» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
163 / 357
»»

WhiteAngel ::

AndrejO je izjavil:

Timplementacija = (Tspecifikacija)a; a > 1

a ... faktor kvalitete specifikacije.


Odlično. Naj bo Tspecifikacija < 1 in pri popolnih specifikacijah implementacije sploh ni treba delat :P

trstenjak ::

Invictus je izjavil:

trstenjak je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Vsak mladič / junior direkt iz faksa na jugu Nemčije zasluži cca 4-4,5k/mesc brut. Da ti v slo ponudi kdo sploh manj ko 2,5, kot juniorju se mi zdi sramota - pa pustimo da nisi več junior pri 2/3 letih, vsaj če nis runkelj in si v teh letih dejansko kaj od izkušenejših odnesel...

Ko na koncu vidiš, da naše firme delajo za taiste stranke kot nemške, se vprašaš, kam gre razlika med nemškim in slovenskim brutom.

V direktorjev nov mercedes ali bmw ;).

Poleg tega jadrnica na morju tudi stane...

Malo še v Švico za varno starost, šolanje otrok ... Če pogledaš objektivno, bi še bolj morali stisniti delavce.

WhiteAngel ::

trstenjak je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Vsak mladič / junior direkt iz faksa na jugu Nemčije zasluži cca 4-4,5k/mesc brut. Da ti v slo ponudi kdo sploh manj ko 2,5, kot juniorju se mi zdi sramota - pa pustimo da nisi več junior pri 2/3 letih, vsaj če nis runkelj in si v teh letih dejansko kaj od izkušenejših odnesel...

Ko na koncu vidiš, da naše firme delajo za taiste stranke kot nemške, se vprašaš, kam gre razlika med nemškim in slovenskim brutom.


No ja, Nemci so običajno bolj naduti in imajo nekaj večvrednostnega kompleksa v genih. Živijo pač v okolju, kjer so vsi dobro plačani, firma ima nekaj stalnih, zaupanja vrednih strank, tudi trženje in prodajo imajo bolje razvito od slovenske in hopsa, plače so vsaj 2x naših. Jaz ne verjamem v nemški čudež inženirstva in pridnosti - ravno tako smo tudi balkanci ali višegrajci sposobni. Le v preteklosti smo imeli nekaj zelo slabih političnih odločitev.

Mufasa ::

Sploh ne govorim o sposobonsti...govorim o tem da se pod 2500 bruto (faks + 1 let izkušenj) neb smel sploh noben pogovarjat porkamadona... govorim o enakovrednih in se bolj zabitih kandidatih ki potegnejo te pare (4k plus) BREZ IKAKVIH IZKUŠENJ v Nemčiji. Tko pa en kup idiotov na forumu trdi daj treba zastonj izkušnje nabirat alpa bit brez izkušenj na minimalcu...res moroni. Ampak žal je to kruta slovenska realnost...dokler se bote na razgovorih pogovarjal o 850 neto pa prevoz in malca bo tko.

Pa da ne bo mislil kdo da je to sam v komunistični Nemčiji...

https://techcrunch.com/2016/12/02/what-...

cel svet meče dnar v Vas edin v Sloveniji se fresh grads zadovoljijo z kovančki....
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Red_Mamba ::

Mufasa je izjavil:

Sploh ne govorim o sposobonsti...govorim o tem da se pod 2500 bruto (faks + 1 let izkušenj) neb smel sploh noben pogovarjat porkamadona... govorim o enakovrednih in se bolj zabitih kandidatih ki potegnejo te pare (4k plus) BREZ IKAKVIH IZKUŠENJ v Nemčiji. Tko pa en kup idiotov na forumu trdi daj treba zastonj izkušnje nabirat alpa bit brez izkušenj na minimalcu...res moroni. Ampak žal je to kruta slovenska realnost...dokler se bote na razgovorih pogovarjal o 850 neto pa prevoz in malca bo tko.

Pa da ne bo mislil kdo da je to sam v komunistični Nemčiji...

https://techcrunch.com/2016/12/02/what-...

cel svet meče dnar v Vas edin v Sloveniji se fresh grads zadovoljijo z kovančki....


kolk let pa ze ti zivis v siliciju?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Smurf ::

Mufasa je izjavil:

Sploh ne govorim o sposobonsti...govorim o tem da se pod 2500 bruto (faks + 1 let izkušenj) neb smel sploh noben pogovarjat porkamadona... govorim o enakovrednih in se bolj zabitih kandidatih ki potegnejo te pare (4k plus) BREZ IKAKVIH IZKUŠENJ v Nemčiji. Tko pa en kup idiotov na forumu trdi daj treba zastonj izkušnje nabirat alpa bit brez izkušenj na minimalcu...res moroni. Ampak žal je to kruta slovenska realnost...dokler se bote na razgovorih pogovarjal o 850 neto pa prevoz in malca bo tko.

Pa da ne bo mislil kdo da je to sam v komunistični Nemčiji...

https://techcrunch.com/2016/12/02/what-...

cel svet meče dnar v Vas edin v Sloveniji se fresh grads zadovoljijo z kovančki....

Mesas hruske in jabolke. Zgornji 1% (ki pride v top tech companies v googlu) tudi v Sloveniji sluzi lepe vsote. Tisti, ki delajo za 850 neto, ne bi prisli v google.

Mavrik ::

Ja res mi ni jasn s kere glave si potegnil to da juniorji/začetniki dobivajo 4,5k bruto vsote. Tudi na Bavarskem nisem videl kaj takega pogosto (razen če si res veliko že pokazal na faksu). Se pa da kasneje to tega priti ja.

Plač kot v Sillicon Valleyu (kar si ti prilepil) pa ni praktično nikjer drugje na svetu za take vloge s štarta.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Mesas hruske in jabolke. Zgornji 1% (ki pride v top tech companies v googlu) tudi v Sloveniji sluzi lepe vsote. Tisti, ki delajo za 850 neto, ne bi prisli v google.

Niti ne.

To, kar v Nemčiji dobiva 4K, je daleč od nekega übermenscha. Poznam kar nekaj ljudi, ki bi tako kot jaz, brez problemov pokasirali 10k mesečno.

Zadnjič sem gledal mal jobe. Junior SQL Developer, remote, 65k.

V Googlu je veliko takih za 850... Par dobrih, ostali so pa črnci...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Macketina ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Niti ne.

To, kar v Nemčiji dobiva 4K, je daleč od nekega übermenscha. Poznam kar nekaj ljudi, ki bi tako kot jaz, brez problemov pokasirali 10k mesečno.

Povprecna placa v Nemciji za IT programerja je nekje 4.5k bruto.

V Sloveniji jaz poznam ljudi, ki so s programiranjem zasluzili miljone. Tako, da ocitno je v Sloveniji boljse. /sarcasm

Invictus je izjavil:


V Googlu je veliko takih za 850... Par dobrih, ostali so pa črnci...

Res je, tudi cistilke potrebujejo. Programerji so pa priblizno tam, kjer sem napisal, da so.

Mufasa ::

Mavrik je izjavil:

Ja res mi ni jasn s kere glave si potegnil to da juniorji/začetniki dobivajo 4,5k bruto vsote. Tudi na Bavarskem nisem videl kaj takega pogosto (razen če si res veliko že pokazal na faksu). Se pa da kasneje to tega priti ja.

Plač kot v Sillicon Valleyu (kar si ti prilepil) pa ni praktično nikjer drugje na svetu za take vloge s štarta.


4-4,5k kar je pri menin cisto normalno direkt z faksa.

Tako neproporcialen pa ni življenski standard da po Sloveniji dobivajo 1500 tu pa 4000 brut direkt z faksa.

Kar se SV tiče, so to SV normirane plače (cca 20-30% več kot US povprečje, z tem da so tudi davki na dohodek v Cal 10-20% višji...) ...čisto komot se primerjajo z Minhnom kjer so največje plače. Analogija na mestu. Manjše firme ponujajo dostikrat še več kot velike, nevem kje vi žvite, BMW, Gugl, Oracl, M$ tu dajeta fresh gradom cca 10% nižje plače ker na njih onanira ogromno G33kov in imajo ogromno selekcijo. Mali se moramo borit tudi z višjim plačam da jih pritegnemo.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Smurf ::

Mufasa je izjavil:


4-4,5k kar je pri menin cisto normalno direkt z faksa.

Pri meni v Sloveniji je 2.5k-3k bruto tudi cisto normalno direkt s faksa. Ni pa to SLO povprecje, niti ni 4-4,5k NEM povprecje.

Mufasa ::

Smurf je izjavil:

Mufasa je izjavil:


4-4,5k kar je pri menin cisto normalno direkt z faksa.

Pri meni v Sloveniji je 2.5k-3k bruto tudi cisto normalno direkt s faksa. Ni pa to SLO povprecje, niti ni 4-4,5k NEM povprecje.


Blebečeš neumnosti brez osnove. 4k dobi vsak junec v BY in BW BREZ IZKUŠENJ, 3,5 ali 4,5 seveda redkeje.

V LJ in gorenjski jih iz faksa zaposlujejo po popredalčkanih firmah med 1000 in 1800 bruto.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Smurf ::

Mufasa je izjavil:

Smurf je izjavil:

Mufasa je izjavil:


4-4,5k kar je pri menin cisto normalno direkt z faksa.

Pri meni v Sloveniji je 2.5k-3k bruto tudi cisto normalno direkt s faksa. Ni pa to SLO povprecje, niti ni 4-4,5k NEM povprecje.


Blebečeš neumnosti brez osnove. 4k dobi vsak junec v BY in BW BREZ IZKUŠENJ, 3,5 ali 4,5 seveda redkeje.

V LJ in gorenjski jih iz faksa zaposlujejo po popredalčkanih firmah med 1000 in 1800 bruto.

Hja, bom imel kar prav:
Povprecna nemska placa

Mufasa ::

Invictus je izjavil:


To, kar v Nemčiji dobiva 4K, je daleč od nekega übermenscha. Poznam kar nekaj ljudi, ki bi tako kot jaz, brez problemov pokasirali 10k mesečno.


To kar jaz pišem so redne zaposlitve. Freelance se začne pri faktor 2.

Smurf je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Smurf je izjavil:

Mufasa je izjavil:


4-4,5k kar je pri menin cisto normalno direkt z faksa.

Pri meni v Sloveniji je 2.5k-3k bruto tudi cisto normalno direkt s faksa. Ni pa to SLO povprecje, niti ni 4-4,5k NEM povprecje.


Blebečeš neumnosti brez osnove. 4k dobi vsak junec v BY in BW BREZ IZKUŠENJ, 3,5 ali 4,5 seveda redkeje.

V LJ in gorenjski jih iz faksa zaposlujejo po popredalčkanih firmah med 1000 in 1800 bruto.

Hja, bom imel kar prav:
Povprecna nemska placa


Glassdoor plače iz 2007, ja super pa ti si genij.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

sebastjan28 ::

V Nemčiji boste kot navaden razvijalec začetnik(ki nima nobenih nekih posebnih znanj ali pa je bil daleč najboljši v razredu), ki je opravil 1-2 leti pripravništva(intern) zaslužili nekje 20 -35 000 eur bruto letno.

Intern navadno zasluži 500 - 1000 eur na mesec.

Verjetno, da boste kot začetniki brez lokalnih referenc dobili contract pozicijo je podobna zadetku na loteriji:)

Drugače pa se delno strinjam strinjam. V trenutko, ko ste pripravljeni delati za drobiž se pri istem delodajalcu/in kasneje posredno tudi pri bodočih postavite v dokaj neugodno pozicijo,...

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Mufasa je izjavil:


Glassdoor plače iz 2007, ja super pa ti si genij.

Updated Apr 14, 2017


Sicer pa lahko ponudis boljso alternativno statistiko. Trenutno nisi pokazal se _nicesar_ in, ce te citiram:

Blebečeš neumnosti brez osnove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Mufasa ::

Kar ti smem dat je tole

http://www.stepstone.de/gehaltsreport/p...

Analiza iz jeseni 2015, to so plače dogovorjene v 2014, ker se ponavadi letni razgovori za eno leto poprej delajo v začetku leta.

Stran 21 Poglej entwicklung in consulting 0-2 Jahre pa prištej gladko 15-25% ker MINIMALNO toliko so se plače dvignile - kombinacija povpraševanja in dviga cene najemnin.

Za zanimivost priporočam še stran 20, da imate približno predstavo kakšne so plače ZA POVPREČNEŽE.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Smurf ::

No evo tvoj link pravi, da je zacetna placa za tiste z diplomo 44k€, za tiste brez pa 33k€. Pa se to so vkljuceni vsi do 2 let, ne samo _cisti_ zacetniki.

Mimogrede povprecna placa pride pa ravno nekaj takega kot sem napisal jaz ;).

Mufasa ::

Smurf je izjavil:

No evo tvoj link pravi, da je zacetna placa za tiste z diplomo 44k€, za tiste brez pa 33k€. Pa se to so vkljuceni vsi do 2 let, ne samo _cisti_ zacetniki.

Mimogrede povprecna placa pride pa ravno nekaj takega kot sem napisal jaz ;).


1. Pogovarjava se o fresh grad plačah (ne tistih brez diplome)
2. Plače so deloma iz 2014 (Anketa 2015) se pravi 15-25% minimum dodaj..
3. Ti si hotel link...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

jype ::

Mufasa> se pravi 15-25% minimum dodaj..

Vir?

sebastjan28 ::

Mufasa je izjavil:

Smurf je izjavil:

No evo tvoj link pravi, da je zacetna placa za tiste z diplomo 44k€, za tiste brez pa 33k€. Pa se to so vkljuceni vsi do 2 let, ne samo _cisti_ zacetniki.

Mimogrede povprecna placa pride pa ravno nekaj takega kot sem napisal jaz ;).


1. Pogovarjava se o fresh grad plačah (ne tistih brez diplome)
2. Plače so deloma iz 2014 (Anketa 2015) se pravi 15-25% minimum dodaj..
3. Ti si hotel link...


Po diplomi boš v Nemčiji skoraj gotovo moral opraviti tudi Internship, ki je skoraj brezplačen in lahko traja tudi 2 leti. Šele nato, ti bo večina podjetij ponudilo junior pozicijo.

Mufasa ::

sebastjan28 je izjavil:

Po diplomi boš v Nemčiji skoraj gotovo moral opraviti tudi Internship, ki je skoraj brezplačen in lahko traja tudi 2 leti. Šele nato, ti bo večina podjetij ponudilo junior pozicijo.


Dej ne kvasej neumnosti.

jype je izjavil:

Mufasa> se pravi 15-25% minimum dodaj..

Vir?


Jest.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Mavrik ::

Torej še vedno nakladaš na polno, ne znaš izračunati mesečne plače iz svojega lastnega vira? :)

Koliko ljudi pa si zaposlil oz. katere firme dajejo tako plačo?
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Mufasa> Jest.

Če hočeš bit kredibilen, ti lahko za kratek čas posodim svoje uporabniško ime.

Osebno poznam dva juniorja (eden je iz Anglije in se je preselil v Frankfurt, eden je pa doštudiral in njegove izkušnje sovpadajo s sebastjanovimi navedbami), ki sta v Nemčiji na novo zaposlena (2017) in delata za okoli 3000 bruto. Njuni znanci v IT industriji imajo podobne plače za podoben nivo.

Mufasa ::

https://www.staufenbiel.de/magazin/geha...

Se pravi 79% jih pade v bracket med 40-60 tisoč.

Predpostavke ki tu še znižujejo plače:

1.) všteta je vzhodna nemčija
2.) všteti so vsi IT Support poklici (vključno z klasičnim sysadminom ki menja kartuše in laptope) ki so slabše plačani kot Entwicklerji, Engineerji, devop, dba in Consultanti ter podobna pasma - kateri mislim da v tem threadu prevladujejo.
3.) všteti so vsi zabačeni kraji možni ki niso v vzhodni nemčiji. 1500 bruto na mesec sem potegnil za gorenjsko in ljubljano z okolico. Razne bolnce
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

sebastjan28 ::

Mufasa je izjavil:

sebastjan28 je izjavil:

Po diplomi boš v Nemčiji skoraj gotovo moral opraviti tudi Internship, ki je skoraj brezplačen in lahko traja tudi 2 leti. Šele nato, ti bo večina podjetij ponudilo junior pozicijo.


Dej ne kvasej neumnosti.

jype je izjavil:

Mufasa> se pravi 15-25% minimum dodaj..

Vir?


Jest.


Glede na to, da že nekaj let delam in živim v tem delu EU, pač iz prve roke dokaj dobro poznam IT trg dela.

Določena poročila (kot omenjena StepStone) niso "raziskave", temveč bolj prodajni material:) Za približno sliko je še najbolj uporaben Glassdoor, ki nudi interne informacije. 4-5 tisoč eur mesečne bruto plače zasluži brez nagrad "klasičen" razvijalec v enem od večjih mest(npr. Munich). Senior letno dobi še dodatnih 10-20 tisoč, pri čemer se seveda v tej poziciji pričakuje bodisi: določena zelo specifična znanja ali pa vodenje manjšega teama.

Ne sadite rožic okrog :)

Mufasa ::

jype je izjavil:

Osebno poznam dva juniorja (eden je iz Anglije in se je preselil v Frankfurt, eden je pa doštudiral in njegove izkušnje sovpadajo s sebastjanovimi navedbami), ki sta v Nemčiji na novo zaposlena (2017) in delata za okoli 3000 bruto. Njuni znanci v IT industriji imajo podobne plače za podoben nivo.


Ja, to so podobni bumbarji ki pridejo v iskratel iz Indije in tam delajo za 1200 bruto (klasičen auslender firstjob fakap - se je zgodil tudi meni) ali pa so doštudiral na FE in dobijo 1450 bruto plosk plosk.

Večina firm je Mittelständ to so razni Genisi, RRCji ipd kasta.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mufasa ::

sebastjan28 je izjavil:

Glede na to, da že nekaj let delam in živim v tem delu EU, pač iz prve roke dokaj dobro poznam IT trg dela.


Jaz 6 let, zamenjal 3 firme velikosti od 30-10000 ljudi, vsak mesec na kaki inland konferenci / workshopu na terenu z strankami.., in mi 20% trenutnega časa vzame ravno tehnični rekruting ker zavračamo projekte ker ni folka...pa ti? Si si z parimi v firmi izmenjal info o plači al kaj hočeš povedat?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

jype ::

Mufasa> Jaz 6 let, zamenjal 3 firme velikosti od 30-10000 ljudi, vsak mesec na kaki inland konferenci / workshopu na terenu z strankami.., in mi 20% trenutnega časa vzame ravno tehnični rekruting ker zavračamo projekte ker ni folka...pa ti? Si si z parimi v firmi izmenjal info o plači al kaj hočeš povedat?

Skratka, ti dejansko imaš interne podatke o vsem tem, samo statistike ne znaš izbrskat, ki bi tvoje podatke potrdila?

Mufasa ::

Saj imaš gor poglej ane staufenbild institut 2016 79% VSEH (tudi call center, support, tester, menjalec kartus in leptopov, ...) iz POVSOD iz Nemčije (tudi vzhodne in zabačevga sela) iz IT foha dobi 40-60 ( kot Berufeinsteiger Vstopnikvpoklic).


Če se že gremo linke..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

MH0 ::

Direktorji nemških firm so pa torej reveži?

sebastjan28 ::

Mufasa je izjavil:

sebastjan28 je izjavil:

Glede na to, da že nekaj let delam in živim v tem delu EU, pač iz prve roke dokaj dobro poznam IT trg dela.


Jaz 6 let, zamenjal 3 firme velikosti od 30-10000 ljudi, vsak mesec na kaki inland konferenci / workshopu na terenu z strankami.., in mi 20% trenutnega časa vzame ravno tehnični rekruting ker zavračamo projekte ker ni folka...pa ti? Si si z parimi v firmi izmenjal info o plači al kaj hočeš povedat?


Moram priznati, da je ta forum je poln izjemnih vendar anonimnih posameznikov, ki so v preteklosti tudi že kaj napisali.

Torej pred petimi leti si v Nemčiji zaslužil 18 000 letno. Nihče od tvojim kolegov ne zasluži več kot 16000 letno. Zakaj je to zelo daleč od številk, ki si jih prej navedel?

Mufasa :: 24. apr 2012, 19:35
#
No pa gremo ontopic...jype je že nekako povedal koliko ima, torej dva jurja, jaz imam dobrega jurja in pol. Ko gledam, tako kot je rekel kolega Deadalus, in hodim na razgovore so vedno precej navdušeni nad znanjem, ponekod celo programiram in povsod se muzika konča nekje pri plači. Sam namreč za 100€-200€ ne mislim menjat relativno udobne in varne službe, sploh zadnje čase mi niti toliko kot sedaj zaslužim ne ponujajo...vem da vse ni v plači, a mi ni hudo trenutno, le občutek imam da neglede na svoj status v firmi, nekako nimam več izzivom in tudi odnosi med vodstvom in črnci so postali precej hektični in že skoraj nesramni.

Mufasa :: 2. mar 2012, 08:17
#
Povprečje je, kot si rekel LeQuack. Tudi IT sektor pri nas je deloma v recesiji, na razgovorih je polno kandidatov in za 5+ let izkušenj brez headhuntinga boš težko dobil zelo veliko čez 1300neto, če sploh. Dosti pride predvsem s.p.jev, freelancerjev, ki so tako pot pustili leta nazaj in se kot strokovnjaki drago prodajal kot consulting, sedaj pa tudi njihov pool strank upada, tako iščejo začasno redne zaposlitve za nedoločen čas.

Mufasa :: 20. jun 2012, 12:36
#
Kaj sem izgubil lani...300€ najemnine na mesec = 3600€ na letni ravni, stanovanja so se pocenila cca 10-15k.

Najem se trenutno splača v večini Slovenije, saj cene stanovanj pikirajo.

Admin. Prosim zbrišite moj zadnji post,...

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

Dobil si me..dejansko teče 6. Leto odkar sem kle. Si ponosen nase?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

sebastjan28 ::

Tehnično gledano, si glede na datume v bistvu največ 4 (vzel sem si 5 min in preletel samo najstarejše objave). Procentualno je to skoraj 50% napaka. Upam, da si pri svojem delu malo bolj natančen. Oziroma vsaj upam, da ne pripravljaš budgetov :)

No šalo na stran. Resnično ne morem vejeti, da nekateri za vsako ceno dokazujete svoje. Če nekdo ima drugačne informacije, znanje, izkušnje, ali se s vami preprosto ne strinja, še ne avtomatično pomeni, da nima prav.

pa lep večer!

Ps:
Upam, da bo administrator odstranil najine blodnje, ki nimajo nobene neposredne povezave s temo,... :)

Mufasa ::

Fyi tehnično sem bil od sredine 11 na designated assignment v Nemčiji po kateri sem mojega slovenskega delodajalca poslal v kuXac ..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mufasa ::

In tudi ja, zastopim da te boli ko imajo Berufeinsteigerji po firmicah sedaj plačo neproporcionalno blizu tvoji ampak hej fakit...zateži tudi ti za masten paybump in bonus ..ni vrag da ju ne dobiš..ali menjaj delodajalca..še nikoli bil boljši čas za to kot danes ko je vsaj tu market res ampak res konkretno underfeddan

..to je golden age ITja in največja populacija profiterjev tega vala v razvitih državah/mestih so od dotcom booma , z rahlim kolenom 2007, dalje definitivno fresh gradsi. Poscrapaj to za toj daily Data Science Hausaufgabe...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

BlackLight ::

Čedalje bolj ko raziskujem možnosti zaposlitve same ponudbe za 1k EUR, s tem da pričakujejo da boš celotno zadevo imel sam pod nadzorom najraje vidijo da fullstack za 1k...

Mufasa ::

Dejte še ostali razen stalnih ropotulj mal napisat kolk izkušenj imate in kake ponudbe dobivate...ker me res zanima koliko se je spremenilo odkar ima Slovenija "rast"
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mavrik ::

Mufasa je izjavil:

Dejte še ostali razen stalnih ropotulj mal napisat kolk izkušenj imate in kake ponudbe dobivate...ker me res zanima koliko se je spremenilo odkar ima Slovenija "rast"


Glede na to da se veliko ljudi verjetno noče izpostaviti poimensko, dajmo probat z anketo: Anketa o plačah v IT industriji (2017) :)
The truth is rarely pure and never simple.

Mufasa ::

Se da sfiltrirat kako? Da vidim samo vse redno zaposlene in prostosuličarje?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mavrik ::

Hmm, po defaultu ne, sam vidim da so neki plugini za Google Forms. Bom dodal ko bom mel mal časa.
The truth is rarely pure and never simple.

Mufasa ::

Ok. Hvala za anketo!
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mavrik ::

Mufasa je izjavil:

Ok. Hvala za anketo!


Poglej če tale link vredu dela - Rezultati
The truth is rarely pure and never simple.

Dpool ::

Meni odpre povezavo.

Ang3lo ::

Hmm, 1k eur se mi ne zdi tako grozno za čistega začetnika v industriji, samo da se potem plača hitro skalira, ko je vključen v nek resen projekt in da nima delodajalec nerealnih pričakovanj. Se pravi, za tako ceno, če si programer, ti mora sys admin (večinoma) pripraviti delovno okolje, informatik dostaviti specifikacije, tester narediti unit testing, itd. Če je plača ali organizacija neprimerno slaba, bo vsaj malo ambiciozen delavec hitro iskal drugo zaposlitev.

Mufasa ::

Mavrik je izjavil:

Mufasa je izjavil:

Ok. Hvala za anketo!


Poglej če tale link vredu dela - Rezultati


Odlično, hvala
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mufasa ::

Anketa je tako super izvedena da bi lahko admin naredil na glavni strani novičko z linkom za anketa.. da pojačamo conversion
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

ragezor ::

Ok, za povprecnega programerja generalista (ce se ukvarjas s kakim strojnim vidom/ucenjem mas manjsi nabor sluzb ampak so place vecje) zacetnika v Sloveniji gredo place nekako tako:

Studentsko delo 6-8 eur/h. Pod 6 se pomoje ne splaca delat oziroma se, ce je podjetje kul in se dogovorite za postopno rast place. Recimo pri Ekipi2 so mi na itervjuju rekli, da jih vecina zacne na 5/6 in potem rase gor do 10, ce se prav spomnim.

Prva zaposlitev 1k - 1,2k. Verjetno dobis tudi vec ampak potem vec nisi povprecen ampak eden izmed boljsih. Osebno bi odsvetoval firme kot so Comtrade, ker tezko napredujes s placo navzgor (informacije iz druge roke). Pomoje posledica tega, ker je velka firma kjer se tvoj doprinos izgubi in je struktura napredovanja taka, da ti zrase vsako leto po malih kosih.

Osebno sem po enem letu spet pogledal okrog za sluzbami ampak samo pri taboljsih firmah. V mojem primeru so to firme, kjer uporabljajo Python, torej Bitstamp, Reciprocity, ... probal sem se pri 3fs z Go-jem ipd. Za vecino nisem bil dovolj dober programer in/ali pogajalec in sploh nisem dobil ponudbe. Najvec kar sem dobil je 1500 neto in to so mi potem izenacili pri starem zaposlovalcu.

Se nasvet. Ce podjetje intervjuja na nacin, da moras recimo v dolocenem frameworku v enem dnevu pri njih sprogramirati kak simple app (Bitstamp, Povio), se pred intervjujem nauci cimvec frameworka, pripravi si starter project, code samples ipd. Pac lahko mas splosno znanje kako graditi web aplikacije in ves na kaj moras biti pozoren ampak, ce bos iskal po googlu kako se resi ta in ta problem v frameworku, da te kasneje ne ugrizne v rit, bos hoces noces izpadel pocasen in kot da ne znas implementirat neke brezvezne simpl aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ragezor ()

čuhalev ::

Ma, te frameworke si lahko zabašejo kam! Znam javascript, nimam pa časa se učiti frameworke, morda bom počasnejši, ampak vsaj vedel bom, kje ne dela.

Eno vprašanje za napredne, kako učinkovito shraniti drevesasto strukturo v pomnilnik? Če imam levo poravnano drevo, to mi je jasno in je zelo poceni, še kazalcev na potrebujem shranjevati. Kaj pa za kaj drugega?

Mufasa ::

čuhalev je izjavil:

Ma, te frameworke si lahko zabašejo kam! Znam javascript, nimam pa časa se učiti frameworke, morda bom počasnejši, ampak vsaj vedel bom, kje ne dela.

Eno vprašanje za napredne, kako učinkovito shraniti drevesasto strukturo v pomnilnik? Če imam levo poravnano drevo, to mi je jasno in je zelo poceni, še kazalcev na potrebujem shranjevati. Kaj pa za kaj drugega?


Poglej Neo4j, embedded mode...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()
««
163 / 357
»»