» »

Windows ME inštalacija

Windows ME inštalacija

akulp ::

Imam 133 Mhz procesor, pa ne morem inštalirat windows ME ker zahtevajo vsaj 150 Mhz procesor, ali obstaja kakšen crack ali kašna zadevca, da nebi preverili kakšen procesor imam oziroma da bom lahko stvar inštaliral. :(

Binji ::

Zakaj sploh cs instalirat na tko slabem sistemu? Ce ze kej dej Win95 gor.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

akulp ::

Ja vsi samo to zanjo povedat. Rad bi preizkusil kako dela ker na 166 teče Bp pa veliko boljši so ME kot 95 al pa 98

ChiefThunder ::

po pričanju prenekaterih osebkov na forumu, je znano, da so win98/SE boljši/stabilnejši od ME...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Bx ::

ti osebki Chief, po moje ne vejo kaj govorijo...
jim čist verjamem da jih kej zaje.... , sam vedno je najlažje rečt winsi
da jih kej zeza je odvisn od miljon stvari, kere se pa da (vsaj po moje) vse poštimat
sam jih imam že 1 let pa mi dela čist v redu
(stabilno, in vse ostalo...)
in sicer na sistemu:
OS: WinME
COMP:
Abit BX133 raid
Celeron2 633@950
RAM 64MBpc100+64MBpc133+128MBpc100=256MB
V3_2k @V3_3k
Seagate 20Gb 5400
SOFTMENU III:
fsb 100
multiplier=9.5
pci 1/3=33MHz
agp 2/3=66MHz
CoreV=1,70V

akulp: jaz se na tvojem mestu nebi zezu z instalacijo na tak sistem...
tako kot je rekel Binji ti bodo na tvojem sistemu najbolje laufal 95
tudi če ti jih rata spravt gor, bo vse lepo in prov
samo nikamor ne bo šlo (skos ti bo kej mlel po compu)
tudi na tistem 166 zihr ne laufa bp ker je prešvoh (samo ljubo čakanje)


lp
Bx

akulp ::

BX-u hvala za vsaj en pameten odgovor ampak jaz bi rad vsaj poskusil kako deluje. Tisti moj frend k ma ME na 166ki mu le to teče zelo lepo, seveda ne tako kot na kašnemu 300Mhz račun ampak se da vse delat BP.

To problem za katerega sem jaz zastavil vprašanje ma sicer moj prijatelj kateremu sem vedno trdil da je SLo-Tech najboljši forum in da so tukaj res ljudje ki nekaj vedo o računalnikih, ampak videm da sem se motil,. Vse preveč je tistih ki samo nakladajo in niso stvari sše nikoli preizkusili. I od tega fenda sem dobil takle mail:

Sem pogledou na formu, kaj so kej odgovoril na moj uprašanje. Lahko bi reku, da verjetno nimajo pojma kako in kaj, samo bluzijo, da se ne spleča pa da bi še najbolš blo dat kar W95 gor. Zgleda, da sploh še noben ni stvar dejansko sprobal! Vsi te friki majo bl močne mašine pol, pa misljo, da full več vejo od enga ki ma samo "133 mHz". Samo neki - pojma nimajo - čist noben ni odgovoru na moj uprašanje samo neki vsi nakladajo!!!

Ja vsi tisti Nakladači bi se lahko mal zamislili,ker mogoče ta moj frend ni tako butast in ma kar nekaj pojma o računalnikih.

P.S.: S teboj BX se pa čist strinjam da So ME veliko bolj stabilni kot 98 tud sam sem že sprobal in videl vsaj na 20 mašinah katere sem uspel "obdelovati" v firmi kjer sem popravljal računalnike.

LP, akulp

Zmajček ::

;((No in jest sm ta frend!!!
Osebno mam izkušnjo da sem dal Win ME na 200 Mhz računalnik, pa je stvar čist ok funkcionirala :D zdej bi pa rad dal še na 133 mHz, ki ma mimogrede čez glavo dost RAMa, da bi mogla stvar dobr delat, a je kakšen od vas frikov sploh že probal inštalirat WIn ME na 150 Mhz računanik (ki ma seveda dost rama) pa da lahko potrdi, da stvar res ne dela dobr!!! >:D
Sicer je bil moja prošnja da mi poveste kako obiti to, da bi inštalacije spregledala kakšen procesor mam. Če bo al pa ne bo stvar funkcionirala bom pa že sam presodil!!!
8-)Zdej nej se pa najde en "jack" k mi zna pr tem pomagat, če se pa ne da, se pa pač ne da:(, bi pa to takoj povedal.
Prou razočaran, sem nad tem kolk ste "pametni" uapm, da se bo moje mnenje čez čas spremenil - sej mate velik pojma, samo kakšno stvar pa čist zgrešite!!!
The best way to get high is with adrenalin!!!

VASkO ::

evo, ena pametna ideja:


navij procesor na 150mhz, bo ze zdrzal teh 17mhz vec za instalacijo!

Zmajček ::


Hvala za idejo vasko! Prvi, ki je mi je na kakršenkoli koristen način odgovoril.:)
Sem že probal, ne gre;((, dobil sem vse mogoče frekvence od 111mHz, do 87mHz, zgleda da plošča ne dopušča navijanja al pa kej tacga.:(
The best way to get high is with adrenalin!!!

R0K ::

ej jst sem mel nekoč P133 in sm ga lohk BP navil na 166......je blo vse vredu.....čist normalno delalo.....sam ni važno vse od procesorja a veš? .....
.....je zloooooooo vlka razlika al maš ti 16rama al 64........ča ga boš navil na 166 in če maš 32 rama (tko kt jst) ti bodo Me delovali OK ......sicer hitrost ne bo na nivoju ampak delal bo....

Zmajček ::

Lahko vidte, da je ROK "živ dokaz, da se stvar brez porblema laufa tud na 166mHz pri 32Mb RAMa. - Jest mam 80Mb, tko da sploh nebi smel bit porblema. Vseen jest še zmerni ne morm navit procesorja. Sicer je pa nazadnje še ena rešitev, če ne bom nobene boljše od vas dobil - dat disk v drug računalnik pa pol na unmu inštalirat Win ME - če se mi bo dal:)
The best way to get high is with adrenalin!!!

Bx ::

jaz sem mel že tud take mašine pred par leti (486, P133; P266...)
in zato sem ti rekel da ti ne bi laufal tekoče
sem dau na 133 W98 (res da sem mel sam 48MB rama)
pa ni delal tko k s 95 (glede tekočega delovanja mislm)
pa tud navil sem ga na 166 pa vseeno ni blo to to

tko da sem mel raje w95 gor pa da se mi je hitr zaganjal kar sem prižgal,
dodatke k jih w95 niso mel w98 pa , sem pa z neta snel in dodal sam tist k sem rabu
Bx

Hlod ::

Ce se ustavi pri instalaciji ni probem!
Vstavi disk v kak drug comp in instaliraj Win ME, nastavi vse nastavitve na basic (VGA Graficna, Unknown monitor, nc zvoka ipd.)potem pa samo zamenjaj disk in stvar bi lahko delovala.

(tako sem jaz instaleru ME na Abit BP6 (2x433@556) in nato vstavil disk v ASUS VIA KT133.. 266 FSB (1.2 Athlon).. in stvar je delovala.)

Hlod.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi pri navijanju AMD Athlon XP 2000+

Oddelek: Navijanje
281804 (1227) Obssesen
»

Windows XP Problemi s procesorjem

Oddelek: Operacijski sistemi
171120 (844) miko 55
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814275 (3301) s5cougar
»

Keter RAM za Elite K7s5a - Nujno

Oddelek: Kaj kupiti
11956 (872) Cofko Cof
»

celeron 700 do koliko

Oddelek: Navijanje
101059 (863) Jinxy

Več podobnih tem