» »

Nadgradnja biosa

Nadgradnja biosa

Vanadium ::

Pozdravljeni. Rabil pomoc ker nenajdem nikjer primernega biosa za nadgradnjo svoje stare masine. Torej racunlnik je HP vectra VL ima pa pentium 200mhz notri ter 256 rama prepozna mi ga pa samo 190, (ne prepozna 128mb banke). Trenutno je gor Phoenix BIOS 4.0 release 6.0c, bios date: 03/11/98, chipset: sis 5597 rev 2

L.P. in hvala za vsakersno pomoc

ERGY ::

Povej nam raje ime plate :)

LP

Azrael ::

Pri tebi je problem v chipsetu, ker ne zna delati s tako velikimi RAM moduli in ti tudi morebitna nadgradnja BIOSa ne bo rešila nič. Ta chipset dela pravilno le z RAM moduli velikosti do 128MB. Z večjimi moduli ne bo šlo.

Klik1
Klik2
Nekoč je bil Slo-tech.

Vanadium ::

mnja sam fora je u tem da mam notri 2x 64mb in 1x 128 mb :-/

Azrael ::

Potem mi prosim razloži kaj si misli s tem:
...256 rama prepozna mi ga pa samo 190, (ne prepozna 128mb banke).

Tole je zelo čudna razlaga in zelo dvoumna.

Potem koliko chipov je na enem modulu ? Ta chipset podpira največ 8MB velike chipe, torej jih mora biti na 64MB modulu vsaj 8 ali na 128MB vsaj 16. Če jih je manj potem ne bo delalo.

Naslednja precej možna zoprnija je, ker gre za brand name računalnik, da je računalnik zelo izbirčen pri RAM modulih s katerimi dela prav (ta problem je najbolj prereč pri IBM in Compaq, ampak tudi HP ni daleč stran).
Nekoč je bil Slo-tech.

klemenSLO ::

da nimaš slučajno integrirane grafične...... ki ti pobere ram

Vanadium ::

graficna je na maticni samo ima svoj ram :-/ drgac pa 64mb modul ima 8 cipov gor 128mb pa 16 kakor si napisu. zgleda da je res izbircen glede rama :s

evo printscreen iz windowsow

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

xvidx ::

rabim pomoč pri nadgradnji bios-a

moj model matične je MSI K9N Neo

na uradni spletni strani od MSI-ja sem našel mojo matično ploščo in ko kliknem nanjo mi napiše /index.php: Got error 127 from storage engine

:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

stara kišta ne zazna vseh ramov

Oddelek: Strojna oprema
121465 (1279) Pyr0Beast
»

ne prepozna nekaj rama

Oddelek: Strojna oprema
131296 (1131) Senzacionale
»

RAM za star kompjuter

Oddelek: Strojna oprema
61261 (1159) antonija
»

Prepoznano samo 128 Mb RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
81117 (1033) ali3n
»

So mi prodali 2x64MB namesto 2x128 MB SDRAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141613 (1179) vili

Več podobnih tem