» »

BIOS geslo

BIOS geslo

BIG_Yack ::

Pozdravljeni!

To temo bom napisal bol na hitro in zato pričakujem tudi hitre rezultate. Ampak res samo rezultate. Lahko mi rečete, da sem krava... oprostite za grde besede... ampak jaz zdaj potrebujem pomoč.

Včeraj sem naredil eno največjih bedarij z računalnikom. Pa smo tu. Zagnal sem računalnik in po pomoti prišel v BIOS. Zagledal sem Supervior password in sem nastavil geslo, ker drugače nenehno kdo štka po računalniku. In danes sem pozabil geslo.

Vas, kot tiste, ki se malo več spoznate na tovprašujem ali sem čisto utonil v mlaki ali se to da rešit. Mogoče s kakšnimi programi ali disketami za krekanje gesel?

Že v naprej hvala za pomoč, ampak res hitro Prosim!

steev ::

Odpreš računalnik in daš baterijo za 1 minuto dol, jo daš nazaj, zaženeš komp in ponovno naštimaš čas v biosu.
:|

Stratus ::

Odpri računalnik, prej seveda odklopi el kabel iz njega, nato se malce razglej po notranjosti našel boš eno baterijo (gumb baterija) vzemi jo ven in pusti računalnik kake 5 min. Nato vrni baterijo nazaj, potrebno bo naštelat bios (datum, uro in podobno).
Če to ne deluje potem poghlej še malo po knjigici od plate oz. na sami matični boš v bližini baterije našel tudi jumper za "clear CMOS" prestavi ga pritisni nekajkrat gumb za vklop (PC se ti medtem ne bo prižgal, naj te to ne moti) nato vrni jumper v prejšnji položaj in zaženi računalnik. Ena od teh dveh variant bo delovala.

P.S.

Drugič pa si zapiši, ali še bolje povej komu izmed ostalih članov svoje geslo >:D
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

BIG_Yack ::

Hvala, ker sta ibla tako hitra, ampak se na strojno opremo ne spoznam dosti. Obstaja še kak drugačen način??? Tisti pripis pa bom upošteval drugič.

Stratus ::

Žal ni druge poti do reseta bios passworda:O
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

BIG_Yack ::

Če vam mogoče pomaga to, da imam Aware BIOS! In Windows XP!!! A se ne da to s kakimi programi za krekanje gesla nardit???

Stratus ::

Sorry, boš očitno moral najti nekoga da ti to naredi namesto tebe, če že sam ne moreš.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

BladE_ ::

Ma dej ne joki k si sam kriv!! odpri kišto in na plati je srebrna baterija 1,5x1,5 cm jo rukn vn za 15 sek pa jo dej nazaj notr in to ti je to zažen komp vola ni vec gesla!!

@stratus66
Kje si ti vidu da more bit baterija za bios 5min vn???? ce ze tko pogledas majo ene plate jumper in ga za 1 sek premaknes in je bios reseteran zakaj bi pol mogla baterija bit vn 5min?


:D :D :D :D
Akcija - Reakcija

Stratus ::

@BladE
Ej čist odvisn od plate ene po eni minuti še ne zbrišejo podatkov, 5min. je failsafe.
Vidu sem jih pa že dost pr nas na servisu :D
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Izi ::

Flossy, seveda je še ena varianta.
Zjutraj, ko boš spočit se vsedi na tla, prekrižaj noge in trikrat globoko vdihni. Nato se v mislih prestavi v čas ko si nastavil geslo in se spomni na kaj si takrat mislil. Če nimaš kakšne bolezni bi se ti geslo moralo vrniti v spomin.
Menda nisi kar pritiskal naključne tipke in mislil na nič ko si vtipkaval pomembno geslo v računalnik.
>:D

BIG_Yack ::

Imap prav. Vendra sem vseeno prej raje vprašal za druge poti, da ne bi še česa zraven naredil. Dvojna škoda mi ne bo v korist! Bom že... vem tisti rek:Don't vry, be happy! ali kako že...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios se je zaklenil

Oddelek: Pomoč in nasveti
211964 (1638) TOP
»

Password lock notebook

Oddelek: Pomoč in nasveti
152105 (1521) boogie_xlr
»

BIOS Geslo!!!

Oddelek: Programska oprema
322399 (1836) Mr.B

Kako lahko dobim izgubljeno geslo za bios, Sem ga pozabu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151375 (1101) Klemenn
»

:: HUD PROBLEM QDI plata :::

Oddelek: Pomoč in nasveti
5954 (881) BaTeMaN

Več podobnih tem