» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
133 / 357
»»

poweroff ::

Jaz sem sicer mnenja, da je pisanje timesheetov, pa magari zelo osnovnih, lahko precej koristno opravilo, ker boš točno vedel kaj in kdaj se je delalo za stranko in kaj ne. Katere taske si izvedel in kdaj, po možnosti še, kdo jih je naročil. In to lahko potem kadarkoli za nazaj pogledaš. To po moje sodi v nujno poslovno dokumentacijo podjetja.

Me pa zanima še nekaj. Prišlo mi je na misel, da bi bilo včasih koristno hraniti vse maile, ki gredo iz neke organizacije in pridejo vanjo. Načeloma bi se dalo to enostavno rešiti - na serverju bi nastavil pravila, da se vsi dohodni in odhodni (razen, če uporablja kakšen extra SMTP) maili kopirajo v nek poseben predal. Tam bi jih bilo mogoče iskati, če bi npr. rabil kakšno dokumentacijo oz. korenspondenco s kakšno stranko.

Zanima me, kako so te zadeve rešene v tujini. Po mojem mnenju je podjetje dolžno zagotavljati sledljivost svojega poslovanja in skrbno voditi in varovati poslovno dokumentacijo. Po drugi strani pa imamo IP-RS, ki bo takoj skočil v zrak...

Bi bilo mogoče te zadeve narediti tako, da bi bile sorazmerne in zakonite?
sudo poweroff

hawkwood ::

A je tako težko polinkat Jiro s časom? Vzame ti 30s/dan. Res ne vem kako si nekateri predstavljate da bo to delal PM. Saj pa ma pomembnejšo delo kot to da stoji za tabo s štoparico in gleda na katerem tasku delaš.

111111111111 ::

poweroff je izjavil:


Zanima me, kako so te zadeve rešene v tujini. Po mojem mnenju je podjetje dolžno zagotavljati sledljivost svojega poslovanja in skrbno voditi in varovati poslovno dokumentacijo. Po drugi strani pa imamo IP-RS, ki bo takoj skočil v zrak...

Bi bilo mogoče te zadeve narediti tako, da bi bile sorazmerne in zakonite?

Ne. Pri nas se pravniki pri takih predlogih kar naježijo. Je pa to odlična podlaga za tožbo. Maile vsak pač shranjuje po svoje, zato pa imamo dev track in se tam vsa korespondenca nalima.

Zajemanje mailov NO WAY (legalno in v Sloveniji, za drugje ne vem).

Isotropic ::

pri nas gre vsak tak mail, za katerega se pričakuje, da bi lahko tezili iz drugih oddelkov, šefu (skrbniku kupca....) v CC.

WarpedGone ::

Bi bilo mogoče te zadeve narediti tako, da bi bile sorazmerne in zakonite?

Ahem... politika, da na vse kar 'smrdi' po projektu daš CC:projektni-folder?
Pol tolčeš ReplyToAll, da se to ohranja.
Projektni folder exposaš kot valid email-naslov kamor naročniki lahko direkt pošiljajo svoje mejle.
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

jan_g je izjavil:


Lej, če firma oz njen middle management ni sposoben sam oceniti zaposlenih, potem tam nimam kaj iskati. Če me bo kaj motilo ali bom imel kakšne ideje/pripombe/etc., bom že povedal, da pa si bom dajal ocene od 1 do 5 glede desetin postavk v 10 stranskem dokumentu ... ehm, not gonna happen. Pa nima veze s Slovenijo ali kakšno drugo državo kjer sem in bom delal, to bi me motilo tudi na Luni.

Saj je sposoben. Samo ti moraš napisati kaj si sploh delal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

estons ::

Glede poslovnih mailov, mi tole menje IP da občutek, da bi se mogoče to dalo urediti, seveda s privolitvijo zaposlenih: https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...

Invictus ::

Rudolfo je izjavil:


Good for you :thumbs up: . Poanta je bila, da bos pac moral delat;)i kar ti firma naroci oz za kar si placan. Ce pac pisanje ur ni potrebna, potem ni frke, itak. Da bos pa nekje dobil sluzbo in rekel, hey, jest pa ne bom pisal timsheetov, just because... Potem pa good luck .

Trenutno tudi meni ni treba pisat nekih poročil, še dokumentacije ne. Sem pač prišel v ekipo kjer se jim za to preprosto jebe. Da ne govorim o tem da PM nima pojma o tem kaj delamo. Tudi to se zgodi ...

V prejšnji službi sem pa pisal dnevna poročila. In vsak dan Scrum. Pa je šlo ravno tako super. ker smo pisali dnevna poročila in vsak dan napredovali, šefov sploh ni bilo na sestankih. Ker jim ni bilo treba.

Kot freelancer se prilagodiš še tako kretenskemu PMu. Je pač obvezen skill za preživetje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

hawkwood je izjavil:

A je tako težko polinkat Jiro s časom? Vzame ti 30s/dan. Res ne vem kako si nekateri predstavljate da bo to delal PM. Saj pa ma pomembnejšo delo kot to da stoji za tabo s štoparico in gleda na katerem tasku delaš.

Delavci pa kao nimajo pomembnejsega dela.

Daedalus ::

Cela zahodna Evropa, Avstralija ...


Hecno to. Delam za multinacionalko (preden so nas prevzeli, pa sem delal za firmo iz ZDA), pa mi noben s timesheeti ne teži. Je pa res, da smo organizirani v majhne ekipe in se takoj vidi, kdo kje lenari ali dela malomarno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

hawkwood ::

harmony je izjavil:

hawkwood je izjavil:

A je tako težko polinkat Jiro s časom? Vzame ti 30s/dan. Res ne vem kako si nekateri predstavljate da bo to delal PM. Saj pa ma pomembnejšo delo kot to da stoji za tabo s štoparico in gleda na katerem tasku delaš.

Delavci pa kao nimajo pomembnejsega dela.

Očitno si tok top developer da raje plačajo še enega študenta za 5€/h, sam da te monitorira, ker je njegov dan cenejši kot tvojih 30s. Good for you. Ostali navadni smrtniki pa si vzamemo tistih 30s/dan in sami polinkamo čas s tistimi parimi taski.

Mavrik ::

poweroff je izjavil:


Me pa zanima še nekaj. Prišlo mi je na misel, da bi bilo včasih koristno hraniti vse maile, ki gredo iz neke organizacije in pridejo vanjo. Načeloma bi se dalo to enostavno rešiti - na serverju bi nastavil pravila, da se vsi dohodni in odhodni (razen, če uporablja kakšen extra SMTP) maili kopirajo v nek poseben predal. Tam bi jih bilo mogoče iskati, če bi npr. rabil kakšno dokumentacijo oz. korenspondenco s kakšno stranko.

Zanima me, kako so te zadeve rešene v tujini. Po mojem mnenju je podjetje dolžno zagotavljati sledljivost svojega poslovanja in skrbno voditi in varovati poslovno dokumentacijo. Po drugi strani pa imamo IP-RS, ki bo takoj skočil v zrak...

Bi bilo mogoče te zadeve narediti tako, da bi bile sorazmerne in zakonite?


Tole je precej silly rešitev ker ti ne rešuje problema menjavanja ljudi. Mi (in še precej drugih podjetij) uporabljamo ZenDesk (in druge ekvivalentne sisteme) za upravljanje s strankami - emaili priletijo noter na javne (ne-osebne!) emaile in se pojavijo v samem sistemu za sledenje. Tam ima vsaka nit (thread) svoj ticket kjer se vidi celotna zgodovina korespondence in trenutno stanje (prejeto, povezano na interni bug tracker, rešeno, čaka odgovor, etc.). Na vsak tak ticket je potem določena oseba, ki ta pogovor izvaja (in ga lahko direktno z vmesnika). S strani stranke je sistem dokaj neviden - zgleda kot da se direktno dopisujejo z nekom na podjetju.

Tak sistem ti omogoča da se ti pogovori ne zgubljajo in da ljudje ne pozabljajo emailov v svojem poštnem predalu. Prav tako nimaš potem nobene potrebe po vtikanju nosu v nabiralnike zaposlenih.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Daedalus je izjavil:


Hecno to. Delam za multinacionalko (preden so nas prevzeli, pa sem delal za firmo iz ZDA), pa mi noben s timesheeti ne teži. Je pa res, da smo organizirani v majhne ekipe in se takoj vidi, kdo kje lenari ali dela malomarno.

Saj to je to.

Sam delam za tuje firme, ki delajo za svoje stranke. Pri eni je bila JIRA tudi sredstvo komuniciranja s stranko. Prišparaš cel kup časa in denarja za poročanje stranki o končanih taskih. Ker ne rabiš še enega človeka za to. Ti kot razvijalec pa napišeš tisto dnevno poročilo v 30 sekundah. Pa dodajaš še kak pomemben email in bug, log file, ipd. Dobiš kar lep vpogled v izvajanje taska.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tr0n ::

JIRA je lustva stvar ja. Uporabljamo za sprinte, komunikacijo s stranko, logiranje koliko dela je kdo naredil in koliko se manjka, bug reporte, taske, backlog, chat,...

Malce je edino draga licenca. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Mavrik ::

Smurf je izjavil:

Smiselno je, da imas neko listo taskov, ki jih moras naresti po prioriteti (in ti jih dolocas PM). Ponavadi imas tudi sledenje, kdaj se odpre/zapre task in vidis cas, ki je sel za dolocen task ze avtomaticno. Da pa bi dnevno spremljal ure pa se tudi meni zdi waste of time. Je pa stvar posameznika koliko ga to moti (in kaksne ima prioritete pri iskanju sluzbe).


Se mi zdi da je tu predvsem problem zaupanja, ki je močno drugačno od firme do firme. Meni recimo mojim v ekipi ni treba gledati pod prste in je seznam taskov z roki čisto dovolj da se zorganizirajo, obenem pa majo čas tudi delati na stvareh, ki na dolgi rok pomagajo pri projektu (učenje, refactoring, izboljševanje kakih nekritičnih stvari). En povzetek na tedenskem syncu je čisto dovolj.

Če ti pa zaposleni spijo in lažejo pa razumem da je prvi instinkt da probaš to popravljat tako da se greš policaja in meriš čas vsakega prdca :) Ti bodo pa kar hitro pobegnili tisti dobri s podjetja če jih tako žališ.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Daedalus ::

Sam delam za tuje firme, ki delajo za svoje stranke. Pri eni je bila JIRA tudi sredstvo komuniciranja s stranko. Prišparaš cel kup časa in denarja za poročanje stranki o končanih taskih. Ker ne rabiš še enega človeka za to. Ti kot razvijalec pa napišeš tisto dnevno poročilo v 30 sekundah. Pa dodajaš še kak pomemben email in bug, log file, ipd. Dobiš kar lep vpogled v izvajanje taska.


Jap, dober ticketing sistem je precej boljša rešitev kot timesheeti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

harmony ::

Tr0n je izjavil:

JIRA je lustva stvar ja. Uporabljamo za sprinte, komunikacijo s stranko, logiranje koliko dela je kdo naredil in koliko se manjka, bug reporte, taske, backlog, chat,...

Malce je edino draga licenca. :)

OTRS mas zastonj.

Invictus ::

Tudi JIRA ni draga. Do 10 userjv, kar je skoraj max ekipa v Sloveniji, stane 10 USD/mesec.

Če se to zdi komu drago, naj zamenja job ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Tole je precej silly rešitev ker ti ne rešuje problema menjavanja ljudi. Mi (in še precej drugih podjetij) uporabljamo ZenDesk (in druge ekvivalentne sisteme) za upravljanje s strankami - emaili priletijo noter na javne (ne-osebne!) emaile in se pojavijo v samem sistemu za sledenje. Tam ima vsaka nit (thread) svoj ticket kjer se vidi celotna zgodovina korespondence in trenutno stanje (prejeto, povezano na interni bug tracker, rešeno, čaka odgovor, etc.). Na vsak tak ticket je potem določena oseba, ki ta pogovor izvaja (in ga lahko direktno z vmesnika). S strani stranke je sistem dokaj neviden - zgleda kot da se direktno dopisujejo z nekom na podjetju.

Tak sistem ti omogoča da se ti pogovori ne zgubljajo in da ljudje ne pozabljajo emailov v svojem poštnem predalu. Prav tako nimaš potem nobene potrebe po vtikanju nosu v nabiralnike zaposlenih.

V bistu ti rešuje problem menjavanja ljudi, ker je forwarding policy za celoten mail server.

Problem so firme, ki bazirajo na osebnih mailih. Recimo zdravniki, odvetniki, računovodje. Tam konkretna oseba dela z neko stranko.
sudo poweroff

Isotropic ::

Invictus je izjavil:

Tudi JIRA ni draga. Do 10 userjv, kar je skoraj max ekipa v Sloveniji, stane 10 USD/mesec.

Če se to zdi komu drago, naj zamenja job ...

max. ekipa kje?
Iskraemeco, hermes, Comtron (kakorkoli se mu reče danes) ipd. firme imajo veliko več ljudi.

Invictus ::

Isotropic je izjavil:

Invictus je izjavil:

Tudi JIRA ni draga. Do 10 userjv, kar je skoraj max ekipa v Sloveniji, stane 10 USD/mesec.

Če se to zdi komu drago, naj zamenja job ...

max. ekipa kje?
Iskraemeco, hermes, Comtron (kakorkoli se mu reče danes) ipd. firme imajo veliko več ljudi.

Iskratel res ni zgled neke sodobne razvojne družbe. Delajo še v kameni dobi.

Sicer pa vse dovolj lupijo stranke, da jim tega ne bi bil problem uvesti. 12.000 USD / leto za 500 ljudi pač ni nek strošek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

poweroff je izjavil:


Problem so firme, ki bazirajo na osebnih mailih. Recimo zdravniki, odvetniki, računovodje. Tam konkretna oseba dela z neko stranko.


Ne vem zakaj bi bil to problem - kar se stranke tiče si dopisuje emaile z eno osebo (v mail clientu in vsepovsod je ime človeka) in threadi so (isto kot ticketi v bug trackerju) določeni na eno osebo.

Je pa res da tak organiziran delovni proces zahteva disciplino ki je kavbojske ogranizacije dostikrat nimajo :) Samo tu se je vedno treba zavedati da problem potem pač ni zakonodaja o zasebnosti, ker ti ne dovoli riniti nosa v privatne mailboxe, ampak neprofesionalnost zaposlenih.

Isotropic je izjavil:


max. ekipa kje?
Iskraemeco, hermes, Comtron (kakorkoli se mu reče danes) ipd. firme imajo veliko več ljudi.


Katera od teh firm pa je kakršen koli zgled človeškega delovnega mesta ali učinkovitega delovnega procesa? Ali pa vsaj napol kvalitetnega produkta?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Ne vem zakaj bi bil to problem - kar se stranke tiče si dopisuje emaile z eno osebo (v mail clientu in vsepovsod je ime človeka) in threadi so (isto kot ticketi v bug trackerju) določeni na eno osebo.

Hja, samo potem je to že lahko osebni podatek...

Mavrik je izjavil:

Je pa res da tak organiziran delovni proces zahteva disciplino ki je kavbojske ogranizacije dostikrat nimajo :) Samo tu se je vedno treba zavedati da problem potem pač ni zakonodaja o zasebnosti, ker ti ne dovoli riniti nosa v privatne mailboxe, ampak neprofesionalnost zaposlenih.

In šefov. Točno to je problem, ki ga osebno poznam.
sudo poweroff

Mufasa ::

V prejšni firmi smo uporabljali Trac

http://trac.edgewall.org/

povsem spodobna reč, malo bolj minimalist/hackish look - všečno
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

gojira ::

Da mal obudim temo. Kakšne so kaj plače iOS developerjev v sloveniji? A pr nas imajo sploh fulltime jobe al so bolj freelancerji?

Mufasa ::

Dobre, ker je slo trg mobilnih aplikacij ne obstaja... pretežno se dela za tujino (outfit,celtra,še en čudn mobil shop,...) . Also 2+ let izkušenj, kakšna lastna aplikacija ali dve in kak let da se dokažeš na šihtu bi reku vsaj okoli 3k bruto, čene si se slab prodal.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

oemdzi ::

Dela kdo tukaj v IT v quality assurance ? Kakšne so kaj delovne naloge začetnika, skušam se namreč pripraviti na morebitno priložnost.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Red_Mamba ::

oemdzi je izjavil:

Dela kdo tukaj v IT v quality assurance ? Kakšne so kaj delovne naloge začetnika, skušam se namreč pripraviti na morebitno priložnost.


jst v tujini
vecinoma je poudarek na testiranju.
pisanju novih testov, adHoc testiranje itd.

te kaj bolj konkretno zanima?

drugace pa pri nas mislim da se se vedno iscejo product engineer-ji: http://www.esri.com/careers/main/job-se...
Delas pa v Edinburgh-u, ceprav pri nas ni striktno samo testiranje. Imas se kup ostalih stvari, ki jih lahko pocnes.
in lahko precej hitro zrastes ce obvladas...
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

flyko ::

Mufasa je izjavil:

Dobre, ker je slo trg mobilnih aplikacij ne obstaja... pretežno se dela za tujino (outfit,celtra,še en čudn mobil shop,...) . Also 2+ let izkušenj, kakšna lastna aplikacija ali dve in kak let da se dokažeš na šihtu bi reku vsaj okoli 3k bruto, čene si se slab prodal.


Trg aplikacij je globalen ane? Zakaj bi v sloveniji dobil samo 3k bruto, če že recimo preko meje za podobno delo dobiš vsaj jurja več, če kaj pokažeš seveda. Manjša cena zaradi nesposobnega managementa ali programerjev?

oemdzi ::

@Red_Mamba: Hvala za odgovor. Sicer tudi Škotska konec koncev ne odpade, če se tu nikakor ne izide :D Nisem kaj preveč navezan na Slovenijo, je pa verjetno lepše vsaj priti v določeno stroko v domačem okolju oz. jeziku in je potem z izkušnjami lažje tudi v tujini, vsaj predvidevam tako.

p.s. Pa vzamejo tudi tujca za kakšen "entry level job" ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Invictus ::

oemdzi je izjavil:

@Red_Mamba: Hvala za odgovor. Sicer tudi Škotska konec koncev ne odpade, če se tu nikakor ne izide :D Nisem kaj preveč navezan na Slovenijo, je pa verjetno lepše vsaj priti v določeno stroko v domačem okolju oz. jeziku in je potem z izkušnjami lažje tudi v tujini, vsaj predvidevam tako.

p.s. Pa vzamejo tudi tujca za kakšen "entry level job" ?

Pravzaprav tujina ni nič lažja, če prej delaš doma.

Če te tujina ne moti, pojdi tja čim prej. Ti ne bo žal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

terryww ::

oemdzi je izjavil:

Dela kdo tukaj v IT v quality assurance ? Kakšne so kaj delovne naloge začetnika, skušam se namreč pripraviti na morebitno priložnost.

ja, automated qa tests. naloga je pripravit teste tako, da se čim več s čim manj testi naredi.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

c00L3r ::

Kakšne imate kaj plače Android razvijalci v Sloveniji in tujini?

oemdzi ::

1. Če sem si prav ustvaril sliko, imaš namenski program s katerim izvajaš te avtomatizirane teste ? Potem imaš ad hoc teste ...
2. Kako napredno znanje programiranja in SQLa moraš imeti ? Ne pozabiti, da govorim/sprašujem o "entry level job", verjetno QA technician < QA manager.

Morda preveč kompliciram, ampak sem pri teh stvareh raje korak prehiter, kot pa korak prepočasen, sploh, ker trenutno imam čas. Sem nekoliko prečesal Youtube, sit sem indijcev in njihove angleščine :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Mavrik ::

c00L3r je izjavil:

Kakšne imate kaj plače Android razvijalci v Sloveniji in tujini?


Po EU videvam tam vse od 30 do 75k odvisno od pozicije in pomembnosti produkta.
The truth is rarely pure and never simple.

ragezor ::

oemdzi je izjavil:

1. Če sem si prav ustvaril sliko, imaš namenski program s katerim izvajaš te avtomatizirane teste ? Potem imaš ad hoc teste ...
2. Kako napredno znanje programiranja in SQLa moraš imeti ? Ne pozabiti, da govorim/sprašujem o "entry level job", verjetno QA technician < QA manager.

Morda preveč kompliciram, ampak sem pri teh stvareh raje korak prehiter, kot pa korak prepočasen, sploh, ker trenutno imam čas. Sem nekoliko prečesal Youtube, sit sem indijcev in njihove angleščine :D


Nisem bil se v firmi s posebno QA skupino ampak lahko ti na hitro povem kako zgledajo testi na nasem produktu.

Unit testi: najpreprostejsa oblika testov. ko napises kako funkcijo napises teste z inputi in preverjas outpute. Zalomi se pri tistih testih, ki komunicirajo z netom. Takrat fejkas networking z mockanjem ali pa kako posebno knjiznico, ki ti naprimer fejka redis ali kaj podobne.

Integration testi: testiras recimo workerje, ki so long running procesi in majo svoj interen state. Preverjas, da vse deluje kot celota. Ce testiras pobiranje podatkov preko SNMPja si dvignes gor snmp simulatorje. Torej testi, ki testirajo malo vecje skupke kode in ponavadi rabijo, da poganjas se kake simulatorje zraven svoje kode.

Functional testi: tvoj celoten produkt mora biti deployan v nekem semi realnem okolju, lahko tudi simuliranem. Potem pa recimo s kako knjiznico ala selenium sprogramiras klikanje po produktu pa testiras svoja pricakovanja kaj bi se moralo zgoditi.

pri integration in functional testih mas dosti opravka s postavitvijo primernega okolja in kontroliranjem tega okolja. tle ti dosti koristi poznavanje sistemske administracije. hoces recimo simulirati lag, izpadanje networkinga, ce pobiras podatke iz naprav/servisov simuliras razlicne podatke, razlicno obnasanje servisov etc.. python/bash scripting sta recimo zelo uporabni zadevi

potem pa pises se razlicne toole, ki ti poenostavijo izvajanje testov in postavitve testnega okolja. pa seveda integracija s continuous deploymentom ipd.

Isotropic ::

a dela ta selenium tut za desktop appe?

terryww ::

Isotropic je izjavil:

a dela ta selenium tut za desktop appe?

ne da bi vedel. Čeprav... native driver - https://code.google.com/p/nativedriver/
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Red_Mamba ::

oemdzi je izjavil:

@Red_Mamba: Hvala za odgovor. Sicer tudi Škotska konec koncev ne odpade, če se tu nikakor ne izide :D Nisem kaj preveč navezan na Slovenijo, je pa verjetno lepše vsaj priti v določeno stroko v domačem okolju oz. jeziku in je potem z izkušnjami lažje tudi v tujini, vsaj predvidevam tako.

p.s. Pa vzamejo tudi tujca za kakšen "entry level job" ?


seveda, mors nehat razmisljat po balkansko in se prijavit ;)
ce te se kaj zanima kar vprasaj, lahko tudi na privat da ne "smetima" teme
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

oemdzi je izjavil:

Dela kdo tukaj v IT v quality assurance ? Kakšne so kaj delovne naloge začetnika, skušam se namreč pripraviti na morebitno priložnost.


odvisno je od firme do firme. Tipično moraš pa preklikati celo aplikacijo, ki se jo razvija in opazovati če so kje kakšne napake in spisati bug report, s katerim si developerji lahko pomagajo. Zelo je odvisno kako veliko QA ekipo ima podjetje - če ekipo sestavlja par ljudi, pol začetnik dela marsikaj.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

petev ::

zanimivi "prevodi", ki jih pogosto vidiš v zaposlitvenih oglasih, tudi sam se z nekaterimi kar strinjam :D

http://www.creativebloq.com/advertising...

- work on cutting edge technology = Do what everyone else is doing
- a fast-paced enviroment = Your job will be constant firefighting
- must be a team player = Must not question authority
- able to work with minimal supervision = You'll be the one we blame when something goes wrong
- an Agile team = We have daily stand-ups
- a market leader = Recently started making a profit
- rockstar developer = You will work very long hours with impossible deadlines
- we have an urgent need = Our other rockstar just left and no one understands the code
- dynamic environment = Our leadership keeps changing priorities
- self-starter = We have no process
- passionate = Perseveres through regular death marches
- young, dynamic team = We pay only minimum wage and once you are with us for a few years and want more, we replace you by a freshman

upam da se bomo IT-jovci spametovali in da nas ne bodo nate**** več

x128 ::

Kakšne pa imate kaj izkušnje z delom v tujini (znotraj EU), če ne odjaviš davčnega rezidenstva pri nas - se še vedno da lepo priti čez mesec in kaj našparati? Razmišljam iz vidika nekoga, ki je samski in živi dokaj skromno, ampak želi našparati čimveč za stanovanje v Sloveniji. Pri nas mesečno našparam okrog ~400-700EUR, dobivam ponudbe iz tujine za precej več denarja, ampak so tudi stroški - sploh stanovanj - ponavadi neprimerno večji (Nemčija, Nizozemska ...), tako da težko narediti računico.

Če prav razumem, tudi ko delaš znotraj EU, ti teče pokojninska doba, ki jo nato lahko na koncu uveljavljaš v Sloveniji? Npr. če 3 leta preživiš v Nemčiji, to lahko na koncu uveljavljaš pri nas?

Se oproščam, če ste to že pisali - bi morali narediti en FAQ iz te teme, da se številne koristne informacije ne porazgubijo.

Jaz sicer v Sloveniji bolj kot višje plače pogrešam izzive in vrhunske projekte oz. priložnosti. Mnoge firme se rade hvalijo z mega naprednostjo, mednarodnostjo in ne vem čem vse, ampak na koncu zelo težko najdeš pozicije, kjer bi koristil naprednejše znanje, morda celo sestavil kak resen algoritem, rešil pomemben nov problem, bil v špici nekega področja ... Večinoma se bolj išče framework drone kot pa resne razvojne inženirje - kaj šele computer scientiste - leporečju navkljub. Ali pa samo jaz ne znam poiskati takih zaposlovalcev, kar je tudi povsem možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x128 ()

Isotropic ::

http://www.audax.si/uploads/content/fil...

za resne algoritme razvijat, pomembne nove probleme boš večinoma rabil doktorat sicer (vsaj če boš hotel biti v osredju)

pegasus ::

Oglasi se na www.arctur.si, imamo cel kup izzivov zate.

Mufasa ::

pegasus je izjavil:

Oglasi se na www.arctur.si, imamo cel kup izzivov zate.


Stran iz leta 1998?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Invictus ::

x128 je izjavil:

Kakšne pa imate kaj izkušnje z delom v tujini (znotraj EU), če ne odjaviš davčnega rezidenstva pri nas - se še vedno da lepo priti čez mesec in kaj našparati? Razmišljam iz vidika nekoga, ki je samski in živi dokaj skromno, ampak želi našparati čimveč za stanovanje v Sloveniji. Pri nas mesečno našparam okrog ~400-700EUR, dobivam ponudbe iz tujine za precej več denarja, ampak so tudi stroški - sploh stanovanj - ponavadi neprimerno večji (Nemčija, Nizozemska ...), tako da težko narediti računico.

Ustanovi normiran s.p. in delaj preko tega. Seveda, če se s tem strinja tvoj delodajalec.

Tujci znajo biti kar tečni včasih in te hočejo zaposliti. Drugače pa ti tako ali tako ni problem zamenjati davčnega rezidentstva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jernejl ::

Če prav razumem, tudi ko delaš znotraj EU, ti teče pokojninska doba, ki jo nato lahko na koncu uveljavljaš v Sloveniji? Npr. če 3 leta preživiš v Nemčiji, to lahko na koncu uveljavljaš pri nas?

Ja, lahko.

AC_DC ::

x128
Razlika v dohodninski lestvici te bo ubijala (no, Furs te bo), tako kot Apačane.

anko ::

Ne, če zamenjaš davčno rezidenstvo. To je napaka, ki so jo naredili Apačani.

McMallar ::

Kot je bilo meni razlozeno se ne mores sam kar odlocati o tem ali bos menjal davcno rezidenstvo ali ne. Moras izpolniti en dolg vprasalnik za davcno in potem oni odlocijo ali bodo to odobrili ali ne. No, vsaj pred 7. leti je bilo tako...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25
««
133 / 357
»»