» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
126 / 357
»»

Mufasa ::

http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci...

Tale Nottingham izgleda res đabe cost of living. Če praviš da te mika, ne razmišljaj kaj dosti .. sam piči kok hitr možn.

p.s.: izleti/počitnice v slo/eu se ti cenijo zaradi šibkega evra napram gbp :D
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Steinkauz ::

40.000 na let pred davki je to 3333eur na mesec.

Če je to pred davki se men zdi precej švoh (strošek mojega delodajalca v SLO na mesec je tam nekje).
Če pa neto, pol pa kr ok.

Mufasa, no glih neki qabe ni. Enosobno v centru skor 800eur, pir 4 eur.

Ne vem kakšno imaš plačo tuki, verjetno boš vseeno bolje prišel čez meseec.

Mufasa ::

Za zacetk bo...btw napisal je da so to funti tak da ce bo kaj sparal bo fino nasparal.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Blinder ::

napisal je kot bi napisal nekdo z iq-jem pod 90: dvoumno. Jaz sem razumel da je funte tudi preracunal v euro.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

marceb ::

gre za bruto plačo, vsaj jaz se vedno o bruto pogovarjam. je pa zadeva taka, da čeprav sem že kar izkušen na področju katerem delam, so mi povedali da je to nekako entry level plače, ki jo v njihovem podjetju dobiš. Potem ko pa ko pokažeš da res vse to znaš kar piše v cv-ju pa seveda plača naraste.

hendriks ::

Invictus je izjavil:

Zaenkrat je še popularno tudi delo od doma, ampak kakor so mi zdaj tečajniki v UK povedali, se trend spet obrača. Ljudi se hoče spet imeti v pisarnah.


Mogoče v UK, v svetovnem merilu, nikakor.

ragezor ::

Marceb povej malo kako si prisel do ponudbe.

Invictus ::

V tujini se vedno pogovarjajo o bruto cifrah. Se jim zdi normalno da veš koliko denarja gre za razna zavarovanja in davke.

Oni preprosto povedo koliko jih ti staneš na leto, brez nekih skritih stroškov in motoviljenj.

Benefits so pa lahko kar lep dodatek na zahodu, saj ti na koncu res ostane večinoma 75% plače. Ampak to velja bolj za UK, Švico in ZDA. Ostale zahodne države imajo približno tako ureditev kot Slovenija. S socialno kapico seveda in olajšavami pri dohodnini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marceb ::

ragezor, veliko projektov sem delal po tujini, včasih smo kaj sodelovali (tuje in naša domača firma) včasih pa tudi ne, smo se pač samo različni programerji znašli na isti lokaciji, vsak je fural svoj del projekta.
Trenutno firmo, ki me je kontaktirala, poznam precej bežno, bolj oni poznajo mene, ker vejo kaj sem delal.
Majo pa še en v redu pogoj, glede na to da tudi pri njih, kar nekajkrat na leto moraš v tujino, si takrat že v osnovi plačan 25% več, tega recimo v trenutni firmi ni. Naš direktor je malo barabce in te redko pošlje v tujino za več kot 2 tedna v enem kosu, ker po zakonu, če si več kot 2 tedna v tujini moraš dobivat višji urno postavko.

SunCell ::

marceb je izjavil:

ragezor, veliko projektov sem delal po tujini, včasih smo kaj sodelovali (tuje in naša domača firma) včasih pa tudi ne, smo se pač samo različni programerji znašli na isti lokaciji, vsak je fural svoj del projekta.
Trenutno firmo, ki me je kontaktirala, poznam precej bežno, bolj oni poznajo mene, ker vejo kaj sem delal.
Majo pa še en v redu pogoj, glede na to da tudi pri njih, kar nekajkrat na leto moraš v tujino, si takrat že v osnovi plačan 25% več, tega recimo v trenutni firmi ni. Naš direktor je malo barabce in te redko pošlje v tujino za več kot 2 tedna v enem kosu, ker po zakonu, če si več kot 2 tedna v tujini moraš dobivat višji urno postavko.


Znaš povedati bolj natančno, kateri zakon oz člen imaš tukaj v mislih?

Invictus ::

To je najbrž dodatek za ločeno življenje.

Zato se folk vozi v petek domov, in v ponedeljek nazaj. Tako so delali na IskraTel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sebastjan28 ::

Mufasa je izjavil:

sebastjan28 je izjavil:

V primeru, če oba starša delata, potrebujeta varstvo do 18:30. Javni vrtci se navadno zaprejo nekje med 16:00 in 17:00.


...kjes ti zdj 18:30 najdu... sam spokam najkasnej 16, čej pa lep vreme pa še kako uro prej. Nrabš posplošvat čes se ti zajebu...



Če si javni uslužbenec ali pa počneš kaj takšnega(večinoma enostavnejšega), da drugi člani teama niso odvisni od tebe in tvojega dela mogoče lahko. Osebno pa sem še v vsaki multinacionalki naletel na klasični urnik(9:00 - 18:00). Navadno v malo večjem mestu, dnevno potrebuješ še 45 - 120 min za prevoz + 30 minut popoldan za buffer(trafic, nepredvideni dogodki,..).

Poleg tega ima večina nemških javnih vrtcev še eno skrito zanimivost. Če je eden izmed staršev doma, otroci v njem ne dobijo kosila. V praksi to pomeni, da ga je potrebno priti iskati okrog 11:30 in ga peljati nazaj ob 14:00.

Seveda so v končni fazi zaslužki še vedno precej večji. Pa tudi drugače so izkušnje in tujega okolja neprecenljive. Vseeno je pa skupni strošek v primeru polnega delovnega časa v gospodarstvu obeh staršev v večini EU držav, neprimerno višji, kakor si večina sprva predstavlja.

poweroff ::

Kako pa vedo, da je eden izmed staršev doma?

Mimogrede, nekaj podobnega je v Švici. V vrtcih ni kosila. S tem efektivno enega od partnerjev (navadno je to ženska) "prisilijo", da ostane doma. Drugi partner (navadno je to moški) ima sicer dovolj veliko plačo, da je to mogoče.

Ampak kar se mene tiče je to neke vrste fašizem. Ženska pač ni za drugega, kot da sedi doma za štedilnikom in rihta otroke. In to je institucionalizirano!

Saj če ji paše, to ni problem. Ampak če želi delati, preprosto ne more. Razen, če se "odpove" otrokom.
sudo poweroff

PrimozR ::

Kot mi je bilo predstavljeno je tudi v osnovnih šolah daljši odmor za kosilo, kjer se pričakuje, da bo otrok šel jest domov.

Se pa baje precej aktivno dela na spremembah tega režima, ravno zato, da bodo (večinoma) ženske lahko normalno hodile v službo.

McMallar ::

@Matthai: ni nujno. Načeloma je v javnih šolah in vrtcih tako kot ti praviš, se pravi da gredo otroci za kosilo domov in potem pridejo nazaj. Druga opcija, ki je tudi na voljo pa je, da plačaš za "varstvo" in tvoji otroci lahko ostanejo tam. Tudi privatni vrtci imajo te dve opciji, včasih ponujajo samo varstvo dopoldne ali popoldne (3-4 ure). Za celodnevno varstvo v Montesori vrcu s kosilom pa plačaš tam okoli 1800 CHF na mesec.

Po drugi strani obstajajo tudi varuške. Precej prijateljev pač najame varuške in zanje pač plača nekaj tisoč CHF mesečno da lahko oba hodita v službo. Vse je pač kompromis med dodatnim zaslužkom, tvojo navezanostjo na otroke in kariero. Moja žena je recimo doma ker nama je pač to prioriteta in zaenkrat zaslužim dovolj, da vzdržujem družino.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Mufasa ::

Očitno so vrtci v Nemčiji precej različni med sabo, firme pa tudi kar. Sam še nisem doživel Mittelständ IT firme ki bi imela kaj drugačen od standardnega 10-15 (ali 16), drsečega urnika (8 ur vseeno more bit). Je pa res da si ga ljudje v povprečju zjutraj dokaj naizi vzamejo in načeloma niso ob 7h na šiht...bolj 9 ali 10 - kot je tudi sicer standard med it-jevci (brez otrok). Tudi kar je Akrapovič enkrat jokal ni res...v petkih po 12-13 redkokdaj dobiš koga na šihtu..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Isotropic ::

samo kdaj pa potem notri prinesejo te ure, da grejo v petek domov? med tednom delajo slabih 9h?

McMallar ::

Pri prejsnji firmi je bil pogoj, da imas na koncu meseca izpolnjeno kvoto ur in da je delo opravljeno. Se pravi, ce je bila guzva si pac delal vec kot 8 ur, potem pa v petek, ko je bilo vse urejeno, odsel domov po 6. urah.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Mavrik ::

Isotropic je izjavil:

samo kdaj pa potem notri prinesejo te ure, da grejo v petek domov? med tednom delajo slabih 9h?


Zakaj bi pa moral "prinesti noter"? Če je projekt končan do določenega datuma in kvaliteten, koga briga koliko ur je nekdo grel sedež v pisarni? Dajte se premaknit v 21. stoletje no :P
The truth is rarely pure and never simple.

Isotropic ::

če si salaried, ti običajno piše v pogodbi, da moraš biti na delovnem mestu 40h

Zgodovina sprememb…

jan_g ::

Ravno Nemci so usekani na štempljanje in vodenje vsake minute do onemoglosti. Kdo, kaj, kdaj in kje dela. Po mojih izkušnjah tudi ni bilo tako, da bi ob petkih hodili že ob 12h domov.

FTad ::

Tukaj, kjer delam v AT imamo tedenski delavnik 38.5 ur. Delovni dan se obracuna kot 7.7 ur. Na koncu meseca je potrebno, ce je v mesecu 20 delovnih dni, da imas 7.7 x 20 delovnih ur. Kar je vec, se ti obracuna kot nadura (ki sicer ni placana), lahko se pa kdaj gre npr. uro prej domov.

Ker imamo delavnik od 8-17h (pol ure obvezne pavze za malico), grem lahko v petek ze ob 12h domov.

jan_g ::

Ja, ok, ampak potem do petka delaš 9h, to je druga stvar.

Mufasa ::

Isotropic je izjavil:

samo kdaj pa potem notri prinesejo te ure, da grejo v petek domov? med tednom delajo slabih 9h?


Tako nekako.

A teli Akrapovičevi zabušantje pa 7,5 pon-čet pa 6h v petkih al kak?

Mavrik je izjavil:

Zakaj bi pa moral "prinesti noter"? Če je projekt končan do določenega datuma in kvaliteten, koga briga koliko ur je nekdo grel sedež v pisarni? Dajte se premaknit v 21. stoletje no :P


Točno to, za tiste ki so plačani na projekt. Za ostale ko delajo na urno postavko alpa za plačo se pa nadure porihtajo. Nisu đabe ni stare mame, jbg
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Isotropic ::

ne, saj a nisi ti pisal od enega njegovega jokanja po medijih? tist je blo, da pri njih ni nic tega, da greš ob 13 dam pa na morje.
od enega drugega sem pa slisal, da tam ful nabijajo nadure (neplačane).

Mufasa ::

85mio vs 2mio prebivalcev se pozna tudi na firmah...absolutno gledano je tu več sweat shopov kot doli, kot tudi več družini prijaznih podjetij. Zato pa ne menjaš kar na blef in ne samo za €€. Je pa v preseku tako da večja ko je firma bolj so zategnjeni, večja je inercija...ampak toj pa takoalitako fizika mimo tega ne moreš ;)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Marat ::

Steinkauz je izjavil:

40.000 na let pred davki je to 3333eur na mesec.


Po moje so to funti, torej v evrih pride 4567 EUR na mesec (po današnjem tečaju).

Steinkauz je izjavil:

Če je to pred davki se men zdi precej švoh (strošek mojega delodajalca v SLO na mesec je tam nekje).
Če pa neto, pol pa kr ok.


Je bruto znesek, ampak ni švoh. V Angliji so davki občutno nižji, kot pri nas. Jaz sem imel plačo 30.000 GBP letno, torej 2500 na mesec in mi je od tega ostalo neto cca 2100 GBP/mesec. Ni to Slovenija :)

Steinkauz je izjavil:

Mufasa, no glih neki qabe ni. Enosobno v centru skor 800eur, pir 4 eur.


800 eur za enosobno stanovanje v centru je đabe. V Londonu za toliko niti sobe ne dobiš v centru.

Steinkauz je izjavil:

Ne vem kakšno imaš plačo tuki, verjetno boš vseeno bolje prišel čez meseec.


V Angliji mu lahko na mesec komot ostane za eno celo (in dobro) slovensko plačo (1500-2000 neto).

Roadkill ::

Marat: 2500 GBP bruto je za London nizka plača. Pri nas plače siromakov tudi niso močno obdavčene.
Za primer v Londonu od 6000 bruto tudi ostane samo 4000. Je malo boljše kot pri nas, ampak se ti ni treba na trepalnice metat.
Ü

Mufasa ::

Roadkill je izjavil:

Marat: 2500 GBP bruto je za London nizka plača. Pri nas plače siromakov tudi niso močno obdavčene.
Za primer v Londonu od 6000 bruto tudi ostane samo 4000. Je malo boljše kot pri nas, ampak se ti ni treba na trepalnice metat.


Tipo ni v LDN namenjen..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

konspirator ::

Roadkill je izjavil:

Marat: 2500 GBP bruto je za London nizka plača. Pri nas plače siromakov tudi niso močno obdavčene.
Za primer v Londonu od 6000 bruto tudi ostane samo 4000. Je malo boljše kot pri nas, ampak se ti ni treba na trepalnice metat.

V At so do meje 11k neobdavčene.
--

Invictus ::

konspirator je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Marat: 2500 GBP bruto je za London nizka plača. Pri nas plače siromakov tudi niso močno obdavčene.
Za primer v Londonu od 6000 bruto tudi ostane samo 4000. Je malo boljše kot pri nas, ampak se ti ni treba na trepalnice metat.

V At so do meje 11k neobdavčene.

Letna vsota, ne mesečna ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimozR ::

A je mar kdo pričakoval to na mesečni ravni? 11k letno je vseeno skoraj 2x več od našega (neto) minimalca.

Spura ::

jernejl je izjavil:

kdaj si zavezanec za ddv?

Če imaš letno več kot 50.000€ prihodkov, si obvezno zavezanec za DDV. Če imaš manj, se lahko prosto odločiš, ali boš ali ne. Stvar ima prednosti in slabosti, predvsem pa je odvisno, ali bodo tvoje storitve kupovale fizične osebe (je bolje biti nezavezanec) ali druga podjetja (je bolje biti zavezanec).

Zakaj je bolje biti zavezanec, ce delas s podjetjem?

Malajlo ::

11k letno bruto je čist en mjčkn več kot naš minimalc. Skeatka, za s'rote.

Isotropic ::

PrimozR je izjavil:

A je mar kdo pričakoval to na mesečni ravni? 11k letno je vseeno skoraj 2x več od našega (neto) minimalca.

polovica programerjev tle očitno.
nisi videl, da je en začel s 1500 neto, po par mesecih se je pa orenk popravila plača, ko so videli, kuk zna? kot da nebi bili v isti državi.

Fuks ::

Spura je izjavil:

jernejl je izjavil:

kdaj si zavezanec za ddv?

Če imaš letno več kot 50.000€ prihodkov, si obvezno zavezanec za DDV. Če imaš manj, se lahko prosto odločiš, ali boš ali ne. Stvar ima prednosti in slabosti, predvsem pa je odvisno, ali bodo tvoje storitve kupovale fizične osebe (je bolje biti nezavezanec) ali druga podjetja (je bolje biti zavezanec).

Zakaj je bolje biti zavezanec, ce delas s podjetjem?


Ker si za podjetje enako drag (DDV ti sicer plača ampak ga potem odbije od DDVja, ki ga zaračuna svojim končnim strankam, tako da efektivno je enako). Lahko pa potem brez DDV kupuješ opremo ali pa surovine - če si v takem poslu.

Marat ::

Roadkill je izjavil:

Marat: 2500 GBP bruto je za London nizka plača.

Sorry, ampak se motis. Je cisto povprecna placa za programerja, in pa nad splosno povprecno britansko placo (26.500 gbp). V firmi so imeli interni 19.000, juniorji pa 24.000 gbp place.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

sebastjan28 ::

Glede na Glassdoor je povprečje v Londonu za vse profile razvijalcev nekaj malega več kot 37000 GBD. UK povprečje se nahaja okrog 35k GBD. Na splošno se mi zdi na Nottingham 30k povsem spodobna začetna osnovna plača. Poleg tega so verjetno še dodatki in bonusi, ki varirajo med delodojalci(npr letni bonus, dodatno pokojninsko zavarovanje, dodatno zdravstveno, relocation bonus,..).

Mufasa ::

Ce ma za 1,5kgbp stroskov s tem da ni k sardela z cimri in nima otrok/, se loh dokaj preserava pa v parih letih vsaj za polog v Sloveniji naspara (v evrih), ce mu je to cilj. V lj z 1100-1500 net kukr se po mojih info zadnje cajte gibljejo place pa loh sam spara za en povprecn (backpacking) dopust letno...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

matobato ::

Marat je izjavil:



Je bruto znesek, ampak ni švoh. V Angliji so davki občutno nižji, kot pri nas. Jaz sem imel plačo 30.000 GBP letno, torej 2500 na mesec in mi je od tega ostalo neto cca 2100 GBP/mesec. Ni to Slovenija :)


30k bruto na leto je 23,500 neto (za leto 2015/2016) in to je 1,957 neto mesecno. Nevem od kje si imel ti 2100 neto?

Ce koga zanima kalkulacija si lahko izracuna tu:
http://www.thesalarycalculator.co.uk/sa...

Marat ::

matobato je izjavil:

Marat je izjavil:



Je bruto znesek, ampak ni švoh. V Angliji so davki občutno nižji, kot pri nas. Jaz sem imel plačo 30.000 GBP letno, torej 2500 na mesec in mi je od tega ostalo neto cca 2100 GBP/mesec. Ni to Slovenija :)


30k bruto na leto je 23,500 neto (za leto 2015/2016) in to je 1,957 neto mesecno. Nevem od kje si imel ti 2100 neto?

Ce koga zanima kalkulacija si lahko izracuna tu:
http://www.thesalarycalculator.co.uk/sa...


Mozno, da so v prvem letu kake dodatne olajsave, ali pa da konec obracunskega leta pokompenzirajo in placas malo vec davka (nisem bil tam polno leto). Drugace tudi cca 2000 gbp neto ni slabo.

fiskar ::

Ali pozna kdo v tujini, da kje iščejo intermediate/senior full stack .NET in/ali node.js inženirja? Remote ali relocation.

Tukaj v Sloveniji sem prilezel do 25 bruto na uro s pogodbenimi projekti, v tujini bi potreboval vsaj dvakrat toliko, predvsem se mi gre za priložnost, da se lotim novih izzivov, ker tukaj v naši lepi in mali deželici takih priložnosti, ki bi mi omogočale nadaljni karierni razvoj žal ni.

Invictus ::

Poskusi na Linkedin, freelance.de, xing.de, freelance.com, odesk.com ...

Če še nikjer nimaš profila, je zadnji čas da si urediš CV.

Sam trenutno delam preko questax.de. Če hočeš, te lahko povežem z mojim agentom. Ampak imej CV ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spura ::

Fuks je izjavil:

Spura je izjavil:

jernejl je izjavil:

kdaj si zavezanec za ddv?

Če imaš letno več kot 50.000€ prihodkov, si obvezno zavezanec za DDV. Če imaš manj, se lahko prosto odločiš, ali boš ali ne. Stvar ima prednosti in slabosti, predvsem pa je odvisno, ali bodo tvoje storitve kupovale fizične osebe (je bolje biti nezavezanec) ali druga podjetja (je bolje biti zavezanec).

Zakaj je bolje biti zavezanec, ce delas s podjetjem?


Ker si za podjetje enako drag (DDV ti sicer plača ampak ga potem odbije od DDVja, ki ga zaračuna svojim končnim strankam, tako da efektivno je enako). Lahko pa potem brez DDV kupuješ opremo ali pa surovine - če si v takem poslu.

Kaj pa ce ima podjetje stranke le izven Slovenije v EU ali pa le v ZDA, ali potem oni nimajo DDVja, od katerega bi odbijali?

Invictus ::

Strankam v EU in ZDA se ne obračunava davka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

fiskar je izjavil:

Ali pozna kdo v tujini, da kje iščejo intermediate/senior full stack .NET in/ali node.js inženirja? Remote ali relocation.

Tukaj v Sloveniji sem prilezel do 25 bruto na uro s pogodbenimi projekti, v tujini bi potreboval vsaj dvakrat toliko, predvsem se mi gre za priložnost, da se lotim novih izzivov, ker tukaj v naši lepi in mali deželici takih priložnosti, ki bi mi omogočale nadaljni karierni razvoj žal ni.


Poglej na monster.co.uk in reed.co.uk, mislim da se najde kar nekaj pogodbenih del. Mogoce moras na zacetku gor za par mesecev, potem se pa da zmenit tudi za remote, ce se dobro ujamete ;)

ragezor ::

Sem precekiral tale upwork (odesk).

Koliko razumem te placajo samo na paypall racun lahko. 10% od tega si vzamejo oni. Okej, to se nekak prebavis, ce dobis visoko placane jobe.
Vecji problem je to, da se na jobe prijavi po vec kot 20 folka in potem moras meti res vrhunsko narejen profil (moras se znati prodati) plus cas moras posvetiti proposalom in potem odvisno od tega kako sreco imas, da te intervjuja in sprejmejo. Dolgorocnih sicer je nekaj ampak velika vecina jobov je kratkorocnih torej moras iskati vedno nove projekte.

Mavrik ::

Spura je izjavil:


Kaj pa ce ima podjetje stranke le izven Slovenije v EU ali pa le v ZDA, ali potem oni nimajo DDVja, od katerega bi odbijali?


Če DDVja ne moreš odbijati, ti ga država vrne.
The truth is rarely pure and never simple.

ZaphodBB ::



Koliko razumem te placajo samo na paypall racun lahko. 10% od tega si vzamejo oni. Okej, to se nekak prebavis, ce dobis visoko placane jobe.
Vecji problem je to, da se na jobe prijavi po vec kot 20 folka in potem moras meti res vrhunsko narejen profil (moras se znati prodati) plus cas moras posvetiti proposalom in potem odvisno od tega kako sreco imas, da te intervjuja in sprejmejo. Dolgorocnih sicer je nekaj ampak velika vecina jobov je kratkorocnih torej moras iskati vedno nove projekte.

Kvaliteten profil je vsekakor osnova. Še bolj pa koristi, če znaš napisati kakovosten bid.

Se da tudi na upworku dobit dobre gige.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

amacar ::

Kaki nasveti kako napisati kakovosten bid?
Na elance.com sem še nekaj dobil, na upworku se mi pa zdi, da je res vedno vsaj 20 folka in ne prideš zraven.
««
126 / 357
»»