» »

problem z novim sistemom - piska !

problem z novim sistemom - piska !

cortez ::

problem mam z novim računalnikom. Prvo je delal brez problema (inštalacija windowsov, driverji,eccc.) ko sem pa dal slo jezik gor, ta na koncu moder zaslon in restart. Nato pa nč več. Niti v Bios se ne da pridit. Slike Ni. Ko prižgem PC, pa začne piskat (dolgi piski, ponavljajoče).


Plošča je gigabyte GA-K8NE + AMD 3000 + 512 Rama.


Kje je problem?

Hvala za informacije.

nejc_ ::

Bodi pozoren, kako piska (kratki, dolgi piski, intervali...) in poglej v user manual, kaj pisk pomeni

89C2051 ::

Ti ta bo pa težka :)

sirotka ::

to so rami krivi. a začne potem še malo spreminjat način piskanja? Sj no, al rami al pa grafa, če piska. Proc še dela, drugač ne poska...:)

Duhec ::

Najverjetneje res spomin. Sicer pa povej kako piska (koliko dolgih/kratkih piskov).
Naredi clear Cmos-a, da se vse nastavi na tovarniške nastavitve in timinge (pri tem imej 220V kabel izštekan).
Če tudi po izbrisu Cmos-a še ni slike, zadegaj spomin v drug slot. Če še ni slike pa poizkusi z drugo ram palčko.

sirotka ::

pi pi pi pipipippiipipipi to so rami ponavad
grafa je pa pipippipipipipipipipipipi :)

cortez ::

ponavljajoči se dolgi piski (Dram problem), tko tud piše v priročniku.

klemen22 ::

Jah priročnik od matične plošče je zlata vreden. Skratka edina publikacija ki jo dobiš v npr. ko kupiš računalnik ki se jo splača shranit.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

nejc_ ::

sirotka, a so se tebi piscanci zaredili v kisto:D

sirotka ::

heheheh:) sam pomagam tle:8) :8) no, vzem ven rame in spucaj kontake ter prah. Potem pa vsako ploščico posebej sprobej in boš ugotovu kaj je šlo...če je šlo kaj.
lp

#000000 ::

Mah kaj češ se sekirat nazaj ga nes in nej ti zamenjajo, ni druge. LP

slinko ::

Men je pisku ko mi ni tev odčitavat obrate ventilatorja, sam mi je napisalo da Cpufan ne dela, čeprov je delu. Piskal je pa k hudič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
171747 (1526) IceBoX
»

MoBo fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7954 (863) ncc2000
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452441 (2052) jest10
»

računalnik se noče prižgat ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
61144 (996) Duhec
»

2kratka in en dolg pisk s plate

Oddelek: Strojna oprema
141323 (1178) jackorsen88

Več podobnih tem