» »

VPN omrežje med dvema računalnikoma z enim routerjem?

VPN omrežje med dvema računalnikoma z enim routerjem?

barabl ::

Ali lahko z kolegom narediva medsebojno VPN povezavo,če ima samo on router,jaz sem pa brez?Prosim za informacije,kako najlažje postaviti VPN omrežje?

borchi ::

in kje vidiš težavo?
l'jga

barabl ::

Težava je v tem,da ne najdem slovenskih navodil,kako takšno povezavo narediti.

fizolcek ::

Poglej si Hamachi, cist simple program za VPN, na forumu mas pa pribilzna navodila kako sharat disk.

BlazP ::

Sm mal pozn, pa ti bom kr tu napisu, da ne bom spet v prvi temi.
Windowsi XP imajo ze vgrajeno podporo za VPN. V wizardu za novo povezavo lahko izberes VPN povezavo. Sam to je potem povezava za odjemalca(klienta), ne vem pa kako se na drugi strani nastima server. Rekl so mi, da ne bi smelo biti tezav s tem povezati dva compa v win xp. Osebno sem do sedaj uporabljal samo Ciscotovega odjemalca za VPN, server je bil pa ze postavljen na Ciscotovem firewallu. Dobil sem samo podatke ki jih nastavim za povezavo klienta.

barabl ::

Uporabil sem možnost VPN,katero mi nudijo Windows XP in na eno stran naredil VPN server,na drugo pa VPN uporabnik povezavo in se uspešno povezal na drugi računalnik,težava nastopi,ker ne morem dostopati do datotek pod skupno rabo na drugem računalniku,enako se zgodi kolegu,skratka računalnika se kljub temu,da sta povezana z VPN tunelom ne vidita.

Matri[X] ::

V file browser napises \\njegovIP in bo slo. Včasih dela tudi če napišeš ime njegovega računalnika.

vpak ::

Ko boš vpisoval IP v brskalniku poglej na VPN povezavi kateri IP uporablja*....
poglej lastnosti VPN povezave in njegov IP je tisti, ki je dan kot server IP.

vpak ::

Naj nadaljujem v tej temi...
Povezava VPN deluje, brskam lahko po skupni rabi VPN strežnika. In sedaj problemi :
- Kako lahko brskam po omrežju oddaljene povezave (gre preko Remote desktopa po istem VPN kanalu, direktno ne)?

thx za nasvete..

barabl ::

A je potrebno na obeh računalnikih naredit obe povezave, se pravi VPN Server in VPN Uporabnik, ali je dovolj na enem VPN Server in na drugem samo VPN Uporabnik?

vpak ::

odvisno kdo se povezuje (kdo kliče koga). Če bosta dostopala izmenično brez stalne povezave, narediš oboje na obeh (VPN strežnik in klient). Za povezavo, se pravi zgolj za klic uporabiš zunanji IP VPN strežnika, za brskanje po dokumentih v skupni rabi pa notranji IP VPN strežnika...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z OpenVPN povezavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
629374 (6270) čuhalev
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
264006 (3334) trnvpeti
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355028 (4060) wungad
»

WinXP in VPN (virtual private network)

Oddelek: Operacijski sistemi
192170 (1802) OmegaBlue
»

VPN med 2x WinXP?

Oddelek: Omrežja in internet
171976 (1654) luciby

Več podobnih tem