» »

kakšni so trendi padanja cen računalniških komponent?

kakšni so trendi padanja cen računalniških komponent?

kid666 ::

Evo, december je mimo in čeprav me je srbelo, da bi si že prejšnji mesec omislil nov računalnik, sem rekel, da bom raje počakal na januar ko bojo zihr padle cene.
Mi lahko kdo pove, do kdaj se mi splača čakat na kakršno koli znižanje (do februarja??) in sploh, če se mi tako čakanje splača, al naj grem kar takoj v nakup (ta tedn ali naslednji).

lp, kid

Goldee ::

En teden pa res mislim, da ne spremeni dosti. Cez en mesec bi situacija ze mogoce bila drugacna.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Saladin ::

V tem tednu lahko najdeš kako akcijo, na drugem ne boš veliko prišparal.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

kid666 ::

To me zanima v glavnem zato, ker se ne bi rad zaklal in takoj kupil nov računalnik, potem pa ugotovil, da so cene procesorjev naslednj teden padle za 5k, ali kaj podobnega. Logično se mi zdi, da so v prazničnem decembru cene zaradi potrošniške narave tega mesca višje kot ponavadi, ko pa naval kupovanja po novem letu mine, da padejo. Al pa se mogoče motim?

jjohny ::

V decembru imaš razne novoletne popuste.

lp, jani

#000000 ::

To da bi ti kupu najnovejšo-najboljšo robo po ful ugodnih -45% popustu si lahko za uh zatakneš, več popusta slabša roba 'vsaj praviloma'

Seveda lahko zelo ugodno s popusti dobiš zadeve ki so že malo aut, ampak kolko dnarja tolk muzike. Lahko pa počakaš v augustu bodo te mašine kere zdej gledaš z -30% padle na kaj jest vem recimo -60% torej če počakaš še kak mesec dalj boš mašino dobu zlo poceni, ampak takrat ko jo boš kupu jo bo čas že 3× povozil.

Kupi si spodobno mašino in boš imel mir nekaj časa, (je pa veliko odvisno kaj z njo delaš) LP

Goldee ::

Sam tole z -60% je pa mal pretirano. Js sm januarja 2004 kupu moj sistem - barton 2600+, 512 rama, gigabyte plata in radeon 9600 - use skup mi je zneslo nekje tam okoli 100k. A se januarja 2006 prodajajo podobne konfiguracije za isto ceno (no, sedaj je Sempron, ki pa je slabsi od Bartona). Sej ne govorim, da je moja masina nek stroj, sam pravim, da cena ni tko zlo padla. Niti u dveh letih ne. Sedaj pa, ce se motim, naj me kdo popravi ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

#000000 ::

Prosm lepo, ne se hvatat za vsako besedico, spregledal si besedo recimo anede. LP

kid666 ::

Ne govorim o 30% popusta, že z deset bi bil zadovoljen :P. Pač, par jurjev dol pri procesorju, par pri plati itd., pa si lahko omislim boljšo miško, npr.

lp, kid

#000000 ::

Ma jest 'garant nisem edini' sem te zastopu pač tko da bi največ popusta sedaj pa praviš da bi po jurja dva na komponento. To kar te zdele zanima ima vsaka trgovina če se tam prokažeš s kešem zmeri ti bodo dal popust zdej ne vem če glih na vsak šravf ampak nekaj ga boš dobu zmeram. LP

kid666 ::

Ok, da povzamem: zanimal me je predvsem, kak je s cenami po novem letu, in če se pričakuje kakšno večje znižanje. O teh stvareh nimam pojma, ker že več kot 3 leta nisem kupoval računalnika in ne vem kako to gre. Kot sem že napisal, ne bi rad da laufam u trgovino, neki nabavim pol pa zvem, da sem osel, ker nisem mogel malo počakat.

lp, kid

Boeing ::

če boš z nakupom čakal na padec cen, boš čakal do smrti ;)

my2cents
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

kid666 ::

Dobro, glavno je, da vem, da se mi na znižanje ne splača čakat.
Hvala vsem za input.

lp, kid

Saladin ::

Če potrebuješ nov računalnik sedaj, nimaš kej za razmišljat.
Druga stvar pa so nadgradnje - tam pa se splača shajat z staro robo dokler se da. Recimo nekdo z maksimalno nadgrajeno Socket A ploščo nima neke velike potrebe po A64, DDR2,...ampak bo raje počakal na naskednjo generacijo večjedrnih procesorjev, DDR3,...
(in molil, da mu ne bo treba menjat ohišje in napajalnika ob tem)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Goldee ::

@ #000000

Sm sam htel rect, da konfiguracija, ki je vredna 100k v pol leta ne pade na 40k, kot si ti dal primer. Nic hvaljenja ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

#000000 ::

recimo 8-)

Trancedeejay ::

Mogoce pa je clovek mislil na varianto z A64 3000+ BOX(in drugih A64), kjer je cena kar dosti visja kot prej, vsaj cene teh procesorjev so cisto ponorele. Jaz sem svojo prejsnjo masino prodal(samo plato proc in ram) in hotel kupit A64 z 939 plato za normalno ceno in sedaj cakam od tistega dne ko so cene nenormalno skocile, da bodo cene primerne ali pa bom v tujini kupil opterona.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Luc ::

Ja to lahko pol kr čakaš pa čakaš..itak da bodo cene vsak mesec padle za kakega tisočka.. sam morš vedet da si pol tist mesec brez dobrega compjutra..

.. računalniki so tko sod brez dna..


Jaz tud jaz po 3 letih zamenjal kompjuter, kupil ga za božič pa zdaj vidim da so cle ene cene clo gor (procesorji)..

dolenska ::

cene procesorjev so sle gor zaradi tega ker so jih umeno podrazil. cez kaksn mesec bojo padle na ceno pred podrazitvijo. tako da ne vem zdej al cm pocakat al cm nabavt eno masinco. zdej amd 64 3200+ je za skor 10jurjev drazji. in se mi zdi smotrno pocakat se en mesec pa bo sigurn malo ceneje, saj so cene zaradi teh bozicnih nakupov skočile.

hokuto ::

clovek je postavil cisto umestno in upraviceno vprasanje... in sicer ali se v kratkem lahko pricakuje obcutno znizanje cen vsaj kaksne od pomembnejsih komponent v racunalniku. kar cakat namrec res nima smisla, ker potem nikoli nic ne kupis, kupiti en teden preden pride do lahko predvidljive ali celo napovedane pocenitve je pa seveda vsaj neprijetno. in meni se zdi, kot je bilo ze omenjeno, da bi vsaj procesorji v razumnem roku morali pasti (vsaj na staro raven), ker je trenutno cena napihnjena, kar pomeni, da slej ko prej mora pocit. glede drugih delov ne bi vedel, verjetno pa je se najbolj verjeten kaksen premik na podrocju grafik, saj je ta segment najbolj na prepihu.
doke!

ronaldo ::

Cene procesorjev bodo sigurno padle, 14-15. februarja, tako kot vsako leto ob tistem casu. Kolko pa, to je vprasanje..

Jan987 ::

jah sej cene skoz nihajo sam mogoče boš prišparal 5k pri celem sistemu

Fatboyslim ::

Poznam lastnika rač. trgovine v Celju in mi je rekel da cene najbolj padejo nekje sredi avgusta, septembra pa spet začnejo naraščati.

karma ::

se komu kaj šajna, kdaj bojo padle cene A64 procesorjev na 939 podnožju...če pomislim, da sem dal konec novembra '05 za Venice 3000 29.900 SIT in da je zdaj preko 40.000....nekaj sem zasledil, da je Dell pokupil večjo količino za voje desktope pa da jih zato primanjkuje....
...hmja..to je malo več kot 5% razlike v ceni....

any1 za kak info?

lp
k.
...obsolete...

Izi ::

Saj vendar nismo jasnovidci.
Trenutno cene računalniških komponent rastejo.
Bolj boš čakal dražje bo >:D
Kdaj se bo to ustavilo in ali se sploh bo ustavilo nihče ne ve.

So bila obdobja, ko so naprimer cene rama konstantno rasle več kot dve leti brez prestanka, preden so spet začele padati.

Na splošno, po mojih iskušnjah je najugodnejši čas za kupovanje računalniških komponent Avgust, ko so vsi ljudje na dopustu. Takrat je najverjetneje, da boš prišparal par tisočakov.

Čakanje, da cene padejo je pa popolnoma nesmiselno.
Če pogledamo na splošno se starejše komponente poslovijo z prodajnih polic in nadomestijo jih novejše, ki pa nikoli niso cenejše ampak verjetno celo dražje.

Procesorji Athlon 64 pa so bili jeseni močno podcenjeni zaradi prodajne politike AMDja, ker je hotel agresivno prodreti z 64 bitnimi procesorji v domače okolje, kar mu je odlično uspelo.
Ta čase je sedaj zamujen. 64 bitni procesorji so se uveljavili in cene počasi prihajajo na normalno raven. Si upam stavit, da ne bodo nič več padle. Le zakaj bi jih AMD prodajal pod ceno, če pa se bo 3200+ vseeno dobro prodajal tudi za 50k SIT. Po moje je vreden še več.

Sedaj prihaja čas X2 procesorjev.
Tukaj se cene nič ne dvigujejo in so trenutno močno podcenjeni, ker pač AMD hoče zmagati v dvoprocesorski tekmi
Zato je trenutno odličen čas za nakup X2, ki se dobijo že za precej pod 100k SIT.
Čez ene pol leta jim bo cena po moje močno zrasla, ker so sedaj močno pocenjeni.

Sicer pa kakor pravi pregovor:
Če bi bil vedež, ne bi bil revež :))

Poldy ::

Moje mnenje je, da so v tem obdobju (ne vem kako dolgem) cene računalnikov najvišje. Otroci lahko kupujejo komponente, ker imajo nepoučene starše, zato ni težko reči da potrebujejo za 100k sit grafično, ker jim ne dela dobro word, s tem pa ne morejo narediti urnika za šolo. Zato tudi ni problem še malo dvigniti cen.
Kasneje bo po moje drugače, ker bodo tudi starši že nekaj vedeli o računalnikih...

elToro ::

Edini razlog trenutno visokih cen AMD procesorjev je pomankanje le teh.
novica

Jan987 ::

ja sej zdej se je 3000+ na mimovrste spet spustil na 34k


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slab čas za nakup računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
232164 (1463) keba
»

koliko je vredno tole..

Oddelek: Kaj kupiti
121291 (966) Bidox14
»

Cene prihajajočih procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
588313 (6107) Good Guy
»

Kakšen računalnik za nekje 400 jurjev?

Oddelek: Kaj kupiti
371728 (975) JustVi
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317026 (4549) Jeronimo

Več podobnih tem