjavil:

Odvisno kaj za nekoga pomeni biti uspešen.
To merilo je precej univerzalno: Biti pri vrhu področja, na katerem si dejaven.

Science is a harsh mistress. Computer science is no exception.

Za kvalitetno življenje se seveda strinjam s tabo: Nobenega razloga ni, da bi cele dneve ždel za računalnikom, če uživaš v drugih rečeh, ampak... Mnogi ljudje uživajo v ždenjem za računalnikom, tako kot mnogi ljudje uživajo v prekladanju enačb, sestavljanju detektorjev za pospeševalnike in analizi podatkov iz njih.

Sploh odkar je nujno, da imajo znanstveniki v malem prstu več področij, je "zasebno življenje" stvar, ki bo morala počakat. Trditi, da ti ljudje živijo za delo, je pravilno, trditi, da je zaradi tega z njimi karkoli narobe, je pa nesramno.

c3p0 ::

SimplyMiha je izjavil:

Kaj pa njene storitve, jih kaj uporabljaš?


Ne.

kingsix ::

karafeka je izjavil:

V katerem podjetju ?


Eno manjše podjetje v AT.

@BigWhale .. Neumnosti pa ja vidiš takoj. Meni je največja neumnost, ko mi pride tam 25 letnih z CVjem kjer piše da je "fullstack", to je danes glaven buzzword. Take začnem potem grillat glede tehnologij, da tale "fullstack" kar skupaj na razgovoru zbrišema iz njegovega CVja. Vse kar sem mislil je, da Github račun s hobi projekti ni oz nebi smel bit kakršenkoli pogoj za pridobitev zaposlitve.

@jype .. Tebi je lahko govorit s svojimi 500 ali 800 BTCji al kolk že =). Poznam take kot opisuješ in vsi se pritožujejo. Delajo za predčasno penzijo. En je rekel pred tam 8 leti, da še 5 let dela in potem ima za penzijo, danes še dela in še vedno ima 5 let do predčasne penzije. Verjamem pa, da je nekaterim to res užitek, ampak mislim, da so takšni zelo redki. Po drugi strani pa poznam npr IT direktorja pri Nike (HQ na Nizozemskem). Ima veliko prostega časa in nikoli ni delal XY stvari, katere tukaj opisujete da nekdo v IT mora. Tudi jaz sem mislil, da je bilo potrebno ne vem kaj da je prišel do te pozicije, ampak ja...izven službe dela oz je delal absolutno nič. Vsa znanja je pridobival med samim delovnim časom. Kaj drugega se mu je zdelo absurdno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

jype ::

Saj prioritete v življenju se spreminjajo.

kingsix je izjavil:

Po drugi strani pa poznam npr IT direktorja pri Nike (HQ na Nizozemskem). Ima veliko prostega časa in nikoli ni delal XY stvari, katere tukaj opisujete da nekdo v IT mora.
Vidiš, če bi šel delat na Stravo, bi se še precej več vozil z biciklom - reči so zelo odvisne od strasti in želja.

kuall ::

kingsix je izjavil:

Poznam take kot opisuješ in vsi se pritožujejo. Delajo za predčasno penzijo. En je rekel pred tam 8 leti, da še 5 let dela in potem ima za penzijo, danes še dela in še vedno ima 5 let do predčasne penzije. Verjamem pa, da je nekaterim to res užitek, ampak mislim, da so takšni zelo redki. Po drugi strani pa poznam npr IT direktorja pri Nike (HQ na Nizozemskem). Ima veliko prostega časa in nikoli ni delal XY stvari, katere tukaj opisujete da nekdo v IT mora. Tudi jaz sem mislil, da je bilo potrebno ne vem kaj da je prišel do te pozicije, ampak ja...izven službe dela oz je delal absolutno nič. Vsa znanja je pridobival med samim delovnim časom. Kaj drugega se mu je zdelo absurdno.


Cele dneve bit za računalnikom ni dobro že zarad zdravja seveda.

Ta direktor, ki ga opisuješ ima najbrž tak kvaliteten značaj, da so mu ljudje zaupali dobro delo tudi če še niso preverili njegovega znanja. Ljudje večinoma ocenjujejo značaj, ne pa znanje. Kar je kar prav, ker od čustvene inteligence je uspeh najbolj odvisen. Ljudje s čustveno inteligenco ne počnejo nelogičnih samodestruktivnih stvari niti stvari, ki so destruktivne za firmo. Čustveno nestabilni ljudje pa so neodločni, sami sebi, drugim in firmi radi namerno škodijo.
Z githubom se morajo trudit bolj tisti, ki jim peša značaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

kuall je izjavil:

Z githubom se morajo trudit bolj tisti, ki jim peša značaj.
Motiš se. Tistim, ki jim peša značaj, github ne pomaga prav nič.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

Invictus ::

Jerry000 je izjavil:


Hobi projekti so super za učenje, raziskovanje, testiranje, igranje, dopolnjevanje,...ni ravno zapravljanje časa.


Mogoče za 20 letnika, ne pa za starega mačka kot sem sam ;).

Če bi me danes kdo vprašal o domačih projektih, bi ga vprašal o njegovi sposobnosti za mojega šefa... Ker je len in si ni prebral mojega CVja...

BigWhale je izjavil:


Kako pa vedo, da nisi v CV napisal en kup neumnosti?

Naj pokličejo lastnike firm, če hočejo. Imam vse kontakte in Linkedin priporočila...

In to niso slovenske cross reference ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

link_up ::

invy, ocitno ne ves, pa ti bom jaz povedal. V Sloveniji je tehnicna inovativnost v samem svetovnem vrhu...predvsem na stajerskem koncu...
In and Out

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Hobi projekti so super za učenje, raziskovanje, testiranje, igranje, dopolnjevanje,...ni ravno zapravljanje časa.


Mogoče za 20 letnika, ne pa za starega mačka kot sem sam ;).

Če bi me danes kdo vprašal o domačih projektih, bi ga vprašal o njegovi sposobnosti za mojega šefa... Ker je len in si ni prebral mojega CVja...

BigWhale je izjavil:


Kako pa vedo, da nisi v CV napisal en kup neumnosti?

Naj pokličejo lastnike firm, če hočejo. Imam vse kontakte in Linkedin priporočila...

In to niso slovenske cross reference ;).

Ne gre se za mlade, gre se za to, lahko se 50 letnik loti programirat, in ravno hobi projekti so super v začetni fazi seveda. Star maček pa ma itq druge reference in poti, ne rabi githuba polnega, jasno. No, lahko, če mu je v interesu :).

Invictus ::

link_up je izjavil:

invy, ocitno ne ves, pa ti bom jaz povedal. V Sloveniji je tehnicna inovativnost v samem svetovnem vrhu...predvsem na stajerskem koncu...

Res ne, do tell... >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bajsibajsi ::

Jerry000 je izjavil:

Ne gre se za mlade, gre se za to, lahko se 50 letnik loti programirat,...


Pa ima "50 letnik" sanse konkurirati mladini za npr. junior pozicijo? Se mi zdi, da ogromno IT firm povsod isce le "22 letnike" in se niso pripravljeni ukvarjati z nekim 40+ letnikom cetudi bi imel primerljivo znanje, bil mocno motiviran, zeljan novega znanja itd. Ali se motim?

3p ::

jype je izjavil:

kingsix je izjavil:

Odvisno kaj za nekoga pomeni biti uspešen.
To merilo je precej univerzalno: Biti pri vrhu področja, na katerem si dejaven.

Science is a harsh mistress. Computer science is no exception.

Za kvalitetno življenje se seveda strinjam s tabo: Nobenega razloga ni, da bi cele dneve ždel za računalnikom, če uživaš v drugih rečeh, ampak... Mnogi ljudje uživajo v ždenjem za računalnikom, tako kot mnogi ljudje uživajo v prekladanju enačb, sestavljanju detektorjev za pospeševalnike in analizi podatkov iz njih.

Sploh odkar je nujno, da imajo znanstveniki v malem prstu več področij, je "zasebno življenje" stvar, ki bo morala počakat. Trditi, da ti ljudje živijo za delo, je pravilno, trditi, da je zaradi tega z njimi karkoli narobe, je pa nesramno.


Ja.

Vsekako drži. Da boš pri vrhu na svojem področju, moraš biti:
1) ali super-brihten (priznajmo si: račun na slo-techu še ni dokaz za to)
2) vložiti več časa v učenje/delo (kar lahko pomeni zadnjih 10 let vs 1 leto nekega novinca, ali pa 16 ur na dan vs 6 ur nekega dinozavra)

Najboljši znanstveniki so in super/nadpovprečno brihtni, pa še tako fokusirani, da jih vse razen dela na njihovem področju bore malo briga. Ti pač prispevajo opazne kamenčke v mozaik.

90+% računalništva pa je navadna obrt in ne znanost, kljub lepemu nazivu, ki nam ga dajo na faksu, in kljub napumpanemu egu velikega dela sodobnih plavih ovratnikov. In prav tako 90+% plavo-ovratnikarjev ni ne super brihtnih, ne super-fokusiranih. In če se tak primerek meče na zobe preko svojih danosti, obstaja lepa verjetnost, da bo sicer nekaj časa hitro napredoval, potem se pa lepo skuril in napredoval v stopnjo psihične razvaline.

Nekaj na to najbrž vpliva tudi EMŠO. Kot pokavec sem lahko 16 ur prebuljil v računalo, dan za dnem, zdaj mi pa po šihtu paše odklop. Če bi se teral v 16-urni delavnik (s študijem, projekti v prostem času), bi sem mi najbrž odpeljalo. Poznam pa tudi koga, ki to z lepim EMŠOm še kar zmore. So pa to posebni patroni.

Jerry000 ::

bajsibajsi je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ne gre se za mlade, gre se za to, lahko se 50 letnik loti programirat,...


Pa ima "50 letnik" sanse konkurirati mladini za npr. junior pozicijo? Se mi zdi, da ogromno IT firm povsod isce le "22 letnike" in se niso pripravljeni ukvarjati z nekim 40+ letnikom cetudi bi imel primerljivo znanje, bil mocno motiviran, zeljan novega znanja itd. Ali se motim?

To ne vem, če bo bolje znal zakaj pa ne? Poznam primere, ko so menjali kariero, pa tudi vedno se govori da nikoli ni prepozno se kaj novega naučiti ;). No, poanta mojega posta je bolj, kot začetnik v času učenja, so hobi projekti dobrodošli. Zdaj pa ali jih imaš na github, disku, dropboxu, iCloude, whatever. Ti pa mogoče pomaga to, če jih želiš pokazat naokoli, da kdorkoli dobi mogoče občutek kaj znaš spraviti skupaj. Seveda to še ne pomeni da kar dobiš ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()
««
192 / 357
»»