» »

SCSI diski in win me

SCSI diski in win me

Poldy ::

Inštaliral sem SCSI krmilnik in pognal sistem iz ide diska... v win me (moj računalnik) mi zazna navadni disk, scsi diskov pa ne. V device managerju pa so tudi scsi diski in piše da naprava deluje pravilno. V čem je fora?

Ali obstaja v win me meni, kot v win xp 'computer management'?

Poldy ::

Kje v win me lahko menjam črke pogonov?

Azrael ::

Ali ti SCSI disk zazna pri zagonu sistema, takrat ko se izvaja POST sekvenca SCSI krmilnika ?

Meni na Win98SE prepoznavanje in delovanje SCSI komponent (disk, CD in tračna enota) delovalo BP. Sistem na IDE disku, ampak ni bilo problema z SCSI diskom in CD enoto ne v Win in ne v DOS okolju. IMO, če je HW vse OK, bi tudi na WinMe moralo to delati.
Nekoč je bil Slo-tech.

Poldy ::

Seveda, na začetku vse zazna, pregleda diske, vse ok. Tudi v win- device manager je vse v redu. Problem je, ker ni diskov v mapi Moj računalnik. Diski v bistvu nimajo dodeljene črke pogona. Kje v win me to lahko naredim.

Azrael ::

Imaš na SCSI diskih FAT16 ali FAT32 particije? Če jih ni, potem ne vem, če Widows diske sploh vidi.

Nisem čisto ziher (je minilo preveč časa), ampak mislim, da boš particijo na SCSI disku pripraviti z DOS ukazom FDISK )pazi, da ne sesuješ kateri drug disk!) ali s kakšnim drugim programo za ustvarjanje particij.
Nekoč je bil Slo-tech.

Poldy ::

Ah seveda, ni bilo ustvarjene nobene particije... Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885346 (3906) alexb
»

gentoo,grub čaka minuto ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
51011 (944) potepuh
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492186 (1574) billy
»

RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
71398 (1250) Mr.B
»

Winxp & disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6907 (803) - SiroTka -

Več podobnih tem