» »

Doživljenska garancija?

Doživljenska garancija?

Poldy ::

Recimo da preko interneta iščem router in pridem na Belkin stran, kjer pravijo, da ima ta router doživljensko garancijo. Ok, s tem me tako prepričajo da grem v prvo slovensko trgovino in ga kupim. Tam potem vidim da ima router 1 leto garancije.

Kako je sedaj s tem - eno leto ga nosim recimo v Big Bang, ostalih 99 let pa ga pošiljam Belkinu?

billy ::

Vprašanje kakšna garancija je.

Eni imajo tako, da greš na njihovo stran (proizvajalec) in se tam registriraš kot kupec tega izdelka, in s tem dobiš še dodatno garancijo, ki pa seveda potem velja samo direktno na firmi. Pomeni, da je potrebno pri pooblaščenem serviserju ali pa direkt pošiljati.

majo pa slovenci kar krizo s tole garancijo ja...

recimo meni pri JAE niso hoteli menjati CORSAIR ramov in sem jih moral poslati v ameriko, kjer so seveda rešili v momentu in dobil sem nazaj nov ram :)

bozicek ::

Isto je z XFX. Imajo dozivljensko garancijo, medtem ko mi je Mlacom dal samo 1 leto
Darila letos samo za poredne

Duke Nukem ::

ja pa bfg grafe, k jih pri nas sploh ni, pa so najbolj ,majo tud doživljensko ;)

Azrael ::

Samo toliko, da se ne bo kdo veselil, da ima neka njegova naprava garancijo do konca večnosti, ko na njej piše doživljenska garancija.

Doživljenska pomeni, da ima ta naprava garancijo vse do konca svoje življenske dobe, običajno je za rač. komponente to 5 let od trenutka nakupa. Po tem času garancije ni več.
Nekoč je bil Slo-tech.

Šimpanz ::

Točno tako, doživljenska garancija se ne nanaša na kupca ampak na izdelek. Res pa je da si to ljudje napačno razlagajo.

Realman ::

Meni je eden trgovec, ne bom omenil firme, da pod dozivljensko garancijo proizvajalec smatra, da ima izdelek garancijo, dokler ga se podjetje izdeluje.Torej je se mozno dobiti nadomestek.Ker pa vemo kako hitro se stvari v racunalnistvu spreminjajo, ni to niti 5 let.Mogoce 3 leta, odvisno od izdelka.Zanimivo, da nobeden ki daje dozivljensko garancijo, jasno ne definira, kaj to pomeni, da bi bilo tudi kupcu jasno.

Vikking ::

Raan: ni res, le droben tisk moraš prebrati, ki je vsepovsod zraven, le nažalost tako majhno napisano...

Različni izdelki imajo različno definirano življensko garancijo. Recimo HP toner ima doživljensko garancijo. To pomeni da se proizvajalec zavezuje, da ko boš čez 10 let odpakiral toner, bo ta še vedno uporaben. Ko pa enkrat škatlo odpreš, toner izgubi doživljensko garancijo.

To pa da trgovina ima samo 5 let garancijo, je zaveza le temu, da ti v 5 letih če bi uveljajvljal garancijo, bilo mogoče dobiti rezervni deli, oz. nadomestni izdelek. Kdo pa ve če bo trgovina čez 5 let še obstojala in kaj boš potem z garancijo??? Ponavadi to naprej rešuje zastopnik, ali direktna pošiljka proizvajalcu.

V glavnem v drobnem tisku je vse zelo dobro razloženo, čeprav včasih tudi zelo čudno piše.

Poldy ::

Ali je to fiksno določeno - če sedaj proizvajalec reče, da ima izdelek doživljensko garancijo, da se lahko sklicuješ na določene... ne vem, pogoje?

dare47b ::

Doživljenska garancija za el. komponente pomeni 5 let!

LP

D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere 2x8GB RAM-e za i7-3770k do cca. 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8813924 (12053) PrimozR
»

katero grafično (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524413 (3482) bluefish
»

patriot usb key doživljenska garancija ali nateg?

Oddelek: Strojna oprema
142711 (2196) reeves
»

USB KLUC..Na kaj moram paziti ob nakupo?

Oddelek: Kaj kupiti
182347 (1647) reptilia
»

Vase mnenje - procesor, maticna, graficna.

Oddelek: Kaj kupiti
281561 (1226) roba87

Več podobnih tem