» »

Windows XP Problemi s procesorjem

Windows XP Problemi s procesorjem

mp3 ::

lep pozdrav
Pred kratkim sem formatiral racunalnik ki ga imam ze 2 leti in od tedaj se pojavljajo problemi s procesorjem.Imam AMD 3000+ vendar mi XP-ji od formatiranja kazejo samo AMD 1700+

Racunalnik sem odpru in ocistil vendar ni nič pomagalo.Preveril sem tudi v biosu in mi tudi tam kaze AMD-ja 1700+

Preprican sem da imam 3000+ ker imam racunalnik 2 leti in je vse do sedaj delal odlicno ceprav sem ga velikokrat formatiral.Od zadnjega formata se je racunalnik upocasnil za 1/2 vsaj tak obcutek imam in bi bil zares zelo hvalezen ce veste za kako resitev brez ponovngea formatiranja. :(

Za odgovore se zahvaljujem že v naprej.

PS:Upam da sem napisal v pravi forum
  • spremenilo: mp3 ()

muzičar ::

Če se ne motim laufa na 1700MHz. Poglej z CPU-z programov

mp3 ::

ne saj v tem je problem da sem mel tudi pred tem windowse xp gor samo z drugega cdja in je prej pisal 3000+ in pred tem tud in tako naprej zdj naenkrat pa piše 1700+ in mi ni nič jasno

se pa dosti pozna pri delovanju racunalnika

Silvo ::

Verjetno moraš v biosu ročno nastavit
procesor,da ti teče 13 X 166(333)mhz.
Verjetno ti zdaj dela drugače.
Tukaj imaš vse podatke o procesorjih AMD

lp
Silvo

mp3 ::

hm bom probal ampak je čudno ker do zdaj mi ni bilo treba ničesar ročno nastavljat.

Bom probla tud to pa upam da bo pomagalo

mp3 ::

Sem pogledal v biosu in nisem nic drugega našel kot pa da grem po tej poti

Advanced -> CPU HOST FREQUENCE ki se potem deli na By JUMPER ali MANUAL

privzeta nastavitev je By JUMPER zravn katere piše 166 MHZ ce grem pa pod MANUAL je maximalna možnost 248 in ne 333

Mogoče je da sem kaj spustil ker nisem do zdaj nič po biosu gledal tak da se nespoznam najbolj

Nevem ali naj pustim na 166 ali pa naj kot manual nastimam na 248?

Ali sem pa cisto mimo usekal in to nima nobene veze s problemi ki jih imam s procesorjem

PS: Racunalnik se mmi zadnje case tudi pregreva vsaj tako mislim ker se obvecjem naporu enostavno ugasne(ko grem v kaki špil naprimer).Ob vsakemm restartu pa dobim neko napako od windowsov že odkar sem jih formatiral :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mp3 ()

Silvo ::

Če ne veš kaj pomenijo te številke
bo najbolje,da pustiš vse na miru.


lp
Silvo

Freezy ::

AMD 3000+ je model procesorja in ne laufa na 3000mHz ampak na 1800mHz.

mp3 ::

že ampak zakaj nenadna sprememba v hitrosti delovanja racunalnika...Dokler je pisalo 3000+ je vse štimalo sedaj so pa težave že pri odpiranju firefoxa ter drugih "programckov" :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mp3 ()

mp3 ::

Sem popravil hvala za odgovore

muzičar ::

Kako si popravil?

mp3 ::

eh nisem propravil zgleda... Uceraj sem iz 166 mhz spremenil v 200 mhz in mi je vrnilo na 3000+ kot bi moralo biti vendar sem dans ko sem se vrnil domov opazil da je spet 1700+ :(

PS: Baje moram neko baterijo na maticni zamenjat in naj bi pomagalo ali pa neke jumperje spremenit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mp3 ()

muzičar ::

Lahko resetiraš BIOS ja -> piše v knigci ki si jo dobil zraven plate (ja tudi na netu je) kako to narediš oz. katere jumerje moraš premakniti za recimo 20s (da bo zihr) in nato dati v prvotni položaj !!! VSE TO DELAŠ Z IZTAKNJENIM NAPAJALNIM KABLOM !!!

Baterija pa dvomim da je šla.

mp3 ::

hm sicer se nezpoznam na to ampak ko sem poklical na servis so mi omenjali jumperje neki naj premaknem za kere pise nekaj v maualu za plato ali naj kupim novo baterijo. Ker je baterijo bolj varno in lazje zamenjat bom su baterijo menjat :D

upam da bo pomagal in da nam mogu unih jumperjev premikat ker se sigurn nebo prevec dobr koncalo kvecjemu bom zlomu kej :D

BigWhale ::

A zaradi tega, ker si nov reinstall naredil, moras zdaj jumperje premikat? Najbrz so windows med instalacijo kar sami jumperje prestavil... ;>

miko 55 ::

če boš baterijo ven dajal jo daj za vsaj 1 minuto da se bo bios za zihr vrnu na začetno stanje. če to ne pomaga pa moraš nastavit frekvenco v biosu

mp3 ::

eh zj sem baterijo zamenju pa je spet isto :( Pa frkevenco sem nastavu na 200 mhz pa ga noce neki zaznat je sevedno na 1700;((

miko 55 ::

ostaneta ti samo dve možnosti: da v bios-u ročno nastaviš frekvenco
druga pa je da ko greš iz biosa ne potrdiš nastavitev, ker imaš zamenjani vlogi tipk z in y


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejši Amd-jev procesor

Oddelek: Navijanje
6780 (598) GTX970
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261440 (1440) _mOuSe_
»

Nove komponente na računalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
321476 (1000) _Dejan_
»

Dejte mi mal pomagat

Oddelek: Navijanje
51290 (1192) GregaG
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814291 (3317) s5cougar

Več podobnih tem