» »

2x streznik

2x streznik

xpozed ::

Zanima me sledece;
Zaenkrat imam postavljen apache + php + mysql in me zanima, ce lahko na ta racunalnik povezem se en server z istimi zadevami in da bi ena domena kazala na osnovni streznik, neka druga pa na drug streznik. Naj povem se to, da prvi streznik deluje kot "ruter"... pac imam preko crossover kabla povezane ostale racunalnike in na ta nacin bi bil priklopljen tudi sekundarni streznik... :\

xpozed ::

Res nihče ne ve? :(

Kami ::

Lahko, zakaj pa ne.

Samo bi blo potem najboljše, da imaš dva IP-ja pa potem ima vsak od teh dveh strežnikov drugega in na obeh laufaš apache na enakem portu samo drugi IP pač.

asgard2.0 ::

to naredis z NAT in sta lahko oba na istem ip-ju. Sam v apache vpises drugo domeno ane
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

xpozed ::

Kami kako je pa glede z zaprositvijo za dva ip-ja? Je za zasebne uporabnike to tud mogoče, ker bi mi v bistu tole še bolj bilo na roko če je možno seveda...

asgard2.0 tnx

shock ::

xpozed: Mora biti utemeljen razlog zakaj bi hotel imeti dva statična IP adresa. Drugače men so dodeli masko /30 npr. kot 193.77.100.248/30 skratka 193.77.100.248 je omrežje, 193.77.100.249 je 1. statičen ip addressa, 193.77.100.250 2. statičen ip addressa in 193.77.100.251 pa broadcast omrećžja. V linuxu je lepše ker se ne rabi držat tega pravila in vsa 4 uporabljaš za statična ip addresse.

xpozed ::

Utemeljen razlog pa naj bi bil kaj? :D

_pobesneli_ ::

mene tud zanima to z več ipji..je to možno zaprosit pri vseh paketih..ali upajo samo podjetja?
se pravi potem če postavis v mrežo 4 compe z linuxi mas na vsakem svoj ip?mogoce neumno vprasanje..se da met vse ipje na en comp(server) potem pa deli te 4ri ipje ostalim računalnikom v mreži?...verjetno ne ?
Gregor

shock ::

ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev strežnika in lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
81741 (1458) NoName
»

dva IP-ja na eni NIC

Oddelek: Omrežja in internet
202813 (1749) Yacksy
»

Računalnike naključno izkaplja iz mreže

Oddelek: Pomoč in nasveti
111451 (1311) A-L-E-N
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254519 (4069) BBB
»

Obvestilo za vse ki želite komfortni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
574254 (3099) iration

Več podobnih tem