» »

kabel za plotter

kabel za plotter

blank3 ::

Zdravo,

rad bi prebudil plotter: HP DraftPro EXL (7576A) (letnik '94 :)).

Konfiguracija računalnika:
Intel® Pentium® 4 CPU 2.40GHz
D845EBG2

Operacijski sistem je Windows XP SP2: status COM portov

Kabel mi je manjkal in sem ga naredil po teh navodilih: 25-Pin to 9-Pin Cable. Za kabel sem uporabil kar CAT5 UTP kabel + še 1 žica. Kabel izgleda takole (POGLEJ!). Preizkusil sem komunikacijo (zraven navodil za kabl - Verifying Communication), a žal ni šlo.

Če prav razumem, s tem: "MODE COM1:9600,N,8,1,P" prepišem trenutne nastavitve na COM portu, torej ni važno kaj imam nastavljeno v Windows?

Torej ne vem ali sem narobe interpretiral sliko za izdelavo kabla ali pa fali kaj kje drugje... RS232 ni lih USB ja... :)

Hvala in lep pozdrav, Blaž.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

radiator ::

poglej tu hardwarebook

[popravil link v delujočega, moderator]
Kaj je jutri že bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Si preveril z ohmetrom, če gre vsaka žila točno tam, kot je potrebno in nikamor drugam ali da ni katera od žil prekinjena ? Lahko kaj od tega in povezava ne deluje.

Druga možnost je, da je s COM portom kaj narobe, ali pa ti sam OS tega ne dovoli. Če imaš možnost poskusi s kakšno mašino, kjer je DOS ali Win9x/ME. V skrajnem primeru (nisem čisto ziher, če bo šlo) z zagonsko disketo od Win98, ker za te ukaze potrebuješ samo DOS.
Nekoč je bil Slo-tech.

Duhec ::

Najprej odspajkaj žico s pina 6 na D25 konektorju in s pina 8 na D9 konektorju, saj imaš vezano na maso ohišja. Mogoče si si narobe razlagal tisto črtico | nv navodilih. ta znak | pomeni, da na drugi strani ni povezano in ne pomeni mase/nule. Nule imaš zvezane prav (pin 7/D25 in pin5/D9).

blank3 ::

Ja Duhec imas prav. Skoda ker nisem ze prej omenil, da sem dvomil o tistem |. Zdaj sem to odlotal in pognal komandi:

MODE COM1:9600,N,8,1,P
ECHO IN;SP1;PA0,0;PD1000,1000;SP0;PG; >> COM1

čeprav v navodilih pise:

ECHO IN;SP1;PA0,0;PD1000,1000;SP0;PG; COM1

In stvar je zalaufala, čeprav zdaj potrebuje še malo fine tuninga :) .

Hvala za pomoč vsem!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blagajniški predal

Oddelek: Programska oprema
183122 (1750) ender
»

POS tiskalniki in v DOS okolju

Oddelek: Pomoč in nasveti
102481 (1865) Duhec
»

RS-232

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61102 (1020) Duhec
»

LPT & COM port

Oddelek: Strojna oprema
71787 (1671) Duhec
»

C++

Oddelek: Programiranje
71324 (1086) zdravcc

Več podobnih tem