» »

Pomoč pri oblikovanju grafike za spletno stran

Pomoč pri oblikovanju grafike za spletno stran

Srachko ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem si izdelal bolj enostavno spletno stran (nahaja se na users.volja.net/srachko). Sedaj bi jo rad malo preoblikoval, kar se tiče grafike. Zeleni okvirji, ki obdajajo razne dele strani, so sestavljeni iz večih manjših sličic, ki potem kot celota predstavljajo okvir (zgornji levi & desni kot, spodnji levi & desni kot, vertikalna črta in horizontalna črta). Ker so ti okvirji po mojem okusu preširoki, bi jih rad naredil veliko ožje, vendar mi z resizanjem ne uspeva.

Zamislil sem si, da bi en okvir narisal kot celoto v Paint Shop Pro in ga potem razrezal na zgoraj naštete kose. Problem nastane le pri tem, da ga v Paint Shop-u ne vem narisat. Zanima me, če mi lahko kdo poda kakšen uporaben nasvet ali pa povezavo na kakšno stran.
I can see clearly now, the brain has gone...

BluPhenix ::

UHHH to pa boli.

1. znebi se kričečih barv na črnem ozadju. Najbolje kar obojega. Izberi kakšno sivo podlago (če že imaš rad tak odtenek na ozadju) in bolj sveže, pastelne barve (zeleno in modro, če že moraš imeti to kombinacijo, ni najbolj posrečena. Lepše bi bila modro-oranžna ali zeleno-turkizna)

2. znebi se tistih domov slikic, naredi nekaj manjšega, lepšega in postavi kam manj ubijajoče (predvsem naj ne bo v takem okvirju.).

3. če hočeš naredit krožni efekt malo popravi belo osvetlitev (čisto beli snop malo ožji, malo več gradienta)

4. ne imej tako debelih okvirjev okoli in okoli. Naredi ga raje samo nad novim delom strani.

5. zmanjšaj malo naslov, celo stran zbij malo bolj skupaj.

6. za povezave ni treba narediti nove podstrani, je lepše če dodaš en okvirček nekje na glavni strani, ali pa jih navedeš na spodnjem delu strani(kjer imaš malo več placa za opise)

Toliko zaenkrat. Nekaj dobrih tutorialov imaš na www.3delavnica.com, najboljša pomoča pa je opazovanje designov, ki delujejo. Poglej kaj ti je všeč in poskušaj uporabiti kakšno podobno idejo, to je najlažje za začetek.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Kami ::

www.good-tutorials.com - mač ogromno tutorialov za photoshop, katerega ti priporočam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop

Oddelek: Programska oprema
252101 (1319) donski
»

Razpis - Izdelava vinske etikete - nagrada 150.000,00 SIT

Oddelek: Sedem umetnosti
92515 (1740) Joze_K
»

MAYA 3d - začetnik

Oddelek: Programska oprema
81189 (1079) Backup22
»

Grafični program (PSP) mi sam dela presledke med črkami ?

Oddelek: Zvok in slika
9836 (793) CaqKa
»

web design

Oddelek: Izdelava spletišč
121590 (1413) Cokolesnik

Več podobnih tem