» »

Win XP kako do FAT particije

Win XP kako do FAT particije

Hlod ::

Na racunalniku imam par particij. In kako naj prepricam XP-je da prikazejo tudi particijo kjer je WinME (FAT32). V comp. manager-ju pac pise particija FAT in to je to. Nic moznosti da ji dodelis crko (oz. jo mountas kam v root tree). Stvar je delovala normalno v win2k.

pa se kako pripravis XP-je da se omogoci moznost za zaklep compa (LOCK Desktop)

Hlod.

andrej ::

hm. particija bi mogla bit vidna... A v Computer management ni opticje za dodelitev crke kot v w2k?

namesto locka je zdaj po defaultu switch user, ki je enako kot lock -> tvoji programi tecejo dalje, vendar s to razliko, da se drugi uporabniki se vedno lahko prijavijo. Tvoji programi seveda tecejo dalje... Ce res zelis to izklopit in zelis star mode potem idi v User Account in izberi change the way users log on and off and izklopi fast user switching...

Hlod ::

glede FAT-a: to je najbl cund; particiji ni mozno dodeliti crke ali path-a. Lahko vidis samo njene lastnosti.

Glede lock-a: Ta s switch userjem nekak ne dela tko kot bi js rd. Torej jst laufam ene programe in ko "zaklenem" rac. nocem da kdorkoli karkoli dela takrat (ko koderam film npr.) Sm mislu da se da kej podobnega narest z screen-saverjem pa te vrze na welcome stran tako da ne bo nic...

pa se ena buca: V win2k kot Admin dodelis neki mapi (npr. /slike) pravice da jo lahko bere le admin. Nato na to particijo vrzez winXP (instaliras v isti dir kot win2k (/winnt) in sedaj ne mores vec priti do mape (/slike) niti kot ADMIN. (access denied) heh.

kako ze gre... UNINSTALL...

ToniT ::

dostop do mape:
V win XP prevzami lastništvo nad to mapo in dodeli pravice za dostop, pa bo.
Za izklop welcome logina pa naredi tako, kot ti je Andrej svetoval, pa bo.

andrej ::

hlod, daj naredi screen shot od FAT particije da vidim kak to naredi. screen shot daj nekam na web.

Hlod ::

Toni: Kako prevzames lastnistvo nad mapo nad katero nimas nikakrsnih pravic (niti read)(kolikor je meni znano ne gre)

screenShot je tuki!

hvala.

Hlod.

ToniT ::

Če si administrator, potem gre. Na direktoriju, do katerega nimaš dostopa klikni z desnim gumbom na miški in v security si dodaj pravice, če pa ne gre, pa klikni na advanced in v jezičku owner prevzami lastništvo nad direktorijem. Če pa je to poddirektorij recimo My documents, pa lahko tudi tam dodeliš oz. obdržiš pravice in v advanced (pod security) odkljukaš
Replace permissions entry on all child objects...:)

andrej ::

glede permissnov je ze Toni povedal kaj mores naredit.

Kako si ti formatiral tisto Win ME particijo? Z win ME formatom ali s kaksnim drugim orodjem?

Hlod ::

win-me je cist navadna FAT32 particija, na kateri so prej laufal win98. Particijo sem menda naredil z fdisk-om od win98 sistemske diskete...

hvala,

Hlod.

Hlod ::

toniN: brez zamere, ampak imas ti morda instalirene winXP? Saj to kar ti predlagas enostavno v XP-jih NE OBSTAJA (vsaj ne po defaultu (je treba kksne exsoticne nastavitve v registru spremenit najbrz) V winXP NE MORES prevzeti lasnistva nas nekim direktorijem, tako kot v NT/win2k (in ja imam (sem imel) pro. verzijo)

no, sej zdej sm dal nazaj win2k pa je vse kul (tu se da prevzeti lastnistvo nad direktoriji, in tudi do win-me particije se dostopa normalno.)

hvala, vseeno.

Hlod.

ToniT ::

Vse to, kar sem ti napisal, obstaja v Win XP. Edina stvar, ki je spremenjena, je to da imam izklopljen Simple File sharing (V explorerju Tools->Folder options->View->Advanced settings odstraniš kljukico pr Simple File Sharing), kar je bilo tukaj že večkrat omenjeno. Mislil sem, da imaš to opcijo izklopljeno, ker je to bilo prvo kar sem jaz naredil v XP (pardon drugo - prvo sem odstranil Windows messenger)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203184 (2877) StratOS
»

File sharing v XP

Oddelek: Programska oprema
152045 (1729) krho
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462246 (1749) ToniT
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232482 (2059) ToniT
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221792 (1406) daylight

Več podobnih tem