» »

FTP client-i

FTP client-i

krneki ::

227 Entering Passive Mode (213,250,43,xxx,5,70).
STATUS:> Connecting data socket...
ERROR:> Failed to establish data socket

FlashFXP / CuteFTP / LeapFTP mi crknejo ko gre v passiv mode pri nekaterih serverjih. Pri drugih pa dela normalno.:|

Ideje. Komentarji....karkoli?!8-O

PaJo ::

hm... pa si si v vseh klientih nastavo pasive mod? ker domnevam za di za enim firewallom in ti ne pustivega skoz;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

krneki ::

Sm na Link-u. Nobenga firewalla ne laufam in vsi clienti majo passiv po defaultu. Recimo če pa grem v win2k dos prompt in se konektam z ukazom ftp pa use lepo dela ker tm passiv mode ne nardi po defaultu. Pol sm pa disablu passiv mode v ostalih clientih in dela zdej. Ma kdo kašne ideje? Kaj sploh passiv mode nardi?

PaJo ::

Hm, na pamet nevem, sem pa bral nekje samo nevem vec. V glavnem passive mod je mene resil v firmi dokler sem bil za firewall-om, ker ce ga nisem mel vkloplenega se mi je na server skonektalo potem pa ni slo vec naprej, nisem mogel vec listat po masini. Verjetno je to kaka posebna fora. Kaj pa ve;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

simon ::

V bistvu gre za to:
Pri ftp-ju se vedno opreta dve povezavi: ena kontrolna in ena podatkovna.

Pri navadni gre tako, da klient odpre kontrolni kanal do serverja (port 21 na severju >1024 na klientu) hkrati pa si rezervira en port >1024 pri sebi. tega pove s PORT komando severju in potem server odpre podatkovni kanal z porta 20 na visji port na klientu.

To pa dela tezave vecini pozarnih zidov ki spuscajo povezave vspostavljene iz lokalnega omrezja v internet, ne spuscajo pa povezav ki so vzpostavljene iz interneta v lokalno omrezje, kar je ta podatkovni kanal iz serverja na klienta.

Zato obstaja drug nacin povezave, kjer namesto PORT komande klient poslje PASV komando in server rezervira port >1024 ki ga pove klientu in ta potem vzpostavi podatkovni kanal iz svojega >1024 porta na serverjevega >1024. Tako je ta povezava od znotraj navzven in pozarni zid ne tezi vec.

PASV nacin morata podpirati oba server in klient. Ce nisi za pozarnim zidom lahko mirne duse uporabljas navaden nacin.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTP win2003 server od IISja ?

Oddelek: Omrežja in internet
91681 (1681) ArisD
»

FTP Server (Cerberus) za routerjem Linksys WRT54GC

Oddelek: Programska oprema
92032 (1769) sasok
»

FTP dostop Bulletproof server

Oddelek: Omrežja in internet
351859 (1608) kunigunda
»

problem ftp server

Oddelek: Omrežja in internet
141953 (1643) primus1024
»

FTP dostop preko ADSL-ne dela od povsod

Oddelek: Omrežja in internet
81592 (1431) bojanu

Več podobnih tem