» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
186 / 357
»»

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Ker vidim da ti Invictusi spet debilirajo, en tak hiter breakdown mojih stroškov v Zurichu:

Kaj moj nick tlačiš v debato?!?!?!

Meni je Švica kristalno jasna, poleg tega lahko dobim vse informacije v enem dnevu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

111111111111 je izjavil:

EDIT: Zato sem napisal posebnost. Drugače imajo pa tudi uzakonjeno.
Tudi Slovenija ima uzakonjeno, da ustni dogovor drži.

Isotropic ::

111111111111 je izjavil:

jype je izjavil:

Ne računat na partnerkine prihodke, dokler dejansko ne podpiše pogodbe.

Še ena posebnost, ki je na balkanu popolna utopija. V švici, če se ustno dogovorite, je dogovor zavezujoč. Ne rabiš nobene podpisane pogodbe.

drži, dokler je ugodna/ boljša zanje.

kuall ::

[SkA] je izjavil:

V Točka preloma na RTV SLO je ravnokar nek headhunter iz podjetja Competo omenil, da ocenjujejo, da v Sloveniji manjka 3000 programerjev. Če to silno pomanjkanje posuješ čez omenjeni članek, dobiš dva povezana pogleda:
- pritisk na plače je večji zaradi manjka kadra in ne zaradi espejevcev
- bi verjetno lahko vzpostavili tudi korelacijo med manjšim begom možganov zaradi normiranih espejev in se vprašali, kako je to vplivalo na stanje trga

Sem si pogledal to oddajo zdajle. En kup enega blebetanja, kako morejo iz tako zanimive teme narediti tako dolgočasno oddajo? Pravijo, da je treba v šole uvesti predmet logiko. Že že ampak bolj kot to je treba naredit revolucijo v medčloveških odnosih, ki vladajo v šolah: več svobone izbire itd. Tu leži pravi potencial za napredek, v tem, koliko se lahko ljudje motivirajo en drugega ali pa zamorijo. Psihologija je bolj važna kot logika.
http://4d.rtvslo.si/arhiv/tocka-preloma...
To je pa to, ko stari ljudje delajo oddaje o programiranju, če bi kakšna mlajša punca delala oddajo bi jo sigurno naredila bolj zanimivo kot pa tale stara voditeljica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Vazelin ::

manjka 3 jurje programerjev a junior lahko še vedno samo sanja o plači mlade učiteljice frišne iz faksa katerih je par jurjev na zavodu:)) Tko da je pomoje to bulshit drugače bi bil pritisk na plače in ostalo če bi jih manjkalo 3 jurje lol. razen če so delodajalci raje brez delovne sile, kot da vlagajo v njo :D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

SambaShare ::

Manjka 3000 izkušenih ki bi delali za 2000 bruto. Kdor je pripravljen plačati dovolj mu jih nič ne manjka.

Vazelin ::

full primanjkljaj, full zahteven poklic ... potem pa stotaka do dva več kot učiteljica razrednega pouka za 2x več dela ;(( ni glih neki. razen par invictusov.
faak 2 jurja bruto, manj kot 1300 ven kakšna lopovska država je to *

* CELOTNI STROŠEK DELODAJALCA 2.322,00 EUR haha

1000 država pobere na manj kot 1300 eur plače. fak kakšni tatovi. imaš en stanovanjski kredit pa si na pragu revščine

potem pa še na DDV izgubiš stotaka dva od plače:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

eric_cartman ::

Vazelin ampak v čem je problem.. Tut sam spadam med juniorje.. Hebat ga.. Plača seveda ni velika.

Ampak saj je pri vsem tako. Če boš neko stvar obvladal, se ti ne bo treba obremenjevat z 2000 € bruto. Takrat pač postaviš svojo ceno kot Invictusi jypeti etc. In podjetje, ki dela le za slovenski trg ti pač ne more ponudit 10 000 bruto plače. Seveda pa rabijo programerje.

Vazelin ::

Saj ne da je problem, smilite se mi. Amapk ok - lepo je imeti motivacijo da ratate penske material.:D
Služba, potem nova znanja po službi, pa sigurna sekirancija poleg tega če delaš kaj jaz vem kakšne finančne zadeve. Vse to za 2 stotaka več od unih ki smučajo na krvavcu v sredo namesto da bi delali. Meni se ne zdi vredno. Sploh ko vidim pri kolegih. Vsi stalno nekaj nedosegljivi, živčni, nikoli časa za ničesar razen joba ker delajo 101 stvar. Za una dva stotaka več..
Če pa misliš furat invictusa ti pa kar že sedaj povem, da so profiči, ki obvladajo neko področje in se obenem znajo še tržiti bolj redki. :D glede na uno anketo je čuka petetsto neto sweet sspot

Malce zahec malce zares

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

eric_cartman ::

Saj ne da je problem, smilite se mi.

Am? Se mi skorajda ne zdi niti vredno komentirat. Meni se smilijo taki ljudje, ki skozi življenje pridejo po liniji najmanjšega odpora brez kakršnih koli ambicij.

Narobe je to, ker si predpostavljal, da večina tega dela, ki ga opravlja dejansko ne mara. Kar pa ni res! Nekateri (zdravniki, odvetniki, programerji, etc.) počnejo oz. delajo te stvari le zaradi denarja. Ampak koga briga za take. Imaš pa ogromno takih, ki uživajo v vseživljenjskem učenju in delu.

"Nedosegljivi, živčni?"
Seveda. V službah imaš odgovornost. V kolikor si takšna oseba, da ti to ustreza, potem super. Sicer če tega ne maraš, tako kot ti to praviš. Potem je res boljše, da greš čistit šipe al pa nekaj, ker boš sicer nesrečen(pa ne da je s tem kaj narobe!).

Za una dva stotaka več..

Predpostavljaš, da ima učiteljica razrednega pouka lahko delo. Pa ti lahko zatrdim, da temu še zdaleč ni tako.

Vse to za 2 stotaka več od unih ki smučajo na krvavcu v sredo namesto da bi delali.

Poznam ogromno takih, ki delajo za manjšo plačo. Vendar ne smučajo na Krvavcu. Bolj kot ne se utapljajo v dvoizmenskem delu. Nekateri celo v troizmenskem. Je pa res. Ko oddelajo 8 ur, grejo domov.

Če pa misliš furat invictusa ti pa kar že sedaj povem, da so profiči, ki obvladajo neko področje in se obenem znajo še tržiti bolj redki.

Nekomu je cilj imeti 3000 EUR plače, nekomu 5000EUR, nekomu pa 10 000 EUR. Does it matter? Meni je cilj lepo shajati v življenju. Ne rabim jaht, vil in 10 avtov. Še najmanj pa rabim to, da bi se nekomu smilil? Meni je moje življenje všeč in ga ne menjam.

Tako da.. Malce zares malce zahec.. Ne misli, da ostali ne znamo uživat življenja.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

No meni se tudi ne zdi delo učiteljice tako nepomembno in lahko.
Programerji večinoma uživajo v delu (kar je baje prej redkost kot pravilo v službah), tako da tudi če imajo manjšo plačo ni to neka katastrofa, posebej ker imajo svojo prihodnost na tem področju (s tem ko se učijo) in možnost napredka/menjave/povišanja plače ves čas, ker je toliko priložnosti na tem področju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Gogo ::

Malce off a si ne morem kaj.
Ste imeli ali videli kaj takega on site, konkretno:
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Nublet ::

kuall je izjavil:

No meni se tudi ne zdi delo učiteljice tako nepomembno in lahko.
Programerji večinoma uživajo v delu (kar je baje prej redkost kot pravilo v službah), tako da tudi če imajo manjšo plačo ni to neka katastrofa, posebej ker imajo svojo prihodnost na tem področju (s tem ko se učijo) in možnost napredka/menjave/povišanja plače ves čas, ker je toliko priložnosti na tem področju.

Škoda, da se tak entuziazem potem izkorišča s plačami pod nivojem. Podjetniki bodo pa vedno jamrali, da ni dovolj programerjev, ker si na ta način znižujejo stroške dela.

Invictus ::

eric_cartman je izjavil:


Am? Se mi skorajda ne zdi niti vredno komentirat. Meni se smilijo taki ljudje, ki skozi življenje pridejo po liniji najmanjšega odpora brez kakršnih koli ambicij.

In kaj je tvoja ambicija? Delati za skodelo riža, da lahko konkuriraš Indijcem? Sicer delaš na uber-duper projektu, ampak si vsak dan bolj suh.

Moja ambicija je, za 8 ur zaslužit čim več. Sem pa že na področju, ki me zanima ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Gogo je izjavil:

Malce off a si ne morem kaj.
Ste imeli ali videli kaj takega on site, konkretno:

Ne, sej je smesno, z realnostjo pa ima bolj malo veze. Jaz osebno ugotavljam, da je ravno obratno, nove generacijo so pripravljene zrtvovati vec svojega casa/energija za delo, kot prejsne (verjetno se pozna vpliv zahodne kulture in prekarnega dela).

Invictus ::

eric_cartman je izjavil:


Nekomu je cilj imeti 3000 EUR plače, nekomu 5000EUR, nekomu pa 10 000 EUR. Does it matter? Meni je cilj lepo shajati v življenju. Ne rabim jaht, vil in 10 avtov. Še najmanj pa rabim to, da bi se nekomu smilil? Meni je moje življenje všeč in ga ne menjam.

A misliš, da tisti, ki dobro zaslužimo, ne znamo uživati življenja? Da moramo za tistih 10k mesečno delati 20 ur/dan? Sam delam 8-9 ur. Normalen šiht, edino vsake 2 tedna moram biti 4 dni pri stranki. Ampak to pripomore k boljšim odnosom, ker tu ni treba vsak dan gledati babe. In obratno ;).

Smurf je izjavil:

Gogo je izjavil:

Malce off a si ne morem kaj.
Ste imeli ali videli kaj takega on site, konkretno:

Ne, sej je smesno, z realnostjo pa ima bolj malo veze. Jaz osebno ugotavljam, da je ravno obratno, nove generacijo so pripravljene zrtvovati vec svojega casa/energija za delo, kot prejsne (verjetno se pozna vpliv zahodne kulture in prekarnega dela).

Ja, mladino se nateguje z obljubami, ki se nikoli ne uresničijo. Oz. za zelo redek procent. Če sploh je to procent...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vazelin ::

Meni se zdijo programerske plače precej povprečne. Po 10 letih mate glede na uno anketo glih ene max 200 eur vec od učiteljice ki oddela tistih 6 ur in potem siesta. Glede na vložek ur je vse skupaj precej mizerno. Ampak ok važno da se uživa :d

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Meni se zdijo programerske plače precej povprečne. Po 10 letih mate glede na uno anketo glih ene max 200 eur vec od učiteljice ki oddela tistih 6 ur in potem siesta. Glede na vložek ur je vse skupaj precej mizerno. Ampak ok važno da se uživa :d

Narobe si pogledal anketo, razlike je skoraj x2 v bruto znesku (oz. ok ene 70%).

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Meni se zdijo programerske plače precej povprečne. Po 10 letih mate glede na uno anketo glih ene max 200 eur vec od učiteljice ki oddela tistih 6 ur in potem siesta. Glede na vložek ur je vse skupaj precej mizerno. Ampak ok važno da se uživa :d

Saj so.

Marsikateri programer več dobi na uro, ko se vozi iz Maribora v Ljubljano v službo :D.

Smurf je izjavil:


Narobe si pogledal anketo, razlike je skoraj x2 v bruto znesku (oz. ok ene 70%).

Moraš vedeti, da je vzorec slab, poleg tega so izpolnili anketo večinoma boljše plačani programerji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Moraš vedeti, da je vzorec slab, poleg tega so izpolnili anketo večinoma boljše plačani programerji...

Ker uni slabo plačani nimajo časa pisat na slo-tech med delovnim časom. :) Oz. tisti manj sposobni. :D

Invictus ::

Seveda nimajo.

Oni morajo delat ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ice-Heki ::

Edinstvena priložnost za Senior Teamlead backend developerja!:

- izkušnje z vsaj enim od: Elasticsearch, Solr, MongoDB, .net, NodeJS, Phyton

A ni tole malce smešno napisano?

- dinamično redno polno zaposlitev (možnost sodelovanja preko s.p.)

Dinamično redno polno? >:D

Vazelin ::

Pa jurja dvesto neto za takšnega razvijalca:))

Delo v lojalnem kolektivu haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kingsix ::

A ni to mišljeno neto (2000EUR)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

SmeskoSnezak ::

Kake ga ene objave sekajo... :D

Ce je tisto neto placa, je to dokaj okey. Sicer pa ne...
@ Pusti soncu v srce... @

Sgt. Lipnikar ::

plače bi morale biti objavljene v bruto.

jype ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ce je tisto neto placa, je to dokaj okey. Sicer pa ne...
Ne vem, če je. Senior team lead bi moral dobiti trikrat toliko, da bi bil vsaj približno konkurenčen.

SmeskoSnezak ::

jype je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Ce je tisto neto placa, je to dokaj okey. Sicer pa ne...
Ne vem, če je. Senior team lead bi moral dobiti trikrat toliko, da bi bil vsaj približno konkurenčen.

Ja, gledano "globalno", se definitivno strinjam ;)
@ Pusti soncu v srce... @

jype ::

Ne, tudi v EU.

Vazelin ::

to bi bilo potem bolj invictus material plača:D

kunigunda ::

jype je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Ce je tisto neto placa, je to dokaj okey. Sicer pa ne...
Ne vem, če je. Senior team lead bi moral dobiti trikrat toliko, da bi bil vsaj približno konkurenčen.

Konkurencen komu ?

Smurf ::

Ostalim podjetjem.

kunigunda ::

Smurf je izjavil:

Ostalim podjetjem.

To pomeni da imajo ostala podjetja senior sw team leader 6k bruto. Ves vsaj za eno ?

Smurf ::

kunigunda je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ostalim podjetjem.

To pomeni da imajo ostala podjetja senior sw team leader 6k bruto. Ves vsaj za eno ?

Sicer mi je poimenovanje malce cudno, ampak, ce je s tem misljeno vp engineering, ali pa software lead, potem da.

kunigunda ::

Smurf je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ostalim podjetjem.

To pomeni da imajo ostala podjetja senior sw team leader 6k bruto. Ves vsaj za eno ?

Sicer mi je poimenovanje malce cudno, ampak, ce je s tem misljeno vp engineering, ali pa software lead, potem da.

Potem je to zlo dalec od zgoraj omenjenega oglasa

Smurf ::

Kar se tice slo podjetij. Ce delas za tujo firmo, pa lahko 6k dobi ze kaksen senior developer.

kunigunda ::

Kle se cel cas mesa SLO in tujina. Bi mogle bit locene teme, da se ne mesa hrusk in jabolk.

Invictus ::

Glede na to, da SLO firme zaračunavajo svoje storitve po cenah EU, včasih še več, zakaj ne bi temu sledile še plače?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

kunigunda je izjavil:

Kle se cel cas mesa SLO in tujina. Bi mogle bit locene teme, da se ne mesa hrusk in jabolk.
Tujina so države izven EU. Države, ki niso v EU, so pa v EEA, so tudi tujina le približno.

Razlika med prihodki inženirjev med Ljubljano in Halozami je izjemna, pa to ne pomeni, da je Ljubljana tujina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kunigunda ::

Tud med eu in palo altojem.
V halozah sem preprican da delas za manjso industrijo tud.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Še vedno velja: EU ni nikakršna tujina.

kunigunda ::

Je ce se zaposlim pa moram davke in zavarovanje njim placevati.

jype ::

Na srečo se ti ni treba zaposliti in lahko davke še naprej plačuješ Sloveniji, tako kot to počnemo mnogi drugi.

kunigunda ::

Remote po projektih je spet drugo.
Za teden dobim 10k docim placo
za cel mesec samo 3 kar je dosti manj.
Pa ceprav slednje vec dnarja firmi
prinese.

Invictus ::

Zakaj potem delaš za plačo 3k?

Če za teden projekta dobiš 10k?

Pa kje dobiš 2k/dan? Toliko še SAPovci ne vlečejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kunigunda ::

Invictus je izjavil:

Zakaj potem delaš za plačo 3k?

Če za teden projekta dobiš 10k?

Pa kje dobiš 2k/dan? Toliko še SAPovci ne vlečejo...

Ker remote ni 365 dni na leto pa tud to kar delam redno uzivam v delu. Ni vsak za sp :)

Sap in web je npr neki kar nikoli ne bi delal ker je monotono zame.

Zgodovina sprememb…

jype ::

kunigunda je izjavil:

Ker remote ni 365 dni na leto
Ampak če delaš en teden za 10k si že pridelal dovolj za celo leto minimalca, kar bi moralo biti dovolj, če nisi ravno zahteven. Vse projekte, ki jih dobiš po tem, so zgolj bonus.

Invictus ::

jype je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Ker remote ni 365 dni na leto
Ampak če delaš en teden za 10k si že pridelal dovolj za celo leto minimalca, kar bi moralo biti dovolj, če nisi ravno zahteven. Vse projekte, ki jih dobiš po tem, so zgolj bonus.

Točno to.

Zakaj nekam hodit za 3k/mesec :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

jype je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Ker remote ni 365 dni na leto
Ampak če delaš en teden za 10k si že pridelal dovolj za celo leto minimalca, kar bi moralo biti dovolj, če nisi ravno zahteven. Vse projekte, ki jih dobiš po tem, so zgolj bonus.

Od viska denarja ne boli glava sploh ce placujes za nazaj zenine grehe :)

Bi raje samo redno delal pa bil popoldan frej.

jype ::

Vedno so ženske krive, vemo.

Osmi marec je.
««
186 / 357
»»