» »

Pioneer DVD 166 firmware upgrade RPC-1

Pioneer DVD 166 firmware upgrade RPC-1

DanKick ::

Zanima me, kako se pogon obnaša po flash-anju z zadnjim neuradnim RPC-1 firmware-om?

Ste pogon flash-ali s programom za Win2000/XP ali v čistem DOS-u?

Polde ::

Ja jaz bi ga tudi rad flashu pa ne najdem RPC1 1.22 če ga imaš mi ga prosim pošlji pa ti povem kako se stvar obnese.
Email

LP
Ni da ni!!!

MTB ::

Poskusi tukaj.

RS

Polde ::

Thx RS

LP
Ni da ni!!!

MTB ::

Ni za kaj....

RS

DanKick ::

Dobro, ne mi reč, da ni še nobeden upgrade-al tega pogona z region-free firmeare-om ?!?

Dejte no, razpište se malo ...

Polde ::

Če imaš Windows XP potem RPC1 v. 1.09 ne deluje, zato ker imajo vgrajen antiheck mehanizem. Z novejšim RPC1 1.22 naj bi to zadevo odpravili, ko bom naredil ti sporočim. Aja v windows 2000, nt, me, 98, 95 pa v. 1.09 lepo deluje. Pioneer DVD 116.

LP


Ni da ni!!!

TheHijacker ::

Madonca, kaj nobeden ne pozna legendarne strani za RPC1 firmware Firmware page, ki je pa po pravici povedano zadnje čase malce pozabljena od njenega administratorja, ki je kot kaže na dopustu. Na tej strani imate vse informacije o dogajanju na tej sceni. Ko veste kateri fajl točno potrebujete za določen model in se vam pri flashu zalomi ali pa točno ne veske kako to naredit se pa obrnete na moj firmware forum. Če potrebuješ pa firmware za Toshiba DVD modele, karetih povezave na glavni firmware strani začasno ne delujejo odsurfaš pa na mojo osebno stran imenovano Toshiba DVD firmware page. Ako pa potrebuješ vse firmware za Pioneer DVD enote potem pa obstaja stran moje dobrega irskega prijatelja >NIL:-a, ki ima svojo stran tukajle!

Lepo prosim, da se drugič teh strani držite in ne dajete direktnih povezav(a ne RS?) do firmwarov.

Glede problema s 1.22 firmware je pa že toliko debat na mojem forum, da tu nima smisla pisati. Uporabite Search opcijo na moje forumu(a ni bilo obljubljeno da bo v roku dveh tedno po Infosu tudi ST imel search po forumu?!?), kjer boste sigurno našli odgovor. Lahko pa tudi na novo vprašate in vam bo moj kolega >NIL: (ali kdo drug) rade volje pomagal, saj je on naredil te popravke v firmwareu za Pioneer enote.

Za dodatne informacije sem pa dosegljiv na emailu ali pa kaj v mojem forumu vprašajte.
http://www.google.si

Paramedic ::

Js sm že flashi na 1.22 RPC1 v XP, in sicer s tistim prog. za XP, Update Utility od Pioneerja. Dela BP
End transmission.

DanKick ::

Hijacker: Glede problema s 1.22 firmware je pa že toliko debat na mojem forum...

Kaj si s tem mislil. Kakšen problem ?!?
Nekaj sem iskal na forumu, ki si ga navedel, pa nisem dobil topica na to temo.

Dej, opiši na kratko, za kakšne probleme gre.

Paramedic:
Prosim, če dobro stestiraš pogon in potrdiš delovanje brez napak in problemov. Thx.

TheHijacker ::

Kako nisi nič našel? Saj je zelo vroča tema na forumu...

Kaj pa tole:

http://www.firmwaref.f2s.com/viewthread...
ali pa tole:
http://www.firmwaref.f2s.com/viewthread...
http://www.google.si

Paramedic ::

Js lahko potrdim, da dela brez napak, na začetku sem imel probleme, ker sem uporablu ATA33 kabel, zdej mam pa ATA100 in imam v XP Ultra DMA 4!
Prvi test je Audio 22min, drugi data 77min (vendar Nero CD Speed ni testiral vsega CDroma - tista rdeča črta je bla pri data testu nekje pri 40min):
CD Speed

10 november 2001 - 16:33:28

CD-ROM drive information
Vendor PIONEER
Product DVD-ROM DVD-116
Firmware Version 1.22

CD information
Type Audio
Length 22:14.14

Test results

Transfer rate
Average 16.51x
Start 16.37x
End 16.43x
Reading type CLV

DAE quality
Score 10
Accurate stream Yes

Seek times
Random 69 ms
1/3 Seek 72 ms
Full 112 ms

CPU usage
1X 8%
2X 4%
4X 8%
8X 15%

Interface
Burst rate 7 MB/s

Spinup/Spindown Time
Spinup Time 3.11 sec
Spindown Time 2.73 sec

Disc Eject Time 1.11 sec
Disc Load Time 4.30 sec
Disc Recognition Time 2.67 sec

CD Speed

10 november 2001 - 16:40:10

CD-ROM drive information
Vendor PIONEER
Product DVD-ROM DVD-116
Firmware Version 1.22

CD information
Type Mixed
Length 76:12.05

Test results

Transfer rate
Average 27.01x
Start 19.12x
End 33.39x
Reading type CAV

DAE quality
Score N/A
Accurate stream No

Seek times
Random 97 ms
1/3 Seek 107 ms
Full 192 ms

CPU usage
1X 2%
2X 5%
4X 9%
8X 14%

Interface
Burst rate 11 MB/s

Spinup/Spindown Time
Spinup Time 0.91 sec
Spindown Time 2.95 sec

Disc Eject Time 1.11 sec
Disc Load Time 4.40 sec
Disc Recognition Time 2.13 sec

End transmission.

DanKick ::

Kaj pa DVD predvajanje (regija1, regija 2,...)?
Kakšni problemi?

matter ::

Kolikokrat pa lahko flešaš, ker jest sm že pred časom flešu 106s na 1.09 RPC1, pa mi zdej noče fčešat na 1.22 RPCx

Paramedic ::

Js sm flešu dvakrat.
Zaenkrat sm probu sam DVD gamer. Filma še nimam nobenga.
End transmission.

Paramedic ::

Zdej me pa neki zaj**. Kak veš, da maš Pioneerja 16x odklenjenega? Ker men piše še 2 menjavi, pa nisem še menjaval, sam flešu sem parkrat mogu, ker se mi prvič neki ni zdel ok (sem mogu pa v resnici sam 80žilni kabel dat).
End transmission.

DanKick ::

DL-aj ta programček in vse ti bo jasno.
Sporoči odkritja.

Han ::

Tako 106S kot 116 delujeta z RPC1 firmwarom 1.22 povsem normalno. Tudi spreminjanje regij s pomočjo DVD Genie deluje ok.

Mal preveč kompliciraš, DanKick... :\

DanKick ::

Ha, raje malo kompliciram kot uničim pogon, kapiš...

TheHijacker ::

Ma pejte že enkrat na stran mojega kolega >NIL:a, ki ima stran posebno za Pioneer RCP1 firmware. Gor mate vse kar rabite. Od programom za preverjanje če je odlkenjen(CDVDInfo), Boot disketo (za dostop do real dosa), itd

Stran se nahaja tu: http://kickme.to/dvd105s
http://www.google.si

DanKick ::

Paramedic:

Ne vem, jaz imam na navadnem 40-žilnem kablu skoraj popolnoma iste rezultate, kot si jih navedel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši DVD-Rom za ripanje je??

Oddelek: Kaj kupiti
171519 (1173) Sami
»

Firmware - dvd rom Pioneer 106s - ne razumem najbolje, prosim za pomoč.

Oddelek: Pomoč in nasveti
111234 (1073) Matek
»

DVD Pioneer116 BadFlash

Oddelek: Pomoč in nasveti
71057 (908) borutzi
»

DVD

Oddelek: Kaj kupiti
231360 (986) matter
»

Pioneer DVD RPC1 !

Oddelek: Pomoč in nasveti
71639 (1515) matevzm

Več podobnih tem