» »

P166mmx & vodoo2

P166mmx & vodoo2

matic ::

1. vprasanje: Kolk se da navit p166mmx? Navijam ga lahko itaq samo tako da nastavim z jumperji na plati na visjo frekvencco ne (to je: "Pentium processors with MMX™ technology running at 166, 200 and 233 MHz" na navodilih na netu od plate) oz. bo sploh to delalo? Trenutno proc. sploh nima vent. gor.. ce bi ga navil bi mu dodal se to seveda.. kdo kaj vec pove o njih? ( o proc. p166mmx )

2. vprasanje: vodoo2 se to da tut kej navit? In kaki bodo ucinki itd..?

hvala za odgovore :D
  • spremenilo: matic ()

TheJack ::

Za Pentiuma ne vem, sem pa enkrat navil Voodooja2 (s PowerStripom) na 100MHz (Uau!!). Nekaj časa je delal uredu (tudi performans je bil boljši), pol je pa enkrat pri igranju Unreala odpovedal. Računalnik ga preprosto ni več zaznal. No, naslednje jutro je spet delal kot nov. Le en čip (od treh) je potem nekoliko smrdel po zažganem...

Cveto ::

P166 MMX lahko navijaš prek množilnika in preko FSB, ker takrat procesorji še niso bili zaklenjeni.
Originalna nastavitev je: 2,5x66. Najprej poskusi 3x66, kar ti da 200 Mhz.Če bo to delovalo OK, potem lahko poskusiš še 3x75 oziroma 225 mhz, do kolikor je šlo tudi meni v starih časih, ko sem še imel to.
Res pa je tudi, da na fotrovem računalniku ni hotel čez 188 Mhz(2.5x75) Na 3x66 se računalnik sploh ni hotel zbuditi.
O voodoo2 pa ne vem dosti, slišal pa sem, da so se navijali za par Mhz, kar se je tudi poznalo za par odstotkov.Kakšnih hudih razlik pa ne pričakuj

matic ::

Ok .. pozabmo voodo2 .. se mi je itaq zdel da bo bl bedarija! :)
Me pa zanima kak cpe pohitrit se mal.. v tabelci od intela pise da je za za 233 nastavitev 1.5*66 in da je za 233 in 100MHz cpe enaka nastavitev in da plata sama zazna ali je potem 233 ali 100! Bo to sploh delovalo potem meni na 233 ali bo zaznal kot 100? Tabelca je drugace tukaj

Zdej za 233 nastavitev je mal cudna pod note 2 pa pise da mata 233 in 100 mhz cpe enake nastavitve in da plata sama zazna.. kako bo slo s tem!? To je povecanje mnozilnika...
Kaj pa dvigovanje napetosti? Cemu sploh to pripomore? Drugace pa imam sledece:

Processor Voltage (J6M1)
This jumper sets the output of the onboard voltage regulator. For processors that require Standard voltage, place the jumper on pins 1-2. For processors that require VRE voltage, place the jumper on pins 2-3. Voltage specifications are as follows:
  • Standard = 3.3 - 3.465 V
  • VRE = 3.465 - 3.63 V

    Pise pa da je itaq default na VRE..
    .....hvala....


  • Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Navijanje 486 procesorja

    Oddelek: Navijanje
    81300 (1136) Dr_M
    »

    P166 navijanje

    Oddelek: Navijanje
    281498 (987) Azrael
    »

    Navijanje P 75mhz

    Oddelek: Navijanje
    181134 (955) SkIDiver
    »

    Najbolj navit stari proc

    Oddelek: Navijanje
    251358 (1023) MiKi
    »

    pentium 166mHz

    Oddelek: Navijanje
    6943 (832) frudi

    Več podobnih tem