» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
151 / 357
»»

Smurf ::

          je izjavil:


Če bi bil jaz šef in bi k meni prišel nekdo z boljšo ponudbo, bi ga pri priči odpustil, niti ne bi čakal da prinese odpoved. Zakaj? Tak človek je nelojalen firmi in če ne bo šel ob tej priliki, bo šel ob naslednji. Poleg tega, če se enkrat pustiš izsiljevati, te bodo izsiljevali tudi drugi in to večkrat. Kot šef tudi ne bi hotel imeti (nezadovolnih) ljudi, ki se stalno ozirajo za drugimi službami.

Vidis, zato pa nisi sef. Pameten sef je pragmaticen in zna izracunati ali se mu bolj splaca povecati placo ali ne, definitivno pa se tega ne loti na uzaljen nacin.

Invictus ::

          je izjavil:


Če bi bil jaz šef in bi k meni prišel nekdo z boljšo ponudbo, bi ga pri priči odpustil, niti ne bi čakal da prinese odpoved. Zakaj? Tak človek je nelojalen firmi in če ne bo šel ob tej priliki, bo šel ob naslednji. Poleg tega, če se enkrat pustiš izsiljevati, te bodo izsiljevali tudi drugi in to večkrat. Kot šef tudi ne bi hotel imeti (nezadovolnih) ljudi, ki se stalno ozirajo za drugimi službami.

Lojalnost je treba plačat. Nič ne pride samo od sebe...

Za kaj pa bi bil lojalen eni firmi? Da delaš za jurja, šef se pa lahko vozi z novim Porschejem?

Lojalnost se mora poznat na transakcijskem računu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tody ::

Kamikaze ti bi po 6 mescih ostal brez kadra :D Lojalnost je nekaj kar se prisluži, na katerem se gradi in ne nekaj v kar se ustrahuje in priklepa.

111111111111 ::

          je izjavil:


Če bi bil jaz šef in bi k meni prišel nekdo z boljšo ponudbo, bi ga pri priči odpustil, niti ne bi čakal da prinese odpoved.

Recimo da je tvoj glavni dev ops. Prekleto bi se oklepal vsakega dneva pogodbe in bi moral še novega uvajat. Boljšo ponudbo ti bodo prinesli vedno sposobni, nesposobni je ne dobijo, verjemi.

Jerry000 ::

          je izjavil:

FTad je izjavil:

Imam eno vprasanje.

Ce si kontaktiran iz drugega podjetja, ki se zanima zate in ti ponudijo visjo placo in boljse ugodnosti, kaj je v tem primeru najbolje narediti v trenutni sluzbi?
- iti do sefa in povedati, da si dobil boljso ponudbo in vprasas, se ti lahko zvisajo placo
ali enostavno dati odpoved in iti?

Kaksne imate izkusnje s tem?


Če bi bil jaz šef in bi k meni prišel nekdo z boljšo ponudbo, bi ga pri priči odpustil, niti ne bi čakal da prinese odpoved. Zakaj? Tak človek je nelojalen firmi in če ne bo šel ob tej priliki, bo šel ob naslednji. Poleg tega, če se enkrat pustiš izsiljevati, te bodo izsiljevali tudi drugi in to večkrat. Kot šef tudi ne bi hotel imeti (nezadovolnih) ljudi, ki se stalno ozirajo za drugimi službami.

Ojoj...še dobro da nisi šef ker ne verjamem da bi kakega delavca imel.

          ::

Nisem šef, mi je pa omenjeno taktiko predstavil nekdo, ki je šef. Ker je dober šef (in lastnik), je seveda poskrbel za zadovoljstvo zaposlenih in tudi za pripadnost firmi. Ker pa so ljudje različni, imaš tudi take, ki bodo za 10€ več na mesec šli drugam. Za take pravi, da je bolje da jih nimaš in čim prej grejo, tem bolje. Če pa imaš firmo, ki je življenjsko odvisna od enega zaposlenega, pa v nobenem primeru ni dobro.

camx ::

Za takega šefa tako ali tako noče noben delat in ne bi šel do njega ampak bi priporočeno poslal odpoved.
Lojalnost v zameno za izkoriščanje....

Mufasa ::

          je izjavil:

Nisem šef, mi je pa omenjeno taktiko predstavil nekdo, ki je šef. Ker je dober šef (in lastnik), je seveda poskrbel za zadovoljstvo zaposlenih in tudi za pripadnost firmi. Ker pa so ljudje različni, imaš tudi take, ki bodo za 10EUR več na mesec šli drugam. Za take pravi, da je bolje da jih nimaš in čim prej grejo, tem bolje. Če pa imaš firmo, ki je življenjsko odvisna od enega zaposlenega, pa v nobenem primeru ni dobro.


To kar je on rekel za 10EUR je rubbish, tega ni...za 10%+ paybump offer napram standardnih 0-3% se pa že malo razmisli... seveda če tudi ostali parametri pašejo (ni daleč, homeofis, ni zarukana firma, majo rast, zanimiv tech/projekte/stranke ,....)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

McMallar ::

Tudi, ce ti bo nekdo sel stran za 10EUR na mesec potem je se kaj drugega narobe, ne samo nizka placa.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ragezor ::

Eno vprasanje glede bruto/neto in normiranca.

Primer: do zdaj sem bil redno zaposlen in imel 1100 neto place, kar je 2200 bruto strosek delodajalca skupaj s prevozom in malico. Zdaj pa grem na normiranca in hocem recimo 1500 neto place. Grem izracunam in vidim, da je pri normirancu 2200 evrov okrog 1500 neto pa se za revoz in malico mi ostane.

Moje glavno vprasanje se glasi, ali je praksa, da jaz firmi za katero bom delal preko normiranca povem bruto strosek delodajalca, kot ce bi bil redno zaposlen, ali jim dam bruto, ki ga rabim za normiranca da dosezem zeljeni neto?

Problem, ki ga vidim v tem je to, da gres recimo iz junior pozicije v drugo sluzbo na senior pozicijo in imas vec neto, vec odgovornosti in vsega. Ampak strosek delodajalca pa je enak v obeh firmah, ker sta razlicni obliki zaposlitve.

Invictus ::

Kot s.p. ne moreš delati samo za enega delodajalca, ker to potem vsebuje elemente delovnega razmerja.

Malo poguglaj kaj to pomeni... Tako podjetja kot posamezniki so že plačali lepe kazni na ta račun...

Kar se tiče višine keša, se prodaš za toliko kot ti hočejo dati. Ne biti omejen z 2200 EUR bruto ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tony1 ::

ragezor je izjavil:

Eno vprasanje glede bruto/neto in normiranca.

Primer: do zdaj sem bil redno zaposlen in imel 1100 neto place, kar je 2200 bruto strosek delodajalca skupaj s prevozom in malico. Zdaj pa grem na normiranca in hocem recimo 1500 neto place. Grem izracunam in vidim, da je pri normirancu 2200 evrov okrog 1500 neto pa se za revoz in malico mi ostane.

Moje glavno vprasanje se glasi, ali je praksa, da jaz firmi za katero bom delal preko normiranca povem bruto strosek delodajalca, kot ce bi bil redno zaposlen, ali jim dam bruto, ki ga rabim za normiranca da dosezem zeljeni neto?

Problem, ki ga vidim v tem je to, da gres recimo iz junior pozicije v drugo sluzbo na senior pozicijo in imas vec neto, vec odgovornosti in vsega. Ampak strosek delodajalca pa je enak v obeh firmah, ker sta razlicni obliki zaposlitve.


Poslušaj, fant.

O neto plači se pogovarjajo otroci in direktorji, ki bi radi ribarili v kalnem, saj je v takšnih pogajanjih jasno, da bo zaposleni potegnil krajši konec.

Odrasli ljudje se pri plači pogovarjajo o letnem znesku bruto1.

Ker bi se šel rad normiranca (česar na prvo žogo ne priporočam, ker to hodi po robu zakona in ima biti zaposlen v Slo tudi svoje pluse kot so bolniška in zaresno plačevanje prispevkov za penzijo), pa je jasno, da se pogovarjaš o znesku računov, ki ga boš izstavil firmi in to je bruto2 znesek tvoje plače plus vsi dodatki, ki bi jih prejel kot redno zaposleni (malica, prevoz, dežurstvo, stimulacija, božičnica).

Skratka, nikakor se ti ne sme zgoditi, da bi bil kot s.p. za firmo kaj cenejši kot ko si bil redno zaposlen, ker stem samo pljuvaš v lastno skledo.

Aja, pa obvezno se dogovori, da ti pripada 100% plačan enak dopust kot prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Isotropic ::

Mufasa je izjavil:

Poveš da si bil na razgovoru drgje in ti ponujajo bistveno višjo plačo ter zanimive projekte. Pol pa počakaš kakšn refleks bo dal šef in se na tej podlagi odločiš za tvoj pingpong. Varjante njegovih reakcij so: bmk pejt, bom povprašal mojga šefa, koliko so ti pa ponudil, ipd... ti ga najbolj poznaš in se vnaprej pripravi na pingpong back.

ko poveš to šefu, googlaš never accept a counteroffer in počakaš, da ti pride šef z malo višjo ponudbo.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

tony1 je izjavil:


O neto plači se pogovarjajo otroci in direktorji, ki bi radi ribarili v kalnem, saj je v takšnih pogajanjih jasno, da bo zaposleni potegnil krajši konec.

Odrasli ljudje se pri plači pogovarjajo o letnem znesku bruto1.

Odrasli ljudje znajo okvirno pretvarjati med neto in brutom, glede na obliko zaposlitve in jim je zato vseeno kaj uporabljajo.

tony1 ::

To je običajno pljuvanje v lastno skledo.

To lahko počneš sam zase, v pogajanjih za plačo pa ne, ker je spremenljivk (kot so vzdrževani družinski člani) preveč, in s tem samo odpiraš možnost, da boš kot šibkejša stranka (i.e. ti nisi tisti, ki plačuje) potegnil krajši konec in delal za manjše plačilo kot si pričakoval.

thramos ::

Če se pogovarjaš o (letni) bruto plači, potem obe strani vesta, pri čem sta - delodajalec ve, koliko bo plačal, delojemalec pa koliko bo dobil. Če pa govoriš o neto plači, delodajalec brez dodatnih informacij o delojemalcu ne more vedeti natančnega bruto zneska. Pa še odpirajo se možnosti za mutenja pri akontacijah dohodnine ipd.

Eno vprasanje glede bruto/neto in normiranca.


Če bo poslovno razmerje še naprej vsebovalo bistvene elemente delovnega razmerja, potem gre tako ali tako za utajo davkov (pa še kaj).

Kakorkoli, že če po novem pričakuješ le enak bruto bruto znesek, boš na slabšem ker ne bo več dopusta, bolniške, božičnic ipd. No, lahko se dogovoriš, da ti ostanejo, a boš s tem FURSU olajšal dokazovanje obstoja prikritega delovnega razmerja. ;) Tako da že če želiš biti na istem, rabiš več kot podjetje plačuje sedaj, moraš pa še po svoje ovrednotit izpad pokojninskih prispevkov, varnosti zaposlitve (odpovedni roki, odpravnine) ...

Matko ::

www.placa.si
je stalna raziskava o plačah v Sloveniji. Raziskava in metodologija je plod bogatih mednarodnih izkušenj.

Saul Goodman ::

pred časom sem v tej temi že zasledil "na hitro" spisane specifikacije vzdrževalnih pogodb kot one man band za majhna/srednja podjetja. ker jih ne najdem, me zanima če bi kdo utegnil napisati kako ima sam rešeno (mislim, da je takrat bil imagodei, morda še Matthai?) oz. kakšna je trenutno poštena urna postavka (in +/- pri hitrih odzivih, zahtevnejših nalog, ipd.).

Zgodovina sprememb…

zzbil ::

bi lahko samo vprašal, znanje česa je najbolj uporabno za pridobitev službe? (c++, wordpress, php, photoshop...?)
že vnaprej hvala za odgovor:)

amacar ::

Odvisno kje se misliš zaposliti ;) C++ ti ne bo ravno pomagal pri zaposlitvi kot frontend developer...

Blinder ::

Za programiranje v C++ ne jemljejo zacetnikov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zzbil ::

Kaj pa bi se potemtakem splačalo naučit?

SimplyMiha ::

Politiko. Edina branža ki se splača te dni.

Invictus ::

zzbil je izjavil:

Kaj pa bi se potemtakem splačalo naučit?

Tisto kar te veseli. Drugače boš tako ali tako neuporaben. Sploh, če še nič ne znaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

zzbil> Kaj pa bi se potemtakem splačalo naučit?

Programiranja. Jezik ni bistven, priporočam Python, Javascript, Javo, C#, ne nujno v tem vrstnem redu. Če te programiranje veseli z intelektualnega stališča, potem se IMO splača poskusiti tudi Haskell in Clojure.

Če bi rad bil zgolj obrtnik, potem je denar na voljo povsod, tudi s PHP.

Smurf ::

tony1 je izjavil:

To je običajno pljuvanje v lastno skledo.

To lahko počneš sam zase, v pogajanjih za plačo pa ne, ker je spremenljivk (kot so vzdrževani družinski člani) preveč, in s tem samo odpiraš možnost, da boš kot šibkejša stranka (i.e. ti nisi tisti, ki plačuje) potegnil krajši konec in delal za manjše plačilo kot si pričakoval.

A ni logicno, da se pri pogajanju za neto placo ne upostevas vzdrzevanih clanov? Ce hoces biti preprican lahko vse te silne "spremenljivke" obdelas v priblizno pol minute pogovora.
Ponavadi, ce se pogajas z neto, ti potem v pogodbi poracunajo bruto (nikoli mi se nobeden ni spraseval koliko imam vzdrzevanih druzinskih clanov) in to podpises.
In to je cisto enakovredno kot, da ti ponudijo bruto in potem ti (ali pa oni) poracunajo v neto.

To, da vedno se pogajaj bruto, ker ima neto prevec spremeljivk je kar ena fama, ki se jo naokoli ponavlja. V pogodbo nakoncu zapises bruto in je to to.

Invictus ::

Zato se pa pogajaš za bruto plačo.

Sam nikoli nisem povedal nič o družinskih članih, ker mojega delodajalca to NIMA KAJ BRIGAT. Niti nima kaj zahtevat teh podatkov...

Ker oni ti potem naračunajo manjši bruto za dogovorjeni neto zaradi družinskih članov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Trije otroci pri 2k neto prinesejo 600 € razlike glede bruta. Če jih imaš, in ti je vseeno, da se enkrat (ko ne bodo več otroci) neto zmanjša na 1700, potem se je res smiselno pogajat za neto. ;) Pa še delodajalec malo "špara" pri akontacijah dohodnine in te konec leta pričaka manjše doplačilo - neto je pa že pravi. ;)

Mavrik ::

thramos je izjavil:

Trije otroci pri 2k neto prinesejo 600 € razlike glede bruta. Če jih imaš, in ti je vseeno, da se enkrat (ko ne bodo več otroci) neto zmanjša na 1700, potem se je res smiselno pogajat za neto. ;) Pa še delodajalec malo "špara" pri akontacijah dohodnine in te konec leta pričaka manjše doplačilo - neto je pa že pravi. ;)


Hmm, saj govorimo o pogajanju za plačo? Ali imaš ti dejansko neto napisan v pogodbo?
The truth is rarely pure and never simple.

kunigunda ::

Jest sm se v lajfu zmeri menu zgolj o neto placi pa sm zmeri dobr skoz prsu. Kako oni zracunajo potem na pogodbo bruto placo mi je prakticno vseeno bilo, se pa prej vedno pozanimam, ali placujejo dejansko 100% prispevke in akontacije.

thramos ::

Če se pogajaš za neto (in hočeš met 2k neto) se ti bo s tremi otroci v pogodbo zapisalo 600 € bruto manj, kot če jih nimaš. Kar se ti bo, ko otroci odrastejo, poznalo na neto plači. Saj sem že napisal - če delodajalcu ne poveš že takoj vseh svojih osebnih okoliščin, in se pogajata o netu, je za njega bruto spremenljivka za +- 20%. Bruto bruto pa še več.

Smurf ::

Cudne delodajalce imate, da vas poskusajo takole nategniti (jaz za takega ne bi delal). Pri takem potem nikoli ne ves kje te lahko se nategne (ti obljubi tok pa tok bruto pa tok potnih stroskov, potem pa ni nic potnih stroskov...). Ampak ja v pogodbi imas itak bruto (kar pa ne pomeni, da se ne moras pogovarjati o netu).

Ko sem se jaz pogovarjal o placi, je bilo cisto vseeno ali je bil govor o bruto ali neto. Karkoli se je dogovarjalo se je na koncu izracunalo vse postavke. Neto, Bruto, Malica, Prevoz in potem "skupni Neto" (Neto+prevoz+Malica) in se na koncu Bruto Bruto.

kunigunda ::

Prvic slisem da bi se moral z delodajalcem pogovarjati o osebnih okoliscinah. Jaz se sem vedno pogovarjal o placi + dodatkih/bonitetah,
za ostalo delodajalca niti ne bi zanimalo. Verjetno je razlika ali gres k mejhni firmi (d.o.o. par zaposlenih), ki vsak eur hocejo prisparati,
ali gres k vecji, kjer imajo pravilnike ze postavljene.

thramos ::

Kakšen nateg? Vse je tako, kot si se dogovoril - za željeni neto se v pogodbo vpiše bruto. Le da je zaradi tvojih osebnih okoliščin višji ali manjši. Če ti je vseeno, prav.

Pa delodajalec mora seveda vedeti osebne okoliščine, saj on, v tvojem imenu, odvaja prispevke in akontacijo dohodnine različne višine.

kunigunda ::

Vzdrzevane clane ipd. sem vedno po podpisu pogodbe sele dodal (pa zavarovanja itd)

thramos ::

Potem si dobival višji neto, kot si si ga izpogajal.

Invictus ::

thramos je izjavil:

Če se pogajaš za neto (in hočeš met 2k neto) se ti bo s tremi otroci v pogodbo zapisalo 600 € bruto manj, kot če jih nimaš. Kar se ti bo, ko otroci odrastejo, poznalo na neto plači. Saj sem že napisal - če delodajalcu ne poveš že takoj vseh svojih osebnih okoliščin, in se pogajata o netu, je za njega bruto spremenljivka za +- 20%. Bruto bruto pa še več.

Fak no, pa vi mislite biti 26 let pri enem delodajalcu?

Živ mazohizem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

Invictus je izjavil:


Fak no, pa vi mislite biti 26 let pri enem delodajalcu?

Živ mazohizem...


Ce je delo raznovrstvno, placa super, osebna rast veca itd. zakaj pa ne ?

Invictus ::

thramos je izjavil:

Če se pogajaš za neto (in hočeš met 2k neto) se ti bo s tremi otroci v pogodbo zapisalo 600 € bruto manj, kot če jih nimaš. Kar se ti bo, ko otroci odrastejo, poznalo na neto plači. Saj sem že napisal - če delodajalcu ne poveš že takoj vseh svojih osebnih okoliščin, in se pogajata o netu, je za njega bruto spremenljivka za +- 20%. Bruto bruto pa še več.

Pogajaš se za netto (oz. drutto za željeni netto) brez otrok. Potem pa naslednje leto dobiš en lep dodatek od FURSa zaradi otrok. Recimo v tvojem primeru 600 EUR za vsak mesec...

Kdo je pol kje butast ?!?!?!

kunigunda je izjavil:


Ce je delo raznovrstvno, placa super, osebna rast veca itd. zakaj pa ne ?

Zato, ker imaš poln kufer enih in istih fac ?!?!?! In zanič šefov, ki so taki v povprečju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

AndrejO ::

Smurf je izjavil:


To, da vedno se pogajaj bruto, ker ima neto prevec spremeljivk je kar ena fama, ki se jo naokoli ponavlja. V pogodbo nakoncu zapises bruto in je to to.

Ker se pogajas o tem, kar se napise v pogodbo, potem je seveda logicno, da se pogajas o bruto, ce se bo v pogodbo pisal bruto.

Ce pa se ti bo v pogodbo pisalo neto ... mnja ... potem pa tvoj problem, ce bos na koncu naletel na kaksno tezavo pri izplacilu.

In ja ... pametni ljudje se ne pogajajo o placi v USD, ce bo pogodba v EUR, pa cetudi so dovolj pametni, da lahko na pamet preracunajo menjalno razmerje.

Mavrik ::

thramos je izjavil:

Potem si dobival višji neto, kot si si ga izpogajal.


Pa saj s tem ni nič narobe - delodajalca to stane isto in izplača isto številko v končni fazi a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

thramos ::

Invictus je izjavil:


Fak no, pa vi mislite biti 26 let pri enem delodajalcu?

Živ mazohizem...


Ne, deseterčki majo tik preden nehajo biti vdrževani. ;((

Invictus je izjavil:

Kdo je pol kje butast ?!?!?!


Ti, ker je popolnoma enako, kot če se izpogajaš za ustrezen bruto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Jerry000 ::

AndrejO je izjavil:

Smurf je izjavil:


To, da vedno se pogajaj bruto, ker ima neto prevec spremeljivk je kar ena fama, ki se jo naokoli ponavlja. V pogodbo nakoncu zapises bruto in je to to.

Ker se pogajas o tem, kar se napise v pogodbo, potem je seveda logicno, da se pogajas o bruto, ce se bo v pogodbo pisal bruto.

Ce pa se ti bo v pogodbo pisalo neto ... mnja ... potem pa tvoj problem, ce bos na koncu naletel na kaksno tezavo pri izplacilu.

In ja ... pametni ljudje se ne pogajajo o placi v USD, ce bo pogodba v EUR, pa cetudi so dovolj pametni, da lahko na pamet preracunajo menjalno razmerje.

Zakaj v USD če smo pa v Sloveniji oziroma EU? A ni to malo...mimo?

thramos ::

Mavrik je izjavil:


Pa saj s tem ni nič narobe - delodajalca to stane isto in izplača isto številko v končni fazi a ne?


Zakaj bi bilo? Pač si si izpogajal višji znesek.

AndrejO ::

Jerry000 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Smurf je izjavil:


To, da vedno se pogajaj bruto, ker ima neto prevec spremeljivk je kar ena fama, ki se jo naokoli ponavlja. V pogodbo nakoncu zapises bruto in je to to.

Ker se pogajas o tem, kar se napise v pogodbo, potem je seveda logicno, da se pogajas o bruto, ce se bo v pogodbo pisal bruto.

Ce pa se ti bo v pogodbo pisalo neto ... mnja ... potem pa tvoj problem, ce bos na koncu naletel na kaksno tezavo pri izplacilu.

In ja ... pametni ljudje se ne pogajajo o placi v USD, ce bo pogodba v EUR, pa cetudi so dovolj pametni, da lahko na pamet preracunajo menjalno razmerje.

Zakaj v USD če smo pa v Sloveniji oziroma EU? A ni to malo...mimo?

Zakaj se bi potem pogajal o neto placi, ce se v pogodbo zapise bruto znesek? A ni to tudi malo ... mimo?

kunigunda ::

@Invictus, jest mam sreco da je zmeraj super kolektiv bil in fajn sefi :)

@Andrej, ker ljudje bolje razumemo kako preziveti s 1000eur neto, kot z 2350 bruto. Tud v trgovini nikoli ne racunas ceno brez davka ipd..

Ocitno imamo tudi razlicne izkusnje s pogajanji. Pri meni je bilo od nekdaj tko, da sem povedal kaj hocem - take it or leave it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

AndrejO ::

kunigunda je izjavil:


@Andrej, ker ljudje bolje razumemo kako preziveti s 1000eur neto, kot z 2350 bruto. Tud v trgovini nikoli ne racunas ceno brez davka ipd..

Ja, potem pa se vrnemo k eni drugi tezavi, ki pa s temo "place v IT" nima vec veliko. Sem bil tudi sam vcasih tak tepec, da sem gledal samo na "neto izplacilo", kar ni niti "neto placa". Potem pa me je zivljenje naucilo te osnovne financne pismenosti.

Ce se tukaj pogovarjamo bolj in manj izkuseni, potem se mi zdi prav, da se poudarja "dobre prakse" in pogajanje o bruto placi je zaradi nekaj razlogov po moji lastni oceni "dobra praksa".

bambam20 ::

kunigunda je izjavil:



@Andrej, ker ljudje bolje razumemo kako preziveti s 1000eur neto, kot z 2350 bruto.



To dvoje ne gre skupaj.

kunigunda ::

Edina dobra praksa je, da ce se nekaj zmenis kot si zelel, in to dobis, da je to to

Smurf ::

AndrejO je izjavil:


In ja ... pametni ljudje se ne pogajajo o placi v USD, ce bo pogodba v EUR, pa cetudi so dovolj pametni, da lahko na pamet preracunajo menjalno razmerje.

Strogo ekonomsko gledano, ce zivim v EU in imam kredite v EUR, potem bi raje podpisal pogodbo v EUR (pa tudi ce je delodajalec v US). Ce zivim v USA pa obratno. V praksi pa bi mi bilo to se najmanj pomembno.

Pac moje izkusnje so take, da mi se nobeden ni rekel, ja sej mogoce vam pa lahko damo tak neto, samo prej mi povejte koliko otrok imate. Ampak so "cudezno" znali sami pretvoriti neto v bruto brez olajsav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()
««
151 / 357
»»