» »

Odklepanje? Navijanje? Višanje voltaže?

Odklepanje? Navijanje? Višanje voltaže?

Randomm2 ::

Zdravo!

Torej...Malo preiščem forum in najdem članek "osnove navijanja" članek je zelo zanimiv tako da posežem še po ostalih podobnih člankih na forumu in drugod. In stvar je zanimiva izkušenj pa bolj malo...
In začnem z ATI Tool-om. Svoj Radeon 9000se butnem iz 250/200 na 265/235 ne direktno, toliko previden sem, da sprobam še nekaj vmesnih varjant. No pri tem razmerju mi 3DMark03 med testiranjem resetira računalnik..uredu.

1. Vprašanje...kako je možno moje grafično tele spraviti dlje? S spreminjanjem voltaže?:D

Glede na to, da je bilo navijanje grafike tako zabavno se zdaj spuščam še v procesor. Znanje, ki sem ga pridobil po člankih mi pravi, da le-to ne bo tako enostavo.:\

2. Vprašanje...je navijanje procesorja pravkato enostavo (malo me bega tisti del z odklepanjem, bios:( ) če je me zanima s katerim programom je to možno, če pa moji viri ne lažejo je pri nektarih matičnih ploščah priložena že "taka" programska oprema.:D

Hvala! za vse odgovore pa, če so vprašanja že tako butasta.

Asus P4SE
P4 1.7gHz
ATI Radeon 9000SE
Hitachi 160gb
...
Mess with the best die like the rest.

Randomm2 ::

A sem tko razvleku, da se nobenmu neda brat?

Hvala!
Mess with the best die like the rest.

DominusSLO ::

Rade volje bi ti pomagal ampak intelovega proca nisem imel že zelo dolgo ni ti nebi rad kake neumnosti govoril...
Na kaj biti pozoren:
1.ko večaš frekvenco proca nemalokrat večaš tudi frekvenco rama ali še česa drugega
2. navit proc se več greje(ob isti voltaži), ponavadi pa je treba za kako občutno navitje tudi voltažo povišat
3. navit proc ima raje zimo, kot poletje :D

Najlažje ti bo pomagal nekdo, ki ima isto ploščo.
LP

_Dejan_ ::

Ne sploh ne sam nobenmu se ne da odgovort ker je takih tem že polno tako da uporabi iskanje:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Randomm2 ::

Vedel sem da bom dobil odgovor "uporabi iskanje" in ker nisem hotel izpasti kreten sem ga tudi..problem je v tem da sedaj vem vse o AMD-jih, znanje o Intelih pa strada. Hočem le reči da je malo spisanega o navijanju pentuimov vsaj na tem forumu. Sta pa še dve opciji, da iskalnik ne išče prav ali pa da je z mano nekaj narobe:D
Mess with the best die like the rest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Randomm2 ()

Randomm2 ::

Če po pravici povem me stvar že dolgo zanima, ker sem tudi že nekaj časa na tem forumu vem, da za vsako bedarijo se ne vpraša takoj, amapk sedaj sem obupan in iščem informacije, ki jih drugje nisem dobil tako, da prej ko dobim kakšn uporaben link al pa mi temo zaklenete prej bom tiho.:D
Mess with the best die like the rest.

_Dejan_ ::

lej sej navijanje AMDjev in Intelov je skoraj isto :D Le da maš pri intelu zaklenjen množilnik!!! Prvo v biosu naštimej delilnik ramov namesto 1:1 (200Mhz/DDR400) na kakšen drug delilnik recimo 166Mhz in postopoma navijej procesor in testiraj recimo z OCCT ali prime. Pomagaj si z CPU-Z in glej tudi do katere frekvence boš prišel z rami. ko prideš do cca. 200Mhz jim spet znižej delilnik. ko boš našel maximum za cpu si nekam zapiši nastavitve, nato pa daj fsb na 200Mhz in delilnik ramov na 200 mhz in spet postopoma zvišuj da najdeš maximalno frekvenco ramov. Ko jo najdeš si jo zapiši (skupaj z timingi ki si jih uporabil) in nastavi v biosu nek kompromis med maximum ramov in maximum procesorja(pomoje je bolj da maš procesor bolj navit kot rame)... Če ti pa še kaj ne bo šlo pa vpraši...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Engineer_SLO ::

da se ne boš preveč mučil,intela ja praktično še lažje navijati kot AMD &$,ker ni nobenih HTT in množilnik te ne bega.... :D

pač počasi zvišuješ FSB (pa poizkusi zagleniti AGP/PCI vodila),recimo po 5 mhz da prideš do meje sesuvanja,ki ga bo njbrž povzročil ram,zato takrat uporabi delilnik 5:4 in preizkušaj naprej seveda pri default voltaži,vmes pa pridno kontroliraj temperature...

ko dosežeš mejo počasi začni dvigovati voltažo procesorja in prišel boš še malo višje,moraš pa se zavedati da tedaj za dober OC potrebuješ dobro hlajenje-po možnosti vodno- ter malo krompirja pri izboru procesorja...:D

največ pa je odvisno od kakovostne plošče,zgorja omenjene sreče pri izboru procesorja,dober napajalnik in pa po možnosti še kakšne dobre tccd rame,da lahko zadevo furaš 1:1....

:\

za začetek imaš informacij kar dovolj,če kaj potrebuješ pa le vprašaj...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Randomm2 ::

Jej! Vesele, vesele, vesele!:))

Hvala za informacije!


Grem zej neki skurt!>:D
Mess with the best die like the rest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višanje frekvence RAMA na AM2+

Oddelek: Navijanje
311309 (981) Domobrancek
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936770 (5096) Goldee
»

navijanje AMD athlon 4200+ dual core socket 939 ?

Oddelek: Navijanje
161886 (1598) TheJack
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016322 (4513) Pyr0Beast
»

Amd64 Winchester vs. Venice core CPU-Z (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
614290 (3552) Matey_kp

Več podobnih tem