» »

gps in iskanje po dolocenemu terenu

gps in iskanje po dolocenemu terenu

pino ::

Hoj

Sem naredil tecaj za iskanje pogresanih s psom. Na tecaju smo imeli tudi nekaj malega delo z GPs-i. V gps so nam nalozili teren kjer moramo iskati. Torej dolocen del terena.
GPS so bili rocni. Ker pa je bilo uvajanje hitro in ne vem veliko o gps me zanima nekaj stvari. Rad bi kupil eno gps napravo, da se naucim

- ali se da v rocni gps vnesti zemljevide. Pri vaji smo imeli samo oris terena, zdraven pa smo dobili zemljevide

-ker po terenu ne morem nositi in gledati na laptop zdraven pa se iskati, me zanima kateri gps bi bil primeren

- ponavadi se isce po terenu kjer je veliko dreves (gozd) kako je s sprejemom satelitov

- bilo bi zazeleno da ima aparat tudi kompas in visinomer.

Pa se kaj bi se naslo.

Predlagajte mi kateri GPS bi bil primeren, pa da ni predrag :D
LP Pino

podtalje ::

Mogoče bi prišel v poštev kakšen dlančnik z vgrajenim GPS-om.
Zemljevide je potrebno ponavadi (kupiti) naložiti posebej.

Scit ::

Vse tisto kar potrebuješ imajo GPS-i proizvajalca Garmin in Magellan. Jaz uporabljam Garmina in sem zadovoljen. Će si v gozdu je sprejem signalov bistveno slabši in se lahko zgodi, da za določen čas bodeš off-line.

primzi ::

Kompas in visinomer ima vsak GPS. je pa res da je natancnost v praksi +-30 metrov, kar pri visini vcasih ni zamarljivo. Kompas je "moving" kompas, ko se premikas, ti GPS pove v katero smer se premikas.

Kot ze zgoraj napisano imas dve varianti:
1) GPS s svojim zaslonom
tu sta najbolj znani firmi Magellan in Garmin in cene osnovnih modelov se gibljejo od 150 do 350 Evrov
2) GPS sprejemnik + posebaj dlancnik (nadomestek za laptop)
cene takoh GPSov so od cca 70 Evrov naprej, cene dlancnikov pa so od 200 do 600 evrov
(obstajajo tudi kombinirane enote)

naceloma, se da tudi pri prvi varianti nalagati svoje zemljevide, poleg tistih, ki jih drago kupis, pri drugi varianti je pa bistveno lazje. Uporabljas lahko katerekoli karte, ki jih skeniras ali dobis v digitalni obliki in jih naceloma moras samo skalibrirati (dolociti za nekaj tock tocno pozicijo) ali pa dobis ze skalibrirane (na primer na nasi geodetski upravi - cena digitane karte, ki je enaka specialki, kot jo npr prodajajo v kod in kam je priblizno enaka ceni papirnate karte (i.e. celotna Slovenija 20.000 - 30.000 sit)


Preberi si forum posebaj temu namenjen na mobisuxu.

LP P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primzi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero navigacijo kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
3911951 (5273) Tomson
»

gps naprava za kolo

Oddelek: Na cesti
154135 (3712) schurda
»

GPS za na kolo

Oddelek: Mobilne tehnologije
224168 (3302) DaVidmar
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335085 (3941) kiFni
»

Kaj je dobro vedeti pred nakupom GPS naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412106 (8796) AtaStrumf

Več podobnih tem