» »

Resničnost, 116.

Resničnost, 116.

Slo-Tech - Čisto zadnjič v letošnjem letu nas bo Resničnost razveselila danes, ponedeljek, 12. decembra ob 20.30 na drugem kanalu (bolj ali manj) ljube nacionalke.

Kot navadno se bomo tudi tokrat trudili povedati čim manj zanimivih stvari. Če pa nam kakšna zanimivost po pomoti uide s porednih jezikov (ki so nam jih pozabili izpuliti Miklavževi parkeljni) si jih bomo sami privezali na Rudolfov rep in ga pognali v tek. Puljenje jezikov (in prstov) pa si najmanj toliko kot ustvarjalci oddaje zaslužijo pisci lažnih emailov, ki prejemnike nagovarjajo k darovanju za ljudi v stiski ali pa ponujajo dobre poslovne ponudbe nekje v Afriki. Domen se je pozanimal kako sploh ločiti resnične in lažne ponudbe (če se vam ne da gledati oddaje, naj vam damo hiter povzetek: uporabite zdravo pamet).

Sergej je tokrat postal sam svoj varnostni mojster - čez cel prispevek se namreč baha z doma narejenim GPS-GPRS sledilnim sistemom za svoj avto. Spet bomo malo pogledali Google Picaso, Vesna pa bo v hudih prednovoletnih nakupovalnih krčih bentila nad problemi domačih in tujih spletnih trgovin.

V kolikor pa se vam v bližnji prihodnosti obeta medicinska operacija, vas bomo navdušili z informacijami o novem sistemu za virtualne 3D operacije zaradi katerega se vaši medenici pod kirurškim nožem in žago piše precej bolje kot nekoč.

Na koncu pa naj naj naših 198.400,42 fanov razveselimo z dejstvom, da bo oddaja od januarja naprej na sporedu dvakrat mesečno! Prvič se vidimo že tretjega januarja. Pa vesele praznike!

36 komentarjev

Dr_M ::

2x na mesec? se pravi, da bomo 2x na mesec na slotechu brali ta crap?

para! ::

Ostali pa bomo 2x na mesec brali tvoj crap, kissmyass.

(V resnici ga bomo seveda še večkrat).

lp
Death before dishonor!

sirotka ::

hja no...men tud tale oddaja ni neki, samo (žalostno) je edina tovrstna pri nas:\

simnov ::

Pa to ni nič 2x na teden po pol ure 1x nateden po 1 uro pa še na poptv bi se moral preselit
bi bolj moderno zgledal

AtaStrumf ::

OK, OK saj /puts on Dory's whale voice from Finding Nemo pooooooočaaaaaaaasiiiiiiiiiiiiiiiii se stvari premikajo na bolje. Upam, da boste tudi shemo oddaje posodobili. Manj vas (ostane naj le povezovalec minmax in poveča tempo 4x, druga obleka in nasploh imiđ, drug kot snemanja, be fun you biatches) pred kamero pa več slikic, filmčkov in bla, bla, bla (govorjenja -- če boste bral boste lahko več povedali v tem času) in specialnih efektov.

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

Važn je da se snema.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

dela ::

Nekaj mi smrdi. Drugače tako prijazen voditelj piše v nekoliko besnem tonu. Pogledam čas napisane novice... 12.12. ob 12h. OMG... Material za grozljivko. :D

Gašperjevega kotička ne bo v tej oddaji? :(

Ta napovednik za oddajo je pač fajn zadeva za tiste, ki imajo interes gledat oddajo. Tisti, ki ga nimajo, pa pač malo popraskajo miškin kolešček in voila, že ni treba brat novice.

Veseli me tudi, da se prihodnje leto podvoji število oddaj in upam, da bo to s seboj prineslo tudi kakšno izboljšavo.

klemen22 ::

Veseli me tudi, da se prihodnje leto podvoji število oddaj in upam, da bo to s seboj prineslo tudi kakšno izboljšavo.

Škoda keša za snemat 2x in vrtet 2x (vsaj v taki obliki kot je sedaj). Iskreno upam da bodo kakšne izboljšave. Pa tut preveč folka vodi tako oddajo -> vsak govori 2-3 minute. Dost bi bil en povezovalec in to je to. Pa mal shemo oddaje spremenite.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

pivmik ::

Lepo da se trudite, ampak bi bil cajt, da iz tolkega truda nastane kaj gledljivega.
Provite se zgledovat po tem kot je (bil) TechTV oz. oddaja The Screen Savers.

EDIT: No zgleda, da so ljubitelji TechTVja ustvarili svoj TV:
http://digitallifetv.com
for tech fans, by tech fans
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

simnov ::

pa zakaj ni nobene reklame recimo za kakšno igro strojno opremo opazil sem samo reklamo od microsofta

simnov ::

zgledujte se po ct magazin computer and technic magazin na enem satelitskem programu je ne vem točno

iNN ::

Men je pa prov super, da je na ST novica, da pol ne pozabim gledat :) Drugače zmer zamudim
==

blue ::

Če bi blo v obliki video podcasta bi blo še boljše (ker nekateri nimamo TVja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

M.B. ::

@blue za tiste je pa oddaja na voljo preko interneta.

Dobra je tudi clickonline na BBC, samo je zelo MS orientirana.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Fizikalko ::

Meni je oddaja kr nekej oz. čisto mimo. Me pa nič ne moti objavljanje novice o njej, saj pač razumem, da smo si različni in da enim očitno oddaja dogaja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

B-D_ ::

Moraš računat da je oddaja (in reklame ki zraven sodijo) namenjena za primitivni general population, če bi bila oddaja bolj zanimiva s tehnološke plati bi 99% gledalcev samo buljilo kot tele v nova vrata ker ne bi vedeli kaj sploh poslušajo.

Majo pa zato spletno stran kamor dajejo linke na usefull info, celotne nerezane intervjuje itd :D

sirotka ::

hja, samo vsa publika jih pa tud ne gleda....pa tud, eno oddajo si pa zaslužmo tud geeki:)

AtaStrumf ::

TOČNO TAKO!!! NE bluzite mi s splošno populacijo, tole je za geeke. By geeks for geeks. Vse ostalo nima smisla.

Nejc Pintar ::

Jap, to je problem. Navaden folk g33kish stuff ne zanima. g33k-ov pa tudi ne zanima e-shopping(ker to že znajo). Torej, oddaja nima ciljne publike oz. ciljne publike ne zanima.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

No ja, imaš tudi n00bse >:D.

Looooooka ::

ah ja...k bi vsaj to posiljeno Jokerscino ze enkrat skenslal.
Ker ne gre sam geekom na jetra.Morm rect,da je ze moja mat rekla da totalno posiljeno izpade =)

para! ::

Sej, če bi bila oddaja bolj geek-oriented, bi po mojem dost geekov gledal to oddajo, ane. Če bi kazali video kako narest voltmod naprimer, bi jo sigurn vsi gledal.

lp
Death before dishonor!

B-D_ ::

Pozabljaš: Kewl stuff is not for common people. :8) še manj pa za versko nacjonalko :\

para! ::

Potem pa res škoda, da geeki ne smemo met oddaje zase :)

lp
Death before dishonor!

Nejc Pintar ::

Lahko bi S-T raja imela Kewl TV:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

balocom ::

Hočem članek kako povezat gsm in gps. Ke program je to uporabu? Kaj je prikazalo pozicijo?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

minmax ::

para, nejc: nasprotno, geeki imajo lahko oddajo zase! saj so geeki in jo znajo naredit!

mi - ustvarjalci RR - pa bi kakšnemu takemu podvigu z veseljem pomagali vsaj z izkušnjami, nasveti, kakimi kontakti itd! in seveda bi, če bi tak avtonomen podvig uspel, to v oddaji tudi predstavili.

get busy.

Looooooka ::

jst mam idejo.
prvo pozabte nacionalko...
pol drug korak.
Slo-tech nardi izbor kandidatov,ki bi bli primerni za to oddajo.(ce se deres da linux al pa windowsi rulajo mas cudno frizuro in okol hods z vilami al pa sekirami,da si zanimiv se to ne steje....).
Pol bi slo-tech probu kksno sodelovanje s kksno drugo medijsko hiso organizirano...recimo NET TV al pa tv paprika...kjer majo itak miljon nepotrebnih izborov in zbirajo same "lamerje" v pravem pomenu te besede,ki stojijo pred kamero in so "lepi" povedat pa ne znajo nic pametnega kaj sele zanimivega in kradejo cloveku cas.
No mislim da na teh tv-jih ne bi nobenga ubil ce bi za zacetek dal taki oddaji...,ki bi bila COMPLETELY geek oriented kksn time slot...pa magar ob 23.00 za zacetek al pa ob 1ih ko vrtijo sam se reklame.
In ce je ze taka nuja lahko te nase vrle geek voditelje oblecejo v fancy smancy oblacila...mi jih mogoce se MIČ stylingu zrtvujemo,da jih postrizejo na un lame ass irokeza british-cook look...oni pa v zameno kazejo izdelavo,predelavo,unicevanje hardwera...kksne bl FANCY SMANCY programerske finte in sploh oddajo brez zacetniskih napotkov,ki se jih da videti na resnicni resnicnosti.
Iiin ce bi oddaja clo uspela bi zihr RTV slo,ki ne zna tko al tko nc druzga kot kopirat tuje ideje(galunic pa njegovi pevski talenti...najsibkejsi clen...itd etc),takoj bla prpravlena nardit Resnicno Resnicnost über dork edition tko da bi se lahko voditelji koncno izkazali in otresli tega mnenja,da znajo skup sam oddajo za zacetnike spravt(stekam,da je to politka RTV-ja predn kdo rece da pluvam po RR).

No zdej naj pa nekdo,ki ma prevec casa to skup sprav =)

Oddaja bi ahko mela clo skece,kjer bi se bebci kot sm jst lahko kregal o uporabnosti Firefoxa in internet explorerja z metanjem banan.
Vse za oddajo! :D

ahac ::

Mojmu fotru je bila oddaja všeč pa je zeloooo daleč od geeka. Mislim, da bi znal prižgat PC.. ampak bi pa imel problem, da bi recimo prišel na internet. Pa vedno pritiska desno tipko na miški.. ;)

Sicer sem jaz samo malo pogledal vmes (med WoW raidom z 39 soigralci se ne gre afk), ampak recimo glede iger bi bilo lahko kaj več kot samo opisi novih izzidov in free Linux špilov. Recimo kaj o CS klanih in tekmovanjih.. kakšnem lanpartyju.. napovedanem patchu in expansionu za WoW (špil je bil totalno razprodan, torej se kr dost igra). Sej mogoče, da je bilo že kaj pa da nisem videl, ampak to so stvari, ki bi bile kul, če bi bile dost kratke. Sicer res najbolj zanimajo samo igralce določene igre, ampak če narediš dost kratko in ne greš preveč v detajle bi bilo zanimivo za vse. Sej ne pričakujem, da bo kot v Koreji (posebne oddaje za vsako popularno igro in prenosti tekmovanj v živo), ampak lahko bi bilo kaj več o najboj igranih igrah. Več ljudi še vedno igra CS na internetu kot jih bo pa kadarkoli igralo mnoge nove igre.
Tudi avtomobilske oddaje ne opisujejo samo novih avtov, ampak spremljajo tudi razne zanimive dogodke.
Sem pa samo z enim očesom gledal pa še to skoraj samo del o igrah tako, da ne morem preveč komentirat.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

AtaStrumf ::

Jao ej, spet sem pozabu gledat. No ja, bomo pa po netu enkrat pogledal.

minmax ::

ahac: ... ne boš verjel kaj pripravljamo za prvo januarsko oddajo... v bistvu natančno stvari ki si jih opisoval :)

Nejc Pintar ::

Še en predlog: V RR bi lahko malo pregledali dogodke v Kiberpipi.

Sicer bi pa za oddajo lahko imeli video podcast.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Thomas ::

Jest mislim, da je kriza. Sem u žvaku preklopu drugam, ko sem pribrovzal z daljincem do nje. Kriza, res.

AMPAK BI LAHKO! Dejte se mau zbrat, mirno dihat in premislit! Sej niste tko neumni, da ne bi znali nekej nardit, mislim. A se bojite RTVSLO1 bwanam predložiti česa, za čemer bi res stali? Ne se bat! Naredite tako, kot bi delali za Slo-tech rajo!

Potem bo dobro, magari bo kontroverzno!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

metalc ::

O trusted computingu ipd. pa nič??

minmax ::

o trusted computingu je bilo predavanje na NEST2005.

v oddaji pa tudi sem in tja kaj.

njord ::

jaaz tudi mislim, da bi RR moral imeti že končno vodcast, ker konec koncev če se že imajo za napredno tehnološko mainstream oddajo potem vodcast paše zraven OBVEZNO ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440879 (12226) Mato989
»

Primeri Reinkarnacij, regresija, hologramska zavest? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212870 (10233) Aston_11
»

Resničnost: Internetni kriminal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RTV Slo
528624 (5886) roli

Več podobnih tem