» »

patriot usb key doživljenska garancija ali nateg?

patriot usb key doživljenska garancija ali nateg?

OK.d ::

LPOK.d

AngelOfDeath ::

Kaj naj komentiramo ?

Da ima doživljensko (3leta ?) garancijo ?
edit: Slovnica

Zheegec ::

Kolikor sem seznanjen, je doživljenjska garancija do konca časa proizvodnje določenega modela, a ne manj kot 1 leto. Pri Belkinu pa pravijo, da je to 5 let :)

Ima mogoče kdo kakšen uporaben link glede tega?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

pri diskih je verjetno 3 leta, pri RAM modulih je do konca proizvodnje oz. nekako med 3 in 5 let,... Treba j brati še drobni tisk in kaj pogledati na proizvajalčevi strani.

fosil ::

Najprej odgovor na naslov teme.
Mišljena je seveda življenjska doba izdelka, ne pa kupca.

Do konca proizvodnje se mi ne zdi logično. Ker lahko je izdelek že izven proizvodnje ko ga kupiš. Poleg tega bi imeli v tem primeru različni kupci različno dolgo garancijo, kar spet ni logično.

Osebno bi se mi zdela najboljša definicija amortizacijska stopnja po kateri se izdelek amortizira.

Glede na to, da ima računalniška opremo amortizacijsko stopnjo 50% na leto, to pomeni, da je v 2 letih vredna 0 in toliko časa bi potem trajala tudi garancija.
Tako je!

strictom ::

Moji prelepi OCZ spominski moduli imajo lepo 10-letno (doživljensko) garancijo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Icematxyz ::

Morda je to dober primer za prijavao zavajajočeg reklamiranja izdelka.

V primeru da doživljensko lahko pomeni 1 leto ali 10 let in to ni nikjer napisano.

Zheegec ::

A lifetime warranty is usually a guarantee on the lifetime of the product on the market rather than the lifetime of the consumer (the exact meaning should be defined in the actual warranty documentation). If a product has been discontinued and is no longer available, the warranty may last a limited period longer. For example, the Cisco Limited Lifetime Warranty currently lasts for five years after the product has been discontinued.[2]

Warranty
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LeQuack ::

Čez par let ti bo itak vseen ker boš na 16GB dal lahk samo kakšno seminarsko v Word 2011 formatu.
Quack !

darkolord ::

Čez par let ti bo itak vseen ker boš na 16GB dal lahk samo kakšno seminarsko v Word 2011 formatu.
Ma, velikost papirja se na srečo ne spreminja (A4 HD?), tako da je tle še najmanjše povečanje :)

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Morda je to dober primer za prijavao zavajajočeg reklamiranja izdelka.

V primeru da doživljensko lahko pomeni 1 leto ali 10 let in to ni nikjer napisano.


tako je - nateg
LPOK.d

OK.d ::

evo to so mi odgovorili iz mimovrste, ko sem jih vprašal po mailu

Pozdravljeni,

garancija za ta artikel velja, dokler ga le uporabljate. Torej lahko recemo, da je garancija vecna. Dobavitelji pa so različni, tako da vam ne moremo povedati kdo je uvoznik, saj je vprašanje cigavega ste dobili. Ce se vam je artikel poskodoval ga posljite nazaj in se bo reklamacija uredila.

Hvala

Z lepimi pozdravi,

Igor Petkovic

Urednik mimovrste=)
Mimovrste d.o.o.
LPOK.d

GrimReaper ::

Mah, sej te stvari z doživljensko garancijo se itak zlo redko kvarijo, v glavnem jo majo USB ključi in rami.
Bolj je problem da imajo različne trgovine za isti izdelek različno garancijo ali pa sploh nimajo napisane, recimo isti ključek v enaA:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Mam pa jest na dvoje ramov 10 let garancije, pa na ene rame in 3 USB ključe 5 let garancije.

Potem je pa še možnost da na spletni strani piše da je 2 leti garancije, na računu pa ni nič napisano, torej velja samo eno leto, konkretni moj primer je bla to XFX 7600GT grafična kupljena v Mlacomu ki zarad tega ni šla skozi garancijo. No potem so to sicer popravil in pišejo gor za vsak izdelek kolk ma garancije. Poleg Mlacoma ima tako lepo urejeno samo še SOLO.

Pa 5/10 ali doživljenjska garancija ti nič ne pomaga če prej nehajo z izdelavo izdelka (težko verjamem da bodo delal DDR2 rame še 10 let), ali pa trgovina kjer si izdelek kupil preneha z obratovanjem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

itak......nekje 3-5 let, dokler je zaloga v trgovini....sej recimo pred leti si kupil 1gb usb, vmes crkne po 2-3 letih...ker ni več 1gb usb, ti ne pripada nič....tko je, dokler je na voljo.

reeves ::

Doživljensko je doživljensko. Sej že ime pove. Ko sem kupoval comp po delih, so mi v Comshopu dali za vsak del posebej garancijski list. Povsod piše 2 leti, na listu za rame pa 999 let.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OCZ opušča izdelavo pomnilnika

Oddelek: Novice / Pomnilnik
477631 (5615) Jst
»

katero grafično (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524437 (3506) bluefish
»

USB KLUC..Na kaj moram paziti ob nakupo?

Oddelek: Kaj kupiti
182354 (1654) reptilia
»

USB Flash Drive... kje?

Oddelek: Kaj kupiti
162215 (1710) DonPierre
»

kupujem sledečo konfiguracijo-kaj menite

Oddelek: Kaj kupiti
221007 (805) boštjan

Več podobnih tem