» »

Antivirus boot cd

Antivirus boot cd

jezo22 ::

Verjetno vas večina pozna "tisti" telefonski klic.
"O zdravo...kako kaj ? Ja veš, spet sem fasal virus. Imaš jutri kaj časa ?"

Grrr...>:D
No, ker ponavadi prijatelja vseeno ne zavrnemo in ga okregamo, da na internetu pač ni potrebno vse poklikat kar se pojavi na zaslonu, mu vseeno ponudimo pomoč.

Zadeva je taka...kolega je kočno preklopil na ADSL in sedaj uživa v neomejenm dostopu do internta. Nekako v naslednjih dneh pričakujem njegov klic, podoben zgornjemu :D.

In ker je v veliko primerih že prepozno (ponavadi se računalnik sploh ne zažene več v windows) in pomaga le še da vsaviš boot cd in formatiraš disk, bi se rad nekako pripravil.
Za naslednjič se bi rad pripravil in ne bi rad vstavljal boot cd-ja od windowsov, ampak kaki Antivirus Scan-Recovery cd.

Govorim o nečem takem:
http://www.avast.com/eng/avast_bart_cd....

Zadeva izgleda zanimiva, ampak predno sprobam me zanimajo vaše izkušnje s podobnim programjem, kateri so bolj/manj kvalitetni, katera druga orodja še uporabljate za take "nezgode" itd itd...

SimplTech ::

Po mojih izkušnjah je najboljša stvar da si narediš Windows Ultimate Boot CD (UBCD). Vse potrebne informacije (kaj vse stvar vsebuje in kaj moreš narediti da si posnameš) najdeš tuka: UBCD. Tako imaš lepo boot CD, ki ti ponuja kar nekaj programov za brisanje virusov, spyware in druge nesnage. Poleg tega pa je gor še kup orodij za diagnostiko, particioniranje, recovery... Lista orodij, ki so vključene je tukaj: Lista orodij

Drugače pa je najbolje, da si tvoj prijatelj namesti vredu antivirus (osebno mi je najboljši NOD32) in dober program proti spyware/maloware nesnagi (najbolje se mi je odnesel EWIDO: Ewido)

Pa še malo teorije si naj prebere tukaj: Beginners Guides: Ten Steps to a Secure PC

Kami ::

Obstaja pa tudi Live CD distribucija linuxa imenovana Linux Defender.

Pač vsebuje av & stuff gori, pa podporo za pisanje branje ntfs particij.

http://www.bitdefender.com/?tab=2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge, windows NE

Oddelek: Pomoč in nasveti
7749 (670) Spajky
»

Ne morem priti v Windows in rešiti podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5981 (893) Jankolovski
»

težave z windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6938 (575) detroit
»

Trdi disk _crknu?

Oddelek: Strojna oprema
91077 (846) Nejc Pintar
»

kako odstraniti ali odkleniti administratorjevo geslo?? ---pomoč!!!---

Oddelek: Operacijski sistemi
208094 (7605) gapi000

Več podobnih tem