» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
222 / 357
»»

TheBlueOne ::

thramos je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice plocevine na cesti sam menim, da bi marsikdo raje sel na javni prevoz, ce ne bi bil totalno v riti in drag.


Seveda. Ampak ponavadi še vedno cenejši kot osebni. Če pozabimo na čas.

In v kontekstu ukinitve neobdavčenosti stroškov za prevoz na delo, bi ga bil marsikdo prisiljen uporabit oziroma bi se mu bolj splačalo. Predvsem prebivalci Ljubljane, za katere je vsaj približno delujoča alternativa osebnemu.


Problem je, da je cenejsi, ce racunas celoten strosek za avto srednjega razreda, kjer moras upostevat, da je racunano samo cena poti. Kot prvo v Sloveniji skoraj moras imeti avto, kot drugo pa je za vecino vseeno cenejsi, ce je avto nizjega razreda ali rabljen.

Drug problem, ki je zame najvecji je cas in kakovost povezav. Se mi je zgodilo, da sem iz Postojne do Velenja bil na poti 7h, kjer so me na koncu prisla iskati v Celje, ker drugace bi bilo se dlje. Problem je bil, da je moja povezava ze odpeljala, ko sem prisel v lj in sem imel kaskado slabih povezav. Mi je rekla na salterju, da bi lahko pogledal na karto in opazil, da je samo 15 min za prestop, kjer pravzaprav vlaka vec ni bilo, ker smo prisli z 20 min zamudo.

Tako, da najprej kakovost povezav, potem pa bo morda alternativa.

WhiteAngel ::

Invictus je izjavil:

Meni se zdi neobdavčen prevoz čisti socialni ukrep zaradi katerih imajo ljudje v osnovi nižje plače. In spodbuja ljudi k temu, da se vozijo čim dlje v službo. Potni strošek bi moral biti navzgor omejen in davčna olajšava. Ne pa zastonj keš. Ker v osnovi to ni podpora delojemalcem ampak delodajalcem, ki jim zmanjšuje stroške dela.


Prevoz na delo je že ok in to, da ga zunaj nimajo, je slabo. V tvojem primeru - kaj boš naredil z delavcem, ki se dnevno vozi v LJ in zasluži 700 EUR neto + 250 EUR prevoza? Dohodnine plača verjetno ene 100 EUR. Če mu vse nazaj daš, ne bo dobil toliko kot zdaj.

Ne pozabit, da je vračilo potnih stroškov močni socialni korektiv. V nasprotnem primeru bi se ta folk preselil v LJ, zapufal do amena, da bi si privoščil eno luknjo, pristal na cesti, ko bi izgubil službo, nato še stanovanje in postal klošar. Od tam, od koder prihaja, so pa storitve cenejše, ker je tam doma ima tudi več socialnih vezi/žlahte in bi se lažje znašel, če bi ostal brez službe v LJ.

Mato989 ::

WhiteAngel je izjavil:

Invictus je izjavil:

Meni se zdi neobdavčen prevoz čisti socialni ukrep zaradi katerih imajo ljudje v osnovi nižje plače. In spodbuja ljudi k temu, da se vozijo čim dlje v službo. Potni strošek bi moral biti navzgor omejen in davčna olajšava. Ne pa zastonj keš. Ker v osnovi to ni podpora delojemalcem ampak delodajalcem, ki jim zmanjšuje stroške dela.


Prevoz na delo je že ok in to, da ga zunaj nimajo, je slabo. V tvojem primeru - kaj boš naredil z delavcem, ki se dnevno vozi v LJ in zasluži 700 EUR neto + 250 EUR prevoza? Dohodnine plača verjetno ene 100 EUR. Če mu vse nazaj daš, ne bo dobil toliko kot zdaj.

Ne pozabit, da je vračilo potnih stroškov močni socialni korektiv. V nasprotnem primeru bi se ta folk preselil v LJ, zapufal do amena, da bi si privoščil eno luknjo, pristal na cesti, ko bi izgubil službo, nato še stanovanje in postal klošar. Od tam, od koder prihaja, so pa storitve cenejše, ker je tam doma ima tudi več socialnih vezi/žlahte in bi se lažje znašel, če bi ostal brez službe v LJ.


Ja ampak ce bi pa dali minimalca na 900 neto in ukinli prevoz bi pa folk mel visjo penzijo in boljsa prinerljivost plac overll
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Imam obcutek, da je praksa prepogosto drugacna in sicer, povabi deset ljudi, ki menijo, da kvalificirajo. Ko ti povedo za koliko so pripravljeni delat ignoriraj tiste, ki so pri zgornjih 70% in izracunaj delovno mesto glede na to, kar hocejo najbolj skromni.

Potem ugotovi, da potrebujes enega od tistih, ki hoce vec in ga po nekaj obiskih sooci z nizjo placo, ko jo zavrne in te nakuri, da mu tratis cas si mislis "Se sreca, da ga nisem vzel, ta tip nima manir.". Vzames cim bolj skromnega in cim bolj cucka, ter se cudis kam so sli najboljsi kadri.

Sem ustelil zelo mimo? :)

Si precej blizu... :))

Kadrovska je pa ponvadi tam samo zaradi zgage, in da še vedno nabija kaka kriza je ;). In so začudeni, če si samozavesten...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Invictus je izjavil:

Meni se zdi neobdavčen prevoz čisti socialni ukrep zaradi katerih imajo ljudje v osnovi nižje plače. In spodbuja ljudi k temu, da se vozijo čim dlje v službo. Potni strošek bi moral biti navzgor omejen in davčna olajšava. Ne pa zastonj keš. Ker v osnovi to ni podpora delojemalcem ampak delodajalcem, ki jim zmanjšuje stroške dela.


Prevoz na delo je že ok in to, da ga zunaj nimajo, je slabo. V tvojem primeru - kaj boš naredil z delavcem, ki se dnevno vozi v LJ in zasluži 700 EUR neto + 250 EUR prevoza? Dohodnine plača verjetno ene 100 EUR. Če mu vse nazaj daš, ne bo dobil toliko kot zdaj.

Ne pozabit, da je vračilo potnih stroškov močni socialni korektiv. V nasprotnem primeru bi se ta folk preselil v LJ, zapufal do amena, da bi si privoščil eno luknjo, pristal na cesti, ko bi izgubil službo, nato še stanovanje in postal klošar. Od tam, od koder prihaja, so pa storitve cenejše, ker je tam doma ima tudi več socialnih vezi/žlahte in bi se lažje znašel, če bi ostal brez službe v LJ.


Ja ampak ce bi pa dali minimalca na 900 neto in ukinli prevoz bi pa folk mel visjo penzijo in boljsa prinerljivost plac overll


Nic od tega, ker blagajna za pokojnine izplacuje kar trenutno vplacujes. Ti ne vplacujes v penzijo ampak samo vzpostavljas razmerje. Poemeni, ce jaz placam danes 300€, ti pa 500€ in bodo najini zanamci za najine pokojnine namenili 120.000 Slevrov ali SIT ali €, ni vazno, bos ti dobil nekaj manj kot 5/8, tega, jaz pa nekaj vec kot 3/8. Jaz bom verjetno z recimo s 50.000 slevri verjetno komaj prezivel, ti pa bos imel se za kaj vec.

Kar predlagas je na nek nacin rebalans placnega sistema, kjer pac pavsaliziras strosek malice in prevoza in ga dodajas k minimalni placi. Verjetno bi se spremenile tudi davcne stopnje, kjer bi drzava gledala, da se vedno placa vse servise, ki seveda imajo NETO ceno in ti morda nekoliko zmanjsala davke, ker so obdavcljiva izplacila visja.

WhiteAngel ::

Mato989 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Invictus je izjavil:

Meni se zdi neobdavčen prevoz čisti socialni ukrep zaradi katerih imajo ljudje v osnovi nižje plače. In spodbuja ljudi k temu, da se vozijo čim dlje v službo. Potni strošek bi moral biti navzgor omejen in davčna olajšava. Ne pa zastonj keš. Ker v osnovi to ni podpora delojemalcem ampak delodajalcem, ki jim zmanjšuje stroške dela.


Prevoz na delo je že ok in to, da ga zunaj nimajo, je slabo. V tvojem primeru - kaj boš naredil z delavcem, ki se dnevno vozi v LJ in zasluži 700 EUR neto + 250 EUR prevoza? Dohodnine plača verjetno ene 100 EUR. Če mu vse nazaj daš, ne bo dobil toliko kot zdaj.

Ne pozabit, da je vračilo potnih stroškov močni socialni korektiv. V nasprotnem primeru bi se ta folk preselil v LJ, zapufal do amena, da bi si privoščil eno luknjo, pristal na cesti, ko bi izgubil službo, nato še stanovanje in postal klošar. Od tam, od koder prihaja, so pa storitve cenejše, ker je tam doma ima tudi več socialnih vezi/žlahte in bi se lažje znašel, če bi ostal brez službe v LJ.


Ja ampak ce bi pa dali minimalca na 900 neto in ukinli prevoz bi pa folk mel visjo penzijo in boljsa prinerljivost plac overll


Ampak to bi prisililo delodajalce, da začnejo razmišljati o višji dodani vrednosti. To je pa težko :) Lažje imeti štacune in fabrike za minimalca. Konkurirat zahodu z znanjem pa ni več enostavno. Čeprav postajajo leni. :P

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Invictus je izjavil:

Meni se zdi neobdavčen prevoz čisti socialni ukrep zaradi katerih imajo ljudje v osnovi nižje plače. In spodbuja ljudi k temu, da se vozijo čim dlje v službo. Potni strošek bi moral biti navzgor omejen in davčna olajšava. Ne pa zastonj keš. Ker v osnovi to ni podpora delojemalcem ampak delodajalcem, ki jim zmanjšuje stroške dela.


Prevoz na delo je že ok in to, da ga zunaj nimajo, je slabo. V tvojem primeru - kaj boš naredil z delavcem, ki se dnevno vozi v LJ in zasluži 700 EUR neto + 250 EUR prevoza? Dohodnine plača verjetno ene 100 EUR. Če mu vse nazaj daš, ne bo dobil toliko kot zdaj.

Ne pozabit, da je vračilo potnih stroškov močni socialni korektiv. V nasprotnem primeru bi se ta folk preselil v LJ, zapufal do amena, da bi si privoščil eno luknjo, pristal na cesti, ko bi izgubil službo, nato še stanovanje in postal klošar. Od tam, od koder prihaja, so pa storitve cenejše, ker je tam doma ima tudi več socialnih vezi/žlahte in bi se lažje znašel, če bi ostal brez službe v LJ.


Ja ampak ce bi pa dali minimalca na 900 neto in ukinli prevoz bi pa folk mel visjo penzijo in boljsa prinerljivost plac overll


Nic od tega, ker blagajna za pokojnine izplacuje kar trenutno vplacujes. Ti ne vplacujes v penzijo ampak samo vzpostavljas razmerje. Poemeni, ce jaz placam danes 300€, ti pa 500€ in bodo najini zanamci za najine pokojnine namenili 120.000 Slevrov ali SIT ali €, ni vazno, bos ti dobil nekaj manj kot 5/8, tega, jaz pa nekaj vec kot 3/8. Jaz bom verjetno z recimo s 50.000 slevri verjetno komaj prezivel, ti pa bos imel se za kaj vec.

Kar predlagas je na nek nacin rebalans placnega sistema, kjer pac pavsaliziras strosek malice in prevoza in ga dodajas k minimalni placi. Verjetno bi se spremenile tudi davcne stopnje, kjer bi drzava gledala, da se vedno placa vse servise, ki seveda imajo NETO ceno in ti morda nekoliko zmanjsala davke, ker so obdavcljiva izplacila visja.


Niti ne.. Lahko bi v skrajnem primeru dali neto na 900 recimo in znizali prispevke delavca za dolocen odstotek torej bi tisti z novim minimalcem placevali podobbo v absolutbem smislu kot zdaj tako bi bruto sel gor izplacilo ostane enako bruto 2 pa tudi

Bistvo pri vsem tem bi bilo to da se ne more vec dogajat da se gres pogajat k delidajalcu 1 in ti da 800 neto in gres k naslednjemu in ti da 820 neto in na koncu vzames boljso placo ampak ti da nizje potne ali malico pa si potem na koncu z visjim neto na nizjem izplacilu

Lahko se kregamo da si kriv sam ker ne vprasas ampak ni dobrih razlogov da ne bi to poenotili
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

@Mato, ce bos zvisal vplacila v pokojnino, se bodo samo lahko dvignile trenutne pokojnine.

Visina potnih in malice je kolikor vem zakonsko dolocena, kjer ti malico lahko priskrbi. V Sloveniji cesar predlagas verjetno se nekaj casa ne bo, ker so place enostavno prenizke. Potegne za sabo pa se marsikaj. V koncni fazi nekih razlik naprimer med Avstrijo in Sloveniji ni, ker vse kar so tile dodatki je oprostitev davka za prevoz in malico. Avstrija dela enako, samo da ti da olajsavo gelde na kilometrino.

Na koncu je ista zadeva, samo da oni znizajo davek, Slovenija pa zvisa neobdavcen prejemek. Drugacna razmerja isti rezultat. Morda je edina razlika, da je v AT maksimalna kilometrina.

Kar se tice vsake predpostavke, da bi bilo kaj vec v blagajni, ce bi malice in potne pavsalno dodali tudi ni res, ker bi skoraj sigurno istocasno spremenili lestvice in vse izracune za pokojnino itn.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

TheBlueOne je izjavil:

Tako, da najprej kakovost povezav, potem pa bo morda alternativa.


V mestih, predvsem v Ljubljani, je kakovost povezav najbolj zadovoljiva. Pa tudi če pustimo ob strani dejstvo, da so tu konkurenčne že noge oziroma kolo.

In če verjamemo, da bi ukinitev neobdavčitve res prinesel omembe vredno migracijo, bi bila ta migracija usmerjena ravno v kraje, kjer je javni promet najboljši.

Zato je razmišljanje o prometnih kolapsih v primeru ukinitve olajšav čisti nesmisel.

Prav tako je čisti nesmisel spodbujanje dnevnih migracij in s tem onesneževanje okolice z vztrajanjem pri davčnih olajšavah.

TheBlueOne ::

thramos je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Tako, da najprej kakovost povezav, potem pa bo morda alternativa.


V mestih, predvsem v Ljubljani, je kakovost povezav najbolj zadovoljiva. Pa tudi če pustimo ob strani dejstvo, da so tu konkurenčne že noge oziroma kolo.


V lj pocasi izpolnjuje kljucni pogoj, ki je, da je pogosto lazje in hitreje s trolo kot z avtom. Ko dodas se Bicikelj je se toliko boljse.

Imam pa obcutek, da bo pocasi drugje cenejsi Taxi, ce ga napolnis, kot pa da gres na bus.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

@Mato, ce bos zvisal vplacila v pokojnino, se bodo samo lahko dvignile trenutne pokojnine.

Visina potnih in malice je kolikor vem zakonsko dolocena, kjer ti malico lahko priskrbi. V Sloveniji cesar predlagas verjetno se nekaj casa ne bo, ker so place enostavno prenizke. Potegne za sabo pa se marsikaj. V koncni fazi nekih razlik naprimer med Avstrijo in Sloveniji ni, ker vse kar so tile dodatki je oprostitev davka za prevoz in malico. Avstrija dela enako, samo da ti da olajsavo gelde na kilometrino.

Na koncu je ista zadeva, samo da oni znizajo davek, Slovenija pa zvisa neobdavcen prejemek. Drugacna razmerja isti rezultat. Morda je edina razlika, da je v AT maksimalna kilometrina.

Kar se tice vsake predpostavke, da bi bilo kaj vec v blagajni, ce bi malice in potne pavsalno dodali tudi ni res, ker bi skoraj sigurno istocasno spremenili lestvice in vse izracune za pokojnino itn.


Ni res... Ce se zvisajo vplacila se zniza prispevek iz proracuna ki ga dajemo za pokojnine... Tako da se pokojnine trenutnim ne bi zvisale ker se itak ne pokrivajo in proracun doplacuje... To je prvo

Visina malice je v okvirju ki je od cca 4.84€ in 6,12€ kar je sicer zanemarljivih cca 30e razlike ampak to pomeni da imas lahko nekje 820e place drugje pa 800e pa dobis dejansko v 2. Primeru na racun vec kar je nesmiselno ali ne? Kaj sele ce dodamo potne kjer je razpon med minimumom in max bisteno visji.

Skratka nic slabega ne bi bilo ce bi se malica in potni ukinili minimalec na 900e in se malo znizajo prispevki od bruta... Tako delodajalci ne bodo nic na slabsem razen tam kjer ne dajejo potnih tam bi bli par 10e na slabsem pavsalno... Tam kjer pa mutijo s potnimi pa vec ne bi mogli mutit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

@Mato, ne pravim, da se bodo, samo lahko bi se, ker je vec denarja v blagajno. Kar hocem povedat je, da pokojninska blagajna ne varcuje in bi v primeru presezka ali zvisali pokojnine ali pa zmanjsali prispevek za pokojnine.

Naceloma ni nic slabega, ce se dodatki ukinejo, ampak imas problem, da je kar nekaj ljudi, ki zasluzijo slabo in se vozijo dalec. Tiste bi udaril po eksistenci, ker bi bil verjetno pavsal manj kot dobijo sedaj, vprasanje pa je koliko je tega. Je pa bolj vprasanje, ce je kaj dobrega, ce ukines. Najvecji plus, ki ga vidim sam je, da ne bi bilo mogoce fiktivno zvisevati plac in se izogibati davkom. Ampak tukaj se sele zacne, potem imas dnevnice in ne vem kaj se. In prosim ne predvidevat, da v tujini ne sleparijo.

Te tezave izhajajo iz osnovnega problema, ki je relativno nizke place v razmerju s stroski. Koncept, ki ga predlagas, pac trenutno ni primeren za Slovenijo. Seveda je popolnoma na mestu v Avstriji, kjer so place in socialni sistem na dosti visjem nivoju. Ampak iz mojega stalisca morda resis kaksen problem ampak moras po drugi strani marsikaj spreminjat in je vprasanje, ce je racunica.

Truga ::

Mavrik je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Odvisno kako se pogajaš. NETO ja moje izplačilo in delodajalca ne briga kolk imam jaz otrok in ostalih olajšav. NETO je tisto kar dobiš izplačano na račun. POtem sem se vedno pogovarjal samo še o nagradah.


Ja kako pa potem delodajalec ve koliko ti mora nakazati, da dobiš tvoj NETO? :P Številko otrok in ostale olajšave namreč določijo razliko med tem kaj delodajalec nakaže in kaj ti dobiš. Tako da če se pogajaš v netu, potem jasno mora vedet kaj vse ti maš in koliko služiš z drugih virov na leto.
Ne ve, vnese defaulte.

kunigunda ::

Sploh ne vem, zakaj tok istih replik na temo bruto/neto.

Sicer pa, ce se da neto izracunati iz bruta, se da tudi nazaj bruto iz neta, dvomim pa da placne aplikacije na veliko to podpirajo.

Vanquish ::

kunigunda je izjavil:

Sploh ne vem, zakaj tok istih replik na temo bruto/neto.

Sicer pa, ce se da neto izracunati iz bruta, se da tudi nazaj bruto iz neta, dvomim pa da placne aplikacije na veliko to podpirajo.


ni cist tak - zato, kr ne obracunavajo vsi isto prispevke, do razlik lahko prihaja predvsem zaradi regresa, bozicnice in variabilnega dela.

Mato989 ::

Vanquish je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Sploh ne vem, zakaj tok istih replik na temo bruto/neto.

Sicer pa, ce se da neto izracunati iz bruta, se da tudi nazaj bruto iz neta, dvomim pa da placne aplikacije na veliko to podpirajo.


ni cist tak - zato, kr ne obracunavajo vsi isto prispevke, do razlik lahko prihaja predvsem zaradi regresa, bozicnice in variabilnega dela.



Prispevki se obracunajo isto samo dohodnina je lahko razlika
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:


Saj načeloma ti nisi dolžan razlagat če imaš vzdrževane družinske člane ipd... VS davčne olajšave lahko ti koristiš po tem ko se dohodnina plača in obračuna FURS...

Potni in malica pa nista nikoli v NETU, NETO je NETO (neto plača) lahko pa bi govorili o NETO izplačilu na TRR ampak tisto je pa preveč variabilk da bi bilo smiselno, ker malica je lahko 2€ razlike skor na dan.


LOL. Zdej nam ti razlagas, da so delodajalci tolk neumni, da bodo sli zaposliti cloveka brez da bi vnaprej vedeli koliko jih bo tak clovek stal vsak mesec? :)))

Ker, ce se ti zmenis za 1000 NETO in potem pred placo privleces se otroke in nevem kaj se vse na dan, potem bos delodajalca stal vec kot je sprva racunal.

Pogovarjati se o NETO placah je neumnost. Resna neumnost.

thramos ::

Če privlečeš na dan otroke, boš za delodajalca kvečjemu cenejši. :))

Še enkrat: če se privzame, da je delojemalec brez otrok in drugih prihodkov ter posebnosti ni noben problem natančno izračunat bruta.

Ne pravim, da je to pametno, da pa se.

Da noben delodajalec ni neumen, pa ni ravno verjetno. ;)

Vanquish ::

Mato989 je izjavil:

Prispevki se obracunajo isto samo dohodnina je lahko razlika


hvala za dopolnitev.
No zaradi razlike v dohodnini smo na koncu imeli visji mesecni neto s tem visjo kreditno sposobnost in drzava nas je "kreditirala" cez leto.
Seveda pa se je na koncu vseeno izravnalo, ko smo mogli placat dohodnino. Je pa zaradi tega pac mesecni neto bil visji kot pa si dejansko mel.

Mato989 ::

BigWhale je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj načeloma ti nisi dolžan razlagat če imaš vzdrževane družinske člane ipd... VS davčne olajšave lahko ti koristiš po tem ko se dohodnina plača in obračuna FURS...

Potni in malica pa nista nikoli v NETU, NETO je NETO (neto plača) lahko pa bi govorili o NETO izplačilu na TRR ampak tisto je pa preveč variabilk da bi bilo smiselno, ker malica je lahko 2€ razlike skor na dan.


LOL. Zdej nam ti razlagas, da so delodajalci tolk neumni, da bodo sli zaposliti cloveka brez da bi vnaprej vedeli koliko jih bo tak clovek stal vsak mesec? :)))

Ker, ce se ti zmenis za 1000 NETO in potem pred placo privleces se otroke in nevem kaj se vse na dan, potem bos delodajalca stal vec kot je sprva racunal.

Pogovarjati se o NETO placah je neumnost. Resna neumnost.


Daj nauči se osnov prosim, če privlečeš otroke SI CENEJŠI ZA DELODAJALCA, vsaj po dohodnini in s tem BRUTO 2...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

BigWhale je izjavil:


LOL. Zdej nam ti razlagas, da so delodajalci tolk neumni, da bodo sli zaposliti cloveka brez da bi vnaprej vedeli koliko jih bo tak clovek stal vsak mesec? :)))

Ja, večinoma dobiš na razgovorih tak občutek.

Da ne govorim o tem, da je neprimerno vprašati za plačo na prvem razgovoru.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Jaz sem se večinoma pogovarjal o neto, potem je njihovo ročunovodstvo vrglo vse skupaj v bruto, sem na palec izračunal če je to to in smo udarli v roke. Itak se meniš za plačo na približno 100€ na mesec gor ali dol. Who cares. Dokler je zastonj kava (kave sicer ne pijem, je pa zastonj čaj...) in dobre nagrade na koncu leta, je plača bolj za žepnino. :D

user4683 ::

Aha torej ste se dogovorili za bruto. Končno razčiščeno.

Tvoj primer ni popolnoma nič drugačen kot pogajanje za bruto plačo, kjer si v glavi preračunaš koliko približno boš ven potegnil neto. Vsak si to izračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

Aha torej ste se dogovorili za bruto. Končno razčiščeno.

Tvoj primer ni popolnoma nič drugačen kot pogajanje za bruto plačo, kjer si v glavi preračunaš koliko približno boš ven potegnil neto. Vsak si to izračuna.


Dogovorili so se za neto in iz tega izracunali bruto in ga vpisali v pogodbo.. V tem primeru
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Geho ::

Šalo na stran, iščem remote delo, ampak ne da sam iščem stranke in se ukvarjam z vso administracijo ampak stran podobno x-team, kjer se prijaviš, in ti potem oni najdejo projekt in delo, ti samo delaš remote.
Ima kdo iskušnje z https://omisli.si in podobnimi storitvami? Se da pri nas preživet s takim delom? 30€/h preveč za računat?

111111111111 ::

30€ je premalo če si dober in preveč če si zanič. Žal boš za tako storitev moral pogledati tujino, v Sloveniji bo težka. Štele bodo reference in uspešno opravljeni projekti. Administracije ne moreš odmislit saj rabiš s.p., vsaj če ne misliš zgubit 30% na avtorskih.

Normirani s.p. se mi zdi odlična rešitev. Izstaviš račun in si zmagal. Če imaš redno stranko je to 1x mesečno ali na pol leta, pa še ene 20€ na mesec za računovodkinjo, ki ti potem ureja stvari če jih nočeš sam.

mlamat ::

Kaj boš pa delal na "omisli". Poglej kaj imajo napisano na spletni strani:

"Povprečna cena programerja za izdelavo spletne strani znaša 300 - 1500 €." :))

mihor ::

Osebno mi je zelo smešno, ko se s firmo pogovarjaš/pogajaš o plači, da ti skušajo vedno uturit nasprotno logiko. Ko se meniš o neto, se oni hočejo o bruto. Ko se pogovarjaš o bruto, ti oni na vsak način hočejo uturit neto. :)

Se mi je zgodilo pred leti, na začetku kariere, da sem se zmenil za nek določen znesek za nagrado. Mislil neto, dobil sem jo pa seveda bruto. "Oprosti, smo mislili, da se vsi o bruto pogovarjamo, ker je neto težko izračunat." Sem se zbunil, so mi potem dali še razliko, pa so kar naenkrat znali natančno izračunat. ;)
Pred časom sem se s par firmami pogajal o plači, povem koliko bi bruto, so se kar vsi hoteli na neto obesit, "koliko želiš neto raj povej". Kaj vas briga, v pogodbo se napiše bruto, to je edino, kar je pomembno, neto si bom že sam izračunal na podlagi olajšav itd., thankyouverymuch! ;) So lisjaki. Ampak ni problema, če imaš malo izkušenj in samozavest.
Še en zanimiv članek na temo pogajanj, tole bi morali vsi prebrat: https://haseebq.com/my-ten-rules-for-ne...

Aja glede 30 € na uro, je to zgolj začetniška cena, računaj raje od 50 € na gor. Normiranec, itak, naštudiraj malo sistem, pa ne se podcenjevat. Če se pod ceno prodaš, bodo sami šalabajzerji želeli tvoje storitve, pa še neumorno bojo težili in beračili za bombončke. Če daš normalno ceno (kot rečeno, 50 € na gor), šalabajzerji naenkrat odpadejo, dobiš dosti bolj civilizirane stranke, ki razumejo, da je dobro delo treba pošteno plačat. Je pa res, da je Slovenija majhen trg, samo jaz ne bi obupal kar takoj.

galu ::

Housing bonus:
While the figures (1000 EUR/m) in the old policy were pre-tax, the figures in the new policy are now post tax. The tax deduction on the old policy would have been between 45% and 48%. The amount of relocation support you actually receive is therefore the same. The amounts (550 EUR/m) you find in the policy are after taxes.


45% tax na tak majhen znesek? Al je tax tako visok ker se zraven šteje še base salary, dohodnina, etc al kako? Država je IE.
Tako to gre.

abcakamalu ::

Pozdravljeni,
zanima me ali ima morda kdo kakrsne koli informacije o podjetju Globus marine international?
Predvsem me zanima vzdusje v podjetju... Lahko na privat.

mihor ::

abcakamalu je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me ali ima morda kdo kakrsne koli informacije o podjetju Globus marine international?
Predvsem me zanima vzdusje v podjetju... Lahko na privat.


To si se prijavil na kak razpis? Si bil na razgovoru, pa si dobil slab vibe? Zna bit dost red flagov, tako da povej malo več, kaj si videl sam, pa bomo probal izluščit relevantno.

Sicer jim pa page ne dela. :) Naj bi imel 20-49 zaposlenih in nekje 2 mio prihodka. To je potem od 40 - 100k prihodkov (ne dobička) na zaposlenega, se pravi neka povprečna žalost. O vzdušju pa ne vem, jih ne poznam. Kot rečeno, povej kaj si videl pa bomo probali dognat iz lastnih izkušnej.

Malajlo ::

Ni neumno preveriti števila zaposlenih in letni promet.
Tako že vnaprej lahko oceniš, do kam se bp stegne firma.

Vazelin ::

Mavrik: bral sem da samo 0.2% prijav na google dobi službo tam.
Si precej car ce si not prsu pri taki selekciji

OracleDev ::

Številka 0.2% ne pomeni popolnoma nič. Prijav na google je verjetno ogromno.
Primer, imamo cca 30 prijav na delovno mesto, enega bomo izbrali. 0.3% bo tako sprejetih. Bravo.

Vazelin ::

OracleDev je izjavil:

Številka 0.2% ne pomeni popolnoma nič. Prijav na google je verjetno ogromno.
Primer, imamo cca 30 prijav na delovno mesto, enega bomo izbrali. 0.3% bo tako sprejetih. Bravo.

Tudi na harvard je ogromno prijav in jih pride not par %:D

Randomness ::

Primer, imamo cca 30 prijav na delovno mesto, enega bomo izbrali. 0.3% bo tako sprejetih.
1/30 ? 3.3%

OracleDev ::

No al pa ce bi reku 300, sej je vseen.

111111111111 ::

OracleDev je izjavil:

No al pa ce bi reku 300, sej je vseen.

No izbran ne bi bil. Pa bi spet padel med onih 99,7% :D

Isotropic ::

mihor je izjavil:

abcakamalu je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me ali ima morda kdo kakrsne koli informacije o podjetju Globus marine international?
Predvsem me zanima vzdusje v podjetju... Lahko na privat.


To si se prijavil na kak razpis? Si bil na razgovoru, pa si dobil slab vibe? Zna bit dost red flagov, tako da povej malo več, kaj si videl sam, pa bomo probal izluščit relevantno.

Sicer jim pa page ne dela. :) Naj bi imel 20-49 zaposlenih in nekje 2 mio prihodka. To je potem od 40 - 100k prihodkov (ne dobička) na zaposlenega, se pravi neka povprečna žalost. O vzdušju pa ne vem, jih ne poznam. Kot rečeno, povej kaj si videl pa bomo probali dognat iz lastnih izkušnej.

pol milijona dobička (oz. četrtina prometa) ni slabo za 25-50 ljudi.

samotest ::

Kasual ::

Mi lahko kdo pove ce moram na kaj paziti pri sklenitvi pogodbe z americanom? Gre za spletno stran + eCommerce postavitev in me je prosil da mu posredujem podatke da lahko sestavi pogodbo.

Freelancer pogodba odpade, so vse kar potrebuje podatki o mojem podjetju pa tax informacije? Ali je se potrebno kaj dodati?

Vem da to ni glih nase podrocje ampak mogoce pa je keri ze mel izkusnje s tem :)

Smurf ::

Isotropic je izjavil:


pol milijona dobička (oz. četrtina prometa) ni slabo za 25-50 ljudi.

Premalo, da bi lahko pricakoval neke res dobre place. Pac "srednja zalost" kot je nekdo zgoraj omenil.

Invictus ::

Poleg tega je za višino plač pomemben promet, ne dobviček.

Dobiček gre lastniku, ki je škrtaril na stroških ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vanc99 ::

Zdravo, kakšno je vaše mnenje o primerni urni postavki za projekte preko freelancer.de (kot začetnik tam, vendar s procej zaključenimi sw projekti in znanstvenimi prispevki)?

Večinoma so razpisani 6 ali 12 mesečni projekti, iščem pa na področju obdelave slik (kamere, 3D), prepoznave, račun. vida, str. učenja.. Sicer sem raziskovalec (Phd) s kar nekaj končanimi sw projekti, bi si pa želel v prihodnje v celoti delati na komerc.projektih. Trenutno popoldansko programiram za avstr. firmo za 30 Eur/uro ..

Invictus ::

Minimum 50 EUR/uro. ker je to prvi projekt preko tega portala.

Upoštevaj tudi all-in ponudbo, ker dostikrat stranka hoče on-site prisotnost. Sploh Švabi... pozabi na popoldansko zadevo. Ne bo šlo.

Moj naslednji projekt bo 100 EUR/uro... All-in... Pa se mi zdi da sem premalo rekel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

100 eur uro? Thats the spirit:)

vanc99 ::

Hvala! Čakam odziv, prijavil sem se na štiri, čeprav po opisih bolj izgleda kakor redna zaposlitev za določen čas.

user4683 ::

Absolutno premalo. Sam imam 60€/h, 100% remote (on-site 2x letno, da gremo na pivo in team building:)), dopusti in bolniške plačani.

vanc99 ::

Ni mi čisto jasno, ker sem na kakšnih Glassdoor in drugih portalih videl 50-75.000 letno za redne službe, pa kot kaže služite precej bolje :D

Vazelin ::

vanc99 je izjavil:

Ni mi čisto jasno, ker sem na kakšnih Glassdoor in drugih portalih videl 50-75.000 letno za redne službe, pa kot kaže služite precej bolje :D

Verjetno tile, ki jim švabi plačujejo 100k letno niso povprečni ampak izjemni. Al pa majo poleg še svinjsko srečo:D
««
222 / 357
»»